Autor Wątek: "Nowy" Komendant Wojewódzki PSP  (Przeczytany 21452 razy)

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Odp: "Nowy" Komendant Wojewódzki PSP
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 15, 2006, 00:40:03 »
Zgadzam sie z nowym, dajcie sobie na luz. Mam nadzieję, że naszego Kowalskiego ten zaszczyt bycia na forum szczęśliwue ominie, po odwołani.  pozdrawiam....
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline Mietek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
Odp: "Nowy" Komendant Wojewódzki PSP
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 15, 2006, 07:20:47 »
Lang to właśnie w Twojej komendzie karze się tego faceta już trzeci raz za to samo. Pracuje jeszcze, ale staje przed komisją dyscyplinarną, choć wcześniej zabraliście mu ponad 600 zł pensji i coś jeszcze - Ty wiesz najlepiej. Więc jeśli piszesz o G-14 to podkreśl, że za każdy swój błąd ponoszą potrójną odpowiedzialność i wcale się od tej odpowiedzialności nikt nie uchyla, czego nie można powiedzieć o drugiej stronie.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: "Nowy" Komendant Wojewódzki PSP
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 15, 2006, 10:11:57 »

nowy
Cytuj
Oprócz KG, KW i KM pewnie zaglądają tu i różne "media".

no, moze i dobrze..?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: "Nowy" Komendant Wojewódzki PSP
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 15, 2006, 15:52:48 »
Lang to właśnie w Twojej komendzie karze się tego faceta już trzeci raz za to samo. Pracuje jeszcze, ale staje przed komisją dyscyplinarną, choć wcześniej zabraliście mu ponad 600 zł pensji i coś jeszcze - Ty wiesz najlepiej. Więc jeśli piszesz o G-14 to podkreśl, że za każdy swój błąd ponoszą potrójną odpowiedzialność i wcale się od tej odpowiedzialności nikt nie uchyla, czego nie można powiedzieć o drugiej stronie.


Mietek - ty dalej jesteś przekonany, że jestem funkcjonariuszem  KM PSP w Gdańsku. Po raz kolejny zapewnię cię, że tak nie jest. Na dzień dzisiejszy nawet nie jestem w służbie czynnej, a to dzięki właśnie takim kompetentnym oficerom, jak co niektóre osoby funkcyjne w KM i KW w Gdańsku w latach 2004-2005. Ten biedny rzecznik, którego tak bronisz, najprawdopodobniej nie działał sam nakręcając "aferę Gdańską". Co więcej - jestem prawie pewien, że każdy jego wywiad, każda informacja udzielona prasie miała błogosławieństwo ówczesnego "króla". Ludzie, w których uderzono wtedy uciekli się do takich samych metod. Programu niestety nie widziałem. Z tego co piszecie, to nie pokazali swoich twarzy, ale można im to wybaczyć - takie jest moje zdanie. Kto mieczem wojuje, ten od miecz ginie. Dziwi mnie tylko, że Piotr P. jest jeszcze w służbie, chociaż może nie powinno. Przecież od dwóch lat wiadomo, że na Pomorzu są problemy z przeprowadzeniem postępowania dyscyplinarnego. Piszesz, że został już dwukrotnie ukarany. Rozumiem, że stracił dodatek służbowy oraz ma wstrzymaną nagrodę roczną. Otóż Panie Mietku, jak mogę przypuszczać oficerze, który być może zajmował lub zajmuje stanowisko(a) z powołania, powinieneś wiedzieć, że nie są to kary. Twoja znajomość realiów w różnych województwach może świadczyć nawet o tym, że ocierasz się o Biuro Nadzoru KG. Trudno to teraz stwierdzić, ponieważ zdaje się, że w Warszawie lada moment zapadną jakieś istotne decyzje personalne - ze strony http://www.kgpsp.gov.pl/home/ trudno uzyskać jakiekolwiek informacje, a nie chce mi się dzwonić do wiewiórek.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline DEUTH FAHR AGROTRON

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Będzie wesoło...
Odp: "Nowy" Komendant Wojewódzki PSP
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 15, 2006, 19:30:03 »
LANG ma rację juz nie pracuje w KM PSP w Gdańsku?  Janusz K.. naczelnik kadr KW PSP, BRZMI LEPIEJ NIZ LANG - człowiek Budnika i Świeczka..... Zaangażowany politycznie i moralnie w grubą kreskę.
pozdrawim Janusza i jego kumpla Leszka.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2006, 14:15:44 wysłana przez DEUTH FAHR AGROTRON »

Offline PG-14

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: "Nowy" Komendant Wojewódzki PSP
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 15, 2006, 20:55:52 »
Dziwie się Piotrze G., że jeszcze zwlekasz z wymienieniem Janusza K..
Czy nadal liczysz na jego poparcie ?
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2006, 22:51:43 wysłana przez dago »

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: "Nowy" Komendant Wojewódzki PSP
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 15, 2006, 21:29:22 »
LANG Ściemniasz....nie pracujesz w KM PSP w Gdańsku?  Leszek J. naczelnik kadr, BRZMI LEPIEJ NIZ LANG - osoba przez którą parę osób pożegnało się z PSP... -_-

buhaha
byłem już brany za Grzegorza B., Jarosława K., a teraz jeszcze za Leszka J...... Zdarzyło się również, że ktoś twierdził, że jestem wodnikiem, gambitem i diabli wiedzą kim jeszcze. Otóż nigdy, powtórzę NIGDY nie zamieszczałem na tym forum postów pod innym nickiem niż lang. "Afera gdańska" interesuje mnie i to bardzo, ale tylko i wyłącznie z racji mojego zainteresowania prawem administracyjnym. Cała ta historia obnażyła brak kompetencji i profesjonalizmu osób funkcyjnych w trójmiejskich komendach. Poczynając od mianowania na wysokie stanowiska młodych, niedoświadczonych, jak to często nazywacie "półoficerów", a kończąc na tym, że żaden z ich przełożonych nie potrafił ich wziąć za twarz i wskazać właściwego miejsca w szeregu, gdy ich apetyt na władzę i wpływy zaczął zagrażać „starej gwardii”. Żalicie się nad Piotrem P., a zapomnieliście jak szkalował innych do spółki z red. Chrzanem? Co się stało z tą "ordynarną korupcją", o której trąbił "król"? Z tego co wiem, postępowania dyscyplinarne wobec dwóch obwinionych zakończyły się uniewinnieniem. Postępowania prokuratorskie zostały umorzone. Były naczelnik wydziału kontrolno-rozpoznawczego KW, osądzony już przez red. Chrzana jest obecnie z-cą naczelnika wydziału kwatermistrzowskiego KW. Były naczelnik wydziału kontrolno-rozpoznawczego, jeden z lepszych prewentystów w tym kraju, jakoś nadal jest funkcjonariuszem, chociaż gazeta wybiórcza już dwa lata temu go skazała i wróżyła rychłe wydalenie ze służby piórem red. Chrzana inspirowanego przez swoje źródło w osobie Piotra P.
PS. Prawda Panowie jest taka, że w Trójmieście byłem tylko raz w życiu - jakieś 15 lat temu.


I jeszcze OT. Forum dyskusyjne z założenia jest anonimowe. Rozważania w stylu "lang to Leszek J." czy też sformułowania w rodzaju "oczywiście wodnik to nie jest ktoś tam" powinny być tępione przez moderatorów. Jeżeli ktoś odczuwa potrzebę zdradzenia swojej tożsamości, nie widzę przeszkód. Jak w przypadku chociażby kol. Roberta., czy też chyba najbardziej spektakularnego przypadku na tym forum związanego z kol. Mariuszem. A jeżeli ktoś zdradza mi swoją tożsamość w PM czy w inny sposób, to na pewno może liczyć na moją dyskrecję. Tego samego oczekuję też od innych.
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2006, 22:54:18 wysłana przez dago »
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Mietek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
Odp: "Nowy" Komendant Wojewódzki PSP
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 15, 2006, 23:36:07 »
Nie powoływałbym się na niewinność wymienionych prewentystów, rzeczoznawców i komendantów podpierajac sie umorzeniami prokuratury. Akurat ta instytucja jest  jeszcze taka, jak wszystkim znany "prokurator  kapusta - do usług". I tak jest w pomorskim, ale to się niedługo zmieni, mam nadzieje. Stosowanie prawa karnego jest w tym kraju jak gra w szachy - temu damy zarzut (szach), tego zamkniemy (mat) a naszych uniewinnimi - i partia wygrana, ale to tylko partia, a nie cały turniej. Nowy hetman może mieć inne spojrzenie na szachownice i chyba wszyscy się zgodzimy, że ma takie prawo. 

Pozdrawiam wszystkich normalnych strażaków.

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: "Nowy" Komendant Wojewódzki PSP
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 16, 2006, 00:51:09 »
Widzę, że Wy dalej swoje, a więc życzę powodzenia.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline oluicam

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: "Nowy" Komendant Wojewódzki PSP
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 16, 2006, 12:34:41 »
Chyba każdy strażak z pomorskiego obawia się , że spokoju tu nie będzie. No chyba, że komendantem wojewódzkim zostanie jakiś "obcy" z poza walczących obozów. Namnożyło się młodych, ambitnych oficerów i teraz mamy tego efekty. Ale mi strażacka brać... :-(     

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Odp: "Nowy" Komendant Wojewódzki PSP
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 17, 2006, 00:03:27 »
Padło hasło że Wodnik to Jarosław K.



Drodzy Panowie "magnaci" zaczynamy rozmawiać szczerze ? !!!!!!!!!!!

na forum ?! ok!!!!!!!!!

podajemy nazwiska?????   ok!!!!

To lecimy z tym koksem.
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2006, 22:55:09 wysłana przez dago »
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline Jarosław Kiełczykowski

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: "Nowy" Komendant Wojewódzki PSP
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 17, 2006, 00:18:44 »
Będę wypowiadał się sam w swoich sprawach.

Wszelki wątpliwości  i zapytania proszę kierować na mój adresik.
Dziękuję.


Nadmienię jedynie tyle, że na ul. Beniowskiego niedawno dotarła pewna anonimowa, otwarta i dostępna dla wszystkich dokumentacja.

Offline rybak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: "Nowy" Komendant Wojewódzki PSP
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 17, 2006, 08:50:35 »
No i jest pierwszy, który próbuje ratować swój honor oficerski choć dawno już go nie ma. Najpierw się nawalało zza węgła, spod kaptura, zza pleców P, a kiedy się okazało, że mimo wszystko wszyscy rozpoznali personalnie Pana Wodnika, kaptura nr 2, kiedy nie ma już się nic do stracenia, wtedy dopiero się do honorowych zachowań odwołuje, tyle że to już za późno. Nie jest nikomu potrzebna informacja podawana oficjalnie, która dużo wcześniej znana była wszystkim zaintersowanym i nikt jej nawet tutaj nie oczekiwał.
Podpisz się imiennie pod paszkwilami anonimami, które razem z innymi wysyłasz wszędzie gdzie popadnie, przyjmij za ich treść odpwiedzialność, której będziesz mógł wtedy bronić w toku właściwego postępowania sądowego, a nie tu na forum. Pisma G-14 były podpisane imiennie i zawierały treść zgodną z prawdą,a twoje są anonimowe - dlaczego? Ponieważ ze swoimi "towarzyszami" piszesz same kłamstwa, a to nie ma nic wspólnego z honorwym zachowaniem.
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2006, 22:57:12 wysłana przez dago »

Offline rybak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: "Nowy" Komendant Wojewódzki PSP
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 27, 2006, 18:05:42 »
Ale się tu uspokoiło. Czyżby już skończyły się tematy, czy skończyly się mozliwosci? Odwagi, odwagi pastuchy. Napiszcie jeszcze kilka paszkwili i razem z Wodnikiem podpiszcie się. Anonim "Florian Pogorzelski" też nie wiele zdziałał, a taką ładną, typową dla Tadeusza K. stylistyka był napisany. I co? I nic? A tyle było kaczo-świeczkowego przekonania, buty i pewności siebie. Świeczki nie ma, Kaczki też nie (-aczki, -eczki czkawką się odbijają), nawet Bizona Apacze ubili, po jąkale kuchennej tylko zobowiązania zostały, których swymi chęciami do pracy w KG narobił i zostawił. Jeszcze tylko chwasty w ogrodzie po nich rosną, które trzeba posprzątać, a sporo tego, oj sporo. O tyle dobrze, że ostatnie miesiące pokazały który to chwast, a która to pożyteczna roślina, a to czasami było trudne do ustalenia.
Słyszeliście, oni nawet do opatrzności boskiej się odwołali, o interwencje u biskupa prosili - paranoja.
Tak może bać się drugiej osoby tylko ktoś, kto czuje się winny i ma świadomość jakich paszkwili i krętactw się dopuścił wzgledem tej osoby, jak honor oficerski w szmate zamienił, jak niskimi pobudkami się kierował, jaką podłością się okazał - krótko rzecz ujmując czysty chwast.  :wacko:

Przepraszam wszystkich niezaintersowanych za te złośliwosci, ale gdyby ktoś z zewnątrz poznał szczegóły postępowania
tych platfusów, zapewniam miałby dla nich taki sam poziom "wyrozumiałości"  ^_^

« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2006, 21:44:21 wysłana przez rybak »

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: "Nowy" Komendant Wojewódzki PSP
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 27, 2006, 19:16:10 »
Rybak - zastanawiałeś się kiedyś co było pierwsze: jajko czy kura? Wielu z was zapomniało zdaje się jaka była geneza "sprawy gdańskiej" (z perspektywy czasu to aferą tego jakże medialnego wydarzenia raczej nie powinno się nazywać). Takie mi się stare porzekadła przypomniały - kto sieje wiatr, ten zbiera burze oraz kto mieczem wojuje, ten od miecz ginie. Znaczenie alegoryczne tych przysłów jest takie same i jakże one pasują do ostatnich wydarzeń w Trójmieście...
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline rybak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: "Nowy" Komendant Wojewódzki PSP
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 27, 2006, 21:43:36 »
A co wg ciebie lang było jajkiem,a co kurą? Porównujesz ze sobą pisma podpisane imiennie z anonimowymi paszkwilami, w pisaniu których też uczestniczyłeś? Twoje przysłowia zabrzmiały jak groźby, tyle że twoj miecz to paszkwil pozbawiony cienia prawdy.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: "Nowy" Komendant Wojewódzki PSP
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 27, 2006, 21:51:44 »
Jak bumerang powraca temat mojego związku z Pomorzem. Nie mam ochoty ujawniać na forum swoich personaliów, ale zapewniam cię rybaku, że bliżej mi do Pyry-coś-tam-naszego-przedmówcy, niż do ciebie. A co do paszkwili - to jak nazwiesz te pomówienia, od których dwa lata temu cała ta dziwna historia się rozpoczęła? Słyszałeś, żeby komuś postawiono zarzuty w tych "aferach" i przykładach "ochydnych korupcji"?
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline rybak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: "Nowy" Komendant Wojewódzki PSP
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 27, 2006, 22:00:50 »
A słyszaleś o nierzetelności prokuratury takiej samej jak komisji dyscyplinarnych? O umarzaniu spraw wbrew oczywistym dowodowom - nadal w prokuraturach pracują eseldowscy słudzy - to po pierwsze.
A słyszałeś, aby któryś "pomówionych" wsytąpił do sądu z powodztwa cywilnego? A dlaczego nie chcą tego zrobic? Czyz nie dlatego ze sąszczęsliwi, iż prokuratura poumarzala im sprawy wbrew oczywistym dowodom i faktom? Pisma G-14 byly podpisane, wiec sa nazwiska imiona mozna zlozyc wnioski do sadu, wasze paszkwile nie maja nazwisk, podajcie je a nastepnego dnia znajdziecie sie na wokandzie. To po drugie.
A po trzecie - nikt nie powieział, że umorzonej sprawy nie bedzie można rozpatrzyć ponwonie. Jeszcze kilka takich głupich tekstów napiszesz i sprowokujesz określone starania.
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2006, 22:08:36 wysłana przez rybak »

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: "Nowy" Komendant Wojewódzki PSP
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 28, 2006, 12:05:51 »
A słyszaleś o nierzetelności prokuratury ..... Jeszcze kilka takich głupich tekstów napiszesz i sprowokujesz określone starania.

Gdybym miał cokolwiek wspólnego z tą sprawą, to może i bym się przestraszył... Na tym poziomie kolego rybak nie będziemy dyskutować. A co do paszkwili - to z tego co pamiętam, sprawa rozpoczęła się od skargi, która zamiast być rzetelnie wyjaśniona wszczęła nagonkę na kilku oficerów, którzy wam - młodym gniewnym nie pasowali. Z punktu widzenia ludzi z nizin PSP zachowaliście się jak dzieci w piaskownicy.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline pijacka ferajna kaczora

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: "Nowy" Komendant Wojewódzki PSP
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 28, 2006, 21:15:13 »
Czy domyśla się Pan, kto mógł być autorem anonimowych donosów?
Mogę się tylko domyślać, kim są podrzegacze -  emerytowani oficerowie, M&M -sy i ES-bek i  kim są oficerowie piszący i wysyłający anonimy. Jednak nie posiadam pełnych dowodów i nie będę się na ten temat wypowiadał.   
Co Pan sądzi o anonimach w ogóle?
Piszą je ostatni tchórze nie mający odwagi podpisać się pod wypowiedzią. Świadomie, nie znając prawdy, szukają sensacji czyimś kosztem . A faktycznie mają sami za pazurami dużo, oj bardzo dużo. W dodatku podpisując się „Dziennikarz Sosza Prawda” lub „Męczennik Kapturowy Jarosław” obrażają wszystkich, którzy mają odmienne zdanie w tej i wielu innych sprawach. Szkoda mi tych zakompleksionych, małych ludzi. Wygląda to jak upadek III Rzeszy - Max Zakupów albo koniec Prewencyjnej Mafii Sycylijskiej La-błyska*wica – po nich zostały tylko bandy fanatyków świętej wojny o rynek. Wszystko to tylko kwestia czasu.
A Ci idą na taką współpracę?   
Tak, ale chcą zapewnić sobie nietykalność, grubą kreskę i temu podobne rzeczy… niestety świadek koronny może być tylko jeden. A w tym przypadku jest już komplet. Ludzie do wiatru się ustawiają, to naturalne nie walczą w przegranych sprawach. Szkoda, że tak długo to trwało, ale dzięki temu wilków w owczych skórach jest mniej. Nietykalność chcą wymusić sobie nawet szantażem, strażacy ich się zwyczajnie boją. Dostrzegam tu schorzenie szkoły węgorzewskiej : „pomachać szabelką i uciec, albo kupą mości panowie skopmy pijaka w śmietniku, albo co gorsza skopmy 13-sto latka na boisku”.   
Skąd to całe zamieszanie wokół nowych komendantów w Gdańsku ?
Nie wiem, dlaczego wzbudza to takie zainteresowanie, to przecież każdy rozsądny strażak w Polsce wie, że to stan przejściowy.  Jak to możliwe, że sekretarka woła w transie do swojego nowego komendanta oszalałym tonem – SZEF dzwoni...i widać kto tam NADAL rządzi. Wyobraża Pan sobie taką sytuację w Wojsku albo Policji?   Wszyscy mamy dość chamstwa skórzanych łbów i dyletanctwa. Mieszkam i pracuję jak oni w Gdańsku, no może z jedna różnicą Ja zawsze  utożsamiam się z tą miejscowością.  Staram się z większością ludzi żyć w zgodzie i dobrze się bawić. Może chcę i robię za dużo oraz niepotrzebnie. Z drugiej strony znam naprawdę przychylnych mi ludzi, i to nie tylko z Gdańska, którzy doceniają i widzą sens tego co robię. Zasadą jest fakt,  że  złe czyny zawsze obracają się przeciwko tym co je czynią – prędzej czy później … a w straży nie ma ludzi nie do zastąpienia. Ile czasu można uciekać przed konsekwencjami w stylu to „nie ja to SZEF”.
Czy prawdą jest, że są nowe materiały w temacie ostatnich skandali ?
Działo się bbbardzo źle, nie chcemy żeby taka sytuacja powtórzyła się ponownie. Szkoda czasu na pełen wad żenujący system dyscyplinarny, dlatego niech się wypowiedzą w tym zakresie tylko właściwe organy ścigania. A straż niech robi swoje, to co umie robić najlepiej. Metody esbeckie były skuteczne, ale mamy już inne czasy. Najwyraźniej w kimś drzemie jeszcze dzika tęsknota za historią. Zapraszam do walki w sądach, a strażakom i społeczeństwu dajmy zwyczajnie odpocząć. 
Dziękuje za rozmowę 

