Autor Wątek: KPP - pytanie  (Przeczytany 24852 razy)

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: KPP - pytanie
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 07, 2014, 12:38:40 »
pisałem do organizatora, że jestem członkiem OSP nie będącej w systemie KSRG i czy mogę wziąć udział w KPP. Odpisali mi: oczywiście wziąć udział mogę tylko, że bez możliwości podejścia do egzaminy i otrzymania tytułu ratownika ;/

Jakoś jestem członkiem jednostki nie włączonej do KSRG, a nie było żadnych problemów z podejściem do egzaminu i uzyskaniem tytułu. Napisz do organizatora, żeby Ci przedstawił podstawę prawną do swojego śmiesznego założenia...
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline GP_Rbk_Chka

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: KPP - pytanie
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 07, 2014, 14:08:45 »
Rozmawiałem z kilkoma osobami na ten temat, w tym również z instruktorem KPP z jednej z firm. Zdania ludzi są mocno rozbieżne, ale nikt nie mówił że będąc w OSP spoza KSRG nie można podejść do egzaminu. Ale było za to stwierdzenie że mimo uzyskanego tytułu ratownika, nie możesz udzielać KPP w pozasystemowej jednostce.

Tak na marginesie, moim zdaniem to bezsens. No bo po co w takim razie ciągle wyposaża się 'zwykłe' OSP w zestawy medyczne typu R1 lub R0 ze sprzętem wyłącznie dla ratowników KPP?
Plus ratio quam vis

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: KPP - pytanie
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 07, 2014, 20:55:37 »
Jakoś jestem członkiem jednostki nie włączonej do KSRG, a nie było żadnych problemów z podejściem do egzaminu i uzyskaniem tytułu. Napisz do organizatora, żeby Ci przedstawił podstawę prawną do swojego śmiesznego założenia...

Powtórzę się   :tuba:

http://linmed.com.pl/galeria,1,8,interpretacja-m.html