Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1454519 razy)

Offline kg877

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #600 dnia: Grudzień 17, 2015, 14:14:29 »
A czy bez aspirantki  jak skończysz SPO to będziesz mógł być wysłany na SPF/SPK ?
Jeżeli posiada tytuł inżyniera to tak, jeżeli nie posiada to będzie musiał zrobić SA PSP.
A jeżeli posiada tytuł mgr, co w takim przypadku? Może być wysłany na SPK?
Jeżeli dosłownie czytać ustawę o PSP (art.36 ust. 10) to nie może. Ale w straży tylko dwie rzeczy są niemożliwe.

Offline aspirant7

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #601 dnia: Grudzień 17, 2015, 14:14:54 »
A czy bez aspirantki  jak skończysz SPO to będziesz mógł być wysłany na SPF/SPK ?
Jeżeli posiada tytuł inżyniera to tak, jeżeli nie posiada to będzie musiał zrobić SA PSP.
A jeżeli posiada tytuł mgr, co w takim przypadku? Może być wysłany na SPK?
kolego drogi SPK to na końcu najpierw pomysl jak zmiescic się w gronie plecakow na SPO

Offline siema

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #602 dnia: Grudzień 17, 2015, 14:26:44 »
  Officer. Ukończyłeś i co ?  Ile razy obliczałeś podczas akcji wytrzymałości belek, ile razy razy matematyka Ci pomogła na PB zamiast zdrowego rozsądku, a chemie to chyba do bimbru stosowałeś? Owszem fajnie byłoby się dostać i skończyć SGSP ale nie pierdziel , że po tej szkole to na podziale jesteś Kozak, bo tak jak codzienne akcje uczą życia to żadna tabela nie wykaże. Szkoła  szkołą ale to w ludziach jest siła.
PS. przez kilkanaście-lat widzę mądrości tych po właściwych szkołach , że strach się bać. i żeby była jasność nie dotyczy to wszystkich.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #603 dnia: Grudzień 17, 2015, 16:57:38 »
Dokladnie jak powyżej napisano,kazdy będzie bronił swojego to co kończył,ale nie jeden strażak który kończył studia cywilne techniczne bądz inne oraz aspirantke i ma w głowie bardziej poukładane na akcjach niż  plecak po SGSP, którem tata kazał iśc. SGSP to nie pępek swiata, w straży  kadra dowódcza powinna być i  po SGSP i po studiach różnych specjalności, bo nigdy nie wiemy co nas czeka i co się przyda. Niech mądrale po SGSP zobaczą jak jest na Politechnice to miny im zrzedną, ale oni i tak będą biadolić swoje bo im w głowy kładą kim oni w przyszłości to nie będą!!! Paranoja !!! I to jest jedna formacja!!!

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #604 dnia: Grudzień 17, 2015, 17:05:08 »
Paradoksów w naszej służbie jest wiele.
Ze mną oficera dostawał chłopak, który w tym samym czasie był na kursie podoficerskim

Co w tym dziwnego? Ze mną na podstawowym był starszy ogniomistrz któremu do emki brakowało kilka lat...

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #605 dnia: Grudzień 17, 2015, 17:55:12 »
kamo- nie pisałem, że SGSP jest jedyną słuszną szkołą pożarniczą! Wg mnie jest jedyną , chociaż z programem nie do końca wzorowym, kształcącą strażaków, pchor. i aspirantów na stanowiska oficerskie.
Siema- muszę się z tobą w części zgodzić!! faktycznie nie dokonywałem obliczeń wytrzymałości belek, matematyka też mi chyba nie pomogła (chociaż niektórzy nie potrafią po akcji zliczyć ilości samochodów, zuzytej wody itp. to Ci tak nieszczęśliwi przez los :'(). Co do chemii- bardzo mi się przydała  i przydaje- no ale Tobie nie ma co udawadniać, że i tobie chemia jest potrzebna. Nie pierdzieliłem też, że po ukończeniu SGSP stałem się kozakiem na podziale. Napewno byłem lepiej przygotowany do pracy niż aspirant. Kozaczyli to faktycznie Ci, którzy pracowali na podziale, rok może dwa więcej ode mnie. To byli dopiero pępki świata. Tylko jak zajechali do wypadku cysterny (tak mi się właśnie kojarzy początek pracy) i lała się z niej ropa, a obok palił się samochód osobowy to wówczas pytali się tego młokosa, plecaka, niedouczonego itp. oficera po SGSP co robić.
Jeszcze raz powtórze- SGSP nie jest idealną szkołą kształcącą oficerów, ale i tak bardziej właściwą niż zestaw szkoła aspirantów i inżynierka na "łopatologii" (porównuję tu młodego aspiranta, nie takiego z 15 letnim stażem na podziale).

Offline bolo75

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #606 dnia: Grudzień 17, 2015, 18:34:34 »
Dyskusja o kompetencjach mija się z celem i tak każdy zostanie przy swoim zdaniu a temat ten był już wałkowan wiele razy.Pozdrawiam  ^_^
bolo75

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #607 dnia: Grudzień 17, 2015, 19:21:52 »
Dyskusja o kompetencjach mija się z celem i tak każdy zostanie przy swoim zdaniu a temat ten był już wałkowan wiele razy.Pozdrawiam  ^_^
Dokładnie.
Ale większość użytkowników uważa że kształcenie dzienne oficerów i aspirantów jest błędem.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bolo75

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #608 dnia: Grudzień 17, 2015, 19:58:04 »
Dyskusja o kompetencjach mija się z celem i tak każdy zostanie przy swoim zdaniu a temat ten był już wałkowan wiele razy.Pozdrawiam  ^_^
Dokładnie.
Ale większość użytkowników uważa że kształcenie dzienne oficerów i aspirantów jest błędem.
Szkoda, że góra tak nie uważa ^_^
bolo75

Offline samozapłon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #609 dnia: Grudzień 17, 2015, 20:08:53 »
no na pewno kształcenie dzienne jest złe przyjmują przyszłych oficerów czy aspirantów do szkół a jak przychodzą na PB to niewiedzą co mają robić powinno być tak że na PB od zera przez dwa lata a wtem decyduje dca jrg czy zmiany kto faktycznie się nadaje.

Offline bolo75

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #610 dnia: Grudzień 17, 2015, 20:15:32 »
no na pewno kształcenie dzienne jest złe przyjmują przyszłych oficerów czy aspirantów do szkół a jak przychodzą na PB to niewiedzą co mają robić powinno być tak że na PB od zera przez dwa lata a wtem decyduje dca jrg czy zmiany kto faktycznie się nadaje.
Problem chyba tkwi w programie nauczania a także w specjalistach (bez przepracowanego dnia w podziale) , którzy tam wykładają.
bolo75

Offline staspirant

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #611 dnia: Grudzień 18, 2015, 12:24:02 »
Moim skromnym zdanie w ogóle powinno się zrezygnować z stopni w naszej formacji, są nie potrzebne. Zrezygnować z kształcenia dziennego i kształceniach w obecnym systemie na SAPSP i SGSP. Całe kształcenie oprzeć: kursach dowódców poszczególnych szczebli, kursach specjalistycznych itd ale gdzie jest wiedza praktyczna a nie teoria, którą nie idzie zastosować. Każdy zaczyna od zera czyli od podziału bojowego, po określonym czasie egzamin w jednostce i najlepszy idzie na kurs, zdaje i zostaje dowódcą zastępu itd. Wtedy by nie było problemu z skomplikowanymi przepisami, komu dać oficera i stanowisko a komu nie. Wiadomo to by było wywrócenie całego systemu ale jak atom w to nie uderzy to nic się nie zmieni.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #612 dnia: Grudzień 18, 2015, 14:04:47 »
To jest bardzo dobry pomysł ale dla Muzumanów owiniętych semtexem. Najprościej jest coś zburzyć i zaczynać od nowa jak alkoholik, który po raz kolejny przeprasza żonę. Byś może czas na reformy w PSP. Być może czas na trudne twarde decyzje. Być może czas by po szkole zdobywać kwalifikacje a nie stopnie służbowe. Ale na litość Boską jak komuś tak bardzo źle i stać go tylko na "konstruktywne" narzekanie i tylko hasła wywrotowe to może czas na kartkę formatu A4, dwa zdania i ulgę. Jest tyle fajnych innych zawodów. Tu w większości królują hasła, które wszystko negują i wywracają nie dając nic w zamian. Można odnieść wrażenie, że ludzie pracują w PSP ale nienawidzą straży. Po co się męczycie się pytam.

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #613 dnia: Grudzień 18, 2015, 15:15:55 »
Panowie i Panie, co do całego systemu kształcenia to złotego środka nie ma i chyba nigdy nie będzie.
Zawsze każdy będzie bronił swojego. Absolwent SGSP będzie bronił szkoły, absolwent "studiów przydatnych w PSP" będzie udowadniał jaki to jego kierunek jest potrzebny w straży i jemu też się należy stopień i uprawnienia, absolwent aspirantki zawsze będzie bronił SAP-u. Tak jest było i będzie.

Ale mam inne pytanie. Zdradźcie "tajemnice" podniesienia grup uposażenia dyspozytorów PSP, a konkretnie dyżurnego operacyjnego. Jest coś wiadomo? Ewentualnie od kiedy? I jaki skok w grupie??
Dzięki za informacje.

Offline s@msung

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #614 dnia: Grudzień 19, 2015, 07:26:11 »
Musisz uzbroic sie w cierpliwość do 30 maja 2016, zgodnie z art. 37 ustawy ustawy deregulacyjnej (Dz. U. z 2015 r., poz. 1505)

Offline s@msung

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #615 dnia: Grudzień 19, 2015, 08:16:35 »
Aczkolwiek MSWIA z przepisem w sprawie naboru do służby też miał czas do 5.12.tego roku i jeszcze się nie wyrobił  ^_^ więc z tym rozporządzeniem może być podobnie. . . 😊 

Offline aspirant7

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #616 dnia: Grudzień 23, 2015, 15:50:42 »
witam wie ktoś cos więcej na temat ruszającego SPO w najbliższym czasie? jak to jest z naborem z województw? wiadomo kto ?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #617 dnia: Grudzień 23, 2015, 17:56:33 »
Nic nie wiadomo bo mamy nowego 01 :)
Na szczęście :) Bo u mnie zawsze szły księgowe i kadrowe.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline aspirant7

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #618 dnia: Grudzień 23, 2015, 20:47:54 »
Nic nie wiadomo bo mamy nowego 01 :)
Na szczęście :) Bo u mnie zawsze szły księgowe i kadrowe.
znając zycie i tak księgowe itp. będą szły na SPO ze względu na to iż maja większe grupy zaszeregowania i wyżej będą w listach wojewódzkich niestety taka jest prawda

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #619 dnia: Grudzień 23, 2015, 21:35:20 »
znając zycie i tak księgowe itp. będą szły na SPO ze względu na to iż maja większe grupy zaszeregowania i wyżej będą w listach wojewódzkich niestety taka jest prawda
nowy 01 może dać inne priorytety na SPO np. dyżurni albo prewentysci :)
myśle, że sporo ludzi zaczęło by go chwalić :)
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #620 dnia: Grudzień 23, 2015, 22:22:42 »
Teraz już chyba po wszytkim na "nabór" wiosenny bo listy wg tabel dostępnych na stronie KG miały być wysłane do 16 grudnia

Offline jozofek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #621 dnia: Styczeń 05, 2016, 14:46:17 »
Pytanie a co z podoficerami i aspirantami i załącznikiem nr6 czy zostanie wywalony do śmieci tak aby wcześniej wymienieni mogli zajmować stanowiska d-cy zmiany , zastępu itd. U mnie w komendzie takich Strażaków jest dużo doświadczenia im nie brakuje a oficerów którzy mogli by objąć takie stanowisko brak i chętnych nie widać . Może w dużych komendach wygląda to inaczej ale z tego co się orientuję u mnie w województwie w większości komend jest ten problem . Ciekawe co zrobią jak jeszcze trochę ten przepis będzie działał

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #622 dnia: Styczeń 05, 2016, 16:02:17 »
Pytanie a co z podoficerami i aspirantami i załącznikiem nr6 czy zostanie wywalony do śmieci tak aby wcześniej wymienieni mogli zajmować stanowiska d-cy zmiany , zastępu itd. U mnie w komendzie takich Strażaków jest dużo doświadczenia im nie brakuje a oficerów którzy mogli by objąć takie stanowisko brak i chętnych nie widać . Może w dużych komendach wygląda to inaczej ale z tego co się orientuję u mnie w województwie w większości komend jest ten problem . Ciekawe co zrobią jak jeszcze trochę ten przepis będzie działał

U mnie to samo.... nie ma kto objąć stanowisk  d-cy i z-cy d-cy zmiany. Irytujące jest to że nie możesz dostać grupy X czy IX bo nie masz kwalifikacji....  ale jak komendant nie ma jak obsadzić tych stanowisk to jednak możesz zając wyżej wymienione stanowiska ale za psi grosz i nagle masz kwalifikacje... bez studiów wyższych bez SPD i SRE....  nadajesz się.  Po co i dla kogo ten przepis chyba tylko po to żeby ludzie do emerytury siedzieli na pełniących obowiązki dla oszczędności. Te stanowiska powinny być łamane zarówno dla oficerów jak i aspirantów.

Offline testypsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #623 dnia: Styczeń 05, 2016, 16:43:54 »
Nadeszły zmiany i nadchodzi szereg innych, nie da się od razu wszystkiego załatać, wątpię, aby to co wprowadzają zostało cofnięte, a SPD,SRE czy jak zwał są m.in. po to, aby SGSP miało się z czego utrzymać i też pod tym kątem zostały zmienione wymogi kwalifikacyjne

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #624 dnia: Styczeń 05, 2016, 19:14:35 »
To niech będą te podyplomowki jak "muszą" być, ale niech każdy ma szanse a nie tylko Ksiegowe ,  kadrowe i plecaki. To jest kompromitacja systemu kształcena w PSP. Wyznacznikiem powinien być staż słuzby, a nie jak teraz jest, ze młody idzie a stary czeka 20 lat i się doczeka EMERYTURY!!!  :gwiazdki: