Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1052376 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 5.918
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1100 dnia: Grudzień 07, 2017, 21:40:13 »
W tabeli jest z-ca dowódcy zmiany w korpusach aspirancki i oficerskim. Czy to także jakaś pomyłka?
Stanowisko łamane :) Mogą awansować oficerowie i aspiranci.

Offline wojto202

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1101 dnia: Grudzień 07, 2017, 21:43:11 »
A co ze stanowiskami medycznymi?

Offline Artur0888

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1102 dnia: Grudzień 07, 2017, 21:47:18 »
Zastanawia mnie kwestia stanowiska "absolwent oficer/aspirant". Stanowisko powinno być nadane bezpośrednio po ukończeniu szkoły. Czyli osoby, które ukończyły szkole przed przepisem i dostalaly niższa grupę np. 3/4 zostaną odgórnie podniesione do ww. stanowiska czy będą poszkodowane w stosunku do świeżo upieczonych absolwentów?

Offline Garrity

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1103 dnia: Grudzień 07, 2017, 21:51:30 »
A jak Panowie rozumiecie dwie kolumny ze stażem służby?


Offline Siedem

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1104 dnia: Grudzień 07, 2017, 21:54:06 »
Ja z tym absolwentem widze inny kwiatek. Taki, że obecnie oficer, który ma więcej niż 3 lata służby a jest w dalszym ciągu dowódcą zastepu nie może zająć tego stanowiska i awansować na kapitana, a młody co po szkole przyjdzie wskoczy na absolwenta i będzie mógł awansować w stopniu. Zapis o tym, że na tym stanowisku nie można być dłuzej niż 3 lata jest tez nietrafiony, bo jak w tym czasie nie będzie nic innego to co??

Odnośnie zastepców dowódców zmian i dowodców zmian. Jak.... i na jakiej podstawie można to samo stanowisko raz traktować jako stanowisko zwiazane z kierowaniem działaniami a raz nie.... ?? Bo w korpusie aspiranckim jest to stanowisko niezwiązane z kierowaniem działaniami a w korpusie oficerskim jest. Komuś sie tu coś pomyliło.

 Jest w Polsce całekim sporo przypadków aspirantów, którzy mają SPF lub SKO SPK. Także oni spełniają art. 36 ust 4.


Garrity ....  Jedna kolumna jest ze szkołą PSP w słuzbie kandydackiej a 2ga nie uwzględnia szkoły.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2017, 21:57:24 wysłana przez Siedem »

Offline Garrity

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1105 dnia: Grudzień 07, 2017, 21:59:19 »
Cytuj
Garrity ....  Jedna kolumna jest ze szkołą PSP w służbie kandydackiej a 2ga nie uwzględnia szkoły.

To akurat jest dla mnie jasne. Bardziej mnie ciekawi czy obie kolumny będą obowiązujące.

Offline Zuzin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 155
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1106 dnia: Grudzień 07, 2017, 22:23:54 »
Kolego SPK jeszcze nikt nie ma bo nie ruszyło

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1107 dnia: Grudzień 07, 2017, 22:25:47 »
Delikwent na 4 roku służby poszedł do SGSP inż. poż. skończył ją gdy ma już 8 lat słuzby. Spełnia kwalifikacja na d-ca zmiany na stanowisku oficerskim?
Swoją drogą, ale będzie teraz walka na SPK, ciekawe czy 01 KG czytał te tabelki :P ten 01, który nie uznaje SPO i SPK :D :)

« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2017, 22:30:03 wysłana przez młody16 »

Offline Siedem

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1108 dnia: Grudzień 07, 2017, 22:33:25 »
Chodziło mi o aspirantow spelniajacych art.36 pkt 4. Jeżeli SPK nie ruszylo to przepraszam ale aspirantow z spf jest sporo...

Offline Feo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 345
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1109 dnia: Grudzień 07, 2017, 22:39:57 »
A co z oficerem po dziennej SGSP,  który  dostaje stanowisko "absolwent -  oficer"  i może  je  mieć przez  max 3 lata,  a na następne  oficerskie stanowisko wymagane jest 4 lata  służby?  Będzie  on mógł  dostać  dowódcę sekcji przykładowo?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 5.918
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1110 dnia: Grudzień 07, 2017, 22:48:16 »
A co z oficerem po dziennej SGSP,  który  dostaje stanowisko "absolwent -  oficer"  i może  je  mieć przez  max 3 lata,  a na następne  oficerskie stanowisko wymagane jest 4 lata  służby?  Będzie  on mógł  dostać  dowódcę sekcji przykładowo?
Nie, ale dostanie d-cę zastępu :D  :wall: Weź chłopie doczytaj tabelki bo jeśli oficer (przyszły) nie potrafi czytać to moja wiara w SGSP sięgnęła dna. 
To akurat jest dla mnie jasne. Bardziej mnie ciekawi czy obie kolumny będą obowiązujące.
To nie jest końcowy przepis tylko dokument roboczy! Stąd rozważania tam są i dwie kolumny.

