Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1454963 razy)

Offline qba90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #850 dnia: Listopad 10, 2016, 19:57:51 »
Możesz łopatologicznie wytłumaczyć o co chodzi z tym stażem adaptacyjnym?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #851 dnia: Listopad 10, 2016, 20:01:21 »
Możesz łopatologicznie wytłumaczyć o co chodzi z tym stażem adaptacyjnym?
Sprawdz sobie pojęcie "uznanie kwalifikacji nabytych w krajach UE i (....) stronach umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym (...)
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline qba90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #852 dnia: Listopad 17, 2016, 21:48:28 »
Mają zlikwidować podyplomówki w SGSP, ktoś może potwierdzić? Nasza droga do ** aż tak ograniczona??

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #853 dnia: Listopad 17, 2016, 22:45:16 »
Mają zlikwidować podyplomówki w SGSP, ktoś może potwierdzić? Nasza droga do ** aż tak ograniczona??
A może uproszczona do poprzedniego kształtu z poprzednich lat, że wystarczy aspirantka i licencjat i masz ** (ze swojej strony dodał bym jeszcze staż na stanowisku oficerskim np. 2 lata).
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline LaCosta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #854 dnia: Listopad 18, 2016, 09:46:48 »
Skąd taka informacja? Mimo to nareszcie jakaś dobra wiadomość.

Offline qba90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #855 dnia: Listopad 18, 2016, 11:02:06 »
Czy dobra to nie wiem, a napisałem, że droga utrudniona bo w wywiadzie w przeglądzie pożarniczym KG wypowiadał się jasno w tym temacie - oficerowie po dziennej i zaocznej SGSP.

Offline LaCosta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #856 dnia: Listopad 18, 2016, 12:12:48 »
To ja i kilku moich kolegów przez najblizsze 15 lat niestety ale bedziemy blokować stanowiska oficerskie dla tych zdolniejszych

Offline grom@

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #857 dnia: Grudzień 05, 2016, 17:47:06 »
dziś usłyszałem od jednego ze związkowców "S" że związki działają aby przywrócić załącznik nr 6. Czy ktoś też o tym słyszał?

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #858 dnia: Grudzień 05, 2016, 18:38:14 »
Ja nie słyszałem  ^_^

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #859 dnia: Grudzień 05, 2016, 18:49:51 »
dziś usłyszałem od jednego ze związkowców "S" że związki działają aby przywrócić załącznik nr 6. Czy ktoś też o tym słyszał?
Tak. Ale szczegółów nikt nie zna bo dyskusje mają się toczyć w Giżycku za 2 dni.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wojtas666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #860 dnia: Grudzień 05, 2016, 21:17:29 »
Panowie darujcie sobie.... nie po to tworzono nowy przepis żeby teraz przywrócić załącznik nr 6.... zz moga sobie gadać i spotykać za 2 dni w giżycku za miesiac w wawie za rok w gdnańsku itd....koniec kropka

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #861 dnia: Grudzień 05, 2016, 22:43:30 »
Panowie darujcie sobie.... nie po to tworzono nowy przepis żeby teraz przywrócić załącznik nr 6.... zz moga sobie gadać i spotykać za 2 dni w giżycku za miesiac w wawie za rok w gdnańsku itd....koniec kropka
A ja wątpie aby obecne przepisy "kadrowe" przetrwały wiecej niż 12 miesięcy.
Dlaczego: ponieważ pogłębiają braki kadrowe w zastraszającym tempie. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #862 dnia: Grudzień 05, 2016, 22:59:47 »
Dlaczego: ponieważ pogłębiają braki kadrowe w zastraszającym tempie.

dobrze wiesz, że obecne braki kadrowe, przewidywane braki kadrowe jeszcze większe w 2017 roku to jest nieważne w kwestii załącznika nr 6. Liczy się analiza długofalowa odejść na emkę w następnych latach, zahamowanie tej tendencji poprzez służbę 25 letnią i stały coroczny dopływ dziennych aspirantów i oficerów po SGSP. "Oni" z KG nie pozwolą na zablokowanie etatów dowódczych na PB przez podoficerów czy aspirantów na d-cach zmian.
pozdrawiam

