Autor Wątek: Karta ratownicza.  (Przeczytany 33359 razy)

Offline Ice-Man

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
Odp: Karta ratownicza.
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 10, 2014, 00:32:32 »
Niestety mam za stary samochód i nie ma jeszcze do niego karty :(

a który rocznik, bo z tego co nam przekazali z komendy, to karty obowiązują tylko do pojazdów wyprodukowanych od roku 2002, co ma związek ze zmianą technologi produkcji pojazdów, chodzi o przeniesienie strafy zgnioty na całą konstrukcje i wieloprofilowe słupki itp, wiec do samochodów wyprodukowanych przed rokiem 2002, ich po prostu nie będzie.

Chyba w złą stronę rozkminiasz. W 2002 nie doszło wg mnie do żadnych gruntownych zmian w konstrukcji samochodów. Większość modeli popularnych jeżdżących dzisiaj po drogach ( Golf IV, Passat B5, Audi A4, Skoda Octavia, Volvo V40 ) to modele powstałe ok 99 i produkowane do 2005. Więc 2002 to żaden "przełom". Z resztą na kartach pojazdów nie ma umieszczonych stref zgniotu. Jedyne co zauważyłem - boczne wzmocnienia w drzwiach, ale i tak wg mało sensowne gdyż drzwi z reguły wycina się całe a nie rozcina na pół. Do swojej karty pojazdu musiałem dorysować zbiornik LPG i napisałem na karcie wielkimi "oczojeb###nymi" literami LPG / Autogas / Plin, bo to dość istotna informacja a do Niemiec i Czech zdarza się mi jeździć. Niestety lipa z nalepkami na szybe - musiałem samemu laminować i kleić. Również umiejscowienie jako lewy dolny róg jest złe - proponuje kleić lewy górny róg, bo NIKT jadąc autem nie spogląda prawie w niebo i lekko w lewo i nie zasłania widoczności.

Sama idea kart rewelacyjna - Volva, Beemki, Audice i Merce mają po 2 akumulatory i dziesiątki poduszek, dzięki takiej karcie szybko można się połapać co i jak :)
==> http://chomikuj.pl/ice-man <==
Testy do Szkół Aspirantów, testy na naborach do PSP, do KPP, materiały szkoleniowe OSP :)

Offline Rubicon

  • Station 7
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Karta ratownicza.
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 10, 2014, 10:19:04 »
A dalczego zamiast w kart w pojazdach( ktore mog aulec znieszczeniu, zgubieniu itp) nie instalowac aplikacji z kartami na telefonach starzakow i w komputerach w wozach. My tak robimy i bardzo sie to sprawdza podczas akcji.
Si vis pacem, para bellum.

www.facebook.com/StrazakwUSA

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Karta ratownicza.
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 10, 2014, 17:25:17 »
A dalczego zamiast w kart w pojazdach( ktore mog aulec znieszczeniu, zgubieniu itp) nie instalowac aplikacji z kartami na telefonach starzakow i w komputerach w wozach. My tak robimy i bardzo sie to sprawdza podczas akcji.

Nie zawsze jest możliwa identyfikacja pojazdu po wyglądzie zewnętrznym (nie wszystkie pojazdy opisane z modelu. Do tego różnice w budowie w tym samym modelu ale różnych rocznikach), a do kodów QR gdzieś na karoserii samochodów jeszcze ho, ho. Z resztą lepsze to niż nic.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Karta ratownicza.
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 10, 2014, 18:47:20 »
Rubicon, chodzi o to, że aplikację trzeba stworzyć i na bieżąco aktualizować. No i oczywiście jeszcze sprzedać, a w naszym wypadku - kupić ją. Już to było, ale bez aktualizacji po jakimś czasie była już mało użyteczna. No i brak sprzętu do odpalania takich aktualizacji, czyli laptopów, notebooków czy telefonów służbowych na samochodach. To kosztuje i nie każdy komendant będzie szczęśliwy z potrzeby wygospodarowania kaski na takie coś.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline Rubicon

  • Station 7
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Karta ratownicza.
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 11, 2014, 08:43:11 »
Rubicon, chodzi o to, że aplikację trzeba stworzyć i na bieżąco aktualizować. No i oczywiście jeszcze sprzedać, a w naszym wypadku - kupić ją. Już to było, ale bez aktualizacji po jakimś czasie była już mało użyteczna. No i brak sprzętu do odpalania takich aktualizacji, czyli laptopów, notebooków czy telefonów służbowych na samochodach. To kosztuje i nie każdy komendant będzie szczęśliwy z potrzeby wygospodarowania kaski na takie coś.

U nas to dziala tak ze instalujemy to na prywatnych telefonach...a co do rocznikow i modeli aut...zawsze mozna sprawdzic model i rocznik po rejestracji....u nas szeryf moze to zrobic na miejscu w mgnieniu oka.
Si vis pacem, para bellum.

www.facebook.com/StrazakwUSA

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: Karta ratownicza.
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 11, 2014, 15:37:32 »

Witam

Panowie mam pytanko

Czy ktoś z was spotkał się z tym zagadnieniem, ale w wersji elektronicznej tzn. w formie działającej aplikacji na tablet komputer itp.

Pracując w Niemczech użytkowałem coś takiego, ale „made in germany”
Jednak mam wrażenie, iż jakieś 2-3 lata temu czytałem o czymś takim (działającym w PL)  w którymś z naszych pisemek branżowych.
Było to urządzenie w formie tabletu pozycjonujące pojazdy ( ala Elte) a jednocześnie zawierające właśnie takie karty ( aktualizowane) oraz posiadające możliwość obsługi plików w różnych formatach, co pozwalało dogrywać procedury itp. z tego, co pamiętam starali się to rozpowszechniać w OSP.

Jeśli ktoś coś kojarzy to proszę o pomoc.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Karta ratownicza.
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 11, 2014, 15:40:56 »
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: Karta ratownicza.
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 12, 2014, 14:29:08 »
Ok bardzo dziękuje za pomoc

Nie do końca o to chodziło jednak ten produkt w zupełności mnie satysfakcjonuje

Jeszcze raz dzięki temat do zamknięcia


Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Karta ratownicza.
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 13, 2014, 14:40:16 »
Następna nowinka, która ma pomóc służbom ratunkowym.

Nowe obowiązkowe wyposażenie w samochodach

Cytuj
Komisja Rynku Wewnętrznego PE poparła we wtorek projekt regulacji zobowiązującej do montowania w samochodach systemu eCall, automatycznie informującego służby ratunkowe o wypadku. Nowe przepisy mają zacząć obowiązywać od października 2015 roku.

http://moto.onet.pl/aktualnosci/nowe-obowiazkowe-wyposazenie-w-samochodach/dwewr

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Karta ratownicza.
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 13, 2014, 14:45:10 »
Następna nowinka, która ma pomóc służbom ratunkowym.

Nowe obowiązkowe wyposażenie w samochodach

Cytuj
Komisja Rynku Wewnętrznego PE poparła we wtorek projekt regulacji zobowiązującej do montowania w samochodach systemu eCall, automatycznie informującego służby ratunkowe o wypadku. Nowe przepisy mają zacząć obowiązywać od października 2015 roku.

http://moto.onet.pl/aktualnosci/nowe-obowiazkowe-wyposazenie-w-samochodach/dwewr

Jeśli będzie tak pewne jak monitoring budynków to może być ciekawie :)

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Karta ratownicza.
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 13, 2014, 15:54:15 »
Następna nowinka, która ma pomóc służbom ratunkowym.

Nowe obowiązkowe wyposażenie w samochodach

Cytuj
Komisja Rynku Wewnętrznego PE poparła we wtorek projekt regulacji zobowiązującej do montowania w samochodach systemu eCall, automatycznie informującego służby ratunkowe o wypadku. Nowe przepisy mają zacząć obowiązywać od października 2015 roku.

http://moto.onet.pl/aktualnosci/nowe-obowiazkowe-wyposazenie-w-samochodach/dwewr

Jeśli będzie tak pewne jak monitoring budynków to może być ciekawie :)

Ciekawe na pewno, ale czy nie będzie także stwarzać dodatkowych problemów, chociażby fałszywych alarmów? Czytałem jakiś czas temu artykuł chyba jakiejś firmy ubezpieczeniowej (albo innej firmy...) z USA, w którym była poruszana kwestia analogicznego systemu używanego w ichniejszych samochodach. Oczywiście poza wezwaniami słusznymi, gdzie rzeczywiście doszło do wypadku, był też szereg zgłoszeń (chyba sięgający nawet kilkunastu %) fałszywych, gdzie służby były alarmowane ze względu na błąd instalacji czy też użytkownika.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Karta ratownicza.
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 13, 2014, 18:12:59 »
W takim przypadku zostaje czekać aż na skutek blednego alarmu ucierpia osoby, którym naprawde potrzebna będzie pomoc. 
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Karta ratownicza.
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 13, 2014, 20:41:13 »
Cytuj
INICJATYWA DLA POPRAWY BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

http://nbip.pl/kppsppoddebice/i/?i=17474

http://nbip.pl/kppsppoddebice/i/?i=17478
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2014, 20:48:22 wysłana przez grzela »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Karta ratownicza.
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 26, 2014, 18:33:09 »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Karta ratownicza.
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 30, 2014, 17:06:00 »

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Karta ratownicza.
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 19, 2014, 07:23:35 »
Masz skodę, volkswagena, audi lub seata? Musisz wozić w samochodzie kartę ratowniczą - Co prawda "musisz" jest trochę mylące, ale sam fakt, że karta jest już wprowadzana jako "must-be" w sprzedawanych samochodach.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Karta ratownicza.
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 29, 2015, 14:50:24 »

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Karta ratownicza.
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 29, 2015, 18:25:32 »
Ja mam w Nissanie 2000r kartę i spokojnie można było pobrać w necie.
Kupiliśmy nowego Golfa Varianta i o kartę i naklejkę w salonie musiałem się upomnieć...