Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1455142 razy)

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #550 dnia: Grudzień 10, 2015, 14:54:13 »
Nie rozumiem po co na SPO skoro ma już stopień oficerski?

Ja też nie rozumiem bo brak czytelnych wyjaśnień ale to służby mundurowe;), a tu kończy się logika

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #551 dnia: Grudzień 12, 2015, 17:07:04 »
Jest oficerem więc po co mu SPO? Dlatego, że bycie oficerem (otrzymanie stopnia nie po SGSP) nie oznacza możliwość zajmowania kolejnych stanowisk oficerskich.

Offline testypsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #552 dnia: Grudzień 12, 2015, 21:05:43 »
A gdzie jest to zapisane?

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #553 dnia: Grudzień 13, 2015, 11:31:49 »
A gdzie jest to zapisane?
W ustawie o PSP.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline testypsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #554 dnia: Grudzień 13, 2015, 16:53:42 »
Jest oficerem więc po co mu SPO? Dlatego, że bycie oficerem (otrzymanie stopnia nie po SGSP) nie oznacza możliwość zajmowania kolejnych stanowisk oficerskich.

Dobrze rozumiem, że osoba po innej szkole niż SGSP i po uzupełnieniu kwalifikacji może dostać ** i na tym koniec?

A gdzie jest to zapisane?
W ustawie o PSP.

Który konkretnie art. to określa?

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #555 dnia: Grudzień 13, 2015, 17:18:54 »
Który konkretnie art. to określa?
Wielokrotnie tutaj cytowany! Tak wiec pomyśl chwile czy na stanowisku oficerskim wymaga się stopnia czy konkretnego wykształcenia.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline testypsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #556 dnia: Grudzień 13, 2015, 17:45:01 »
Zarówno stopnia i wykształcenia :) Aby uzyskać stopień musisz spełnić pewne wymagania, które są z reguły związane z wykształceniem. Więc wyjaśnijcie mi czemu gościu nie po SGSP nie może zajmować kolejnych stanowisk oficerskich? Gość, który zrobi studia nie w SGSP, a później podyplomówki SPO lub SPO+SPK może dostać tylko **, a *** już nie? Dalej nie wiem, który artykuł uniemożliwia dalsze awanse takiej osoby

Offline strazakkk10

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #557 dnia: Grudzień 13, 2015, 19:31:17 »
Cześć. Jestem nowy, pracuje w PSP, mam wykształcenie wyższe i pytanie moje brzmi.
Co mi daje mgr zrobiona w SGSP? Czy w ogole coś daje? I jaka jest różnica między gościem co skończył inż w SGSP i robi dalej w SGSP mgr od gościa takiego jak ja, czyli studia cywilne i skończony mgr SGSP.
Popytałem znajomych i więszkość mi mówiła, że mgr w SGSP jest bez sensu i do niczego nie potrzebna.
Dzięki za odpowiedzi.

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #558 dnia: Grudzień 13, 2015, 20:09:54 »
Dobrze rozumiem, że osoba po innej szkole niż SGSP i po uzupełnieniu kwalifikacji może dostać ** i na tym koniec?
Bardzo źle rozumiesz, może podaj ścieżkę logiczną Twojego rozumowania, bo jakiś kompletnie irracjonalny wniosek Ci wyszedł.


Zarówno stopnia i wykształcenia :) Aby uzyskać stopień musisz spełnić pewne wymagania, które są z reguły związane z wykształceniem. Więc wyjaśnijcie mi czemu gościu nie po SGSP nie może zajmować kolejnych stanowisk oficerskich? Gość, który zrobi studia nie w SGSP, a później podyplomówki SPO lub SPO+SPK może dostać tylko **, a *** już nie? Dalej nie wiem, który artykuł uniemożliwia dalsze awanse takiej osoby
Znów próbujesz stworzyć świat od nowa, w specyficzny, wybiórczy sposób interpretując przepisy.
Kto stwierdził, że "gościu nie po SGSP" nie może zajmować kolejnych stanowisk? Bo @officer nigdzie nie napisał, że "nie może", a "nie oznacza, że może" (a to na pewno nie są wyrażenia równoważne). A i przy okazji, mylisz stanowiska ze stopniem. Kolejne stanowiska oficerskie to w żadnym wypadku nie są następne stopnie służbowe.
Oczywiście, że może je zajmować, pod warunkiem, że spełnia wymagania kwalifikacyjne przewidziane odpowiednimi i AKTUALNIE OBOWIĄZUJĄCYMI przepisami. Więc przeczytaj jeszcze raz, dokładnie i szczegółowo, art.36 i art.53 po nowelizacji, dorzuć art.54 i wyciągnij tym razem poprawne wnioski, tym bardziej, że rozkładaliście z innym użytkownikiem na czynniki pierwsze różne konfiguracje dróg do uzyskania stopnia oficerskiego, więc nie powinieneś mieć z tym większego problemu.

