Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1040616 razy)

Offline roko123

• Stary Wyga
  • *
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2800 dnia: Marzec 29, 2020, 20:14:07 »
Panowie jak u was wygląda kwestia nowych regulaminów komend z uwzględnieniem stanowisk według nowych wytycznych tj. aspirant może być szefem zmiany ?
U mnie z tego co widziałem nowy regulamin dopuszcza tylko 2 asp. na stanowisku zastępca szefa zmiany reszta dla oficerow.

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #2801 dnia: Marzec 29, 2020, 20:23:29 »
Panowie jak u was wygląda kwestia nowych regulaminów komend z uwzględnieniem stanowisk według nowych wytycznych tj. aspirant może być szefem zmiany ?
U mnie z tego co widziałem nowy regulamin dopuszcza tylko 2 asp. na stanowisku zastępca szefa zmiany reszta dla oficerow.
Naprawdę widziałeś taki regulamin czy tylko słyszałeś?

Offline roko123

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #2802 dnia: Marzec 29, 2020, 20:37:54 »
widziałem zatwierdzony przez KW

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #2803 dnia: Marzec 29, 2020, 20:40:07 »
To w takim wypadku geniusz który to zrobił jest  :rofl:
Bo teraz te 6 stanowisk jest do dyspozycji aspirantow i mogą awansować w stopniu a tylko 4 dla oficerów  :mellow: Kretynski wymysl człowieka ograniczonego.
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2020, 20:43:13 wysłana przez Eqinox »

Offline pb11

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #2804 dnia: Marzec 29, 2020, 20:45:06 »
A kogo masz na myśli,  komendanta czy związkowca?.

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #2805 dnia: Marzec 29, 2020, 20:46:47 »
A kogo masz na myśli,  komendanta czy związkowca?.
Nie rozumiem pytania...

Offline pb11

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #2806 dnia: Marzec 30, 2020, 00:02:23 »
Wiesz jak powstaje regulamin i z kim się go uzgadnia,  więc kto jest tym ograniczonym? Uczciwie byłoby napisać że jest to wytwór co najmniej dwóch ograniczonych a nie tylko jednego.

Offline grom@

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #2807 dnia: Marzec 30, 2020, 19:23:32 »
Jeśli w regulaminie ktoś zapisał że np. d-ca zmiany - oficer to jak najbardziej słusznie, natomiast rozporządzenie dopuszcza mianowanie aspiranta na to stanowisko.

Offline Siedem

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #2808 dnia: Marzec 30, 2020, 19:38:34 »
A dlaczego aspiranci nie mogą zajmować również 9, 10 i 12 grupy w służbie codziennej. Mam nadzieję ze zwiazek upomni się o tą niesprawiedliwość. Wszędzie słychać o brakach na 8h...  jest wielu co maja predyspozycje na gaciowych, szejkow paliwowych, kadrowych lub do kwitkow w ksiegowosci... No i studia maja czesto bardziej pasujace niz do podzialu

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #2809 dnia: Marzec 30, 2020, 20:17:05 »
A dlaczego aspiranci nie mogą zajmować również 9, 10 i 12 grupy w służbie codziennej. Mam nadzieję ze zwiazek upomni się o tą niesprawiedliwość. Wszędzie słychać o brakach na 8h...  jest wielu co maja predyspozycje na gaciowych, szejkow paliwowych, kadrowych lub do kwitkow w ksiegowosci... No i studia maja czesto bardziej pasujace niz do podzialu
Ludzie nie zgłaszali takich postulatów... Więc skoro lud strażacki takich zmian nie oczekuje to niech zostanie jak było aspiranci na PB a oficerowie w biurze  :rofl:
Jak któryś z PB będzie chciał do biura to smyknie szybkie SPO i po zabiegu i być może będzie wspaniały szejkiem naftowym  :rofl:
PS. 9 grupa dla aspirantów jest w biurze  :wacko:

Offline Harmful

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #2810 dnia: Marzec 30, 2020, 20:52:22 »
Ludzie nie zgłaszali takich postulatów... Więc skoro lud strażacki takich zmian nie oczekuje to niech zostanie jak było aspiranci na PB a oficerowie w biurze  :rofl:
Jak któryś z PB będzie chciał do biura to smyknie szybkie SPO i po zabiegu i być może będzie wspaniały szejkiem naftowym  :rofl:
PS. 9 grupa dla aspirantów jest w biurze  :wacko:

Ludzie może i nie zgłaszali takich postulatów, ale komendanci dając aspirantom kierowników sekcji trochę by zaoszczędzili. A tak to ciąży presja wysłania na studia bo to docelowo stołek oficerski. To się jakoś nazywa... pozorne oszczędzanie.

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #2811 dnia: Marzec 30, 2020, 20:56:51 »
Ludzie może i nie zgłaszali takich postulatów, ale komendanci dając aspirantom kierowników sekcji trochę by zaoszczędzili. A tak to ciąży presja wysłania na studia bo to docelowo stołek oficerski. To się jakoś nazywa... pozorne oszczędzanie.
Po co? Przecież mają absolwentów SGSP  :rofl:

Offline Harmful

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #2812 dnia: Marzec 31, 2020, 00:20:13 »

Tak to my nigdy porządku w tej formacji nie zaznamy

Offline Basior7776

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #2813 dnia: Marzec 31, 2020, 10:21:54 »
Nie wiem czy wiesz ale już nie ma zesłań na drugi koniec Polski. Era twardych przydziałów skończyła się wraz z poprzednim KG oraz wprowadzeniem nowego przepisu kwalifikacyjnego. Można swobodnie się przenieść a absolwenci idą gdzie chcą praktycznie.

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #2814 dnia: Marzec 31, 2020, 10:42:14 »
Tak to my nigdy porządku w tej formacji nie zaznamy
Tak bo porządkiem nazywamy degradację 3/4 strażaków do roli miotły na PB? Średni szczebel dowódczy patrz aspiranci do 7 grupy a czasem 8... Ochłapy z pańskiego stoły tak to widzę. Wszystko co zrobiono w pierwszej połowie obecnej dekady to świństwo na skalę przemysłową (mam na myśli zmianę przepisów). Porządek to teraz będzie bo wyższy szczebel dowódczy dostanie to do czego był szkolony: prewentystów, kierowników, naczelników itp...
Nie wiem czy wiesz ale już nie ma zesłań na drugi koniec Polski. Era twardych przydziałów skończyła się wraz z poprzednim KG oraz wprowadzeniem nowego przepisu kwalifikacyjnego. Można swobodnie się przenieść a absolwenci idą gdzie chcą praktycznie.

To, że pójdzie gdzie chce nie oznacza, że w ciągu kilku lat nie będzie w biurze a wręcz ma większe szanse i tylko mi nie mów, że wiesz lepiej bo ja już to przerobiłem...

Offline r0cq

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #2815 dnia: Marzec 31, 2020, 11:20:09 »
@Eqinox szansę pójścia do biura ma każdy, co nie oznacza, że w nim zostanie - PSP zna takie przypadki, gdzie ogarnięty życiowo gość nie potrafił obsłużyć komputera - stres w biurze zrobił swoje :| Biedak. Ciekawe czy się do dzisiejszego dnia pozbierał  :rofl:

Tak więc myślę, że należy skończyć tą bezsensowną dyskusję. Bo za chwilę znowu zatoczymy koło, że w ten sposób dojdą Oficerowie po SGSP do władzy i zmienią przepisy  :wacko:

Bardziej interesuje mnie, czy w tym roku pobijemy nowy rekord jako PSP, bo jest to znakomita okazja do wypromowania wszystkich niedoszłych Oficerów, którzy z różnego typu powodów za starej władzy nie dostali promocji :fiuu: A co najlepsze - nie trzeba będzie nawet być na placu Józefa Piłsudskiego w Warszawie  :cooo:

A tak poza tym Panie i Panowie - nie ma się o co martwić:
Przecież nadchodzi nowa era: e-learning, szybko i sympatycznie! jak to 01 KG PSP powiedział  :wall:

https://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Studia-podyplomowe-SPK-2/idn:37402

I nie piszcie proszę, że e-learning wynika z powodu wirusa w Polsce. Po prostu tak ma być!

Oby więcej takich inicjatyw!  :szalony: :wall:

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #2816 dnia: Marzec 31, 2020, 11:38:46 »
@Eqinox szansę pójścia do biura ma każdy, co nie oznacza, że w nim zostanie - PSP zna takie przypadki, gdzie ogarnięty życiowo gość nie potrafił obsłużyć komputera - stres w biurze zrobił swoje :| Biedak. Ciekawe czy się do dzisiejszego dnia pozbierał  :rofl:
Tak więc myślę, że należy skończyć tą bezsensowną dyskusję. Bo za chwilę znowu zatoczymy koło, że w ten sposób dojdą Oficerowie po SGSP do władzy i zmienią przepisy  :wacko:
Też znam taki przypadek i wiesz jak sobie 01 poradził? Zrobił gościa magazyniero-sprzataczo-mechanikiem i taka terapia relaksacyjno antystersowa spowodowała, że wszystko się przypomniało.
Oby ci oficerowie tylko zdarzyli  :rofl:
Bardziej interesuje mnie, czy w tym roku pobijemy nowy rekord jako PSP, bo jest to znakomita okazja do wypromowania wszystkich niedoszłych Oficerów, którzy z różnego typu powodów za starej władzy nie dostali promocji :fiuu: A co najlepsze - nie trzeba będzie nawet być na placu Józefa Piłsudskiego w Warszawie  :cooo:
Nie wiem czy poprawiony będzie rekord gen. Leśniakiewicza (jeśli mnie pamieć to sporo ponad 400 nowych oficerów jednym strzałem) ale nawet jak się nie uda w tym roku to w następnym na pewno  :rofl:
A tak poza tym Panie i Panowie - nie ma się o co martwić:
Przecież nadchodzi nowa era: e-learning, szybko i sympatycznie! jak to 01 KG PSP powiedział  :wall:
https://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Studia-podyplomowe-SPK-2/idn:37402
I nie piszcie proszę, że e-learning wynika z powodu wirusa w Polsce. Po prostu tak ma być!
Oby więcej takich inicjatyw!  :szalony: :wall:
OBY WIĘCEJ TAKICH INICJATYW  :straz: :straz: :straz:

Offline SIUSIEK

• VIP
  • *
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
« Odpowiedź #2817 dnia: Marzec 31, 2020, 11:58:28 »
Zdziwiłbyś się bardzo. Z autopsji wiem że tacy zesłańcy są nadal a co dziwne komendanci nawet nie chcą słyszeć o jakichkolwiek przeniesieniach

Offline r0cq

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #2818 dnia: Marzec 31, 2020, 12:09:55 »
@Eqinox a gość z mojej opowieści wrócił na stanowisko zastępcy dowódcy zmiany. Tak więc wszystko zależy z kim się "walczy". Komendant nie zawsze musi wygrać, pamiętaj. I nie straszę, tylko piszę jak jest  -_-

Wierzę w aktualnego 01 KG PSP, że się nie wyłamie i pokaże kto "tu" rządzi!  :straz:
Wypadałoby się zapisać do "S"  :zamknij:

@SIUSIEK zesłańcy pozostali z poprzednich lat. Zobaczymy jak będzie teraz. Nie mniej jednak, tak jak pisałem we wcześniejszym poście i tym - wszystko zależy od funkcjonariusza, jak się do tego ustosunkuje.
:straz:

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #2819 dnia: Marzec 31, 2020, 13:12:16 »
Wierzę w aktualnego 01 KG PSP, że się nie wyłamie i pokaże kto "tu" rządzi!  :straz:
Wypadałoby się zapisać do "S"  :zamknij:
Też w niego wierzę bo go znam.
Chcesz deklarację?  :rofl: