Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1472977 razy)

Offline Lacobic

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3175 dnia: Marzec 16, 2023, 16:52:54 »
Cytuj
Jak ktoś kończył szkole i się najadł wiedzy , ze wszystkie rozumy pozjadał to chyba musi się z tym liczyć ze może wyladować na 8 godzin… nikt nikomu nie gwarantował pracy na podziale do emerytury.
Jest wielu takich oficerów, którzy nie pozjadali rozumów tylko robią uczciwą robotę na podziale. Lądowanie na siłę w biurze spowoduje wyłącznie przejście na emeryturę i utratę wielu cennych ludzi, którzy mogliby jeszcze wiele roczników na podziale wyszkolić.
Wygrywasz Nobla z anty-zarządzania.

Ja idąc na szkole mogłem dużo… jak kończyłem tylko średni szczebel  (8 grupa, oczywiście tam gdzie jest bo u mnie nie ma). Zgodę na Sgsp dostałem po 8 latach( jak bym się zapisał do związku pewnie szybciej)…. Dostaje tylko delegacje( od tego roku 800 zł za semestr  -_-) resztę opłacam sam :fiuu:
Na tę chwile wiem już , ze i tak nic nie dostanę bo za mnie wejdzie aspirant z 20 letnim stażem, i nawet się cieszę z tego powodu bo uważam ze należy się akurat jemu jak psu buda. A odchodzącemu oficerowi życzę długich lat na emce bo od czasu jak się przyjąłem to nie wiem czy sam meldunek napisał a w okresie od października do marca wychodził tylko jak operacyjny na miejsce przyjechał.
Nie lamentuje z tego powodu i czekam grzecznie na swoją kolej bo nawet teraz po podwyżkach przeskok jest taki, że nikt normalny nie będzie płakał przez  rok czy dwa aż wreszcie dostanie.
Pozdrawiam

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 371
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3176 dnia: Marzec 16, 2023, 18:19:10 »
Tu jest jeszcze jeden problem, za często jest zmieniany przepis kwalifikacyjny. Weźcie koledzy po uwagę że bardzo dużo ludzi szło na sgsp żeby zostać zastępcą i dowódcą zmiany. Jak byście zapomnieli był dłuższy czas co były to TYLKO stanowiska oficerskie.
Ile ty w PSP robisz? Bo to co piszesz to jakaś aberacja... Jakie stanowiska? Jaki czas? W historii PSP może przez 5-6 lat dowódca zmiany był tylko stanowiskiem oficerskim. Zastępca dowódcy zmiany został wprowadzony przepisem kwalifikacjnym z 2009 r. i mogli je zajmować aspiranci

Manipulujesz jak zwykle
https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20090540448
Załącznik 3 i 6.
Dowódca zmiany i zastępca stanowiska tylko oficerskie od 31.12.2013. Do niedawna
Od 2009 Do wyżej wymienionej daty łamane.

Ile robię to moja sprawa. Długo i nie jednego manipulatora przeżyłem 😁😉

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3177 dnia: Marzec 16, 2023, 19:02:08 »
Manipulujesz jak zwykle
https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20090540448
Załącznik 3 i 6.
Dowódca zmiany i zastępca stanowiska tylko oficerskie od 31.12.2013. Do niedawna
Od 2009 Do wyżej wymienionej daty łamane.
Ile robię to moja sprawa. Długo i nie jednego manipulatora przeżyłem 😁😉
Żeby mi zarzucić manipulację i mnie na tym złapać to trzeba mieć czarny pas w "internatach" A więc kolego "bombaj998" piszesz "TYLKO stanowiska oficerskie" dla mnie TYLKO oznacza, że tylko oficerowie mogli je objąć...
Czyli od 2009 mogli je objąć tylko oficerowie? Cholera ale służyłem w tych czasach... Do 2015 jeszcze stanowiska oficerskie mogli objąć aspiranci z wyższym...
Twoje tłumaczenie, że ktoś poszedł na SGSP i liczył że bedzie zastępcą dowódcy zmiany i dowódcą zmiany to jakaś szalona interpretacja przepisów kwalifikacyjnych... Poprostu fakty są inne  :rofl: 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 371
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3178 dnia: Marzec 16, 2023, 19:10:25 »
Dobry jesteś daleko zajdziesz 😉 mam kolegę który zawsze ma rację i niechce mi się z nim gadać

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3179 dnia: Marzec 16, 2023, 19:11:39 »
Dobry jesteś daleko zajdziesz 😉 mam kolegę który zawsze ma rację i niechce mi się z nim gadać
Przecież coś mi zarzuciłeś! To ile było lat żeby dowódca zmiany był tylko stanowiskiem oficerskim? Ile było roczników SGSP które mogły o tym fantazjować?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 371
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3180 dnia: Marzec 16, 2023, 19:27:24 »
Nie wiem ile lat policz przecież umiesz. U mnie w Komendzie żaden aspirant nie dostał od stycznia 2014 dowódcy  zmiany ani zastępcy. Ja poszedłem na sgsp bo fantaziowalem o tym stanowisku. Jak widać u ciebie inne przepisy były i nie będę z tym polemizował.

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3181 dnia: Marzec 16, 2023, 20:03:56 »
Eqinox jesteś już tak śmieszny, że brakuje mi słów.
My zamiast do przodu to krok w tył. Zamiast się rozwijać to my obniżamy wymagania. Ja przypomnę, że jeszcze kilka dekad wstecz to aspirant mógł być komendantem.
Obniżenie wymagań powoduje prosty schemat układów i układzików.. możesz największą komórkę jaka jest w przeciętnej KP/KM w pełni obsadzić układem. Bo zrobienie komuś rocznej aspirantki to jest przecież teraz chwila.
Ale szanowny Panie odpowiedz mi na pytanie. Jeżeli jest mł. bryg. który jest zwykłym szarym inż. poż. bez mgr i bez podyplomówek to czy, gdy zostanie D-ca zwykłej szarej JRG. To czy może awansować w stopniu?
Jeżeli nie. A wg mnie nie może. To ten przepis jest śmiesznym bublem w którym ktoś forsował bezsensowne zapisy o wykształceniu.
No i wrócą czasy gdzie gdzie odrealnieni od struktury PB ludzie będą obejmować stery w komendach.. Czyli coś co pozytywnie od niedawna działało bo prawie każdy absolwent szkół pożarniczych zaczynał swoją drogę od PB..
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3182 dnia: Marzec 16, 2023, 20:29:20 »
Eqinox jesteś już tak śmieszny, że brakuje mi słów.
My zamiast do przodu to krok w tył. Zamiast się rozwijać to my obniżamy wymagania. Ja przypomnę, że jeszcze kilka dekad wstecz to aspirant mógł być komendantem.
Obniżenie wymagań powoduje prosty schemat układów i układzików.. możesz największą komórkę jaka jest w przeciętnej KP/KM w pełni obsadzić układem. Bo zrobienie komuś rocznej aspirantki to jest przecież teraz chwila.
Ale szanowny Panie odpowiedz mi na pytanie. Jeżeli jest mł. bryg. który jest zwykłym szarym inż. poż. bez mgr i bez podyplomówek to czy, gdy zostanie D-ca zwykłej szarej JRG. To czy może awansować w stopniu?
Jeżeli nie. A wg mnie nie może. To ten przepis jest śmiesznym bublem w którym ktoś forsował bezsensowne zapisy o wykształceniu.
No i wrócą czasy gdzie gdzie odrealnieni od struktury PB ludzie będą obejmować stery w komendach.. Czyli coś co pozytywnie od niedawna działało bo prawie każdy absolwent szkół pożarniczych zaczynał swoją drogę od PB..
Zacznijmy od tego, że kształcenie dzienne nie występuje w zachodniej Europie i w USA w żadnej formacji straż pożarnej czemu to są buble a nasz komunistyczny nawis jest genialny? Czemu Komendant SGSP jest na grupie wyższej niż KW PSP Warszawa który ma 10 razy tyle podwładnych?
Ad vocem... nie kilka dekad a mniej jak dwie zastępca komendanta w komendzie kategorii III do V czyli w 4/5 polski licząc terytorialnie i 2/3 ludności mógł być... PSP nie idzie ani kroku do przodu od swojego powstania w temacie edukacji i wymagań dalej są inżynierowie pożarnictwa i technicy pożarnictwa... Co się zmieniło od 1992... Zaskocz  mnie?
Nie wiem ile lat policz przecież umiesz. U mnie w Komendzie żaden aspirant nie dostał od stycznia 2014 dowódcy  zmiany ani zastępcy. Ja poszedłem na sgsp bo fantaziowalem o tym stanowisku. Jak widać u ciebie inne przepisy były i nie będę z tym polemizował.
Od 2014? Do obecnego przepisu to wyjdzie 6  :kwit: :rofl: Chyba gdzieś już to pisałem ....
A PSP istnieje od 31... To dłużej jest aspiranckie czy oficerskie?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 371
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3183 dnia: Marzec 16, 2023, 20:41:51 »
Kiedyś kapral był dowódcą zmiany. Czy to znaczy że mamy do tego wrócić?

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3184 dnia: Marzec 16, 2023, 21:11:54 »
Kiedyś kapral był dowódcą zmiany. Czy to znaczy że mamy do tego wrócić?
I co PSP się zawaliła? Miała mniejsze poparcie społeczne?
SGSP (w czasach tych kaprali tak było)  ma kształcić biuro i niech to wreszcie szkoła zrozumie! 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Gruby

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3185 dnia: Marzec 16, 2023, 22:05:34 »
A to panowie nie jest tak, że cały czas na podziale zostają 3 stanowiska oficerskie tj dowódca zmiany, jego zastępca oraz st. Ratownik specjalista?

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3186 dnia: Marzec 16, 2023, 22:07:37 »
A to panowie nie jest tak, że cały czas na podziale zostają 3 stanowiska oficerskie tj dowódca zmiany, jego zastępca oraz st. Ratownik specjalista?
Jest...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3187 dnia: Marzec 16, 2023, 22:08:50 »
Farmazony ględzi ten urodzony telefonista. Gadać to lubi i do telefonu się tylko nadaje. Gada gada gada…. jakby tyle na akcji gadał to by mu zastęp do bazy wrócił a on by nie skumał, że już nie ma do kogo gadać.… Wielki znawca podziału na którym niewiele był… on tylko słyszał lub „zszedł do chłopaków” i nie zgadniecie po co??? Pogadać. I nie zgadniecie z kim?? Z największymi leserami co to na gadanie do 15:30 mają czas. I on tak widzi straż. Ile ten człowiek przerabia postów podczas swojej służby codziennej. Kuźwa okrada tą instytucję. Zamiast pracować… gada albo tu pisze. I ten człowiek mówi ludziom jak jest… lub jak ma być. To strażacki leser co wyspecjalizował się w GADANIU..
A druga sprawa, że ten człowiek z pewnością czuje się samotny…. Dlatego pomóżmy mu i życzmy by znalazł na stare lata kogoś w realu z kim się w końcu nagada. Zawodowo to nie strazak. On się pomylił. To jest przedstawiciel handlowy w telemarketingu. Ta jego pomyłka dużo nas kosztuje jakości.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.126
  • KM PSP
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3188 dnia: Marzec 16, 2023, 22:16:51 »
Kiedyś kapral był dowódcą zmiany. Czy to znaczy że mamy do tego wrócić?
I co PSP się zawaliła? Miała mniejsze poparcie społeczne?
SGSP (w czasach tych kaprali tak było)  ma kształcić biuro i niech to wreszcie szkoła zrozumie!

Jesteś tyle lat w ZZ i dlaczego tego nie zmieniłeś? Wróćmy do tych czasów sekcyjnych na stanowiskach dowódczych, a jedynymi osobami z wyższym wykształceniem w komendzie niech będa komendant i zastępca.
Skoro twierdzisz, że kształcenie dzienne to największy rak tej formacji, to po co kończyłeś DSA?  Nie wiedziałeś wtedy o tym, czy jednak fajnie było wystartować z wyższego pułapu?
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2023, 22:46:02 wysłana przez simek92 »

Offline Tubylec41

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3189 dnia: Marzec 16, 2023, 22:39:54 »
Eqinoxa nie ma co zaczepiać. Chłop ma jakiś głęboki uraz do SGSP (domyślam się czemu, ale nie będę tego poruszał), ale wyłącznie się osmiesza. Skoro ta szkoła ma kształcić biurowych, to po co są tam służby na podziale bojowym, szkolenia, manewry itd.? Dlaczego osoba, która ma gwiazdki, ale czuje robotę podziałowa i się odnajduje w tym, ma za kare teraz iść za mniejsze pieniądze do biura. Gorsze warunki, praca mało rozwojowa i często niezbyt wiele wspólnego ma z pełnieniem nadzoru. A wszystko po to by zwolnić stanowisko dowódcy zmiany jakiemuś aspirantowi, który dostaje drgawek na myśl o wyjściu na plac, żeby coś poćwiczyć. Ilu z nich nie zdało pierwszego semestru na głównej, bo się uczyć nie chciało, pieniądze zmarnowane. Obnizajmy dalej wymagania, spakujemy ambitnych do biura, to się wypalą zawodowo.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 371
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3190 dnia: Marzec 16, 2023, 22:43:41 »
Kiedyś kapral był dowódcą zmiany. Czy to znaczy że mamy do tego wrócić?
I co PSP się zawaliła? Miała mniejsze poparcie społeczne?
SGSP (w czasach tych kaprali tak było)  ma kształcić biuro i niech to wreszcie szkoła zrozumie!

Widzę że jeżeli by to od ciebie zależało to max stopień na podziale to kapral a w biurach generał. Czym ci te biedaki z podziału tak podpadli... Niech inni ocenią to twoje pierdo.... Jak większość uzna że masz rację to ja też. Poparcie społeczne pozostawię bez komentarza