Offline wania

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 109
  • W kilka sekund podejmuję trudne decyzje - strażak
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #559 dnia: Grudzień 13, 2015, 21:10:21 »
Ostatnio Komendant na spotkaniu powiedział nam że zmiana przepisów spowodowała to, że zajmując stanowisko z-cy dowódcy zmiany  mając stopień mł kpt bez SPF SPO nie można być już dowódcą zmiany i chcąc przenieść się na inne stanowisko oficerskie nie można bo nie spełnia się kwalifikacji (ustawa o deregulacji zawodów)
Czy ten przepis dotyczy przyszłych oficerów czy również tych którzy posiadają już  stopień a nie mają SPF ( wbrew pozorom takich osób jest dużo)

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #560 dnia: Grudzień 13, 2015, 21:14:13 »
Ostatnio Komendant na spotkaniu powiedział nam że zmiana przepisów spowodowała to, że zajmując stanowisko z-cy dowódcy zmiany  mając stopień mł kpt bez SPF SPO nie można być już dowódcą zmiany i chcąc przenieść się na inne stanowisko oficerskie nie można bo nie spełnia się kwalifikacji (ustawa o deregulacji zawodów)
Czy ten przepis dotyczy przyszłych oficerów czy również tych którzy posiadają już  stopień a nie mają SPF ( wbrew pozorom takich osób jest dużo)
W skrócie Komendant powiedział prawdę. I dotyczy wszystkich
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2015, 21:18:22 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wania

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 109
  • W kilka sekund podejmuję trudne decyzje - strażak
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #561 dnia: Grudzień 13, 2015, 21:46:04 »
To teraz drugie pytanie:
Czy wysyłając oficera na SPF Komendant może powołać już go na inne stanowisko oficerskie czy dopiero jak ukończy SPF ( obowiązek uzupełnienia kwalifikacji)
Bo ten przepis tak na prawdę blokuje wiele roszad na stanowiskach w większości KP/KM

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #562 dnia: Grudzień 13, 2015, 21:56:47 »
To teraz drugie pytanie:
Czy wysyłając oficera na SPF Komendant może powołać już go na inne stanowisko oficerskie czy dopiero jak ukończy SPF ( obowiązek uzupełnienia kwalifikacji)
Bo ten przepis tak na prawdę blokuje wiele roszad na stanowiskach w większości KP/KM
Dopiero jak skończy może go przenieść.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wania

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 109
  • W kilka sekund podejmuję trudne decyzje - strażak
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #563 dnia: Grudzień 13, 2015, 22:04:36 »
To powiem szczerze że ten przepis zablokował wiele przesunięć na stanowiskach, bo który Komendant zainwestuje w oficera z 20 letnim stażem aby przenieść go np. na naczelnika operacji lub dowódcę JRG jeśli nie posiada on SPF?
Gratulacje

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #564 dnia: Grudzień 13, 2015, 22:24:49 »
Ale ten przepis nie obowiązuje przecież od wczoraj. Rozporządzenie w sprawie przeszkolenia zawodowego strażaków, definiujące SPO i SPF pamięta 2006 rok, a obecne rozporządzenie kwalifikacyjne zostało opublikowane w 2009 roku.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #565 dnia: Grudzień 13, 2015, 23:24:16 »
Ale ten przepis nie obowiązuje przecież od wczoraj. Rozporządzenie w sprawie przeszkolenia zawodowego strażaków, definiujące SPO i SPF pamięta 2006 rok, a obecne rozporządzenie kwalifikacyjne zostało opublikowane w 2009 roku.
Nie dokońca bo załącznik wygasł sporo później.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #566 dnia: Grudzień 14, 2015, 00:09:22 »
Tylko że dostać się na spf graniczy z cudem mimo kilkukrotnego wysłania dokumentów z Komendy, a może jak z resztą bez garba ani rusz, bo PODOBNO w sąsiedniej km 01 powiedział że" papiery wyślę ale dzwoń jak masz do kogo o koło ratunkowe" więc jak to ma tak wyglądać to chyba zostanę aspirantem a studia  jedne drugie a teraz kolejna podyplomówka może przyda się na em,

Offline wania

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 109
  • W kilka sekund podejmuję trudne decyzje - strażak
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #567 dnia: Grudzień 14, 2015, 08:51:21 »
Widzisz i tu jest paradoks, bo ty mówisz o aspirantach bez SPF.
A wiesz ilu jest oficerów zajmujących stanowiska i nie posiadających SPF?
I niestety nie ma już dla nich możliwości awansu.
Oficer z kilkunastoletnim stażem nie może awansować, bo nie posiada kwalifikacji a zna się na robocie od podszewki.
A dostać sie na kurs jak sami widzicie graniczy z cudem.

