Autor Wątek: Odrabianie sluzby wojskowej w PSP  (Przeczytany 10572 razy)

Offline napalony

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"
Odrabianie sluzby wojskowej w PSP
« dnia: Luty 28, 2006, 21:32:10 »
Zastanawia mnie pewien dziwny temat, mianowicie "Służba zastępcza"
Irytuje mnie  ta sprawa poniewaz:

"Ubiegać się o służbę zastępczą można ze względu na PRZEKONANIA RELIGIJNE lub WYZNAWANE ZASADY MORALNE (art. 198, ust. 1 ustawy z dn. 21 XI 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony, z późniejszymi zmianami). Nie można motywować podania np. stanem zdrowia czy koniecznością sprawowania opieki nad członkiem rodziny (z tych powodów można natomiast starać się o odroczenia lub zwolnienie ze służby zasadniczej). O służbę zastępczą mogą ubiegać się wszyscy, bez względu na stan zdrowia i kategorię. Wszelkie informacje od urzędników WKU, Urzędu Miejskiego itp., że służba zastępcza przysługuje jedynie np. Świadkom Jehowy lub że czegoś takiego w ogóle nie ma, należy traktować jako oszustwo.

Ubieganie się o służbę zastępczą oznacza wystąpienie z pisemnym wnioskiem (podaniem) do właściwej rejonowej komisji poborowej. Wniosek ten wymaga uzasadnienia - musisz w nim określić przekonania religijne, które wyznajesz (jeśli ubiegasz się o sł. zast. z powodów religijnych) lub wskazać skonkretyzowane normy moralne, które stanowią podstawę konfliktu sumienia w pełnieniu służby wojskowej. Uzasadnienie przekonań religijnych może
nastąpić przez wskazanie przynależności do określonego kościoła lub zbiorowości religijnej, które zabraniają swoim wyznawcom używania lub posługiwania się bronią albo zakazują bezpośredniego udziału w działaniach zbrojnych wojska. Natomiast wskazanie zasad moralnych winno polegać na wskazaniu szczegółowej normy moralnej w formie zakazu czy nakazu określonego zachowania się człowieka, a odnoszącej się również do powinności żołnierza w służbie wojskowej."


Wiec na jakiej podstawie "junacy" odrabiaja służbe zastępcza w PSP ??
Przecież napewno nie wszyscy sa Swiadkami Jehowy?


JAK TO NAPRAWDE JEST ??
"A jeśli taka wola twa
Bym życie dał w ofierze.
Ty bliskich mych w opiece miej
 o to Cię proszę szczerze."



Offline Ireq

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Odrabianie sluzby wojskowej w PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2006, 08:32:02 »
Zapomniałes dokończyc a to ma duże znaczenie:  ".... o zasady moralne, które pozostają w sprzeczności z obowiązkami żołnierza odbywającego służbę wojskową"
W większości przypadków jakie znam wykorzystuje sie uraz psychiczny do broni.

Offline paciek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 92
Odp: Odrabianie sluzby wojskowej w PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 01, 2006, 19:02:16 »
nie nazwal bym tego oczym mowicie urazem psychicznym poniewaz to jest terminologia kliniczna !
Wyznawane zasady moralne -- to najczesciej nic innego jak szeroko pojety pacyfizm i wiem ze tym tropem podarzaja jak to nazwales "Junacy" poniewaz nie trzeba tego jakos specjalnie udowadniac zreszta jak sie zastanowic to nie wiem czy da sie takie cos udowadniac

Offline Paruwka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
    • http://
Odp: Odrabianie sluzby wojskowej w PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 07, 2006, 15:52:36 »
Heh tak sie skłąda że na jutro mam wezwanie na komisje lekarską Do WKU.Niewiem na kiedy trzeba te podanie dostarczyć,mam nadzieje że nie na te jutrzejsze badania,i żeby już nie było zapuźno.Pewnie i tak mi nikt nie zdąży odpisać.Większośc z nas prubuje sie migać od wojska  i kombinuje na swój sposób hehe i wcale sie nie dziwie.Teraz tak! przypuśćmy że skadam podanie o złużbe zastępczą...To komisja sama wybiera mi w ten sposób miejsce w kture odsłuże wojsko, czy sam moge sobie wybrać.Nie ukrywając zależy mi na tym żeby dostać sie do Straży i w ten sposób uregulować wojsko.Tylko teraz jaką argumentacje moge użyć? Jeśli macie propozycje i możecie mi pomuc to będe bardzo wdzięczny..........

Offline paciek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 92
Odp: Odrabianie sluzby wojskowej w PSP
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 07, 2006, 17:57:54 »
papiery o przyjecie do sluzby musisz zlozyc wczesniej niz odbierzesz tzw bilet do woja.
cala procedura to tak spokojnie z 2 miesiace bedzie trwac chyba ze bedzie ci wujek pulkownik pospieszac sprawe :wacko:
Jak juz zlozysz to podanie to komisja sama wybiera gdzie sie przydasz iwybiera to bez liczenia sie z twoja wola .... chyba ze tak jak wspomnialem wczesniej wujek poseł tą sprawe nakieruje inaczej  :wacko:
W tej chwili urzad pracy zablokowal przyjecie chlopakow do sluzby zastepczej ze wzgledu na ilosc na wojewodztwo jest to kolo 3 osob
Ale wszystko da sie zrobic  :wacko:

przepraszam za zlosliwosci ale akurat wrocilem z urzedu gdzie wprost sugeruje sie takie poczynania i nikt sie temu nie dziwi ....."panie tu jest Polska"

Offline Paruwka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
    • http://
Odp: Odrabianie sluzby wojskowej w PSP
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 07, 2006, 19:21:29 »
Dzięki za odpowiedź.A gdzie moge takie podania dostać? Lub wzór takiego podania i gdzie wogle je złożyć?

Offline paciek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 92
Odp: Odrabianie sluzby wojskowej w PSP
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 07, 2006, 19:26:03 »
nie ma wzoru podania.
Musisz napisac podanie prosbe o przydzielenie do sluzby zastępczej prosbe ta piszesz do komendanta swojego WKU w tym podaniu musisz uzasadnic dlaczego chcesz sluzbe zastępcza a nie wojo .. i tu klaniaja sie zasady moralne lub religijne. Warto caly czas wspominac ze chcesz odbyc to w PSP ze jestes strazakiem w OSP ze chcesz ratowac ludzi ..... co wymyslisz i zlozysz to twoje :-)

Offline Paruwka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
    • http://
Odp: Odrabianie sluzby wojskowej w PSP
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 07, 2006, 19:33:21 »
No to już troche na ten temat wiem....Piszesz że prosbe ta powinienem pisać do komendanta swojego WKU.Widzisz ja niejestem zbytnio w temacie i nie mam o tym dużego pojęcia.Na jutrzejszej komisji lekarskiej podpowiedzą mi gdzie te podanie napisać jaki adres czy cos w tym stylu? Widze że jesteś troche rozeznany w tych sprawach,czyżbyś też odsłużył swoje w służbie zastepczej?     

Offline paciek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 92
Odp: Odrabianie sluzby wojskowej w PSP
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 07, 2006, 19:43:51 »
hmm ja zajmowalem sie tematem sluzby zastępczej gdy powstal pomysl przyjmowania chlopaków do sluzby lecz jak sie to skonczylo juz pisalem wczesniej w podobnym temacie

na komisji lekarskiej to nie pytaj :-) oni niech ci dadzaze jestes ZDOLNY i tyle musisz sie rozeznac gdzie masz swoje WKU jest to przypisane do miejsca zameldowania i tam do WKU sie udac i ich zapytac jaki stopien ma ten szef co do niego trzeba pisac jak sie nazywa i wogole jaka jest szansa czegos takiego i czy mieli juz takie przypadki
Jesli powiedza ci ze nie wiele moga ci pomoc bo sami nie wiedza nie zniechecaj sie bo tak jest w wiekszosci przypadków

Offline Paruwka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
    • http://
Odp: Odrabianie sluzby wojskowej w PSP
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 07, 2006, 20:02:47 »
No no.Teraz za 3 miesiące kończe szkołe i chce te sprawy z wojskiem załątwić jak najszybciej i nawet nie biore zaświadczenia ze szkoły że sie ucze bo po co.... Sprubuje napisać te podanie może mi sie uda,co mi zaeży sprubować.Gorzej jak to niewypali............ :huh:     A  ten pośpiech to dlatego że chce jak najszybciej wsąpić do straży i nieść ludziom pmoc.A co do tych juytrzejszych jeszcze badań  to  musze mnieć kat A żeby iść do służby zasadnczej?

Offline napalony

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"
Odp: Odrabianie sluzby wojskowej w PSP
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 07, 2006, 21:07:13 »
Musisz miec A bez zadnego paragrafu!! pamietaj o tym!!
Ja komisje mialem 20 lutego i pewna pani lekarz chciala mi wstawic paragraf za to,ze  nie mialem odpowiedniego wzrostu do wagi.
Ale nie dalem sobie tego zrobic!!
Jak sie okazało 5 minut pozniej pomylily sie jej dane.
Wiec i tak dostal bym kat. A
Pamietam ze ostro walczylem o kategorie A :)
A teraz jest sie z czego smiac lol :D
Pozdrawiam i powodzenia:D
"A jeśli taka wola twa
Bym życie dał w ofierze.
Ty bliskich mych w opiece miej
 o to Cię proszę szczerze."



Offline Artis

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Odrabianie sluzby wojskowej w PSP
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 08, 2006, 16:09:11 »
Dlaczego twierdzisz że niemożna mieć żadnego paragrafu? :huh:
Wydaje się to troche niesensowne. Przecież z wieloma paragrafami można normalnie pracować!
Gdy słychać wiatr i żab kumkanie, to nie natura lecz zwiad kochanie...

Offline napalony

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"
Odp: Odrabianie sluzby wojskowej w PSP
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 08, 2006, 16:34:20 »
Normalnie pracowac gdzie ??
Z tego co mi wiadomo aby pracowac w strazy trzeba miec kat. zdrowia A bez zadnego paragrafu.
Pozdrawiam.
"A jeśli taka wola twa
Bym życie dał w ofierze.
Ty bliskich mych w opiece miej
 o to Cię proszę szczerze."



Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Odp: Odrabianie sluzby wojskowej w PSP
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 08, 2006, 18:30:49 »
Nie wiem czy to ważne ale ostatni grzebiąc w necie natknąłem się na cos takiego:
PROGRAM SZKOLENIA DLA OSÓB ODBYWAJĄCYCH SŁUŻBĘ ZASTĘPCZĄ W JEDNOSTKACH ORAGANIZACYJNYCH PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ
http://www.kgpsp.gov.pl/images/14774/pl/program_szkol.pdf

Offline Artis

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Odrabianie sluzby wojskowej w PSP
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 09, 2006, 01:22:37 »
Cytuj
Normalnie pracowac gdzie ??
Z tego co mi wiadomo aby pracowac w strazy trzeba miec kat. zdrowia A bez zadnego paragrafu.
Pozdrawiam

Sorry, skąd masz takie informacje? Nigdzie niespodklałem sie o tym by wspominali że niemożna mieć paragrafu.
Sam niemam żadnego, lecz np. z Rozstępami, bliznami, przebarnwieniami skórnymi, nogą krótszą o 3cm, i wiele wiele innych  da się normalnie żyć i funkcjonować! Na żadnej stronie niedoczytałem sie takich informacji...
Pozdrawiam
Gdy słychać wiatr i żab kumkanie, to nie natura lecz zwiad kochanie...

Offline JohnyOSP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Odrabianie sluzby wojskowej w PSP
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 09, 2006, 17:20:36 »
witam
http://www.straz.sandomierz.pl/nabor.php - na tej stronie są wszystkie wymogi co do kandydata

Offline paciek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 92
Odp: Odrabianie sluzby wojskowej w PSP
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 09, 2006, 19:00:43 »
jesli dobrze patrze to wystapil maly blad !

sluzba wojskowa w psp
to co innego jak
praca w psp

a zasady naboru na twoim linku dotycza  pracy

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Odrabianie sluzby wojskowej w PSP
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 09, 2006, 21:40:04 »
to wszystko o służbie zastępczej to kicha dostaje sie tam pare osób w całej polsce  :angry:
Ja chciałbym odsłużyć tą służbe w straży i czegoś sie nauczyc ale nic z tego chyba zebym mial wujka pułkownika bo tylko tacy sie tam dostaja i szlus.!!! :angry:

Offline Artis

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Odrabianie sluzby wojskowej w PSP
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 11, 2006, 02:04:18 »
Cytuj
witam  http://www.straz.sandomierz.pl/nabor.php - na tej stronie są wszystkie wymogi co do kandydata

JohnyOSP Wiem o tym, lecz pytam o to dlaczego napalony twierdzi że niemożna mieć paragrafu... :huh:
Cytuj
Musisz miec A bez zadnego paragrafu!! pamietaj o tym!!

Cytuj
jesli dobrze patrze to wystapil maly blad !
sluzba wojskowa w psp to co innego jak praca w psp

Dokładnie. Swego czasu byłem tym zainteresowany, i zwiedziłem pare komend wypytując o to.  Komendy, w zależnosci od potrzeb, biorą zpośród kandydatów takich którzy akurat są potrzebni ( w miejscowosci obok odrabiają służbe na stanowisku murarza, elektryka itp.   -_-

Cytuj
to wszystko o służbie zastępczej to kicha dostaje sie tam pare osób w całej polsce   
Ja chciałbym odsłużyć tą służbe w straży i czegoś sie nauczyc ale nic z tego chyba zebym mial wujka pułkownika bo tylko tacy sie tam dostaja i szlus.!!!
Pare osób? W mojej KM odrabia służbe wojskową troje, w sąsiedniej komendize 2. W całej polsce się tego troche nazbiera. Przecież niewezmą całego plutonu  ^_^ Jeśli złożyłęś papiery do WKU to czekaj. Służba taka trwa półtora roku, jeśli teraz się nieudało to może następnym razem.

Pozdrawiam
Gdy słychać wiatr i żab kumkanie, to nie natura lecz zwiad kochanie...

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Odrabianie sluzby wojskowej w PSP
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 11, 2006, 10:45:44 »
 -_-złożyć papiery fajna rzecz tylko co z trgo trzeba być jechowym albo innym odmiennym bo katolicyzm wg. paragrafu nie zwalnia od służby to co miałem napisać ze powystrzelam wszystkich jak dostane shotguna  :mellow:
w całej polsce na zastepczą w straży trafia coś koło 30-40 ludzi wg mnie zdeka mało a murarzem być mi sie nie uśmiecha :wacko: nara pozdrowionka!!!!!

Offline Paruwka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
    • http://
Odp: Odrabianie sluzby wojskowej w PSP
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 11, 2006, 17:04:59 »
Ostanio wyczytałęm ,a nawet muwili o tym w TV..... Służbę zastępczą można odsłużyć teraz np: w zoo lub w domu opieki....  Wiem że takie są najnowsze neewsy. Z koleji jakiś czas temu słyszałęm że jest nabór do Straży Granicznej i Inspekcji Transportu Drogowego... A z Strażą Pożarną macie racje.. Trudno jest sie tam dostać i mało ludzi przyjmują.Wiąże sie to napewno z Tym że do pracy w PSP  musi być jakaś wiedza..... To tak jak w policji.. Przeciesz pierwszego dnia niedostał bym broni prawda?  Ale trzeba walczyć o swoje!  Bynajmniej ja będe prubował odrobić wojsko w Straży a jak sie nie uda to w czym innym .Powodzenia......

Offline napalony

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"
Odp: Odrabianie sluzby wojskowej w PSP
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 11, 2006, 22:28:05 »
Może to ja sie pomyliłem z tym pragrafem:D
Widze ze zrobiło sie z tego powodu zamieszanie.
Nie jestem pewien co do tego paragrafu, gdzies mi sie obiło o uszy,
ze trzeba miec czysta kategorie A.
Pozdrawiam.
"A jeśli taka wola twa
Bym życie dał w ofierze.
Ty bliskich mych w opiece miej
 o to Cię proszę szczerze."



Offline strazak59b

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Odrabianie sluzby wojskowej w PSP
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 15, 2006, 16:58:33 »
sluzbe wojskowa mozna nawet w hospicjum odrobic a takze na granicy jako celnik,slyszalem o przypadku ze koles odrabia jako listonosz.co do tej sprawy to mam pewne watpliwosci bo skoro ktos chce odrobic wojsko i sam dobrowolnie zglasza sie do sluzby zastepczej a nie ucieka za granice jak wiekszosc to i tak ma niezbyt duze szanse.ja to przeszedlem pomyslnie,ale nawet nie zdajecie sobie sprawy ile kilometrow mozna z nerwow zrobic na 6 metrach kwadratowych ^_^  ale wszystko wszystkim sluzbe przydzielili mi w polowie grudnia tamtego roku a dzieki bogu jest polowa marca a tu dalej brak odzewu ze strony wojewodzkiego urzedu pracy w sprawie pieniedzy na wyplaty.ale cierpliwosc jest cnota,tylko ile do cholery mozna siedziec w domu?
ale po tym wszystkim to sie robi smieszne,chociaz cala procedura wlacznie z napisaniem podania jest stresujaca okropnie
zycze powodzenia
a w razie pytan dotyczacych tego,zapraszam,chetnie podpowiem
Nigdy nie wiadomo, co jeszcze moze nas spotkac w tej firmie..

Offline Spell

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Odrabianie sluzby wojskowej w PSP
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 28, 2006, 17:00:13 »
papiery o przyjecie do sluzby musisz zlozyc wczesniej niz odbierzesz tzw bilet do woja.
cala procedura to tak spokojnie z 2 miesiace bedzie trwac chyba ze bedzie ci wujek pulkownik pospieszac sprawe :wacko:
Jak juz zlozysz to podanie to komisja sama wybiera gdzie sie przydasz iwybiera to bez liczenia sie z twoja wola .... chyba ze tak jak wspomnialem wczesniej wujek poseł tą sprawe nakieruje inaczej  :wacko:
W tej chwili urzad pracy zablokowal przyjecie chlopakow do sluzby zastepczej ze wzgledu na ilosc na wojewodztwo jest to kolo 3 osob
Ale wszystko da sie zrobic  :wacko:

przepraszam za zlosliwosci ale akurat wrocilem z urzedu gdzie wprost sugeruje sie takie poczynania i nikt sie temu nie dziwi ....."panie tu jest Polska"

Skorki, że odkopuje topic, ale mam kilka uwag do cytowanej wypowiedzi.
1. Podanie o przydzielenie do służby możesz złożyć w dowolnym terminie od otrzymania wezwania z WKU. Ostateczny termin to 'czas wstawki'.
2. Nie trzeba mieć pułkownika w rodzinie :D WKU przy tobie potwierdza otrzymanie dokumentu- musi go przyjąć ! (poproś o ksero podania (własnego) z podpisem/pieczątką oraz czytelną datą!)
WKU musi wysłać w ciągu trzech dni roboczych podanie do WUP, a oni mają obowiązek powiadomienia listownego, kiedy,gdzie i o której należy się stawić.
Całość trwa maksymalnie do 6 tygodni- średnio-3 tygodnie.
WUP idą 'poborowym' na rękę i pozwalają szukać sobie samemu. Zatwierdzają bez problemu (jeśli są pieniądze oczywiście), więc klient urzędu pracy idzie tam gdzie chce ;)
Jednak radzę najpier uprzedzić WUP o działaniach na własną rękę:)
tak jest przynajmniej u mnie w województwie, a skąd wiem? Bo tak załatwiłem i dodam, że nie mam znajomości :D Zastępczą służbę wojskową przydziela organ cywilny. Wojsko od chwili otrzymania podania może nas cmoknąć :D
pozdrawiam