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #863 dnia: Grudzień 05, 2016, 23:04:52 »
dobrze wiesz, że obecne braki kadrowe, przewidywane braki kadrowe jeszcze większe w 2017 roku to jest nieważne w kwestii załącznika nr 6. Liczy się analiza długofalowa odejść na emkę w następnych latach, zahamowanie tej tendencji poprzez służbę 25 letnią i stały coroczny dopływ dziennych aspirantów i oficerów po SGSP. "Oni" z KG nie pozwolą na zablokowanie etatów dowódczych na PB przez podoficerów czy aspirantów na d-cach zmian.
pozdrawiam
Jest tylko jeden problem. Długofalowe prognozy to wróżenie z fusów. A u mnie brak 10 oficerów i na 100% nie ma nikogo na dziennej SGSP. Więc długofalowo przez 4 lata nikt nie przyjdzie a odejdzie co najmniej 5 więc będzie brakować 15. Załącznik w jakiejś formie wróci zobaczysz.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #864 dnia: Grudzień 05, 2016, 23:25:04 »
oby wrócił .....
ale obawiam się że zamiast umożliwić kształcenie na zaocznych dla będących w służbie łatwiej jest dać skierowanie do służby młodemu aspirantowi czy oficerowi na wolne miejsce w drugim krańcu Polski. Kilka lat temu przeżyliśmy taki przypadek. Chłopak przez dwa lata tarł nogami aby wrócić do siebie na wschód i czekał aż stary aspirant odejdzie na eme z PB.
pozdrawiam

Offline grom@

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #865 dnia: Grudzień 05, 2016, 23:36:04 »
Mógłby wrócić ale nie w takiej formie jak wyglądał wcześniej. Np takie rozwiązanie: podoficer d-ca zastępu nie jak było wcześniej 8 lat tylko np 15, podobnie aspirant z-ca d-cy zmiany 15, d-ca zmiany 18, starszy operator podoficer 15 lat, no i powinno się zablokować z-ca d-cy JRG dla aspirantów.

Offline dawidosp92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #866 dnia: Grudzień 06, 2016, 12:30:16 »
dobrze wiesz, że obecne braki kadrowe, przewidywane braki kadrowe jeszcze większe w 2017 roku to jest nieważne w kwestii załącznika nr 6. Liczy się analiza długofalowa odejść na emkę w następnych latach, zahamowanie tej tendencji poprzez służbę 25 letnią i stały coroczny dopływ dziennych aspirantów i oficerów po SGSP. "Oni" z KG nie pozwolą na zablokowanie etatów dowódczych na PB przez podoficerów czy aspirantów na d-cach zmian.
pozdrawiam
Jest tylko jeden problem. Długofalowe prognozy to wróżenie z fusów. A u mnie brak 10 oficerów i na 100% nie ma nikogo na dziennej SGSP. Więc długofalowo przez 4 lata nikt nie przyjdzie a odejdzie co najmniej 5 więc będzie brakować 15. Załącznik w jakiejś formie wróci zobaczysz.

Widzisz u Ciebie niedługo będzie brakowało 15 oficerów, a u mnie oficerowie są d-cami zastępów i sekcji. Oczywiście nie są to oficerowie po dziennej SGSP, zrobili szkołę zaocznie i dostali stopień będąc nadal na 7 gr, bez szybkich możliwości awansu na z-ce d-cy zmiany.

Może sam się przeniosę do Ciebie ?? :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #867 dnia: Grudzień 06, 2016, 18:09:16 »
ale obawiam się że zamiast umożliwić kształcenie na zaocznych dla będących w służbie łatwiej jest dać skierowanie do służby młodemu aspirantowi czy oficerowi na wolne miejsce w drugim krańcu Polski. Kilka lat temu przeżyliśmy taki przypadek. Chłopak przez dwa lata tarł nogami aby wrócić do siebie na wschód i czekał aż stary aspirant odejdzie na eme z PB.
I co to zmieni? Jak oni będą i tak wracać do domu jak tylko nadarzy się okazja ( co zresztą sam opisałeś).
Może sam się przeniosę do Ciebie ?? :)
Jakie masz wykształcenie pożarnicze? I staż służby?
(napisz PM)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2016, 18:41:55 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 484
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #868 dnia: Grudzień 09, 2016, 14:56:09 »
i jakie tam ustalenia po tej naradzie w Giżycku wiadomo co dalej?

Offline wojtas666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #869 dnia: Grudzień 15, 2016, 21:00:17 »
posiedzieli po pili i stwierdzili ze tak nie moze byc...a zycie swoje.... "lobby szkolne" w PSP jest tak mocne ze, nic sie nie zmieni dla aspirantow i podoficerów.... ale pogadac tu na forum sobie mozemy...

