Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1455577 razy)

Offline lukasz1916

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1125 dnia: Grudzień 08, 2017, 10:32:47 »
Czyli można masowo przeprowadzać oficerów do biur. I wszystkie stołki rozdawać po linii związkowej. I co z tymi absolwentami po 2 czy 3 latach.. to też chyba jest celowo zrobione żeby po 3 latach bez oporu zainteresowanego zrobić z nim co się tylko chce bo nie może zostać na obecnym stanowisku, a staż ma tylko na młodszego specjalistę i na starszego ratownika specjalistę.. ale załóżmy, że nie ma w komendzie wolnego etatu oficerskiego i mamy coś śmiesznego bo daje się chłopakowi trzecia gwiazdkę, a po otrzymaniu jej idzie na stanowisko aspiranckie dowódcy zastępu :gwiazdki:  to już załącznik 6 miał większy sens.. bo awansowałeś na dowódcę sekcji i dostawałeś kapitana.. a teraz dostajesz awans i degradację  :wall: z dnia na dzień coraz bardziej ta formacja mi udowadnia, że nie warto zwiększać swoje kwalifikacje..
"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą "
"Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!"
"Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz."

Offline Nostra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1126 dnia: Grudzień 08, 2017, 10:33:40 »
Zachowa swą grupę. W obecnym rozporządzeniu jest taki zapis i wątpię żeby został zmieniony.

Offline bartekstraz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1127 dnia: Grudzień 08, 2017, 13:05:40 »
Jeśli dobrze rozumiem projekt przepisu to niestety nikt nie wziął pod uwagę pewnej sytuacji, dosyć ważnej moim zdaniem.

Służba kandydacka może trwać:

2 lata (SA PSP)
4 lata (Studia I stopnia dla strażaków w służbie kandydackiej w SGSP)
6 lat  (Studia I stopnia dla strażaków w służbie kandydackiej w SGSP a następnie  (Studia II stopnia dla strażaków w służbie kandydackiej w SGSP) - garstka ludzi w skali każdego roku, ale jednak są.

Jeśli brać pod uwagę kolumnę 5 ("Staż służby w latach bez służby kandydackiej") sytuacja dla absolwentów studiów II stopnia jest  krzywdząca.

W takim przypadku np. aspirant, który studia zrobił zaocznie może zając stanowisko np. Naczelnika Wydziału po 11 latach (biorąc pod uwagę obie kolumny), a oficer po studiach II stopnia dopiero po 13 (6 lat kandydackiej + 7).

Sytuację rozwiązałby zapis typu: "W przypadku absolwentów studiów II stopnia dla strażaków w służbie kandydackiej liczbę lat w kolumnie 5 pomniejsza się o 2" lub coś w tym stylu.

Takie moje przemyślenie

Offline adrianek998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1128 dnia: Grudzień 08, 2017, 13:19:07 »
mam pytanie i przepraszam jesli już padła odpowiedź.  czy na stanowisko d cy zmiany można będzie awansować aspiranta bez przeszkolenia tego spf spk czy jak sie to zwie... bo jest napisane ze mozna ale jest ta 1 ka czyli zwiazane z kierowaniem działaniami.  w ustawie chyba jest napisane ze trzeba odbyc takie przeszkolenie.  jesli coś pomyliłem przepraszam i proszę mnie poprawić  ;)

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1129 dnia: Grudzień 08, 2017, 13:40:07 »
Przewodniczący twierdzi, że zastępca jrg, dowódca zmiany i jego zastępca to nie są stanowiska związane z kierowaniem działaniami jeśli zadania takie zostaną powierzone aspirantowi. Wszystkie zapisy tego projektu dajace sprzeczne informacje w tej kwestii zostaną zmienione. Inaczej ten projekt będzie wyrzucony na śmietnik. Tak powiedział a ja mu wierzę bo to przewodniczący przecież i nie myli się.

Offline adrianek998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1130 dnia: Grudzień 08, 2017, 13:48:34 »
nie wiem o kim mowa ale  wg mnie sa to yakie stanowiska i adpirant bez przeszkolenia moze wg tego projektu awansowac max na zastępcę  szefa a po ewentualnym especostam moze zajmować takie stanowiska ale chciał  bym sie mylić..

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1131 dnia: Grudzień 08, 2017, 14:31:56 »
Wg projektu masz rację ale wg przewodniczącego to są pomyłki. Wg mnie to jak można traktować te same stanowiska w dwojaki sposób. Prawda jest taka, że twórców tego rozporządzenia wyleczy ustawa i konstytucja gdzie wszyscy powinni być równi wobec prawa a w tym przypadku (zastępcy dowódcy zmiany) od oficerów wymaga się więcej (konieczność spełnienia art. 36 pkt.6) za ten sam profit.

Taka mała uwaga. Rozporządzenie nie przewiduje dyżurnego i zastępcy dyżurnego operacyjnego w komendzie III i IV kat.

Offline adrianek998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1132 dnia: Grudzień 08, 2017, 15:08:14 »
wiadomo ze jest to wersja robocza i myślę ze "wyciek" jest świadomy i nawet na takim ogólno dostępnym forum zaraz ludzie znajdą w nim bledy i pewnie onto chodziło  ;) miejmy nadzieję ze wszystko zostanie dopiete na ostatni guzik i wtedy wejdzie ale watpie by to stało sie z początkiem roku

Offline KaKa19

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1133 dnia: Grudzień 08, 2017, 15:46:22 »
Zapis "Staż służby w latach bez służby kandydackiej" napewno jest krzywdzący dla ludzi przyjętych z ulicy. Jest to dziwny twór bo ja nie widzę róznicy w ilości/ jakości służb do lat trzech i powyżej tego progu. Czytając ten projekt można wywnioskować że 7 grupa dla poodoficera bedzie dostępan po 13 latach służby. Porównując to do obowiązującego kiedyś załącznika nr 6 gdzie była możliwość awansu po 6 latach dlamnie top poraszka.

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1134 dnia: Grudzień 08, 2017, 16:01:28 »
Zapis "Staż służby w latach bez służby kandydackiej" napewno jest krzywdzący dla ludzi przyjętych z ulicy. Jest to dziwny twór bo ja nie widzę róznicy w ilości/ jakości służb do lat trzech i powyżej tego progu. Czytając ten projekt można wywnioskować że 7 grupa dla poodoficera bedzie dostępan po 13 latach służby. Porównując to do obowiązującego kiedyś załącznika nr 6 gdzie była możliwość awansu po 6 latach dlamnie top poraszka.

Kolego, a czy strażak przyjęty z ulicy jest po przyjęciu w służbie kandydackiej? Poczytaj ustawe o psp bo masz braki.

Offline bartekstraz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1135 dnia: Grudzień 08, 2017, 16:09:25 »
Zapis "Staż służby w latach bez służby kandydackiej" napewno jest krzywdzący dla ludzi przyjętych z ulicy. Jest to dziwny twór bo ja nie widzę róznicy w ilości/ jakości służb do lat trzech i powyżej tego progu. Czytając ten projekt można wywnioskować że 7 grupa dla poodoficera bedzie dostępan po 13 latach służby. Porównując to do obowiązującego kiedyś załącznika nr 6 gdzie była możliwość awansu po 6 latach dlamnie top poraszka.

Przy przyjęciu "Z ulicy" jest 3 lata służby przygotowawczej, a nie kandydackiej. Służba kandydatka dotyczy SAPSP i SGSP

Offline lukasz1916

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1136 dnia: Grudzień 08, 2017, 16:55:09 »
Zawsze mnie to zastanawia.. czemu bez służby kandydackiej? Może dodajmy i bez służby przygotowawczej.. nie rozumiem czemu nie liczy się służby kandydackiej jak ponad 25%absolwentów więcej wyjazdów miało podczas roku służby w sgsp, niż po skończeniu i pełnieniu służb w jednostkach w których jest problem zrobić 30 dni wyjazdowych na rok..
"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą "
"Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!"
"Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz."

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1137 dnia: Grudzień 08, 2017, 17:02:48 »
Zawsze mnie to zastanawia.. czemu bez służby kandydackiej? Może dodajmy i bez służby przygotowawczej.. nie rozumiem czemu nie liczy się służby kandydackiej jak ponad 25%absolwentów więcej wyjazdów miało podczas roku służby w sgsp, niż po skończeniu i pełnieniu służb w jednostkach w których jest problem zrobić 30 dni wyjazdowych na rok..

Co jak co, ale z tym się muszę zgodzić  :straz:  :mellow:
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline bartekstraz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1138 dnia: Grudzień 08, 2017, 17:04:15 »
Zawsze mnie to zastanawia.. czemu bez służby kandydackiej? Może dodajmy i bez służby przygotowawczej.. nie rozumiem czemu nie liczy się służby kandydackiej jak ponad 25%absolwentów więcej wyjazdów miało podczas roku służby w sgsp, niż po skończeniu i pełnieniu służb w jednostkach w których jest problem zrobić 30 dni wyjazdowych na rok..

Dokładnie tak. Staż  służby to staż służby zwłaszcza że zarówno przygotowawcza, kandydacka czy to w SA czy SGSP wiąże się z wyjazdami i innymi "przywilejami" służby.

Offline szaman man

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1139 dnia: Grudzień 08, 2017, 17:24:00 »
Dokładnie, tak samo w aspirantkach.

Offline lampard

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 205
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1140 dnia: Grudzień 08, 2017, 18:17:26 »
W SA przez prawie półtora roku roku człowiek trochę widział i pojeździł do ciekawych zdarzeń. Na JRG takich zdarzeń już nie trafiam. Ogólnie jak najbardziej kandydatka nie odstaje od służby na JRG i spokojnie ten staż mogliby doliczyć.
A co do furtki z tym 2023 to ciekawe i spowoduje awansowanie kolegów.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1141 dnia: Grudzień 08, 2017, 18:29:34 »
W SA przez prawie półtora roku roku człowiek trochę widział i pojeździł do ciekawych zdarzeń. Na JRG takich zdarzeń już nie trafiam. Ogólnie jak najbardziej kandydatka nie odstaje od służby na JRG i spokojnie ten staż mogliby doliczyć.
A ja mam odmienne zdanie i jeśli kadrowa się zgodzi to zsumuje mi wyjazdy absolwentów dziennych szkół i zestawie to z kartami chłopaków co mają 4 lata służby na PB. Zobaczymy co wyjdzie.
Wg projektu masz rację ale wg przewodniczącego to są pomyłki.
Bo to jest pierwsza wersja nad którą pracował zespół i jest już potężnie zmodyfikowana. Więc może twój przewodniczący widział wersję końcową. Po prostu obecne na forum tabelki są już nieaktualne i pochodzą prawdopodobnie z końca września.
Wg mnie to jak można traktować te same stanowiska w dwojaki sposób. Prawda jest taka, że twórców tego rozporządzenia wyleczy ustawa i konstytucja gdzie wszyscy powinni być równi wobec prawa a w tym przypadku (zastępcy dowódcy zmiany) od oficerów wymaga się więcej (konieczność spełnienia art. 36 pkt.6) za ten sam profit.
Ale tak jest i nic ich nie wyleczy, bo mają rację to są wymagania minimalne to, że ktoś spełnia wyższe wymagania to in plus dla niego ale przepis po prostu został złagodzony. Konstytucja istnieje od 1997 r. ustawa o PSP od 1992 a wymagania na stanowiska zmieniały się kilka razy, były stanowiska łamane (2006) był załącznik nr 6 (2009) teraz po prostu z tego co widzę powstaje hybryda tych przepisów.
Taka mała uwaga. Rozporządzenie nie przewiduje dyżurnego i zastępcy dyżurnego operacyjnego w komendzie III i IV kat.
I to wg mnie ten błąd techniczny dotyczący SK (o którym wczoraj wspominałem) ale wystarczy wywalić indeks 10 i jest po zabiegu. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1142 dnia: Grudzień 08, 2017, 18:31:33 »
Główny księgowy w KG - podoficer na 16 grupie
Dyżurny operacyjny kraju w KG nie musi mieć uprawień kdr a dowódca pododdziałów szkolnych w SGSP musi
starszy wykładowca w SA/OSz. - brygadier / gr 12
starszy wykładowca w SGSP - młodszy brygadier / gr 11
z wykładowcami to samo
to chyba brudnopis nie projekt...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1143 dnia: Grudzień 08, 2017, 18:33:25 »
starszy wykładowca w SA/OSz. - brygadier / gr 12
starszy wykładowca w SGSP - młodszy brygadier / gr 11
Bo SGSP nie miała swojego przedstawiciela wśród członków zespołu a Ośrodki miały chyba 2 lub trzech  :rofl: :rofl: :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 484
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1144 dnia: Grudzień 08, 2017, 18:44:36 »
a ta mocna modyfikacja tego przepisu z września jest nadal tak korzystna dla aspirantów i podoficerów?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1145 dnia: Grudzień 08, 2017, 18:47:47 »
a ta mocna modyfikacja tego przepisu z września jest nadal tak korzystna dla aspirantów i podoficerów?
Bardziej  :straz:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline lukasz1916

