Rozwój osobisty i zawodowy > Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza

Obóz dla MDP?

(1/8) > >>

ttomipsp:
Od 2 lat zajmuje się przygotowaniem drużyn MDP do zawodów w systemie CTiF mogę sie pochwalić iż moja drużyna dziewczęca zdobyła 2 lata zrzędu mistrzostwo powiatu chłopcy byli na 3 i 2 miejscy. Chciałbym im zorganizować coś takiego jak obóz dla MDP jakie dotacje i jak sie to ma w fnansowaniu głównie. Jestem funkcjonariuszem PSP więc o wiedze nie ma sie co martwić tylkoo finanse i miejsce gdzie żeby sprzęt był .Jak ktoś sie orientuje niech podejmie temat!Pozdrawim:) -_-

paciek:
witam od pewnego czasu zajmuje sie tym tematem i pierwsze pytanie to skad jestes ?? miasto wojewodztwo..?
Obozy najczesciej organizuje ZOSPPR najczesciej zarzady wojewodzkie ale czasem tak jak w naszym przypadku rowniez gminny.
Wiec najpierw zaczol bym od szukania czy oni nie organizuja obozu MDP w jakims ciekawym miejscu za przystepna cene a zazwyczaj tak jest :-)
Jesli chcesz organizowac oboz to jest juz ostatni dzwonek poniewaz dofinansowanie dotacje i granty zbiera siew sumie juz rok wczesniej .. ale wszystko sie da kwestia tylko checi i przychylnosci ludzkiej
Jesli chodzi o finanse to jest roznie mozna sie starac o finanse z ZOSP ewentualn ie z KWPSP czasem urzad gminy cos doplaci czasem kuratorium oswiaty poprzez swoje biura terenowe, a takze mozna szukac poprostu sponsorow.
JAK masz wiecej pytan to wal:-)

wons:
 Jestem z zachodniopomorskiego, powiat świdwin. Bedą na nasz rejon jakieś obozy? Wiadomo coś?

Pozdro.  :mellow:

Porta:
Na moim terenie kiedyś były organizowane, jednakże w tych czasam w ogóle o nich nie słychać. Chciałbym coś zorganizować, tylko jak i za co? Może są jakieś specjalne ku temu środki?

MGNACZUS:
Ostatnio rozmawiałem z Radnym z naszej Gminy. Zadałem mu proste pytanie. Czy środki będące w budżecie w dyspozycji (hmmm nie pamiętam dokładnie teraz nazwy) ośrodka czy działu UG do spraw rozwiązywania problemów alkoholowych (przeciwdziałanie alkoholizmowi) można wykorzystać na takie właśnie cele. Odpowiedź – można... Ale..

Wiadomo OSP w małych miejscowościach skupiają wokół siebie dużo młodych ludzi. Sami wiemy, że wszelkie inicjatywy są finansowane z własnych środków. Dlaczego nie można zwrócić się do władz o dofinansowanie właśnie z tego źródła? Niebawem nasza jednostka zwróci się z pismem do UG w tej sprawie. Skoro finansują jakieś lipne świetlice środowiskowe, (w których i tak się nic nie dzieje), dlaczego nie mieli by wesprzeć konkretnego planu pracy z młodzieżą skupioną w MDP??

No i tu pojawia się, ALE... Wszystko zależy od Wójta. Jeśli dobrze żyjecie z waszym dostaniecie, jeśli nie to...

Dajcie znać czy ktoś próbował tego sposobu

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej