Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1454733 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #575 dnia: Grudzień 14, 2015, 18:23:28 »
Kiedy w życie wejdzie SPK zamiast SPF?
Jeżeli opierają wszystko o SGSP to może niedługo będą częściej organizowane podyplomówki tak, aby zaspokoić potrzeby w komendach. Nie wszystko na raz.
Wiesz na czym polega problem, że te nazwy to po prostu czyste pomysły szkoły/KG :P
Wejdzie w życie kiedy chcą :P
Kiedyś inż. poż. zdobywało się po studiach które nazywały się ZSI a teraz NP.-PS cokolwiek to znaczy :P 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline testypsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #576 dnia: Grudzień 14, 2015, 18:49:43 »
Fakt. Wiemy, że ustawa deregulacyjna obowiązuje więc może kiedy zaczną, a może już obowiązują zasady nowego kształcenia wrzucone na stronę KG?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #577 dnia: Grudzień 14, 2015, 21:08:05 »
Fakt. Wiemy, że ustawa deregulacyjna obowiązuje więc może kiedy zaczną, a może już obowiązują zasady nowego kształcenia wrzucone na stronę KG?
Pisze w zasadach prosze sie zapoznać.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline podoficer33

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #578 dnia: Grudzień 16, 2015, 12:11:13 »
Witam, dostałem propozycje wysłania na spo, jestem podoficerem 11 lat służby, studia cywilne, kilka podyplomówek. podobno szkoła ma się zacząć od marca, podyplomówka ma trwać 4 semestry, bo jestem podoficerem natomiast dla osób po SA PSP 2 semestry, jak koledzy myślicie czy iść, nie wiadomo czy kiedykolwiek zostanę wysłany na SPF/SPK, jestem na stanowisku ratownika.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2015, 12:45:15 wysłana przez podoficer33 »

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 368
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #579 dnia: Grudzień 16, 2015, 12:27:18 »
Podoficer, 11 lat służby i stanowisko ratownika?  :gwiazdki:
Chcą Cię wysłać na SPO i szykują jakieś stanowisko do biura? Lepiej się upewnij jakie mają plany wobec Ciebie.
PS. Po Akademi Sztuk Pięknych (ASP ) myślę, że trwa 4 semestry. Po SA PSP- to co innego.  :rofl:
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #580 dnia: Grudzień 16, 2015, 13:07:17 »
Witam, dostałem propozycje wysłania na spo, jestem podoficerem 11 lat służby, studia cywilne, kilka podyplomówek. podobno szkoła ma się zacząć od marca, podyplomówka ma trwać 4 semestry, bo jestem podoficerem natomiast dla osób po SA PSP 2 semestry, jak koledzy myślicie czy iść, nie wiadomo czy kiedykolwiek zostanę wysłany na SPF/SPK, jestem na stanowisku ratownika.
Jeżeli sytuacja rodzinna/życiowa tego Ci nie uniemożliwia, to nie zastanawiaj się dwa razy, tylko idź na SPO!

Offline krown

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #581 dnia: Grudzień 16, 2015, 16:13:27 »
A czy bez aspirantki  jak skończysz SPO to będziesz mógł być wysłany na SPF/SPK ? 

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #582 dnia: Grudzień 16, 2015, 16:25:38 »
Witam, dostałem propozycje wysłania na spo, jestem podoficerem 11 lat służby, studia cywilne, kilka podyplomówek. podobno szkoła ma się zacząć od marca, podyplomówka ma trwać 4 semestry, bo jestem podoficerem natomiast dla osób po SA PSP 2 semestry, jak koledzy myślicie czy iść, nie wiadomo czy kiedykolwiek zostanę wysłany na SPF/SPK, jestem na stanowisku ratownika.
Kolego podoficer33 ja na Twoim miejscu przyjąłbym propozycje i poszedł na SPO
Zawsze to bliżej do awansu

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #583 dnia: Grudzień 16, 2015, 16:34:04 »
A czy bez aspirantki  jak skończysz SPO to będziesz mógł być wysłany na SPF/SPK ?
Absurdalne pytanie zaśmiecające temat.

Kolego podoficer33 ja na Twoim miejscu przyjąłbym propozycje i poszedł na SPO
Zawsze to bliżej do awansu
Pełna zgoda. Tym bardziej, że kolega podoficer33, jak pisał, ma 11 lat służby. A przez tyle lat nawet najbardziej żarliwy mesjanizm pożarniczy drogą ewolucji powinien być zastąpiony przez zdrowy rozsądek. :)

Offline krown

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #584 dnia: Grudzień 16, 2015, 18:28:06 »
Dlaczego absurdalne pytanie ?

Offline wania

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 109
  • W kilka sekund podejmuję trudne decyzje - strażak
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #585 dnia: Grudzień 16, 2015, 18:36:10 »
Paradoksów w naszej służbie jest wiele.
Ze mną oficera dostawał chłopak, który w tym samym czasie był na kursie podoficerskim
Z województwa na SPF wysyłani są aspiranci, gdzie oficerowie nie mają tego kursu - było mówione, że ten kurs jest właśnie dla oficerów
I teraz widać czym to skutkuje.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #586 dnia: Grudzień 16, 2015, 19:26:03 »
Że Oficer to nie znaczy ze musi isc na SPF, aspiranci tak samo mogą ubiegać się o miejsce na równi z oficerami!!!

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #587 dnia: Grudzień 16, 2015, 20:21:00 »
Czy w pozostałych służbach mundurowych w tym kraju systemy szkolenia opierają się na podobnych absurdach jak w PSP?                             

Offline aspirant7

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #588 dnia: Grudzień 16, 2015, 20:50:38 »
Czy w pozostałych służbach mundurowych w tym kraju systemy szkolenia opierają się na podobnych absurdach jak w PSP?                           
z tego co się orientuje to nie. tylko w PSP sa takie chore wymysły bo w końcu trzeba utrzymać grupe nierobów w SGSP i SAPSP. no chyba ze się w tym myle

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #589 dnia: Grudzień 16, 2015, 21:26:42 »
Dokładnie jak napisano powyżej , takie absurdy sa tylko w PSP, nigdzie indziej, mam w rodzinie wojskowego i policjanta i smieja się z tego, ze jeszcze trochę to będzie trzeba zrobić tytuł dr by awansować na stopien oficerski czy stanowisko. Co ci ludzie maja w głowach, ze takie bzdury wymyslaja, zapewne klapki na oczach i .... szkoda słów!!!!!
am nadzieje ze wymienia to kolesiostwo na nową  krew.

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #590 dnia: Grudzień 16, 2015, 21:39:01 »
am nadzieje ze wymienia to kolesiostwo na nową  krew.
Żebyś się nie zdziwił.  ^_^

A kłębiąc się w tych oparach absurdu twierdzę, że formy przeszkolenia zawodowego zwane SPO, SPF, SPK czy jeszcze inaczej (wraz z uwłaczającym słowu "merytoryczne" kryterium kwalifikacji na nie), powinny przestać istnieć. Tylko, że wtedy nie każdy mógłby zostać oficerem...

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #591 dnia: Grudzień 16, 2015, 21:48:59 »
Ale kryterium by zostać oficerem może wygladac w sposób - kierunek przydatny w PSP- stanowisko oficerskie- staz służby!!!
I w czym problem,?? Te podyplomówki są pomysłem rodem z PRL, to jest kładzenie kłód pod nogi !!! No i oczywiście napędzanie kasy jedynej słusznej ;(((( :gwiazdki:

Offline aspirant7

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #592 dnia: Grudzień 16, 2015, 21:49:55 »
am nadzieje ze wymienia to kolesiostwo na nową  krew.
Żebyś się nie zdziwił.  ^_^

A kłębiąc się w tych oparach absurdu twierdzę, że formy przeszkolenia zawodowego zwane SPO, SPF, SPK czy jeszcze inaczej (wraz z uwłaczającym słowu "merytoryczne" kryterium kwalifikacji na nie), powinny przestać istnieć. Tylko, że wtedy nie każdy mógłby zostać oficerem...
moim zdaniem kursy mogą być jak najbardziej, ale powinny być bardziej dostępne i KG powinna wyjść na przeciw oczekiwaniom tym bardziej ze wiele osob czy to aspiranci czy podoficerzy maja naprawdę przydatne studia cywilne na potrzeby PSP i powinno się wykorzystać ale idąc myślami "dowodzących" po co bo i co będą oni robic w sgsp gdzie uczą głupot nikomu nie potrzebnych w dalszym zyciu zawodowym ewentualnie psuja im psychikę i później absolwenci mysla ze kto wie kim sa i co ukończyli niestety

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #593 dnia: Grudzień 16, 2015, 22:03:27 »
moim zdaniem kursy mogą być jak najbardziej, ale powinny być bardziej dostępne i KG powinna wyjść na przeciw oczekiwaniom tym bardziej ze wiele osob czy to aspiranci czy podoficerzy maja naprawdę przydatne studia cywilne na potrzeby PSP i powinno się wykorzystać ale idąc myślami "dowodzących" po co bo i co będą oni robic w sgsp gdzie uczą głupot nikomu nie potrzebnych w dalszym zyciu zawodowym ewentualnie psuja im psychikę i później absolwenci mysla ze kto wie kim sa i co ukończyli niestety
Hehe sprawdziłem dla porządku aktualny ranking uczelni wyższych, i albo mam wybiórczą krótkowzroczność, albo coś przeoczyłem, ale szanownej Szkoły Głównej niestety tam nie znalazłem. (Uprzedzając potencjalną odpowiedź, takie uczelnie jak WAT, AON czy AMW w tym rankingu się znajdują)
To tak apropo przytoczonych absolwentów, którzy myślą, że "kto wie kim są i co ukończyli"  ^_^ ^_^

Offline aspirant7

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #594 dnia: Grudzień 16, 2015, 22:15:33 »

Hehe sprawdziłem dla porządku aktualny ranking uczelni wyższych, i albo mam wybiórczą krótkowzroczność, albo coś przeoczyłem, ale szanownej Szkoły Głównej niestety tam nie znalazłem. (Uprzedzając potencjalną odpowiedź, takie uczelnie jak WAT, AON czy AMW w tym rankingu się znajdują)
To tak apropo przytoczonych absolwentów, którzy myślą, że "kto wie kim są i co ukończyli"  ^_^ ^_^
[/quote]
czyli nie jestem sam w swoim rozumowaniu:D ale przyznacie ze na sile z oficerow po sgsp chcą zrobić najmądrzejszych ale czasem brak im myslenia abstrakcyjnego ale jak uczy się ich głupot to i nie ma co się dziwic ze nie ma tej szkoły w ogolnych rankingach ale i tak się będą szczycić ze sa elita hahaha

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #595 dnia: Grudzień 17, 2015, 00:34:30 »
Jakby był łatwiejszy dostęp do podyplomówek to więcej ludzi by zaczęło spełniać kwalifikacje a wówczas pociotkom trudniej byłoby o lukratywne stanowiska a w tym wydaniu skoro nie ma innych z kwalifikacjami to przechodzi garbaty, a łatwiej utrudnić dostęp do jedynej słusznej niż w każdej KP/M osadzać stanowiska swoimi więc trzymamy kwalifikacjami  :wall: 

Offline kg877

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #596 dnia: Grudzień 17, 2015, 07:59:49 »
A czy bez aspirantki  jak skończysz SPO to będziesz mógł być wysłany na SPF/SPK ?
Jeżeli posiada tytuł inżyniera to tak, jeżeli nie posiada to będzie musiał zrobić SA PSP.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #597 dnia: Grudzień 17, 2015, 13:34:42 »
Panowie mnie już powoli szlag trafia jak słyszę komentarze, a raczej drwienie, szykanowanie itp. na temat SGSP. Będę bronił tej uczelni nie tylko z powodu że ją kończyłem ale z powodu, że jest ciężka ( przy najmniej za moich czasów) do ukończenia i trzeba było na bok odłożyć niektóre przyjemności. Rozumię, że że zawiedzeni są aspiranci i strażacy z wyższym wykształceniem bo nie mogą dostać stopnia, stanowiska itp. ale nie wylewajcie pomyj na SGSP, bo gó... wiecie o nauce w tej szkole (przepraszam niektórzy wiedzą z bajkowych opowiadań). Czy są Wam znani dr. Tomasz, Melania czy też dwóch wpaniałych ze środków gaśniczych albo Duch czy też Wrotek. Ci którzy kończyli wiedzą o kim piszę, a Wy Co? Dalej szczekajcie na SGSP. Ja natomiast wiem jak wygląda nauka i kto kończy (przeważnie) aspirantki. O uczelniach WYŻSZYCH, którymi tak się tu niektórzy szczycą to szkoda się rozdrabniać- widzę to po poziomie mojej edukacji podyplomowej- domena abyś się zapisał i opłacał.
Jeszcze dodam, że w mojej Kom. na 9 tylko jeden zdecydował się pójść na zaoczne SGSP (narzekał że ciężko, ale dzisiaj nie żałuje) natomiast pozostali kończyli PŁATNE SORBONY i dzisiaj być może i jeden z Was szczeka jaki to nieszcześliwy.
Spójrzcie najpierw na siebie, swoje działanie itp. a potem pomyślcie zanim cokolwiek napiszecie.
Pozdrawiam OFICER- i tego się nie wstydzę.

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #598 dnia: Grudzień 17, 2015, 13:39:16 »
Cytuj
Ja natomiast wiem jak wygląda nauka i kto kończy (przeważnie) aspirantki
Oj Officer chyba się zagalopowałeś. Tylko SGSP  jest jedyną słuszną szkołą pożarniczą ?. Bo TY ją kończyłeś. Nie obrażaj aspirantów czy zaocznych czy dziennych !!!!!
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2015, 13:43:04 wysłana przez kamo001 »

Offline Novvy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #599 dnia: Grudzień 17, 2015, 13:51:22 »
A czy bez aspirantki  jak skończysz SPO to będziesz mógł być wysłany na SPF/SPK ?
Jeżeli posiada tytuł inżyniera to tak, jeżeli nie posiada to będzie musiał zrobić SA PSP.
A jeżeli posiada tytuł mgr, co w takim przypadku? Może być wysłany na SPK?