Offline qba90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #870 dnia: Grudzień 15, 2016, 21:07:37 »
Masz jakieś informacje czy tak sobie napisałeś?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #871 dnia: Grudzień 15, 2016, 22:21:29 »
Masz jakieś informacje czy tak sobie napisałeś?
Nie ma pojęcia. Nawet nie wie dlaczego taka cisza o tym zjeździe.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wojtas666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #872 dnia: Grudzień 17, 2016, 23:35:00 »
cisza ponieważ nic konkretnego tam nie ustalono. Były nie zobowiązujące rozmowy co powinno być a jaki jest stan rzeczy....Panowie podoficerowie i aspiranci!!!! Przepis kwalifikacyjny nie zostanie zmieniony!!!! proszę sobie to wbić do głowy raz na zawsze....no chyba ,że zostaną zmienione przepisy w kierunku zaostrzenia wymagań....

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #873 dnia: Grudzień 18, 2016, 09:43:19 »
cisza ponieważ nic konkretnego tam nie ustalono. Były nie zobowiązujące rozmowy co powinno być a jaki jest stan rzeczy....Panowie podoficerowie i aspiranci!!!! Przepis kwalifikacyjny nie zostanie zmieniony!!!! proszę sobie to wbić do głowy raz na zawsze....no chyba ,że zostaną zmienione przepisy w kierunku zaostrzenia wymagań....
Skąd masz tą wiedzę tajemną?
Bo z tego co słyszałem kłamiesz.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #874 dnia: Grudzień 18, 2016, 11:08:04 »
cisza ponieważ nic konkretnego tam nie ustalono. Były nie zobowiązujące rozmowy co powinno być a jaki jest stan rzeczy....Panowie podoficerowie i aspiranci!!!! Przepis kwalifikacyjny nie zostanie zmieniony!!!! proszę sobie to wbić do głowy raz na zawsze....no chyba ,że zostaną zmienione przepisy w kierunku zaostrzenia wymagań....
Skąd masz tą wiedzę tajemną?
Bo z tego co słyszałem kłamiesz.
Eqinox: niestety to będzie prawda (oczywiście się z nią nie identyfikuję). Nie wiem jakie były rozmowy, nie wypowiadam się na ich temat.
Natomiast patrząc na naszą formację i jej przyszłość związaną ściśle z utrzymywaniem archaicznego sposobu szkolenia kadr moim zdaniem dla podoficerów (zwłaszcza na PB) nic się nie zmieni - KG nie dopuści do mianowania ich na stanowiska aspiranckie czyli np. d-cy zastępu. A aspiranci nie zostaną mianowani na st. oficerskie (mówię o PB). Jedynym patrząc na "całość" dopuszczalnym rozwiązaniem na PB jest danie możliwości awansowania kierowcom podoficerom na st. operatora po np. 20 latach służby.
Natomiast w systemie 8godz zostaną "otwarte furtki" do awansowania dla np. aspirantów na stanowiska oficerskie.

Zostanie prawdopodobnie zawarty jakiś tam kompromis przez KG ze ZZ, dadzą kawałek "ciasteczka", odtrąbią wspólnie sukces negocjacji i będzie fajnie.
Ale szeregowi członkowie ZZ (zwłaszcza tego na S) dojdą do wniosku, że związki znowu ich wydymały, nic nie załatwiły tylko zadowoliły się ochłapami, które nie dotyczą większości podoficerów. A  tzw. zwykły strażak - członek związku na S pomyśli: pier...lę to, h..ja zobaczą mnie na manifestacji w Warszawie (za 3 lata jak zmieni się opcja polityczna na lemingi z nowoczesnej) żeby znowu zacząć "bronić na wezwanie KSP naszej formacji przed negatywnymi zmianami". Bo jak nie "załatwili" przez czas obecnej władzy, która objęła KG, KW, KP/PM przy wsparciu "S" to przy zmianie opcji politycznej na pewno nic nie "załatwią".
pozdrawiam

ps. proszę nie traktować mojego postu jako wyroczni, nie znam przyszłości, ale potrafię analizować na podstawie tego co widziałem przez kilkanaście lat służby oraz na podstawie wypowiedzi w prywatnych rozmowach wysokich szarżą oficerów