Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1456016 razy)

piter74

  • Gość
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 02, 2015, 20:22:23 »
Dokładnie tak jest jak piszesz Grzela, nic dodać nic ująć

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 03, 2015, 16:16:01 »
Będzie jeszcze gorzej!!!
Za rok dwa nie będzie kadry na stanowiska oficerskie na PB, a jak jak już się znajdą, to nie będzie kasy!

Offline grom@

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 09, 2015, 11:26:09 »
Załącznik nr 6 przestał obowiązywać 1 stycznia 2014 r.
Reszta jest w sferze pomysłów, projektów JNP.
Wsyzstko okej ale co do załącznika maja Jednostki Nakładu Pracy (JNP) ??
Zmiany do rozporządzenia kwalfikacyjnego chce wprowadzić "S" i złozyła projekt do ministerstwa ale dotyczy on tylko starszego operatora sprzętu specjalnego.

Już wcześniej o tym pisałem, ale się powtórzę. Ostatnio na spotkaniu związkowym zapytałem na jakim etapie jest przywrócenia załącznika 6. Dostałem odpowiedź, że walczą tylko o starszych operatorów. Więc ponownie zapytałem a co ze stanowiskami zastępcy dowódcy zmiany i dowódcy zmiany? Jeżeli w komendach piszą na służby oficera operacyjnego aspirantów? A zgodnie z rozporządzeniem o organizacji KSRG "§ 25. 1. Kierowanie taktyczne są obowiązani przejąć, w następującej kolejności: (...) 3) oficer wyznaczony przez komendanta powiatowego (miejskiego) Państwowej Straży Pożarnej do kierowania w jego imieniu i na jego polecenie;" nie ma tu słowa o aspirancie. Więc jeżeli aspirant może być wpisany w rozkazie i SWD na służbę oficera to dlaczego nie może być dowódcą zmiany bądź jego zastępcą gdzie będzie kierował na szczeblu interwencyjnym a nie taktycznym? I co nastała cisza, a potem zwalanie że to centralne władze tak zdecydowały, więc moje pytanie do nich, po co tam Jeździcie? Szybka zmiana tematu na wygodniejszy. Szkoda gadać. :wall:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2015, 11:51:21 wysłana przez grom@ »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 21, 2015, 17:15:01 »
Ostatnio na spotkaniu związkowym zapytałem na jakim etapie jest przywrócenia załącznika 6. Dostałem odpowiedź, że walczą tylko o starszych operatorów.
Walczyła "S" i wszystko wskazuje na to że podoficerowie odzyskają  starszych operatorów :)
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline jeremiasz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 21, 2015, 17:50:00 »
Czy uważacie koledzy że to będzie sprawiedliwe w stosunku do d-ców zastępu którzy przy tej samej grupie muszą mieć ukończoną aspirantkę?

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 21, 2015, 19:05:41 »
@jeremiasz, a dlaczego? aspirant to stanowisko związane z dowodzeniem, a jak się to ma do operatora sprzętu? Poza tym to grupa niżej.  W ogóle jestem zdania, że powinno sie wygasić korpus aspirantów, tylko co by robiły szkoły...

Offline suchini

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 21, 2015, 20:26:46 »
to po co na podoficerkach  jest przedmiot elementy dowodzenia i ta cała dokumentacja zakazy nakazy przekazywanie itp. skoro nie będą mogli dowodzić a jeśli chodzi o aspirantkę to powinni dzienną zlikwidować i szkolić strażaków w służbie bo po dziennej z całym szacunkiem to ani strażak ani dowódca

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 21, 2015, 23:54:15 »
Czy uważacie koledzy że to będzie sprawiedliwe w stosunku do d-ców zastępu którzy przy tej samej grupie muszą mieć ukończoną aspirantkę?
Tak uważam to za sprawiedliwe.... Gdyż :
po 1. oba stanowiska maja inna pragmatykę służbową
po 2. być dobrym kierowcą to co innego niż byc dobrym dowódca i jedno i drugie wymaga odrębnych kwalifikacji
po 3. grupa uposażania nie decyduje o wszystkich sprawach wiec ta aspirantka pasuje tutaj jak do świni siodło.
po 4. kto wywalczył to?? i dlaczego? 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #83 dnia: Styczeń 22, 2015, 00:38:31 »
Witam serdecznie :)

@jeremiasz, a dlaczego? aspirant to stanowisko związane z dowodzeniem, a jak się to ma do operatora sprzętu? Poza tym to grupa niżej..
O, ileż to nowych i ciekawych rzeczy się można dowiedzieć. :)

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #84 dnia: Styczeń 22, 2015, 10:32:30 »
Może przy okazji podniosą grupy dyżurnych

Offline Nowy888

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #85 dnia: Styczeń 22, 2015, 23:09:30 »
Ten przepis bardzo karci szarych strażaków. Uważam ze aspirantka nie jest potrzebna dla d-zastępu, wystarczy doświadczenie, które jest ważniejsze niż szkoła. Wcześniej było dobrze ale ktoś z góry był mądrzejszy. Na aspirantkę ze by pójść jest kolejka, a nie jednokrotnie ktoś przeskakuje kolejkę...   Nie dość ze nie ma podwyżek, nawet o inflację, to jeszcze ten przepis ograniczający awanse.

Offline bolo75

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #86 dnia: Styczeń 23, 2015, 14:49:03 »
Może przy okazji podniosą grupy dyżurnych
O dyżurnych to nawet związki nie zamierzają umierać.
bolo75

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #87 dnia: Styczeń 23, 2015, 16:57:10 »
O dyżurnych to nawet związki nie zamierzają umierać.
Grupy dyżurnych tez sa na tapecie wiec nie gadaj głupot jesli takiej wiedzy nie posiadasz!
Uważam ze aspirantka nie jest potrzebna dla d-zastępu, wystarczy doświadczenie, które jest ważniejsze niż szkoła.
A ja mam inne zdanie doświadczenie doświadczeniem ale jesli ktos ma dowodzic niech ma podstawy prawne ku temu a nie wykształcenie zawodowe i średnie eksternistycznie w rok a w głowie pusto.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bolo75

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #88 dnia: Styczeń 23, 2015, 17:31:33 »
O dyżurnych to nawet związki nie zamierzają umierać.
Grupy dyżurnych tez sa na tapecie wiec nie gadaj głupot jesli takiej wiedzy nie posiadasz!
Uważam ze aspirantka nie jest potrzebna dla d-zastępu, wystarczy doświadczenie, które jest ważniejsze niż szkoła.
A ja mam inne zdanie doświadczenie doświadczeniem ale jesli ktos ma dowodzic niech ma podstawy prawne ku temu a nie wykształcenie zawodowe i średnie eksternistycznie w rok a w głowie pusto.
W kwestii udziału ZZ w walkę o Dyżurnych i mojej wiedzy na ten temat powiem tylko,że podczas zjazdu krajowego sądowałem wśrod kolegów ich stanowisko w tej sprawie i nie było żadnego hura optymizmu.A temat podniesienia Dyźurnym grupy na poziom dowódcy zmiany zakończył się ich śmiechem.Piszę to co słyszałem i widziałem na własne oczy.
bolo75

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #89 dnia: Styczeń 23, 2015, 23:44:01 »
W kwestii udziału ZZ w walkę o Dyżurnych i mojej wiedzy na ten temat powiem tylko,że podczas zjazdu krajowego sądowałem wśrod kolegów ich stanowisko w tej sprawie i nie było żadnego hura optymizmu.A temat podniesienia Dyźurnym grupy na poziom dowódcy zmiany zakończył się ich śmiechem.Piszę to co słyszałem i widziałem na własne oczy.
To znaczy ze nie należysz do największego związku zawodowego w PSP :P tego co operatorów "prawie juz" załatwił
bo tam była tylko dyskusja czy 9 czy 10 :D I tam padły jasne deklaracje :)
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Nowy888

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #90 dnia: Styczeń 24, 2015, 00:26:30 »
Do Eqinox : Te czasy co byłeś przyjmoway po podstawówce, zawodówce itp. już dawno się skończyły. Jeśli chodzi o mnie mam wykształcenie wyższe. Więc nie wiem o co się czepiasz. Pewnie ze swojego doświadczenia. Od 8 lat przyjęcia są z minimum średnim wykształceniem i bardzo dobrze te czasy co kolega by przyjmowany już się skończyły. Pozdrawiam.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #91 dnia: Styczeń 24, 2015, 00:48:51 »
Do Eqinox : Te czasy co byłeś przyjmoway po podstawówce, zawodówce itp. już dawno się skończyły. Jeśli chodzi o mnie mam wykształcenie wyższe. Więc nie wiem o co się czepiasz. Pewnie ze swojego doświadczenia. Od 8 lat przyjęcia są z minimum średnim wykształceniem i bardzo dobrze te czasy co kolega by przyjmowany już się skończyły. Pozdrawiam.
Eqinox ma wyższe "pełne"
skończone cywilne na dobrej uczelni i strażackie na sgsp (zadne kursy):D A ze czasy sie zmienaja i strazacy staj sie coraz bardziej  roszczeniowi to inna sprawa!!!
czyli zdaniem kolegi @nowy888 człowiek który bedzie dowodził 20 ludzmi przy pożarze musi miec rowne uprawnienia do człowieka który go przywiózł?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2015, 01:02:21 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline marszian007

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #92 dnia: Styczeń 24, 2015, 09:06:51 »
Jak czytam niektóre wypowiedzi   to już wiem czemu mamy trzy ZZ ,  które nic  nie potrafią wywalczyć. Bo widzę że powinno ich być ze 20 oficerowie powinni mieć swój, aspiranci swój, dyżurni swój , dowódcy ,kierowcy itd. Tylko w jedności siła , a u nas jej  nie ma i nigdy nie będzie. Myślicie że góra tego nie czyta? Im właśnie na tym zależy żeby brać strażacka się kłóciła. Teraz temat st.operator. jest okazja żeby ci którzy zarabiają najmniej mogli tą "100"więcej zarobić to od razu kłótnia, ja mam wyższe on ma średnie , nie będzie mnie woził kierowca na tej samej grupie co ja dowódca. Następny temat czy legitymacja ma być plastikowa czy drewniana i zielona albo czy koszarówka ma być żółta czy czerwona. A sprawy istotne na boku, a póżniej obudzimy się ręką w nocniku jak z L4. Ważne sprawy to brak waloryzacji uposażeń ,nie jasna sprawa naliczania emerytur, zapewnienia  słowne polityków są wiarygodne jak wiecie co, nadgodziny,brak podwyżek. A jeśli chodzi o st.operatora jeśli jest szansa na to żeby mogli mieć podoficerowie to po co bić piane tylko się cieszyć.

Offline bolo75

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #93 dnia: Styczeń 24, 2015, 10:56:19 »
W kwestii udziału ZZ w walkę o Dyżurnych i mojej wiedzy na ten temat powiem tylko,że podczas zjazdu krajowego sądowałem wśrod kolegów ich stanowisko w tej sprawie i nie było żadnego hura optymizmu.A temat podniesienia Dyźurnym grupy na poziom dowódcy zmiany zakończył się ich śmiechem.Piszę to co słyszałem i widziałem na własne oczy.
To znaczy ze nie należysz do największego związku zawodowego w PSP :P tego co operatorów "prawie juz" załatwił
bo tam była tylko dyskusja czy 9 czy 10 :D I tam padły jasne deklaracje :)
Dyskusja była na temat Dyżurnych przedstawiłem poznane stanowisko, co do operatorów to popieram zdanie Największego ZZ w PSP jak napisałeś i liczę,że prawie zamieni się na załatwione. Pozdrawiam;-)
bolo75

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #94 dnia: Styczeń 24, 2015, 11:41:18 »
Dyskusja była na temat Dyżurnych przedstawiłem poznane stanowisko, co do operatorów to popieram zdanie Największego ZZ w PSP jak napisałeś i liczę,że prawie zamieni się na załatwione. Pozdrawiam;-)
Jesli chodzi o grupy dyżurnych to zgodnie z tym co mówił KG zostana one podniesione przy pierwszej podwyżce poniewaz skutki finasowe tego zagrania sa dość duze w skali kraju i bez dodatkowych srodków nie da sie tego zrobic
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bolo75

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #95 dnia: Styczeń 24, 2015, 12:33:15 »
Dyskusja była na temat Dyżurnych przedstawiłem poznane stanowisko, co do operatorów to popieram zdanie Największego ZZ w PSP jak napisałeś i liczę,że prawie zamieni się na załatwione. Pozdrawiam;-)
Jesli chodzi o grupy dyżurnych to zgodnie z tym co mówił KG zostana one podniesione przy pierwszej podwyżce poniewaz skutki finasowe tego zagrania sa dość duze w skali kraju i bez dodatkowych srodków nie da sie tego zrobic
Oby słowa KG się sprawdziły, tylko kiedysię tych podwyżkek doczekamy?
bolo75

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #96 dnia: Styczeń 24, 2015, 21:08:40 »
Na spotkaniu Pana Komendanta.... nie podam terminu.... Padło pytanie o odstępstwa od przepisu kwalifikacyjnego.... Zapewniał że po konsultacji przekaże swoje wytyczne


....i Ku..A ....NIC
Sam osobiście tam byłem...

Offline kinder

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #97 dnia: Luty 01, 2015, 19:26:31 »
Mają Koledzy, którzy są bliżej KG na jakim etapie są pracę o przywróceniu przepisu kwalifikacyjnego zał. 6

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #98 dnia: Luty 01, 2015, 20:14:45 »
Mają Koledzy, którzy są bliżej KG na jakim etapie są pracę o przywróceniu przepisu kwalifikacyjnego zał. 6
Nic mi nie wiadomo na temat przywrócenia tego ząłacznika.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline KingsOfMetal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #99 dnia: Luty 11, 2015, 13:51:29 »
Mam przed sobą jeszcze gorące pismo ze swojej kw o treści w skrócie następującej: " W związku z planowana zmiana treści rozporządzenia msw w sprawie stanowisk... proszę o zweryfikowanie sytuacji w państwa jednostkach oraz przedstawienie ewentualnych propozycji zmian...do godziny 10:00 dnia 12 lutego 2015.

Więc jednak coś się ruszyło ^_^
"W piekle diabeł jest postacią pozytywną" ;-)