Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1457140 razy)

Offline matW

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3000 dnia: Luty 02, 2023, 12:28:53 »
Kolega asp. sztab.  w końcu dostał się na upragnioną podyplomowke ( po licencjacie jest)  ma 20 lat służby i każdy w koło się śmieje żeby nie podchodził do egzaminu bo jak dostanie mł. kpt. to nie dostanie stanowiska dowódcy jedn. dobre jaja, kto te przepisy tworzy?
Nikt kto twardo stąpa po tej ziemi. Oni śmieją się ludziom w twarz. Ten przepis kwalifikacyjny to absurd na skalę światową. Nie wiem jak ktoś w ogole może tego babola bronić...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3001 dnia: Luty 02, 2023, 13:02:00 »
Kolega asp. sztab.  w końcu dostał się na upragnioną podyplomowke ( po licencjacie jest)  ma 20 lat służby i każdy w koło się śmieje żeby nie podchodził do egzaminu bo jak dostanie mł. kpt. to nie dostanie stanowiska dowódcy jedn. dobre jaja, kto te przepisy tworzy?
Ci co się śmieją to prawni dyletanci, żeby nie powiedzieć ostrzej debile... W PSP nie stopień decyduje jakie stanowisko możesz zająć a posiadane kwalifikacje jeśli miał je wcześniej to przy tym samym stanie prawnym podniesienie ich nie odbiera mu niczego...
Słyszałem w ciągu ostatnich lat tyle bzdur, że oficer (tech. poż) po cywilnych (bez PDFów itp) nie może być dowódcą zmiany a aspirant bez studiów już może tylko absolutny dyletant i osoba która nie ma pojecia co mówi może takie tezy wyprowadzić z obecnie obowiązującego stanu prawnego.   
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3002 dnia: Luty 02, 2023, 13:57:03 »
I zostaje to, solidarnościowy aspirat po przedszkolu może być d-ca jrg, a oficer musi być profesorem?

Cóż przepis prowadzi do tego, że jeszcze więcej osób nie będzie chciało podnosić kwalifikacji, bo teraz np..oficer to tylko biuro praktycznie. Już nie wspomnę o tym, że wszędzie ludzie idą na studia, komórkami kierują ludzie po studiach, a u nas będą ludzie bez matury do pewnego czasu.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3003 dnia: Luty 02, 2023, 13:58:44 »
Cóż przepis prowadzi do tego, że jeszcze więcej osób nie będzie chciało podnosić kwalifikacji, bo teraz np..oficer to tylko biuro praktycznie. Już nie wspomnę o tym, że wszędzie ludzie idą na studia, komórkami kierują ludzie po studiach, a u nas będą ludzie bez matury do pewnego czasu.
Do 2009 na części JRG na PB nie było żadnego stanowiska oficerskiego i jakoś straż się nie zawaliła.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline jaanek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3004 dnia: Luty 02, 2023, 14:11:22 »
Eqinox każdego pouczasz, ale zero argumentów. Wiadomo że kiedyś nie było oficerów na FRG i nic takiego sie nie stało ale o czym innym mówimy. To jeszcze raz: aspirant po licencjacie 15 lat służby może zostać dowódcą JRG a oficer po licencjacie po spf, spk, spo, nie może , do tej chwili mógł (Bo taki oficer musi być magister hehe. ) ale jak wejdzie przepis w życie to nie będzie mógł. Oczywiście że jak go mianują przed wejściem w życie tego przepisu to go nikt nie wywali,
 

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3005 dnia: Luty 02, 2023, 14:25:25 »
To jeszcze raz: aspirant po licencjacie 15 lat służby może zostać dowódcą JRG a oficer po licencjacie po spf, spk, spo, nie może , do tej chwili mógł (Bo taki oficer musi być magister hehe. ) ale jak wejdzie przepis w życie to nie będzie mógł. Oczywiście że jak go mianują przed wejściem w życie tego przepisu to go nikt nie wywali,
Paragraf 3 rozporządzenia się kłania... Oczywiście, że może z zastrzeżeniem (12 
Oficer ten może zająć każde stanowisko aspiranckie
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3006 dnia: Luty 02, 2023, 16:34:08 »
Cóż przepis prowadzi do tego, że jeszcze więcej osób nie będzie chciało podnosić kwalifikacji, bo teraz np..oficer to tylko biuro praktycznie. Już nie wspomnę o tym, że wszędzie ludzie idą na studia, komórkami kierują ludzie po studiach, a u nas będą ludzie bez matury do pewnego czasu.
Do 2009 na części JRG na PB nie było żadnego stanowiska oficerskiego i jakoś straż się nie zawaliła.

Nie było, ale po co porównywać się do starych czasów. Teraz zrobienie wykształcenia naprawdę nie jest jakąś wielką sztuką. Wskaz mi głównego księgowego w urzędzie, który nie ma wyższego wykształcenia, a pod sobą ma nie więcej niż 5-10 osób. Dowódca JRG kierując nawet tymi 40-ma osobami jest kierownikiem dość dużej grupy osób, co raczej powinno wskazywać na to, że jakieś wykształcenie wyższe byłoby przydatne w tym kierunku, a nie gościo ze średnim rządzi ludźmi z wykształceniem wyższym.
Takie jest moje zdanie i nie każdy musi się z nim zgadzać, natomiast obniżanie progu wykształcenia w dzisiejszych czasach jak dla mnie jest nieporozumieniem. Zamiast równać wzwyż, idziemy w dół.

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3007 dnia: Luty 02, 2023, 17:04:14 »
Cóż przepis prowadzi do tego, że jeszcze więcej osób nie będzie chciało podnosić kwalifikacji, bo teraz np..oficer to tylko biuro praktycznie. Już nie wspomnę o tym, że wszędzie ludzie idą na studia, komórkami kierują ludzie po studiach, a u nas będą ludzie bez matury do pewnego czasu.
Do 2009 na części JRG na PB nie było żadnego stanowiska oficerskiego i jakoś straż się nie zawaliła.

Nie było, ale po co porównywać się do starych czasów. Teraz zrobienie wykształcenia naprawdę nie jest jakąś wielką sztuką. Wskaz mi głównego księgowego w urzędzie, który nie ma wyższego wykształcenia, a pod sobą ma nie więcej niż 5-10 osób. Dowódca JRG kierując nawet tymi 40-ma osobami jest kierownikiem dość dużej grupy osób, co raczej powinno wskazywać na to, że jakieś wykształcenie wyższe byłoby przydatne w tym kierunku, a nie gościo ze średnim rządzi ludźmi z wykształceniem wyższym.
Takie jest moje zdanie i nie każdy musi się z nim zgadzać, natomiast obniżanie progu wykształcenia w dzisiejszych czasach jak dla mnie jest nieporozumieniem. Zamiast równać wzwyż, idziemy w dół.

Może mieć nawet dr, jak nie potrafi zacząć ludźmi to noc to nie zmieni. Wykształcenie nie idzie w parze z zarządzaniem ludźmi  :rofl:

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3008 dnia: Luty 02, 2023, 17:19:17 »
Cóż przepis prowadzi do tego, że jeszcze więcej osób nie będzie chciało podnosić kwalifikacji, bo teraz np..oficer to tylko biuro praktycznie. Już nie wspomnę o tym, że wszędzie ludzie idą na studia, komórkami kierują ludzie po studiach, a u nas będą ludzie bez matury do pewnego czasu.
Do 2009 na części JRG na PB nie było żadnego stanowiska oficerskiego i jakoś straż się nie zawaliła.

Nie było, ale po co porównywać się do starych czasów. Teraz zrobienie wykształcenia naprawdę nie jest jakąś wielką sztuką. Wskaz mi głównego księgowego w urzędzie, który nie ma wyższego wykształcenia, a pod sobą ma nie więcej niż 5-10 osób. Dowódca JRG kierując nawet tymi 40-ma osobami jest kierownikiem dość dużej grupy osób, co raczej powinno wskazywać na to, że jakieś wykształcenie wyższe byłoby przydatne w tym kierunku, a nie gościo ze średnim rządzi ludźmi z wykształceniem wyższym.
Takie jest moje zdanie i nie każdy musi się z nim zgadzać, natomiast obniżanie progu wykształcenia w dzisiejszych czasach jak dla mnie jest nieporozumieniem. Zamiast równać wzwyż, idziemy w dół.

Może mieć nawet dr, jak nie potrafi zacząć ludźmi to noc to nie zmieni. Wykształcenie nie idzie w parze z zarządzaniem ludźmi  :rofl:

Oczywiście że nie zawsze idzie, ale trend jest taki, że jednak osoby na kierowniczych stanowiskach powinny mieć wykształcenie wyższe. Naczelnik operacyjnej ma mieć mgr inz. i ma pod sobą znacznie mniej ludzi niż dowódca JRG. Ale teraz to już można sobie pogadać.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3009 dnia: Luty 02, 2023, 18:56:32 »
A może wystarczyłoby żeby osoby aspirujące do kierowania ludźmi miały dwie cechy:
1 umiejętność wymagania również od siebie
2 umiejętność myślenia i przewidywania skutków swoich działań

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3010 dnia: Luty 02, 2023, 19:06:14 »
A komisję weryfiikującą te cechy stanowiliby związkowcy :)
4 z S i 1  z F