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #568 dnia: Grudzień 14, 2015, 09:10:54 »
Myślę o jednych i drugich, u nas też jest kilku oficerów którzy chcą a nic z tego, a aspirant po prostu mi bliższy :), a dopóki nie pójdzie ** napewno nic mnie nie przybliży do SPK. chociaż 01 twierdzi że nie mam się czym martwić bo stanowisko zajmuje i nic mi go już nie odbierze,  ale już nie takie rzeczy działy się w PSP, u nas też problem był z awansem na ** bo ja na stanowisku zastępcy dcy zmiany z pełnymi kwalifikacjami wg ustawy i wytycznych kg 3x  nie dostałem stopnia a koledzy na Skkp idąc tam na rok łapali się na plac Piłsudskiego i nie chcę się żalić ale to przykre tym bardziej,  że nie robiłem wikliniarstwa itp tylko w mojej ocenie kierunki naprawdę przydatne w służbie ale cóż tak bywa. Pozdrawiam i zobaczymy co będzie dalej

Offline testypsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #569 dnia: Grudzień 14, 2015, 09:20:27 »
Oxandrolon, dlatego pytałem czy dobrze rozumiem.
Teraz już wiem co miał na myśli autor posta. Chodzi o osoby, które nie po SGSP otrzymały stopnie i stanowiska, a według nowych zasad nie posiadają kwalifikacji.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #570 dnia: Grudzień 14, 2015, 09:23:07 »
Sami widzicie . licza się tylko układy pomimo przydatnych kierunków, chciałbym by to się skończyło ale raczej to niemożliwe!!!

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #571 dnia: Grudzień 14, 2015, 09:29:38 »
Tylko że dostać się na spf graniczy z cudem mimo kilkukrotnego wysłania dokumentów z Komendy, a może jak z resztą bez garba ani rusz, bo PODOBNO w sąsiedniej km 01 powiedział że" papiery wyślę ale dzwoń jak masz do kogo o koło ratunkowe" więc jak to ma tak wyglądać to chyba zostanę aspirantem a studia  jedne drugie a teraz kolejna podyplomówka może przyda się na em,
Sprawdź na której poz. było twoje nazwisko bo mało osób wie ale te listy idą w porządku hierarchicznym więc nie zależnie od wykształcenia dostaje się pierwszy z listy wytypowany.
Myślę o jednych i drugich, u nas też jest kilku oficerów którzy chcą a nic z tego, a aspirant po prostu mi bliższy :), a dopóki nie pójdzie ** napewno nic mnie nie przybliży do SPK. chociaż 01 twierdzi że nie mam się czym martwić bo stanowisko zajmuje i nic mi go już nie odbierze,  ale już nie takie rzeczy działy się w PSP, u nas też problem był z awansem na ** bo ja na stanowisku zastępcy dcy zmiany z pełnymi kwalifikacjami wg ustawy i wytycznych kg 3x  nie dostałem stopnia a koledzy na Skkp idąc tam na rok łapali się na plac Piłsudskiego i nie chcę się żalić ale to przykre tym bardziej,  że nie robiłem wikliniarstwa itp tylko w mojej ocenie kierunki naprawdę przydatne w służbie ale cóż tak bywa. Pozdrawiam i zobaczymy co będzie dalej
Bo SK KM ma dobre notowania jesli chodzi o awanse na stopnie oficerskie, u nas tak samo jak u cibie :)
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #572 dnia: Grudzień 14, 2015, 13:05:57 »
Jeżeli mówisz o listach wysyłanych z KP to wg informacji od 01 to na pierwszej pozycji byłem. Nie wiem jak będzie teraz, ale od nas od kilku lat nikt nie załapał się na spf, a braki kadrowe są, może szef  boi zapytać w kw co dalej z wnioskami   trudno powiedzieć, a zawsze wysyłka po kilka nazwisk

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #573 dnia: Grudzień 14, 2015, 15:54:08 »
Jeżeli mówisz o listach wysyłanych z KP to wg informacji od 01 to na pierwszej pozycji byłem. Nie wiem jak będzie teraz, ale od nas od kilku lat nikt nie załapał się na spf, a braki kadrowe są, może szef  boi zapytać w kw co dalej z wnioskami   trudno powiedzieć, a zawsze wysyłka po kilka nazwisk
TO niech przewodniczący ZZ zada pytanie na pismie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline testypsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #574 dnia: Grudzień 14, 2015, 17:43:20 »
Kiedy w życie wejdzie SPK zamiast SPF?
Jeżeli opierają wszystko o SGSP to może niedługo będą częściej organizowane podyplomówki tak, aby zaspokoić potrzeby w komendach. Nie wszystko na raz.