Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1454818 razy)

Offline przemok

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #250 dnia: Lipiec 20, 2015, 08:39:38 »
Piszesz, że po mgr nie jesteś inż pożarnictwa, a jak to się ma do tytułu w dyplomie ( po 2 stopniu zaocznych) gdzie jest napisane tytuł: mgr inż. pożarnictwa?

Offline LaCosta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #251 dnia: Lipiec 20, 2015, 09:05:17 »
Oficerowie bez spf moga czy nie być dowodcami zmian?

Offline elpolako998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #252 dnia: Lipiec 20, 2015, 09:29:53 »
Oficerowie bez spf moga czy nie być dowodcami zmian?

Zależy w jaki sposób dostałeś oficera - jezeli masz tylko wykształcenie wyższe (nie tytułujesz się inż. poż lub MGR INŻ. POŻ) + stanowisko to musisz zostać wysłany na SPF i uzupełnić kwalifikacje.

Art. 36. 1. Mianowanie lub powołanie strażaka na określone stanowisko służbowe jest uzależnione od posiadanego wykształcenia ogólnego, kwalifikacji pożarniczych oraz stażu służby albo pracy.
2. Stanowiska służbowe w Państwowej Straży Pożarnej dzieli się na oficerskie, aspiranckie, podoficerskie i szeregowe.
3. Na stanowiskach oficerskich wymaga się posiadania co najmniej tytułu zawodowego inżyniera pożarnictwa lub uzyskania uznania kwalifikacji do wykonywania zawodu inżyniera pożarnictwa w toku postępowania o uznanie, nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej, w państwach członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – stronach umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym lub w Konfederacji Szwajcarskiej, kwalifikacji do wykonywania zawodu regulowanego – inżyniera pożarnictwa.

ANALOGIA :mgr inż. poż. JEST co najmniej takim samym lub wyższym tutułem od inż. poż.
to tak jak zrobić prawo jazdy na kategorie C a pozniej na C+E  JAK ZROBISZ NA C+E TO BEDZIESZ MOGŁ JEZDZIC I NA TIRACH I NA CIEZAROWKACH , NIE TRACISZ uprawnień na C"ciężarówki"
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2015, 11:19:17 wysłana przez Butel »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #253 dnia: Lipiec 20, 2015, 09:40:27 »
W obecnym kształcie art. 36 masz rację ale MSW ma inne zdanie bo była intepretacja wydana przez p. Rakoczego która rozróżniła oba tytuły z uwagi na rodzaj studiów ukończonych. i mówiła o tym że mgr inż. poż. nie jest tożsamy z inż poż. .
A już w nowym kształcie art. 36 jestem przekonany że nie masz racji.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #254 dnia: Lipiec 20, 2015, 11:40:24 »
W obecnym kształcie art. 36 masz rację ale MSW ma inne zdanie bo była intepretacja wydana przez p. Rakoczego która rozróżniła oba tytuły z uwagi na rodzaj studiów ukończonych. i mówiła o tym że mgr inż. poż. nie jest tożsamy z inż poż. .
A już w nowym kształcie art. 36 jestem przekonany że nie masz racji.


Zgadzam się, tak to wygląda.
Po SGSP chodzą słuchy, że chcą "przywrócić prestiż inżynierów pożarnictwa". Furdkę otworzyli dla inżynierów bezpieczeństwa pożarowego, którzy mogą tego inż. poż. uzupełnić SPO i SPF. I to tyle.

Offline elpolako998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #255 dnia: Lipiec 20, 2015, 12:30:07 »
Różnica jest tylko jedna po zaocznej inżynierce (SGSP inż.poż) obligatoryjnie dostaję się stopień oficerski a po magisterce (SGSP mgr inż. poż)  stopnia bez stanowiska nie dostaniesz, ale jeżeli masz tylko stanowisko(zastępca lub dowódca zmiany) żadnych uzupełniających kursów SPF nie trzeba robić, stopień oficerski dostajesz z automatu. Żaden z moich znajomych , łącznie zemną nic nie musi uzupełniać -pisze to z autopsji .  Ja tak miałem i  setki innych osób i tak wyglada rzeczywistość pozdrawiam

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #256 dnia: Lipiec 20, 2015, 12:40:34 »
Różnica jest tylko jedna po zaocznej inżynierce (SGSP inż.poż) obligatoryjnie dostaję się stopień oficerski a po magisterce (SGSP mgr inż. poż)  stopnia bez stanowiska nie dostaniesz, ale jeżeli masz tylko stanowisko(zastępca lub dowódca zmiany) żadnych uzupełniających kursów SPF nie trzeba robić, stopień oficerski dostajesz z automatu. Żaden z moich znajomych , łącznie zemną nic nie musi uzupełniać -pisze to z autopsji .  Ja tak miałem i  setki innych osób i tak wyglada rzeczywistość pozdrawiam
Widzisz i tutaj pokaząłeś że masz nie dokońca pewne informacje..... Otóż były co najmniej dwa przypadki osób które wg. ciebie powinny dostać stopień obligatoryjnie a jednak go nie dostały :P
W obecnym brzmieniu masz rację ale za maks 30 dni nie bedziesz jej miał. Poczytaj sobie o zawodzie regulowanym inżynier pożarnictwa! 
http://www.zawodyregulowane.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=54:opis-inzynier-pozarnictwa&catid=143:inynier-poarnictwa&Itemid=133
Też uważam to za bzdure ale nie mi prawo stanowić.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #257 dnia: Lipiec 21, 2015, 11:10:19 »
Dalej będzie tech. poż. + gotowanie na gazie + SPF = mogę wszystko?

Offline bombeiro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 350
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #258 dnia: Lipiec 21, 2015, 11:23:18 »
Mogliby w końcu coś z tym zrobić... Teraz praktycznie nie ma różnicy czy jesteś po sgsp czy po gotowaniu na gazie i SPF, a raczej nie powinno tak być... Tak samo z wymaganiami mgr na stanowisku np naczelnika.. Dlaczego w takim razie na d-ce jrg mgr nie jest wymagany?

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #259 dnia: Lipiec 21, 2015, 11:48:12 »
Jezeli tego nie ruszą to pozostałe kwestie o których było pisane w poprzednich postach w sprawie inż poz są w skali kraju pomijalne. Na szczególne wyróżnienie zasługuje fakt ze na SPF są osoby bez etatu oficerskiego przewidziani po ukończeniu tego kursu na zastępcę dowódcy JRG. Pominę fakt sporej ilości inż.  poż.  którzy nie mają etatu oficerskiego.  No  pewnie będą głosy ze może się nie nadają...  Ale czy wszyscy??

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #260 dnia: Lipiec 21, 2015, 12:12:51 »
Cytuj
Zależy w jaki sposób dostałeś oficera - jezeli masz tylko wykształcenie wyższe (nie tytułujesz się inż. poż lub MGR INŻ. POŻ) + stanowisko to musisz zostać wysłany na SPF i uzupełnić kwalifikacje.

Art. 36. 1. Mianowanie lub powołanie strażaka na określone stanowisko służbowe jest uzależnione od posiadanego wykształcenia ogólnego, kwalifikacji pożarniczych oraz stażu służby albo pracy.
2. Stanowiska służbowe w Państwowej Straży Pożarnej dzieli się na oficerskie, aspiranckie, podoficerskie i szeregowe.
3. Na stanowiskach oficerskich wymaga się posiadania co najmniej tytułu zawodowego inżyniera pożarnictwa lub uzyskania uznania kwalifikacji do wykonywania zawodu inżyniera pożarnictwa w toku postępowania o uznanie, nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej, w państwach członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – stronach umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym lub w Konfederacji Szwajcarskiej, kwalifikacji do wykonywania zawodu regulowanego – inżyniera pożarnictwa.

ANALOGIA :mgr inż. poż. JEST co najmniej takim samym lub wyższym tutułem od inż. poż.
to tak jak zrobić prawo jazdy na kategorie C a pozniej na C+E  JAK ZROBISZ NA C+E TO BEDZIESZ MOGŁ JEZDZIC I NA TIRACH I NA CIEZAROWKACH , NIE TRACISZ uprawnień na C"ciężarówki
"

Pozwole się z szanownym kolegą nie zgodzić.
Po ukończeniu SAP dostałem uprawnienia do dowodzenia. Wtedy kiedy to SAP kończyłem mogłem dowodzić na każdym szczeblu. ( to tak jakbym miał prawo jazdy C) Skoczyłem jak to napisał @siedem, kurs gotowania na gazie i dostałem tytuł mgr ( czyli E na przyczepy). Jakimś cudem dostałem mł. kpt i straciłem uprawnienia do dowodzenia ( czyli ciężarówką jeździć nie mogłem) zrobiłem SPF i oddali mi uprawnienia ( prawko na C).


@siedem
Cytuj
Dalej będzie tech. poż. + gotowanie na gazie + SPF = mogę wszystko?

Nie każdy, choćby chciał, mógł dostać skierowanie na zaoczną SGSP.
Nie umniejszaj więc tym co ukończyli inną uczelnię, niż Ty, bo tym, samym umniejszasz tym co na tech uczelniach wykładali.


Cytuj
Jezeli tego nie ruszą to pozostałe kwestie o których było pisane w poprzednich postach w sprawie inż poz są w skali kraju pomijalne. Na szczególne wyróżnienie zasługuje fakt ze na SPF są osoby bez etatu oficerskiego przewidziani po ukończeniu tego kursu na zastępcę dowódcy JRG. Pominę fakt sporej ilości inż.  poż.  którzy nie mają etatu oficerskiego.  No  pewnie będą głosy ze może się nie nadają...  Ale czy wszyscy??

Nie nie wszyscy.
Powiedz tylko jedno. Czy jest sens "produkować" taką ilość jak dzisiaj inż poż. którzy później nie mają gdzie pracować na swoich etatach?
Mi to przypomina całe szeregi politologów, socjologów, historyków, którzy po ukończeniu studiów zamiatają ulicę.
Wniosek z tego ( dla mnie) jest jeden.
Całkowite szkolenie oddolne. Bez dziennych SAP i SGSP. Równe szanse dla wszystkich poprzez egzaminy państwowe na poszczególne stanowiska. ( Sprawdzane przez niezależną komisję, tak jak dzisiejsze matury czy egzaminy końcowe w podstawówce i gimnazjum. )
Nie będzie waśni, ja ukończyłem SGSP a Ty gotowanie na gazie i Ty jesteś dowódcą a ja robie rejony.
pozdrawiam.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #261 dnia: Lipiec 21, 2015, 12:28:19 »
Kolego nie zgodzę się z Tobą.  Jest bardzo dużo ludzi którzy ukończyli (w tym moja osoba)  studia cywilne inż.  i SGSP inż. poż..  Z fanatyzmu zapłacili za to swoją kasą.  W tej samej jednostce organizacyjnej są tacy co się na gotowaniu zmęczyli i są na SPF.  Nie gadaj o oddolnym kształceniu bo każdy mógł próbować swoich sił do SA lub SGSP tylko ze niektórym się uczyć nie chciało a gdy się do straży złapali to kariery do generała by chcieli.  Powiesz ze próbowałeś??  Byłeś za cienki i się nie dostałeś.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #262 dnia: Lipiec 21, 2015, 12:30:25 »
Problem nie leży w produkcji inż. poż.  tylko w skokach z boku tech poz + gotowanie na gazie.

Offline bombeiro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 350
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #263 dnia: Lipiec 21, 2015, 13:00:50 »
Popieram kolegę Siedem. Co prawda nie każdy ma takie szczęście by np. od razu po ukończeniu SA dostać zgodę na SGSP ale warto parę razy spróbować i może akurat w końcu się uda. Sam na roku miałem kilkanaście osób, którzy mieli już tytuły lic. lub inż., a robili 4-letnią sgsp, ba, byli też tacy co mieli już stopień oficerski, a mimo to studiowali 4 lata w SGSP. Także przy odrobienie chęci i szczęścia da się wszystko!

Offline elpolako998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #264 dnia: Lipiec 21, 2015, 13:04:17 »
Cytuj
Zależy w jaki sposób dostałeś oficera - jezeli masz tylko wykształcenie wyższe (nie tytułujesz się inż. poż lub MGR INŻ. POŻ) + stanowisko to musisz zostać wysłany na SPF i uzupełnić kwalifikacje.

Art. 36. 1. Mianowanie lub powołanie strażaka na określone stanowisko służbowe jest uzależnione od posiadanego wykształcenia ogólnego, kwalifikacji pożarniczych oraz stażu służby albo pracy.
2. Stanowiska służbowe w Państwowej Straży Pożarnej dzieli się na oficerskie, aspiranckie, podoficerskie i szeregowe.
3. Na stanowiskach oficerskich wymaga się posiadania co najmniej tytułu zawodowego inżyniera pożarnictwa lub uzyskania uznania kwalifikacji do wykonywania zawodu inżyniera pożarnictwa w toku postępowania o uznanie, nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej, w państwach członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – stronach umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym lub w Konfederacji Szwajcarskiej, kwalifikacji do wykonywania zawodu regulowanego – inżyniera pożarnictwa.

ANALOGIA :mgr inż. poż. JEST co najmniej takim samym lub wyższym tutułem od inż. poż.
to tak jak zrobić prawo jazdy na kategorie C a pozniej na C+E  JAK ZROBISZ NA C+E TO BEDZIESZ MOGŁ JEZDZIC I NA TIRACH I NA CIEZAROWKACH , NIE TRACISZ uprawnień na C"ciężarówki
"

Pozwole się z szanownym kolegą nie zgodzić.
Po ukończeniu SAP dostałem uprawnienia do dowodzenia. Wtedy kiedy to SAP kończyłem mogłem dowodzić na każdym szczeblu. ( to tak jakbym miał prawo jazdy C) Skoczyłem jak to napisał @siedem, kurs gotowania na gazie i dostałem tytuł mgr ( czyli E na przyczepy). Jakimś cudem dostałem mł. kpt i straciłem uprawnienia do dowodzenia ( czyli ciężarówką jeździć nie mogłem) zrobiłem SPF i oddali mi uprawnienia ( prawko na C).


@siedem
Cytuj
Dalej będzie tech. poż. + gotowanie na gazie + SPF = mogę wszystko?

Nie każdy, choćby chciał, mógł dostać skierowanie na zaoczną SGSP.
Nie umniejszaj więc tym co ukończyli inną uczelnię, niż Ty, bo tym, samym umniejszasz tym co na tech uczelniach wykładali.


Cytuj
Jezeli tego nie ruszą to pozostałe kwestie o których było pisane w poprzednich postach w sprawie inż poz są w skali kraju pomijalne. Na szczególne wyróżnienie zasługuje fakt ze na SPF są osoby bez etatu oficerskiego przewidziani po ukończeniu tego kursu na zastępcę dowódcy JRG. Pominę fakt sporej ilości inż.  poż.  którzy nie mają etatu oficerskiego.  No  pewnie będą głosy ze może się nie nadają...  Ale czy wszyscy??

Nie nie wszyscy.
Powiedz tylko jedno. Czy jest sens "produkować" taką ilość jak dzisiaj inż poż. którzy później nie mają gdzie pracować na swoich etatach?
Mi to przypomina całe szeregi politologów, socjologów, historyków, którzy po ukończeniu studiów zamiatają ulicę.
Wniosek z tego ( dla mnie) jest jeden.
Całkowite szkolenie oddolne. Bez dziennych SAP i SGSP. Równe szanse dla wszystkich poprzez egzaminy państwowe na poszczególne stanowiska. ( Sprawdzane przez niezależną komisję, tak jak dzisiejsze matury czy egzaminy końcowe w podstawówce i gimnazjum. )
Nie będzie waśni, ja ukończyłem SGSP a Ty gotowanie na gazie i Ty jesteś dowódcą a ja robie rejony.
pozdrawiam.
szanowny kolego czytaj ze zrozumieniem  ty jak dostałeś oficera po studiach cywilnych to zupełnie inna sprawa o której piszesz.  Ja pisałem o studiach na SGSP a Ty takich nie skończyles to Ci zabrali uprawnienia (absurd). Pisałem o inzynierach i magistrach POZARNICTWA. WIEC??

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #265 dnia: Lipiec 21, 2015, 17:31:19 »
Panowie, rozpowszechniacie dosyć popularną historyjkę. Nie jest tak, że utraciliście jakiekolwiek uprawnienia w wyniku uzyskania z "nadania" stopnia młodszego kapitana. Rozdział 5 rozporządzenia o KSRG dosyć precyzyjnie określa, kto, kiedy, czym i na jakim szczeblu może dowodzić. A ustawa o PSP i rozporządzenie kwalifikacyjne określa stosowne wymagania ku temu. Przypominam, że przez stanowiska oficerskie związane z kierowaniem działaniami ratowniczymi rozumiemy te związane z poziomem kierowania co najmniej taktycznym. A na szczeblu KP/KM związane z kierowaniem działaniami są obligatoryjnie 01,02,11,12. I do tego jeszcze dochodzą oficerowie wyznaczeni do kierowania działaniem ratowniczym w imieniu komendanta i na jego polecenie (tzw. oficerowie operacyjni).
Wspomnę również, że dopiero od niedawna na stanowiska dowódcze w JRG wymaga się koniecznie kwalifikacji oficerskich, jeszcze w nie tak odległej przeszłości na stanowiska 11 i 12 mogli być mianowani aspiranci.

Podsumowując, nie straciliście uprawnień do kierowania działaniem ratowniczym w momencie nadania stopnia. Są dwie możliwości. Albo nie mieliście tych kwalifikacji wcale, albo nie spełniacie już wymogów obecnie obowiązujących przepisów co do kierowania działaniami ratowniczymi, i nie posiadacie stosownego stanowiska. Natomiast na poziomie interwencyjnym możecie dowodzić śmiało. A jeśli twierdzicie inaczej, to poprosiłbym o podstawę prawną.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2015, 17:40:37 wysłana przez Oxandrolon »

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #266 dnia: Lipiec 21, 2015, 19:00:03 »
Masz rację, ale teraz w przypadku d-cy JRG, technik pozarnictwa + studia gotowania na parze = kpt musi ukończyć spf.
A w przypadku dowódcy JRG, technik pozarnictwa, czyli aspirant (a zdarzają się jeszcze tacy) śmieje się bo żadnej spf nie musi robić.


Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #267 dnia: Lipiec 21, 2015, 19:49:25 »
Cytuj
Kolego nie zgodzę się z Tobą.  Jest bardzo dużo ludzi którzy ukończyli (w tym moja osoba)  studia cywilne inż.  i SGSP inż. poż..  Z fanatyzmu zapłacili za to swoją kasą.  W tej samej jednostce organizacyjnej są tacy co się na gotowaniu zmęczyli i są na SPF.  Nie gadaj o oddolnym kształceniu bo każdy mógł próbować swoich sił do SA lub SGSP tylko ze niektórym się uczyć nie chciało a gdy się do straży złapali to kariery do generała by chcieli.  Powiesz ze próbowałeś??  Byłeś za cienki i się nie dostałeś.

Hehe ubawiłeś mnie tym.
Cienki?
No właśnie. Jak mogłem pójść na cywilne SGSP jak mój 01 tego zabronił? Achhh zdziwiony? Grafik półroczny miałem tak ułożony że nie miałem szans na SGSP w jakiejkolwiek formie. A dlaczego Ty nie poszedłeś na dzienną SGSP? Powiesz ze próbowałeś?? cyt"  Byłeś za cienki i się nie dostałeś"? LOL :rofl:


Następny MISZCZ.
Cytuj
Panowie, rozpowszechniacie dosyć popularną historyjkę. Nie jest tak, że utraciliście jakiekolwiek uprawnienia w wyniku uzyskania z "nadania" stopnia młodszego kapitana. Rozdział 5 rozporządzenia o KSRG dosyć precyzyjnie określa, kto, kiedy, czym i na jakim szczeblu może dowodzić. A ustawa o PSP i rozporządzenie kwalifikacyjne określa stosowne wymagania ku temu. Przypominam, że przez stanowiska oficerskie związane z kierowaniem działaniami ratowniczymi rozumiemy te związane z poziomem kierowania co najmniej taktycznym. A na szczeblu KP/KM związane z kierowaniem działaniami są obligatoryjnie 01,02,11,12. I do tego jeszcze dochodzą oficerowie wyznaczeni do kierowania działaniem ratowniczym w imieniu komendanta i na jego polecenie (tzw. oficerowie operacyjni).

Nie wiem gdzie służysz, ale u mnie KAŻDY dowódca zmiany pełni służbę oficera operacyjnego. Nawet w stopniu aspiranta, czego zabrania cytowane rozporządzenia. Żyjesz w innym świecie, czy wujek o tobie zapomniał?

Cytuj
Problem nie leży w produkcji inż. poż.  tylko w skokach z boku tech poz + gotowanie na gazie.

Jeszcze raz wytłumaczę najprostszą rzecz.
Ukończyłem SAP, lub SCHP ( są tacy jeszcze) Chciałem iść na zaoczną SGSP. Mój 01 powiedział cyt." Nie mam kasy, nie dostaniesz skierowania). Jak według was wszystkich tych, którzy wypisujecie gotowanie na gazie i inne tego typu numery miałem się tam dostać?
W ustawie jest napisane jasno, co jak, gdzie i kiedy.
Płaczcie sobie dalej.
Ci którzy ukończyli cywilną inżynierię, powiedzcie tak z ręką na sercu.
Czy to to samo co dzienna lub zaoczna SGSP?

Ps. @siedem mam nadzieję że NIGDY nie dostaniesz tego o czy marzysz.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #268 dnia: Lipiec 21, 2015, 19:59:36 »
Mam etat oficerski a walczę o tych co są wydymani przez takich prezesów jak Ty. Ty jesteś jednym z tych, którym się tylko należy.  Stary Ciebie nie puścił bo nie miał kasy??  Mój też wiec sam to sfinansowałem.  Ty wolałeś sobie opłacić gotowanie na gazie. Taka różnica. Odnośnie dostawania się do szkół to czytaj ze zrozumieniem.  Choć nie wiem czy nie wymagam zbyt dużo.  Głównym płaczkiem jesteś Ty bo masz wyrzuty,  że jesteś oficerem na skróty.  Uderz w stół...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2015, 20:24:00 wysłana przez Siedem »

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #269 dnia: Lipiec 21, 2015, 21:04:26 »

Hehe ubawiłeś mnie tym.
Cienki?
No właśnie. Jak mogłem pójść na cywilne SGSP jak mój 01 tego zabronił? Achhh zdziwiony? Grafik półroczny miałem tak ułożony że nie miałem szans na SGSP w jakiejkolwiek formie. A dlaczego Ty nie poszedłeś na dzienną SGSP? Powiesz ze próbowałeś?? cyt"  Byłeś za cienki i się nie dostałeś"? LOL :rofl:


Następny MISZCZ.

Nie wiem gdzie służysz, ale u mnie KAŻDY dowódca zmiany pełni służbę oficera operacyjnego. Nawet w stopniu aspiranta, czego zabrania cytowane rozporządzenia. Żyjesz w innym świecie, czy wujek o tobie zapomniał?

Jeszcze raz wytłumaczę najprostszą rzecz.
Ukończyłem SAP, lub SCHP ( są tacy jeszcze) Chciałem iść na zaoczną SGSP. Mój 01 powiedział cyt." Nie mam kasy, nie dostaniesz skierowania). Jak według was wszystkich tych, którzy wypisujecie gotowanie na gazie i inne tego typu numery miałem się tam dostać?
W ustawie jest napisane jasno, co jak, gdzie i kiedy.
Płaczcie sobie dalej.
Ci którzy ukończyli cywilną inżynierię, powiedzcie tak z ręką na sercu.
Czy to to samo co dzienna lub zaoczna SGSP?
Ps. @siedem mam nadzieję że NIGDY nie dostaniesz tego o czy marzysz.

Może ktoś inny otworzy Tobie oczy, bo nie masz zielonego pojęcia o przepisach które przytaczasz.
Wybaczcie, ale do dyskusji na poziomie pyskówek spod sklepu nie będę się zniżał.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.912
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #270 dnia: Lipiec 22, 2015, 22:06:12 »
W kwalifikacji dowódca nowy będzie a jeśli nie to zamiast niego komendant będzie.... 10

Offline LaCosta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #271 dnia: Lipiec 23, 2015, 08:54:49 »
Jeszcze w maju nasz 01 napisał że zgodnie z obowiązującym stanem prawnym na stanowiskach dowódcy i zastępcy dowódcy zmiany wymaga się posiadania kwalifikacji o których mowa w art 36. ust. 3 lub ust. 4 punkt 1 Ustawy o PSP czyli posiadania tytułu zawodowego inżyniera pożarnictwa lub posiadania wykształcenia wyższego o kierunku przydatnym w PSP oraz tytułu zawodowego technika pożarnictwa.

Offline przemok

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #272 dnia: Lipiec 23, 2015, 09:01:42 »
Jeszcze w maju nasz 01 napisał że zgodnie z obowiązującym stanem prawnym na stanowiskach dowódcy i zastępcy dowódcy zmiany wymaga się posiadania kwalifikacji o których mowa w art 36. ust. 3 lub ust. 4 punkt 1 Ustawy o PSP czyli posiadania tytułu zawodowego inżyniera pożarnictwa lub posiadania wykształcenia wyższego o kierunku przydatnym w PSP oraz tytułu zawodowego technika pożarnictwa.

No i właśnie czy ten ktoś kto zrobił zaocznie II stopień w SGSP i ma tytuł mgr inż. pożarnictwa może być z-cą dowódcy lub d-cą zmiany?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #273 dnia: Lipiec 23, 2015, 19:46:12 »
No i właśnie czy ten ktoś kto zrobił zaocznie II stopień w SGSP i ma tytuł mgr inż. pożarnictwa może być z-cą dowódcy lub d-cą zmiany?
Nie gniewaj się  ale jestes mgr inz i nie umiesz czytac przepisów ?? to u mnie maks podoficerskie stanowisko dostaniesz...
a jesli umiesz to ....
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2015, 20:01:23 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline samda

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #274 dnia: Lipiec 23, 2015, 20:29:36 »
Po co piszesz takie rzeczy. To tak jakby ktoś powiedział Ci że skoro skończyłeś podstawówkę to nauczyłeś się czytać a na dodatek czytać ze zrozumieniem bo tego uczą w podstawówce czego skutkiem jest to że potrafisz prawidłowo zinterpretować każdy wiersz, a na pewno nie potrafisz, więc jak masz zamiar kogoś obrażać to lepiej nie pisz postów bo nie po to jest forum.