Służba > Forum zawodowców

wypadki drogowe - wartościowe przedmioty

(1/3) > >>

Bhudżangasana:
witam.
chciałbym poruszyć następujący przypadek : mamy wypadek drogowy, poszkodowani zostali zabrani przez Pogotwie Ratunkowe, na miejscu zdarzenia zostajemy my i Policja, w samochodzie pozostały rzeczy poszkodowanych (np. torebka, reklamókwa itd...) , albo przykładowo w samochodzie widoczne są pieniądze. Jakie są wasze doświadczenia związane z zabezpieczeniem tych przedmiotów i pieniędzy?

Porta:
Z tego co wiem, zabiera je policja, później przekazując poszkowdowanym lub ich rodzinie. Często zdarza się, że rodzina, ktoś z rodziny jest na miejscu i zabiera te rzeczy.

Marcin Grzelaczyk:
Gdy nasza jednostka była całkiem niedawno przy wypadku(niestety śmiertelnym) to wszystkie rzeczy i przedmioty wyjmowaliśmy z samochodu na oczach prokuratora i on te rzeczy zabezpieczył.

morele_baks:
Zawsze dokumenty, portfele i inne rzeczy wartościowe przekazujemy policji. W jednym przypadku pamiętam, że w portfelu w samochodzie było kilka tysięcy zł. Policjant przy mnie przeliczył, zapisał ile tego było. Uważam, że w takich przypadkach jak są rzeczy wartościowe to oddawać policji, jak jaj nie ma, to wezwać, nic samemu nie zabezpieczać.

J@chu:
Jestem tu nowy i witam wszystkich. Jak na wypadku jest wiadomo: kupa gapiów i inych takich różnych. Więc w mojej miejscowości wygląda to tak, że wszystkie wartościowe rzeczy są zaraz zabierane przez policję. Jeśli policja jeszcze nie przyjechała, to zabezpieczamy je aż do ich przyjazdu(albo prokuratora), niczego nie ruszamy.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej