Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1016386 razy)

Offline SIUSIEK

• VIP
  • *
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2820 dnia: Marzec 31, 2020, 11:58:28 »
Ludzie może i nie zgłaszali takich postulatów, ale komendanci dając aspirantom kierowników sekcji trochę by zaoszczędzili. A tak to ciąży presja wysłania na studia bo to docelowo stołek oficerski. To się jakoś nazywa... pozorne oszczędzanie.
Po co? Przecież mają absolwentów SGSP  :rofl:
Nie wiem czy wiesz ale już nie ma zesłań na drugi koniec Polski. Era twardych przydziałów skończyła się wraz z poprzednim KG oraz wprowadzeniem nowego przepisu kwalifikacyjnego. Można swobodnie się przenieść a absolwenci idą gdzie chcą praktycznie.
Zdziwiłbyś się bardzo. Z autopsji wiem że tacy zesłańcy są nadal a co dziwne komendanci nawet nie chcą słyszeć o jakichkolwiek przeniesieniach

Offline r0cq

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #2821 dnia: Marzec 31, 2020, 12:09:55 »
@Eqinox a gość z mojej opowieści wrócił na stanowisko zastępcy dowódcy zmiany. Tak więc wszystko zależy z kim się "walczy". Komendant nie zawsze musi wygrać, pamiętaj. I nie straszę, tylko piszę jak jest  -_-

Wierzę w aktualnego 01 KG PSP, że się nie wyłamie i pokaże kto "tu" rządzi!  :straz:
Wypadałoby się zapisać do "S"  :zamknij:

@SIUSIEK zesłańcy pozostali z poprzednich lat. Zobaczymy jak będzie teraz. Nie mniej jednak, tak jak pisałem we wcześniejszym poście i tym - wszystko zależy od funkcjonariusza, jak się do tego ustosunkuje.
:straz:

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #2822 dnia: Marzec 31, 2020, 13:12:16 »
Wierzę w aktualnego 01 KG PSP, że się nie wyłamie i pokaże kto "tu" rządzi!  :straz:
Wypadałoby się zapisać do "S"  :zamknij:
Też w niego wierzę bo go znam.
Chcesz deklarację?  :rofl:

Offline Daniel123

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #2823 dnia: Kwiecień 02, 2020, 09:54:01 »
Witam! Mam pytanie w związku ze zmianami stanowisk. Pracuję na stanowisku dyspozytora w KP jako podoficer. Czy w sytuacji gdy to stanowisko zmienia się na Dyżurny Stanowiska Kierowania zmieni się tylko nazwa czy automatycznie grupa na 6? Sorry jeśli nie znalazłem odpowiedzi, a było już o tym.

Offline oliwier

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #2824 dnia: Kwiecień 02, 2020, 10:15:58 »
Musisz dostać grupę 6.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline Daniel123

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #2825 dnia: Kwiecień 02, 2020, 11:17:13 »
Temat przytoczyłem, ponieważ  u mnie interpretują, że zostaję na 4. Ma ktoś taką sytuację w swojej KP/KM?

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #2826 dnia: Kwiecień 02, 2020, 12:14:34 »
Temat przytoczyłem, ponieważ  u mnie interpretują, że zostaję na 4. Ma ktoś taką sytuację w swojej KP/KM?
No a jak się ta 4 grupa ich zdaniem nazywa?

Offline Daniel123

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #2827 dnia: Kwiecień 02, 2020, 12:29:23 »
Dyżurny Stanowiska Kierowania.

Offline j.o.blush

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #2828 dnia: Kwiecień 02, 2020, 12:38:25 »
gdy to stanowisko zmienia się na Dyżurny Stanowiska Kierowania
jak dla mnie stanowisko "dyspozytora" uległo likwidacji;
zastosowanie powinien mieć par. 4 ust. 3 - stanowisko równorzędne pod względem grupy uposażenia tj. starszy ratownik (etatowe zgodnie z regulaminem);
ogólnie rozporządzenie napisane na kolanie lub sklecone na szybko z co najmniej 3 projektów;

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #2829 dnia: Kwiecień 02, 2020, 12:58:52 »
zastosowanie powinien mieć par. 4 ust. 3 - stanowisko równorzędne pod względem grupy uposażenia tj. starszy ratownik (etatowe zgodnie z regulaminem);
ogólnie rozporządzenie napisane na kolanie lub sklecone na szybko z co najmniej 3 projektów;
Stanowisko starszy ratownik nie jest stanowiskiem przypisanym do SK co do zasady bo jeśli będziemy tak się bawić to czemu w biurze zamiast kierownika sekcji technicznej nie ma dowódcy JRG technicznej. Więc zostaje tylko wyższe stanowisko a nie jest to wina strażaka więc...   

Offline Harmful

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #2830 dnia: Kwiecień 02, 2020, 13:36:44 »
Stanowisko starszy ratownik nie jest stanowiskiem przypisanym do SK co do zasady bo jeśli będziemy tak się bawić to czemu w biurze zamiast kierownika sekcji technicznej nie ma dowódcy JRG technicznej. Więc zostaje tylko wyższe stanowisko a nie jest to wina strażaka więc...

