Autor Wątek: Ogrzewanie garażu – nasz problem...  (Przeczytany 8746 razy)

Offline szymanski7594

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Ogrzewanie garażu – nasz problem...
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 13, 2017, 15:06:19 »
Właścicielem budynku jesteśmy my, natomiast za energię elektryczną też płacimy we własnym zakresie tak że to nie przejdzie. dzięki za odp.

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Ogrzewanie garażu – nasz problem...
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 13, 2017, 15:38:26 »
a próbowaliście wykorzystać na ten cel środki z KSRG? myślę, że powinno się udać choć znowu rodzi się problem kosztów eksploatacji bo nie mamy darmowej energii grzewczej, a jak jest to horrendalnie droga w instalacji....

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Ogrzewanie garażu – nasz problem...
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 13, 2017, 16:25:15 »
Witam,
my z kolei nie posiadamy w remizie żadnego ogrzewania, staramy się o zrobienie takowego, natomiast Wójt oraz władze Gminnego Związku twierdzą że gmina nie może przeznaczyć żadnych funduszy na taką inwestycję, wypierając się że nie jest właścicielem budynku.  Moje pytanie brzmi czy rzeczywiście może dojść do sytuacji ze Gmina nie ma podstaw prawnych na rozliczenie pieniędzy przeznaczonych na modernizacje remizy?? Dodam że potrzebujemy kwoty rzędu ok. 10 tys. tak że to dla budżetu Gminy żadne obciążenie oraz że nasza jednostka jest w KSRG
U nas poradziliśmy sobie z problemem ogrzewania sami . Szukamy sponsorów lub korzystamy z funduszu sołeckiego . Nie jesteśmy w systemie , mamy nagrzewnice olejową z termostatem grzejemy dopiero od 3 tygodni może poszło ze 100 litrów oleju opałowego . Zarząd gminny kazał wodę spuścić a my jak zwykle pod prąd ;)
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline szymanski7594

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Ogrzewanie garażu – nasz problem...
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 13, 2017, 16:30:15 »
Własnie tu rodzi się kolejny problem bo nikt nie potrafi jasno określić czy można środki z KSRG wykorzystać na takie cele, na dzień dzisiejszy  z Komendy Powiatowej PSP dostaliśmy odpowiedź ze w ten sposób nie można wykorzystać tych środków. Gdyby się udało zrobić instalację to myślę ze jakoś z kosztami eksploatacji byśmy sobie poradzili;)

My nagrzewnicą też podgrzewamy garaż bo inaczej to by trzeba teraz samochody wycofać, ale to przysparza dużo problemów i ciężko dogrzać 2 boksy garażowe.

Offline lukaszenko

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: Ogrzewanie garażu – nasz problem...
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 13, 2017, 22:28:38 »
A może przekazanie budynku na rzecz gminy na jakiś czas by pomogło. U mnie mamy budynek należący do OSP i z funduszu sołeckiego mają nam go wyremontować. Warunek był jednak aby przekazać na kilka lat ten budynek na gminę.
I ósmego dnia Bóg stworzył strażaka

"co nie uśmierci, to podwójnie wzmocni mnie"