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1146 dnia: Grudzień 08, 2017, 19:33:54 »
Eqinox mówię o 25%absolwentów którzy trafiają tam gdzie ciężko złapać 30 dni w roku.. a co do kart wyjazdowych po szkołach.. to tak jakby ich nie było. Mając służby na JRG3, 4 lub 9 średnio notuje się po 6-7 wyjazdów. Poza tym karty przez wiele osób nie są prowadzone rzetelnie.
"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą "
"Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!"
"Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz."

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1147 dnia: Grudzień 08, 2017, 19:35:20 »
Bo SGSP nie miała swojego przedstawiciela wśród członków zespołu a Ośrodki miały chyba 2 lub trzech  :rofl: :rofl: :rofl:
Czyli wszystko OK ...  demokracja ;)

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1148 dnia: Grudzień 08, 2017, 19:49:48 »
Taka mała uwaga. Rozporządzenie nie przewiduje dyżurnego i zastępcy dyżurnego operacyjnego w komendzie III i IV kat.
I to wg mnie ten błąd techniczny dotyczący SK (o którym wczoraj wspominałem) ale wystarczy wywalić indeks 10 i jest po zabiegu.

A gdyby to nie był błąd techniczny tylko przygotowanie do "rewolucji" w strukturze KSRG polegającej na odejściu od kanonu, że każdy komendant powiatowy/miejski ma swoje stanowisko kierowania ? Może zaczyna się w ten sposób coś co nareszcie dopasuje naszą strukturę do XXI wieku. Wideokonferencje już stają się czymś normalnym. Tym samym może stać się obraz mówiącego dyżurnego na telewizorze chłopaków w świetlicy w małej komendzie przerywającego film?
pozdrawiam 

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1149 dnia: Grudzień 08, 2017, 19:58:19 »
A gdyby to nie był błąd techniczny tylko przygotowanie do "rewolucji" w strukturze KSRG polegającej na odejściu od kanonu, że każdy komendant powiatowy/miejski ma swoje stanowisko kierowania ? Może zaczyna się w ten sposób coś co nareszcie dopasuje naszą strukturę do XXI wieku. Wideokonferencje już stają się czymś normalnym. Tym samym może stać się obraz mówiącego dyżurnego na telewizorze chłopaków w świetlicy w małej komendzie przerywającego film?
pozdrawiam
Nie szukaj rewolucji tam gdzie jej nie ma :) Jeszcze dekada minie zanim coś takiego się wydarzy.
Bo SGSP nie miała swojego przedstawiciela wśród członków zespołu a Ośrodki miały chyba 2 lub trzech  :rofl: :rofl: :rofl:
Czyli wszystko OK ...  demokracja ;)
Dokładnie TAK  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.