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3011 dnia: Luty 02, 2023, 19:26:32 »
A komisję weryfiikującą te cechy stanowiliby związkowcy :)
4 z S i 1  z F
Jak myślisz która organizacja jest najgroźniejsza:
1. Krajowa Sekcja Pożarnictwa NSZZ Solidarność
2. Czaszka i Kości
3. Grupa Bilderberg
4. Masoni
5. Asasyni
6. Illuminati?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3012 dnia: Luty 02, 2023, 19:31:49 »
Żadna z odpowiedzi nie jest prawidłowa :)
7. Pazerni nieomylni.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3013 dnia: Luty 02, 2023, 19:36:22 »
Żadna z odpowiedzi nie jest prawidłowa :)
7. Pazerni nieomylni.
No i czym się ta pazerność objawia tym, że wielu ludzi neguje rozwiązania rodem z sojuza? Takie jak dzienne kształcenie...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3014 dnia: Luty 02, 2023, 19:40:42 »
Ale ja nie napisałem i nie miałem na myśli, że 7=S. Przepraszam jeśli to tak się skontekstowało :)
W tych ostatnich przepisach kwalifikacyjnych i ich projektach to już nawet sami autorzy chyba się zagubili.
Dzienne kształcenie to temat na oddzielny wątek.
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2023, 19:45:53 wysłana przez ogniomiszcz »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3015 dnia: Luty 02, 2023, 19:56:01 »
A może wystarczyłoby żeby osoby aspirujące do kierowania ludźmi miały dwie cechy:
1 umiejętność wymagania również od siebie
2 umiejętność myślenia i przewidywania skutków swoich działań
Idealnie do stanowisk Ski.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3016 dnia: Luty 02, 2023, 20:04:11 »
A może wystarczyłoby żeby osoby aspirujące do kierowania ludźmi miały dwie cechy:
1 umiejętność wymagania również od siebie
2 umiejętność myślenia i przewidywania skutków swoich działań
Idealnie do stanowisk Ski.
A chciałeś powiedzieć co dokładnie? Bo nie ogarniam?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3017 dnia: Luty 02, 2023, 20:25:08 »
W tych ostatnich przepisach kwalifikacyjnych i ich projektach to już nawet sami autorzy chyba się zagubili.
Dzienne kształcenie to temat na oddzielny wątek.
Oj nie gubią się nie gubią tylko tam ścierają się całkowicie rozbieżne interesy... 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3018 dnia: Luty 02, 2023, 20:38:17 »
A ja myślałem, że w takich sprawach to interes służby jest najważniejszy. Jakiś niedzisiejszy jestem.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3019 dnia: Luty 02, 2023, 20:44:24 »
Popatrz popatrz a jeśli interes służby wymaga pracy na 8 h to idziesz czy się odwolujesz?!

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3020 dnia: Luty 02, 2023, 20:46:32 »
A ja myślałem, że w takich sprawach to interes służby jest najważniejszy. Jakiś niedzisiejszy jestem.
Interes służby to utrzymanie kształcenia dziennego czy jego likwidacja?
Interes ten może być rozbieżny w zależności od tego kto jak widzi przyszłość formacji.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline luksi12

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 567
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3021 dnia: Luty 02, 2023, 21:20:14 »
A co jest zlego w ksztalceniu dziennym? Chyba to ze niektorzy przychdzacy pozno do sluzby albo co sie nie dostali na dzienna zazdroszcza ze przychodzi mlody i juz ma stopien (nie twierdze ze wiedze). Ale fajnie ze poswiecil swoje mlode lata i poszedl na dzienna szkole. Tak to widze
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2023, 21:26:06 wysłana przez luksi12 »

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3022 dnia: Luty 02, 2023, 21:27:01 »
Za mało warunków brzegowych w tych Waszych pytaniach dlatego nie chcę się tu rozwodzić bo wyjdzie wielkie OT. Moim zdaniem "produkcja" oficerów, czy to dzienna czy w innych formach przy jednoczesnym obniżaniu wymagań do zdobycia gwiazdek do niczego dobrego nie prowadzi. Tu gdzie wojsko ma porucznika to my musimy mieć co najmniej pułkownika.

Offline matW

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3023 dnia: Luty 02, 2023, 21:47:29 »
Kształcenie dzienne ma to do siebie, że jest poza kontrola solidarności. Dostają się tam ludzie poprzez uczciwe nabory. A na zaoczna aspirantka albo te ciążówki to wszyscy wiemy kto tam dostaje miejsca... nie koniecznie fachowcy.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3024 dnia: Luty 02, 2023, 21:51:35 »
Kształcenie dzienne ma to do siebie, że jest poza kontrola solidarności. Dostają się tam ludzie poprzez uczciwe nabory. A na zaoczna aspirantka albo te ciążówki to wszyscy wiemy kto tam dostaje miejsca... nie koniecznie fachowcy.
Kształcenia dzienne strażaków to relikt komunizmu którego nie ma w cywilzowanych krajach. Koszty tego są niewspółmierne do efektów.
I Solidarność nie ma tu nic do rzeczy. Na szczęście system zaczął się walić pod własnym ciężarem i jeszcze chwila i będzie ok...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.