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3191 dnia: Marzec 17, 2023, 06:16:39 »
Widzę że jeżeli by to od ciebie zależało to max stopień na podziale to kapral a w biurach generał. Czym ci te biedaki z podziału tak podpadli... Niech inni ocenią to twoje pierdo.... Jak większość uzna że masz rację to ja też. Poparcie społeczne pozostawię bez komentarza
O nie nie misiu kolorowy Ja jestem zwolennikiem rozwiązań które są obecnie a nie debilizmu który ty proponujesz, obecne rozwiązania to to, że na podziale oficer i aspirant ma równe szanse... Jestem przeciwnikiem regulowanych barier które dawały kolejną przewagę absolwentom Szkoły Głównej Stwarzania Pozorów bo chyba ktoś uznał, że inaczej sobie nie poradzą :rofl: A mieli być zgodnie z tym co piszą tak świetnie przygotowani, szkolenia manewry itp... To po co im ta przewaga? Dlaczego zakaz zajmowania stanowisk dla aspirantów...
Eqinoxa nie ma co zaczepiać. Chłop ma jakiś głęboki uraz do SGSP (domyślam się czemu, ale nie będę tego poruszał), ale wyłącznie się osmiesza. Skoro ta szkoła ma kształcić biurowych, to po co są tam służby na podziale bojowym, szkolenia, manewry itd.? Dlaczego osoba, która ma gwiazdki, ale czuje robotę podziałowa i się odnajduje w tym, ma za kare teraz iść za mniejsze pieniądze do biura. Gorsze warunki, praca mało rozwojowa i często niezbyt wiele wspólnego ma z pełnieniem nadzoru. A wszystko po to by zwolnić stanowisko dowódcy zmiany jakiemuś aspirantowi, który dostaje drgawek na myśl o wyjściu na plac, żeby coś poćwiczyć. Ilu z nich nie zdało pierwszego semestru na głównej, bo się uczyć nie chciało, pieniądze zmarnowane. Obnizajmy dalej wymagania, spakujemy ambitnych do biura, to się wypalą zawodowo.
Nie mam żadnego urazu szkołę przeszedłem raczej krokiem marszowym z jednym przedmiotem tylko miałem problem jak 90% absolwentów zaocznych ale nauczyłem się na pamięć jak wymagał wykładowca i zdałem środki gaśnicze. Swoją drogą taka ciekawostka dzienni studenci mieli te zajęcia z kim innym i przedmiot zdawali bez zbędnych fajerwerków Czemu mają iść do biura bo do tam są stanowiska oficerskie od zawsze i od zawsze są przypisane do oficerów.
@Siedem nie jestem dyżurnym od dekady... ale bardzo szanuję tą robotę gdyż w pionie operacyjnym przeszedłęm wszystkie szczeble od dyżurnego przez st. spec. zastepce naczelnika do naczelnika więc mi nie mów kim jestem... Pochwal się czym dużym dowodziłeś Panie oficerze w ciągu dwóch lat? Bo ja ci mogę udowodnić czym się zajmuje poza pisaniem na strazak.pl i raczej sobie w naszym fachu świetnie radzę  :wacko:
A co do zarzucania mi kradzieży i pisania w godzinach pracy bardzo poważnie rozważę pozew o zniesławienie mojej osoby bo tego nie robię... Dzisiaj skontaktuję się z mecenasem w tej sprawie. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline almsherfa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3192 dnia: Marzec 17, 2023, 07:00:18 »
Większość osób na forum jest z biura i pisze posty z tego punktu siedzenia. Equinox jest dobrze poinformowany i pisze to co większość podziału myśli . U mnie nawet 1% nie czyta forum a nawet jak wie o jego istnieniu to nie wchodzi po informacje bo jest  za dużo żali o coś o czym zwykły Kopacz w drzwi nie wie.
Pozdrawiam i dystansu życzę.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3193 dnia: Marzec 17, 2023, 07:16:28 »
Większość osób na forum jest z biura i pisze posty z tego punktu siedzenia. Equinox jest dobrze poinformowany i pisze to co większość podziału myśli . U mnie nawet 1% nie czyta forum a nawet jak wie o jego istnieniu to nie wchodzi po informacje bo jest  za dużo żali o coś o czym zwykły Kopacz w drzwi nie wie.
Pozdrawiam i dystansu życzę.
Z tym 1% się mylisz ale reszta ok :straz:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 371
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3194 dnia: Marzec 17, 2023, 08:30:21 »
Prośba jak już braknie aspirantów zróbcie podoficera na dowódce i zastępcę dowódcy zmiany a jak braknie podoficerów to strażaka. Nie mam nic do osób w tych stopniach ale to jest patologia. Kiedyś spalszczaliscie siatkę płac teraz na szczęście naprawiacie. Teraz obniżacie wymagania później będziecie podwyższać, taka kolej rzeczy

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.126
  • KM PSP
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3195 dnia: Marzec 17, 2023, 09:29:20 »
Jeżeli po aspirantach największa grupa w ZZ to podoficerowie, to wszystko jest możliwe i nie ma co się śmiać. Wystarczy zmiana na najwyższych szczeblach, a przepis może bardzo szybko się zmienić (dużo zależy nawet kto jaką szkołę kończył i w jakim systemie).

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3196 dnia: Marzec 17, 2023, 11:03:08 »
Kiedyś kapral był dowódcą zmiany. Czy to znaczy że mamy do tego wrócić?
I co PSP się zawaliła? Miała mniejsze poparcie społeczne?
SGSP (w czasach tych kaprali tak było)  ma kształcić biuro i niech to wreszcie szkoła zrozumie!

Eqinox, to wróćmy do tego, tylko nie zapomnij też wrócić do zakresu zadań jakie miała PSP w tamtych czasach. I oczywiście rozwój techniki, czy przemysłu nas nie interesuje, bo zmianą będzie dowodził kapral, który przy dobrych wiatrach będzie miał wykształcenie średnie (przecież braki w wiedzy nadrobi doświadczeniem).

Offline KurtWagner

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
  • per aspera ad astra
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3197 dnia: Marzec 17, 2023, 11:37:40 »


Eqinox, to wróćmy do tego, tylko nie zapomnij też wrócić do zakresu zadań jakie miała PSP w tamtych czasach. I oczywiście rozwój techniki, czy przemysłu nas nie interesuje, bo zmianą będzie dowodził kapral, który przy dobrych wiatrach będzie miał wykształcenie średnie (przecież braki w wiedzy nadrobi doświadczeniem).

Zaskoczę kolegę czasy się zmieniają i niektórzy „kaprale” maja wyższe wykształcenie i to nie z umiejętności parzenia herbaty, a dodatkowo maja jakaś wiedzę techniczna  :rofl a  czasem nawet kilka kursów specjalistycznych 😉 ale według niektórych są stworzeni tylko do brudnej roboty i nie wychylaniu głowy ponad st ratownika bo wizji na SA.  w obecnych czasach nie ma .czasem warto dać na wstrzymanie  i poczuć wiatr we włosach  :straz:

( post nie ma na celu jakiegoś trollowania uważam tylko ze możliwość awansu na Dow zastępu dla podoficera nie jest złym rozwiązaniem nie twierdze tez ze każdemu się należy  i nie wylewam żalu tylko przedstawiam swoj punkt )

Czas na rzucanie kamieniem !
Być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia
ludzkiego i wszelkiego mienia - nawet z narażeniem życia.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 371
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3198 dnia: Marzec 17, 2023, 11:49:17 »
Nie ma co rzucać kamieniami. Też uważam że zastęp dla podoficera sekcja dla aspiranta. Zastępca łamane a dowódca zmiany oficer. Wtedy moim zdaniem ma to jak ręce i nogi. Dla każdego coś dobrego. Dowódca jrg i zastępca aspiranckie to wykracza poza moją wyobraźnię. Tak jak wyżej pisałem za parę lat będą to odkręcać i chwalić jakie to dobre rozwiązanie

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 580
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3199 dnia: Marzec 17, 2023, 11:54:49 »
Jako absolwent dziennego SGSP uważam że ten przepis kwalifikacyjny nie jest zły. Jak dostałem przydział to w JRG do której trafiłem nie było obsadzonego żadnego stanowiska oficerskiego na zmianach(dowódca zmiany i zastępca). Nie było oficerów. Dwóch aspirantów +20 lat służby kształcili się zaocznie w SGSP. Zmianami dowodzili aspiranci na stanowiskach dowódców sekcji. Jak się przepis zmienił to w końcu dostali stanowiska odpowiednie do zakresu obowiązków czyli stanowisko dowódcy zmiany. Jeden z nich skończył w międzyczasie zaoczne SGSP. Reszta nie robiła bo miała już wyższe wykształcenie i czekali na miejsce na SPO/SPK.
Kończąc, też zanim skończyłem szkołę martwiłem się tym że mnie aspiranci wygryzą z podziału i dostanę bilet na biuro. Ale byłem ambitny i umiejętnościami oraz zaangażowaniem pokazałem że warto mnie zostawić na podziale i obecnie zajmuje stanowisko zastępcy dowódcy zmiany i mając łącznie skończone 7 lat służby zarabiam mniej niż starszy operator sprzętu z +20lat stażu służby 😂
Wiem że większości ludziom z mojego rocznika ta sztuka utrzymania na podziale się nie udała. Dla mnie przenosiny z zachodnich województw do domu na wschodzie oznacza praktycznie przejście do biura niestety. Dla młodego człowieka system zmianowy jest super.
Ktoś podnosi alarm że niedługo starszy ogniomistrz będzie dowodził zmianą. Tylko nikt nie mówi że on będzie do tego zmuszony. Większość starych ogniomistrzow nie chce wskakiwać na dowódcę zastępu bo to się zwyczajnie nie opłaca...