Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1491920 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3050 dnia: Marzec 08, 2023, 21:12:33 »
Dokładnie, jeżeli przejdą uwagi ZZ S to nie każde JRG będzie mogło być obsadzone wyłącznie aspirantami. Projekt na stronie rcl jest jeszcze z sierpnia, przed wniesieniem uwag, więc trzeba czekać na ostateczny kształt rozporządzenia.
Jest na RCL też wersja z poprawkami tylko trzeba otworzyć wersje późniejsze po uzgodnieniach.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Giermek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3051 dnia: Marzec 08, 2023, 23:28:01 »
ciekaw jestem czy ktoś jeszcze będzie chętny na SGSP i tyranie swojej psychiki i szacunku do samego siebie:)
myślę że etap rozwoju z tym załącznikiem się zakończył. Uwaga! nie wiem i nie mi to oceniać, czy dobrze ze szef zm lub wyżej nie musi być oficerem,
z punktu widzenia działań rat-gaś na pewno nie musi. z  punktu ekonomicznego jeszcze bardziej nie musi..
 a może to chęć awansowania swoich przydupasków którzy nawet z SPK by mieli problemy:)
Wasza opinia?

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3052 dnia: Marzec 09, 2023, 01:36:03 »
To już mocno indywidualna kwestia - jeśli ktoś chce pozostać w systemie 24h to raczej robienie SGSP nie jest najlepszym pomysłem, ja sam zastanawiałem się nad przerwaniem nauki. Ale jest tu wiele innych kwestii do rozważenia - jakie ktoś ma ambicje, co chce osiągnąć, nie wiadomo jak kiedyś będzie u każdego z nas ze zdrowiem - czy pozwoli na służby w podziale no i jeszcze jedna kwestia - będąc na nowych zasadach i myśląc o w miarę godnej emeryturze warto jak najszybciej osiągnąć wysokie stanowiska - a niewątpliwie ukończenie SGSP może w tym pomóc w przyszłości.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3053 dnia: Marzec 09, 2023, 08:16:28 »
ciekaw jestem czy ktoś jeszcze będzie chętny na SGSP i tyranie swojej psychiki i szacunku do samego siebie:)
myślę że etap rozwoju z tym załącznikiem się zakończył. Uwaga! nie wiem i nie mi to oceniać, czy dobrze ze szef zm lub wyżej nie musi być oficerem,
z punktu widzenia działań rat-gaś na pewno nie musi. z  punktu ekonomicznego jeszcze bardziej nie musi..
 a może to chęć awansowania swoich przydupasków którzy nawet z SPK by mieli problemy:)
Wasza opinia?

Żeby wprowadzenie tego załącznika nie było czasem strzałem w kolano przyszłości SGSP (tudzież AP). Z drugiej strony to komendant decyduje kto i gdzie ma być, więc wcale nie musi być tak, że wszystko obsadzą aspiranci, bi przecież nie każdy nadaje się na określone stanowisko. Kończąc, to za pięć lat przepis może się zmienić i wrócimy do tego co jest dzisiaj, bo ktoś zobaczy że na SGSP nie ma chętnych, a kasę skądś trzeba brać żeby szkołę utrzymać. Zastanawia mnie jeszcze tylko jedna kwestia: aspirantów dajemy na dowódców JRG, ale naczelnik to już musi być oficer. Czyżby jednak jakieś większe i lepsze kwalifikacje, a co za tym idzie umiejętności były potrzebne w innych wydziałach niż JRG? Skoro aspirant może rządzić zespołem 50-ciu osób, to co za problem żeby rządził operacyjną, gdzie pod sobą miałby zastępcę i 5 dyżurnych?

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3054 dnia: Marzec 09, 2023, 11:45:52 »
ciekaw jestem czy ktoś jeszcze będzie chętny na SGSP i tyranie swojej psychiki i szacunku do samego siebie:)
myślę że etap rozwoju z tym załącznikiem się zakończył. Uwaga! nie wiem i nie mi to oceniać, czy dobrze ze szef zm lub wyżej nie musi być oficerem,
z punktu widzenia działań rat-gaś na pewno nie musi. z  punktu ekonomicznego jeszcze bardziej nie musi..
 a może to chęć awansowania swoich przydupasków którzy nawet z SPK by mieli problemy:)
Wasza opinia?

Żeby wprowadzenie tego załącznika nie było czasem strzałem w kolano przyszłości SGSP (tudzież AP). Z drugiej strony to komendant decyduje kto i gdzie ma być, więc wcale nie musi być tak, że wszystko obsadzą aspiranci, bi przecież nie każdy nadaje się na określone stanowisko. Kończąc, to za pięć lat przepis może się zmienić i wrócimy do tego co jest dzisiaj, bo ktoś zobaczy że na SGSP nie ma chętnych, a kasę skądś trzeba brać żeby szkołę utrzymać. Zastanawia mnie jeszcze tylko jedna kwestia: aspirantów dajemy na dowódców JRG, ale naczelnik to już musi być oficer. Czyżby jednak jakieś większe i lepsze kwalifikacje, a co za tym idzie umiejętności były potrzebne w innych wydziałach niż JRG? Skoro aspirant może rządzić zespołem 50-ciu osób, to co za problem żeby rządził operacyjną, gdzie pod sobą miałby zastępcę i 5 dyżurnych?

Ale to tylko powrót do starych zasad, oficer była zawsze naczelnikiem wiec tak zostanie. Idąc twoim tokiem myślenia komendant tez niech będzie aspirantem

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3055 dnia: Marzec 09, 2023, 12:07:02 »
Może i był zawsze naczelnikiem, ale zauważ że JRG to zawsze największy wydział w komendzie, więc uważam, że dowódca powinien być oficerem. Aspirant niech będzie zastępcą, takie jest moje zdanie. Przyszłość pokaże, czy obniżanie wymagań nam pomoże, czy zaszkodzi.

Offline Gruby

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3056 dnia: Marzec 09, 2023, 12:16:15 »
W wielu komendach sytuacja się nie zmieni, tutaj chyba bardziej chodzi o komendy gdzie tych aspirantow brakuje.

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3057 dnia: Marzec 09, 2023, 13:12:14 »
Ale tak jak pisze simek92 to na pewno wypłynie na zaoczna sgsp. Bo już żaden aspirant raczej nie będzie się męczył 4 lata..

Offline tayron

  • "Wystarczy odrobina tlenu, by wybuchł w śmiertelnym szale..."
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 224
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3058 dnia: Marzec 09, 2023, 15:50:02 »
Takie przepisy nie zachęcają do podnoszenia swoich kwalifikacji, po co się rozwijać? Wystarczy być aspirantem i czekać na dobry moment by awansować?  :gwiazdki:

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3059 dnia: Marzec 09, 2023, 17:35:17 »
Dlatego mówię, że w dłuższej perspektywie może to być niejako strzał w kolano. Z drugiej strony podkreślam, że to jednak 01 decyduje kto jakie stanowisko zajmuje. Mam nadzieję, że kwalifikacje oraz odpowiednie umiejętności będą tutaj decydujące.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3060 dnia: Marzec 09, 2023, 18:04:31 »
A stopień oficerski?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3061 dnia: Marzec 09, 2023, 18:08:44 »
Takie przepisy nie zachęcają do podnoszenia swoich kwalifikacji, po co się rozwijać? Wystarczy być aspirantem i czekać na dobry moment by awansować?  :gwiazdki:
Spokojnie licząc prostą statystykę w uzasadnieniu do rozporządzenia w "sprawie żołdu"  to w ciągu kilku lat w PSP bedą tylko świetnie wykształceni oficerowie i aspiranci oraz szeregowcy/podoficerowie bez możliwości awansów.... Prosta matematyka w ciągu 12 lat z SA PSP licząc średnio na podstawie OSR wychodzi, że w 2024 tylko po dziennej 2600 asp. którzy będą musieli służyć do 2039 i dalej... Nie liczymy zaocznych których też jest nie mniej... Do 2030 będzie ich tylko 10 000 gdyż zgodnie z OSR od roku 2025 będzie 270 na pierwszym roku SA...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Giermek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3062 dnia: Marzec 09, 2023, 21:57:46 »
A stopień oficerski?
Ty żartujesz? stopień w tej formacji stał się farsą:) :szalony:

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3063 dnia: Marzec 10, 2023, 20:00:06 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3064 dnia: Marzec 10, 2023, 22:11:43 »
Już jest jak coś  :szalony:
https://dziennikustaw.gov.pl/DU/2023/466
Jak to najkrócej podsumować  :rofl:
Aspiranci górą  :rofl: Na podziale mają wszystko dostępne a w systemie codziennym mogą być od kierownika sekcji do dowódcy JRG  :rofl: :wacko:

Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3065 dnia: Marzec 10, 2023, 22:20:19 »
Już jest jak coś  :szalony:
https://dziennikustaw.gov.pl/DU/2023/466
Jak to najkrócej podsumować  :rofl:
Aspiranci górą  :rofl: Na podziale mają wszystko dostępne a w systemie codziennym mogą być od kierownika sekcji do dowódcy JRG  :rofl: :wacko:

W KP/M tak, ale w wojewódzkiej same oficery… ilość chętnych na sgsp spada do poziomu bliskiemu 0  :szalony: :szalony:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3066 dnia: Marzec 10, 2023, 22:23:12 »
W KP/M tak, ale w wojewódzkiej same oficery… ilość chętnych na sgsp spada do poziomu bliskiemu 0  :szalony: :szalony:
Każda akcja wywołuje reakcje... W 2012-2015 sprowadzono większość PSP do roli wykonawców i zblokowano awanse  i liczono, że co będzie? No i masz reakcje... Skoro można zablokować ludzi to można też  :rofl: :rofl: :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3067 dnia: Marzec 10, 2023, 22:37:51 »
Już jest jak coś  :szalony:
https://dziennikustaw.gov.pl/DU/2023/466
Jak to najkrócej podsumować  :rofl:
Aspiranci górą  :rofl: Na podziale mają wszystko dostępne a w systemie codziennym mogą być od kierownika sekcji do dowódcy JRG  :rofl: :wacko:

W KP/M tak, ale w wojewódzkiej same oficery… ilość chętnych na sgsp spada do poziomu bliskiemu 0  :szalony: :szalony:

Dzięki wprowadzeniu kierunku ratownictwo medyczne, szkoła nie będzie stała pusta 🤣🤣🤣

@Equinox aspiranci górą, ale wszystkich oficerów do biura nie upchniesz, choćby nie wiem co (a przynajmniej nie w najbliższych latach).

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3068 dnia: Marzec 10, 2023, 22:40:59 »
Dzięki wprowadzeniu kierunku ratownictwo medyczne, szkoła nie będzie stała pusta 🤣🤣🤣

@Equinox aspiranci górą, ale wszystkich oficerów do biura nie upchniesz, choćby nie wiem co (a przynajmniej nie w najbliższych latach).
Nikt nikogo w PSP do niczego zmuszał nie będzie i upychał też  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
dura lex sed lex
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wygibus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3069 dnia: Marzec 11, 2023, 21:50:06 »
Widzę, że dla aspirantów wyleciało wyższe wykształcenie, tak jak zakładał projekt, od stanowiska Starszy Inspektor Sztabowy do Zastępcy Dowódcy JRG włącznie, a dla Dowódcy JRG zmieniono wyższe z tytułem...., na samo wyższe.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3070 dnia: Marzec 11, 2023, 21:58:43 »
Widzę, że dla aspirantów wyleciało wyższe wykształcenie, tak jak zakładał projekt, od stanowiska Starszy Inspektor Sztabowy do Zastępcy Dowódcy JRG włącznie, a dla Dowódcy JRG zmieniono wyższe z tytułem...., na samo wyższe.
No jak to możliwe  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3071 dnia: Marzec 11, 2023, 22:10:39 »
4 lata temu były podobne głosy odnośnie przepisu i jak widać nic się nie zmieniło. Aspiranci się cieszą, reszta niekoniecznie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3072 dnia: Marzec 11, 2023, 22:12:48 »
4 lata temu były podobne głosy odnośnie przepisu i jak widać nic się nie zmieniło. Aspiranci się cieszą, reszta niekoniecznie.
Przepis nikogo nie krzywdzi a daje równe szansę.
Podoficer lipy nie ma aspirant też oficer ma możliwość awansu na każdą grupę... Przepis poprostu usuwa bariery biurokratyczne.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3073 dnia: Marzec 12, 2023, 09:44:29 »
Usuwa bariery jednocześnie obniżając wymagania i kwalifikacje. Aspirant może być dowódcą JRG, ale dyżurnym operacyjnym już nie 🤣🤣🤣

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3074 dnia: Marzec 12, 2023, 09:54:19 »
Usuwa bariery jednocześnie obniżając wymagania i kwalifikacje. Aspirant może być dowódcą JRG, ale dyżurnym operacyjnym już nie 🤣🤣🤣
Co za różnica jak się 9 grupa na SK nazywa? Czy to dyżurny operacjny czy straszy dyżurny... Czy celowo ludzi w błąd wprowadzasz?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.