Offline rybak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: "Nowy" Komendant Wojewódzki PSP
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 29, 2006, 10:03:26 »
Ty się odżegnujesz od poziomu dyskusji? A na jakim Ty poziomie chcesz dyskutować, kiedy posługujesz się manipulacjami i kłamstwami, kiedy nie potrafisz wyłuskac z siebie choćby minumum obiektywizmu (o samokrytyce jako podstawy do obiektywnego sporzenia nie wspomnę). Piszesz, że Ciebie ta sprawa nie dotyczy, a jednocześnie bronisz tych od ktorych sie odcinasz wykorzystując półprawdy np wg Ciebie wszystko to byly pomowienia bo są umorzenia. Nie pisz półprawdy, tylko całą prawdę wtedy nie bedę miał podstaw do zastosowania dyskusji na Twoim poziomie. Odnies się do wszystkich trzech moich argumentow, a nie tylko do ostatniego i w końcu weź te paszkwile i podpisz się pod nimi tak jak powinien to zrobic kazdy honorowy oficer, a nie jak dziecko w piaskownicy chowasz się za plecami taty kaczora.
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2006, 10:05:45 wysłana przez rybak »

Offline nowiótki

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: "Nowy" Komendant Wojewódzki PSP
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 29, 2006, 10:16:24 »
Patrzę na to z boku, co wyprawiają Grzegorz B.i Jarosław K. z ekipą i powiem tak :  Dlaczego nie idziecie do sądu jako skrzywdzeni albo z tymi jak powtarzacie sensacjami jakie macie do prokuratury? Oficerowie majorowie? Do wyciągania się z własnych kłopotów wynajmowaliście po 2 adwokatów z kancelarii adwokackich, biura Radców Prawnych, znajomych w KGPSP, KW Policji NSZZ Solidarność itd. a teraz kończycie na anonimach, paszkwilach itp. ? Powodzenia za pisanie anonimów i celowe zniesławianie itp. grozi wydalenie ze służby.
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2006, 22:39:11 wysłana przez dago »

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Odp: "Nowy" Komendant Wojewódzki PSP
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 31, 2006, 20:44:52 »
Nowiótki, jeżeli na to patrzysz z boku i dostrzegłeś to co napisałeś - to znaczy, że masz coś nie tak ze wzrokiem, albo posługujesz sie celową prowokacją. Pomawianie też jest karalne i też grozi za to wydalenie ze służby. Bawcie się dalej w swoje gierki, bez względu kogo reprezentujecie.
Nie masz odwogi chłopie powiedzieć mi prawdy w cztery oczy / bądź mówiąc kłamiesz, więc odpuść sobie.

Skończyłem temat.

Panowi Administratorzy i Moderatorzy rozumiem, że podoba wam się poziom dyskusji i uważacie, że wszystko jest zgodne z regulaminem.
Pozdrawiam
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline Albert

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: "Nowy" Komendant Wojewódzki PSP
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 31, 2006, 21:34:04 »
Szanowni Panowie! Chyba tak musze się zwracać do Was piszących na tym forum, bo nie ulega wątpliwości ze jesteście moimi przelozonymi. Przestańcie na miłość boska ziać nienawiścią, czy naprawdę nie dostrzegacie ze to wasze postępowanie wpływa na nasz wizerunek. Jestem zwykłym strażakiem pracującym w Gdańsku i podpisałem się na liście, o której tu mowa. Podpisałem gdyż chciałem żeby pozostał ówczesny komendant miejski a nie, dlatego ze lubię czy nie Pana Andrzeja R. albo ze rzekomo zastraszono mnie ze niedostane dodatku przed emerytura. Wiadomym było ze przy tej opcji mój ulubiony komendant odejdzie. Podczas komendantur Pana Mariana K. Po raz pierwszy od wielu lat świadczenia typu trzynastka, mundurowka, były wypłacane wcześniej niż w ostatni dzień ustawowy. Znajdowały się pieniądze na nagrody nie tylko dla naczelników. Byliśmy traktowani i wysłuchiwani po ludzku a nie jak ze słynnego już cytatu niegdyś komendanta wojewódzkiego „wy świnie podziałowe”. Wydaje mi się ze było normalnie. Obrzucacie się tu błotem i zastraszacie nawzajem, po sposobie pisania można się domyślać, kto jest, kim. Pozwolę sobie skorzystać z okazji ze tak ważne osoby być może mnie wysłuchają i zaapelować: Panowie wecie się do roboty. Zastanówcie się skąd wziasc srodki na nowe etaty, na lepszy sprzet dla nas, na profesjonalne szkolenia na zabezpieczenia naszego życia, a nie knuć podczas pracy(posty są w większości wysyłane w godzinach pracy) jak wykończyć Pana X czy Y z g-14 czy n-150. I jeszcze jedno my na podziale dostępu, do internetu nieposiadamy, wy w komendach tak i myślę ze powinno być odwrotnie dla dobra PSP i nietylko.
   PS Niedługo dzien. strażaka może zorganizujemy jakiś turniej rycerski zamiast wojny na błoto. Z życia wiem ze oskarżyć można niemal każdego gdyż świętych na świecie wielu niema. Skończcie z donosami oskarżeniami i pomówieniami, nikogo oprócz was to nie interesuje i nikomu nie sluzy. A te nazwiska publicznie, nieuchodzi.
 :angry:

Offline Albert

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: "Nowy" Komendant Wojewódzki PSP
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 31, 2006, 22:57:50 »
Cytuj
Dostrzegam tu schorzenie szkoły węgorzewskiej : „pomachać szabelką i uciec, albo kupą mości panowie skopmy pijaka w śmietniku, albo co gorsza skopmy 13-sto latka na boisku”.   

Chyba emocje nad rozsadkiem przemawiaja. Dla wtajemniczonych to bzdet i niedomowienie. A grypsery wieziennej w tym za natto.
A mnialem byc bezstronny.