Więc dostanie starszego ratownika i co zrobisz?

Piękny przepis kwalifikacyjny omijany bokiem.

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #2831 dnia: Kwiecień 02, 2020, 14:13:11 »
Więc dostanie starszego ratownika i co zrobisz?
Piękny przepis kwalifikacyjny omijany bokiem.
Wywalą go ze służby i co może zrobić?
Za każdym razem to samo do jasnej cholery odwołać się. Może zgłosić sprawę do ZZ jeśli jest członkiem itp...

Offline Daniel123

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #2832 dnia: Kwiecień 02, 2020, 16:45:21 »
Na to wychodzi, że będę znowu....... Starszym ratownikiem - potwierdzone przez kadrową.😤👎

Offline Daniel123

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #2833 dnia: Kwiecień 02, 2020, 16:56:21 »
Oczywiście pełniąc dalej służbę na SK.

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #2834 dnia: Kwiecień 02, 2020, 17:12:24 »
Na to wychodzi, że będę znowu....... Starszym ratownikiem - potwierdzone przez kadrową.😤👎
Odwołanie od decyzji...

Offline rocky323

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #2835 dnia: Kwiecień 02, 2020, 17:53:10 »
Odwołanie od decyzji...

To go przeniosą na PB.

Offline gadzina92

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #2836 dnia: Kwiecień 02, 2020, 17:54:21 »
Odwołanie od decyzji...
I jakie dasz uzasadnienie? Nic człowiek nie traci finansowo, zajmuje etat dyżurny stanowiska kierowania, a stanowisko - starszy ratownik. I nie ma czegoś takiego jak przypisywanie stanowisk do SK... jest albo tryb zmianowy albo codzienny. To jest właśnie ten super przepis kwalifikacyjny - najważniejsze dać aspirantom dowódce zmiany i JRG, a reszta to obojętnie. Szkoda gadać...

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #2837 dnia: Kwiecień 02, 2020, 18:00:37 »
I jakie dasz uzasadnienie? Nic człowiek nie traci finansowo, zajmuje etat dyżurny stanowiska kierowania, a stanowisko - starszy ratownik. I nie ma czegoś takiego jak przypisywanie stanowisk do SK... jest albo tryb zmianowy albo codzienny. To jest właśnie ten super przepis kwalifikacyjny - najważniejsze dać aspirantom dowódce zmiany i JRG, a reszta to obojętnie. Szkoda gadać...
Samo to, że mówisz o uzasadnieniu świadczy, że nie wiele wiesz za wiele w temacie. Samo niezadowolenie z decyzji organu jest podstawą do odwołania. Dokładnie to od teraz w małej powiatówce można dać w systemie codziennym 10 dowódców JRG? No przecież system codzienny nie gdzie w rozporządzaniu kwalifikacyjnym nie pisze, że jest jeden dowódca JRG na jedno JRG. Może trochę logiki a straż będzie mądrzejszym miejscem.
Jak dasz mi uzasadnienie decyzji to uzasadnienie odwołania zrobię w 20 minut. 

Offline Daniel123

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #2838 dnia: Kwiecień 02, 2020, 18:21:15 »
Problem w tym, że regulamin nie przewiduje Dyżurnego Stanowiska Kierowania i albo zmienią regulamin w co wątpię, albo tylko kolejka na zrobienie aspirantki zostaje.

Offline gadzina92

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #2839 dnia: Kwiecień 02, 2020, 18:26:30 »
Samo to, że mówisz o uzasadnieniu świadczy, że nie wiele wiesz za wiele w temacie. Samo niezadowolenie z decyzji organu jest podstawą do odwołania. Dokładnie to od teraz w małej powiatówce można dać w systemie codziennym 10 dowódców JRG? No przecież system codzienny nie gdzie w rozporządzaniu kwalifikacyjnym nie pisze, że jest jeden dowódca JRG na jedno JRG. Może trochę logiki a straż będzie mądrzejszym miejscem.
Jak dasz mi uzasadnienie decyzji to uzasadnienie odwołania zrobię w 20 minut.
Odwoływałem się od decyzji i nie będę powielał bzdur, które były w uzasadnieniu decyzji napisane. Wspomnę jedynie, że powoływano się na to, że wg. ustawy o PSP Komendant Powiatowy kieruje komendą, a więc również odpowiada za politykę kadrową. Kropka. Uzasadnienie odwołania możesz sobie pisać ale na 99,9 % odpowiedź dostaniesz w mniej więcej takim klimacie: "Komendant decyduje o stanowiskach, a Tobie synu się krzywda nie dzieje to nie masz co szczekać". I nie wiem co chciałeś przekazać mi tym przykładem o dowódcach JRG... kompletnie... to jest kwestia regulaminu komendy przecież, a nie przepisu kwalifikacyjnego, nie uważasz??? A tak w ogóle to nie wiem czy jest sens się odwoływać od takiej pierdoły skoro różnica między 4 a 6 grupą to równowartość butelki czegoś mocniejszego i to "niewysokich lotów"...