Offline Siedem

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1111 dnia: Grudzień 07, 2017, 22:51:21 »
Tak bo z uprawnieniami wyższymi możesz zajmować stanowiska w korpusach niższych ale bez awansu w stopniu. Tyle że to nieprzemyslane rozwiązanie do końca. Choć muszę przyznać, że akurat z tym stanowiskiem to sama idea jest wporzo.


Ogólnie nie ma co się jeszcze podniecać bo dużo niedoróbek jest jeszcze. W szkole aspirant nie ma tak dużych uprawnień jak w powiatowce. Czy to jest dobre? Jak zachęcić ludzi z doświadczeniem??  Bo nie tym projektem.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2017, 22:56:18 wysłana przez Siedem »

Offline Feo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 345
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1112 dnia: Grudzień 07, 2017, 22:55:04 »
Tak bo z uprawnieniami wyższymi możesz zajmować stanowiska w korpusach niższych ale bez awansu w stopniu.

No tego  zapisu  mi przy tych  tabelkach brakowało

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 5.918
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1113 dnia: Grudzień 07, 2017, 22:56:33 »
Tak bo z uprawnieniami wyższymi możesz zajmować stanowiska w korpusach niższych ale bez awansu w stopniu. Tyle że to nieprzemyslane rozwiązanie do końca. Choć muszę przyznać, że akurat z tym to sama idea jest wporzo.
Akurat w przypadku oficerów po SGSP masz dwie wersje na pierwsze "normalne stanowiska oficerskie" jedno wymaga 2 lat służby stałej, drugie 6 (wraz ze służbą kandydacką) czyli też 2 lata, skąd interpretacja którą @Feo przedstawił nie mam pojęcia.
No tego  zapisu  mi przy tych  tabelkach brakowało
I wcale go nie musi być w nowym rozporządzeniu.

Offline Siedem

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1114 dnia: Grudzień 07, 2017, 22:58:54 »
Spokojnie będzie bo to by się logiki nie trzymało. A sorry to Straż Pożarna :)

Offline szaman man

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1115 dnia: Grudzień 07, 2017, 22:59:46 »
Czyli tak czy siak aspirant (technik poż.) chcąc zająć stanowisko z-cy albo d-cy zmiany musi odbyć przeszkolenie SPF (SPK) ? dobrze rozumuję ?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 5.918
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1116 dnia: Grudzień 07, 2017, 23:01:58 »
Czyli tak czy siak aspirant (technik poż.) chcąc zająć stanowisko z-cy albo d-cy zmiany musi odbyć przeszkolenie SPF (SPK) ? dobrze rozumuję ?
Nie. Nie będzie to wymagane bo cały przepis można by było do kosza wywalić.

Offline Siedem

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1117 dnia: Grudzień 07, 2017, 23:04:53 »
Na razie zastepca moze byc aspirant bez SPF ale nie rozumiem dlaczego to nie jest w korpusie aspirantow stanowisko zwiazane z kierowaniem. Jak ma tak zostać to niech w oficerskim tez to wykresla i bedzie ok.

Offline szaman man

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1118 dnia: Grudzień 07, 2017, 23:05:01 »
Ok. W takim razie w jaki sposób obejść ustawę, która mówi wyraźnie kto może kierować działaniami ratowniczymi?

Offline Feo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 345
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1119 dnia: Grudzień 07, 2017, 23:06:13 »

Akurat w przypadku oficerów po SGSP masz dwie wersje na pierwsze "normalne stanowiska oficerskie" jedno wymaga 2 lat służby stałej, drugie 6 (wraz ze służbą kandydacką) czyli też 2 lata, skąd interpretacja którą @Feo przedstawił nie mam pojęcia.
[\quote]

 Wybacz mi,  ale  albo ja  jestem  ślepy albo na inne tabelki patrzymy.    W stanowiskach dla  KM/KP  jedynym stanowiskiem oficerskim które   widzę,  że ma  wymagane  2 lata służby stałej  jest  młodszy specjalista(system  codzienny,  a w systemie  zmianowym "najniższym"  stanowiskiem jest zastępca  dowódcy  zmiany.