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Odrabianie sluzby wojskowej w PSP
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 28, 2006, 17:12:29 »
 Spell o jakiej zastępczej służbie mówisz bo raczej chyba nie w PSP tak jak paciek tu stwierdził dostaje sie na nia około 3 osoby na województwo plus goście z plecakiem ,więc albo miałeś baaaardzo duże szczęście albo dużego plecaka o którym moze nie wiesz ze ma takie możliwości - jest jeszcze jedna opcja jesteś na zastepczej ale nie w PSP a to juz inna brożka.
TO co piszesz w punktach to oki prawda ale to ze dałeś podanie o zastępczą i masz wojo daleko w ciemnym miejscu to kolego sie mylisz wielu takich zadowolonych dostawało negatywną odpowiedz i do woja z podkulonym ogonem wracało .
Ja pisałem ale nic nie wyszło ale wybroniłem sie studiami. -_-
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2006, 17:15:22 wysłana przez wolicki1 »

Offline Spell

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Odrabianie sluzby wojskowej w PSP
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 28, 2006, 17:54:15 »
z tym wojskiem głęboko w d... to chodziło mi, że od tego momentu (dostarczenia podania) WKU ma trzymać łapy od nas z daleka :mellow: Przepraszam za niedomówienie.
Z tego co wiem to negatywna odpowiedź nie kwalifikuje do odbywania zastępczej :wacko: Samo dobre napisanie podania nie wystarczy, należy się jeszcze umiejętnie obronić. Moja "obrona" trwała ok. 45 min plus 30 min. na oczekiwanie 'werdyktu sądu' ^_^
Wiem jedno, że jak już odbywasz zastępczą/odbyłeś zastępczą (?) to wojsko nie ma prawa do Twojej osoby...
Mogę się oczywiście mylić.
Właśnie odrabiam sobie w PSP no i muszę przyznać- najprawdopodobniej miałem cholerne szczęście :mellow:

Offline OSP kreda

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Odwaga jest dobra, lecz wytrwałość lepsza.
Odp: Odrabianie sluzby wojskowej w PSP
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 28, 2006, 22:01:41 »
jak to zrobiles ze sie dostales moze zdradzisz ta tajemnice?????tez chce sie starac ale widze ze mam nikle szanse.
Należy zawsze stosować wydatki do dochodów, bo jeżeli człowiek nie urządzi się tak, aby żył uczciwie ze swej pracy, to będzie zmuszony żyć nieuczciwie z pracy drugich.

Offline Spell

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Odrabianie sluzby wojskowej w PSP
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 29, 2006, 07:41:41 »
zwyczajnie. Pochodziłem po komendach, popytałem, pogadałem z komendantami, napisałem cv, list motywacyjny oraz się określiłem dlaczego PSP i tak jakoś wyszło :)
Jak już pisałem ,można załatwić z Wojewódzkim Urzędem Pracy, że szukamy miejsca odrabiania wojska na własną rękę. Daje nam to taki komfort, że kierujemy się najpierw tam, gdzie chcemy :)
Dostałem jeszcze kilka ofert, jednak sam WUP stwierdził, że PSP będzie bardziej 'odpowiednim' stanowiskiem dla takiego typa jak ja :)
Życzę "wszystkim szukającym" powodzenia. To może się udać. Zbajerujcie panie w Urzędzie Pracy, powiedzcie, ze sami poszukacie, bo one mają tyle pracy...
Potem już tylko kierunek- PSP i gadanie. Dopowiem, że kierujcie się od razu do działu kadr, bo tam decydują (wstępnie) czy w ogóle masz złożyć CV itp.
pozdrawiam