Autor Wątek: Praca inż. - system wspomagający bieżącą działalność operacyjną jednostki  (Przeczytany 9377 razy)

Offline krzysiek_2k

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 324
Odp: Praca inż. - system wspomagający bieżącą działalność operacyjną jednostki
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 31, 2013, 09:09:36 »
No to ja mam pytanie odnośnie samej bazy danych - załóżmy że program będzie używany w jednostce na np. trzech komputerach - np. komputer w remizie, u naczelnika w domu, sekretarz (dopuszczasz taką możliwość w ramach licencji?). Czy będzie możliwość wyeksportowania bazy do pliku, tak aby po aktualizacji na jednym komputerze przenieść ją na te inne stanowiska?

Offline pol102

  • Software Developer
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
  • Cichy spec od czarnej roboty.
Odp: Praca inż. - system wspomagający bieżącą działalność operacyjną jednostki
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 31, 2013, 13:51:21 »
Ręcznie jak najbardziej. Z tym nie będzie żadnego kłopotu. W tym tygodniu przygotuję wersję RC1 i udostępnię chętnym osobom do testów.
Jeśli robisz coś za darmo i czujesz, że daje Ci to radość, to wiedz iż muisz robić to na 200% swoich umiejętności.

Offline badi_fire

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Ja czekam na program do testów.
"...idę tam skąd wszyscy inni uciekają w obawie przed śmiercią..."

www.osp.nowytarg.pl

Offline krzysiek_2k

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 324
No to czekamy na testy :)

Offline wwart

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Również prosiłbym o program do testów :D

Offline agad

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Ja też chętnie potestuję :) Wydaje się ciekawą propozycją :)

Offline pol102

  • Software Developer
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
  • Cichy spec od czarnej roboty.
Proszę o przysłanie via PW swoich adresów e-mail. W odpowiedzi jutro o 18 wyślę program w wersji RC1 (Release Candidate), zaproszenie do bugtrackera, na którym proszę zostawiać informacje o błędach oraz wstępny opis działania.
Jeśli robisz coś za darmo i czujesz, że daje Ci to radość, to wiedz iż muisz robić to na 200% swoich umiejętności.

Offline pol102

  • Software Developer
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
  • Cichy spec od czarnej roboty.
RC1 wysłana. Proszę sprawdzić skrzynki e-mail (chyba, że ktoś ma taką z piwem  :fiuu: )




Współpraca idzie wzorowo ;) 22 zgłoszone propozycje/błędy/sugestie :) Większość oznaczyłem RC co znaczy dokładnie tyle, że do wtorku powinna wyjść wersja RC2. Przy RC2 dodam wszystkie osoby, które zgłosiły się do testowania już po wysłaniu RC1.
Wielkie dzięki! :) :straz:






EDIT:
Z 26 zgłoszonych do tej pory rzeczy, poprawiłem 20. Jedną przesunąłem do RC3. Około godziny 14 rozsyłam wersję RC2.


Lista zmian w RC2:


Dodano Widget do wprowadzania obsady (obecnie limit 6 osób na auto)*
Dodano powiadomienie o poprawnym zapisie (MessageBox)
Dodano mechanizm sortowania według kolumny oraz sortowania domyślne
Dodano mechanizm usuwania danych rzędami (całe wpisy)
Dodano mechanizm automatycznego dopasowywania wielkości kolumn
Dodano mechanizm automatycznego pobierania aktualnej daty i godziny (wraz z optymalizacją)
Dodano mechanizm czyszczący pola po dodaniu wyjazdu/osoby/samochodu




Zmieniono pole "numer dowodu rejestracyjnego" na "VIN" (bez validacji)
Zmieniono w zakładce wyjazdy "typ auta" na "numer operacyjny"
Zmieniono wielkość pola "adres zdarzenia"
Zmieniono kolejność tabulacji w oknie ustawień globalnych
Zmieniono pole "ID" na "Numer meldunku"


Uzupełniono listę typów aut
Uzupełniono listę zdarzeń




[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2014, 06:06:19 wysłana przez pol102 »
Jeśli robisz coś za darmo i czujesz, że daje Ci to radość, to wiedz iż muisz robić to na 200% swoich umiejętności.

Offline pol102

  • Software Developer
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
  • Cichy spec od czarnej roboty.
Wersja RC2 wysłana. Proszę standardowo sprawdzić skrzynki e-mail! Proszę o szczególnie dokładne przeczytanie całego maila!
Jeśli robisz coś za darmo i czujesz, że daje Ci to radość, to wiedz iż muisz robić to na 200% swoich umiejętności.

Offline fotostrażak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 137
W związku, że moja wypowiedź może być trochę dłuższa więc piszę tutaj :D

Kwestia rozliczenia paliw, pracy agregatów, pomp itp. sprzętu.
Często i gęsto Urzędy wymagają rozliczenia za paliwa, czas przepracowany agregatów itd. Czy jest szansa aby w karcie wyjazdu dało radę wprowadzać czas przepracowany przez ten sprzęt?

Może na początek to być nawet w formie tego komentarza co już @pol102 Ci zgłaszałem :)

Kwestia numer dwa, aby moc zaznaczać przy pojeździe ostatnie tankowanie i za każdym razem na nowo nanosić, że jak wejdziemy w dany pojazd do edycji (jak wg. zamierzeń ma być) możemy tą datę zmienić.

Offline pol102

  • Software Developer
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
  • Cichy spec od czarnej roboty.
Harmonogram prac jest taki:
-do RC3 usunąć zgłoszone błędy i wprowadzić protezę dla sprzętu (Ci którzy widzieli albo mają dostęp do programu wiedzą o co chodzi)
- wersją RC zamknąć pracę inżynierską
- po obronie (początek lutego) wprowadzić w pełni działający 'sprzęt'
-do RC4 wprowadzić rozliczanie paliwa dla samochodów i sprzętu oraz generowanie większości potrzebnych raportów.
Przy RC4 usunąć resztę błędów i wydać wersję stabilną, a co za tym idzie płatną.
Jeśli robisz coś za darmo i czujesz, że daje Ci to radość, to wiedz iż muisz robić to na 200% swoich umiejętności.

Offline wygibus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Witam, załapię się na testowanie programu? Czy już po zawodach?

Offline arsen

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
korzystam z mOSP ale chętnie przetestuję program i porównam.
Jeśli oczywiście jest jeszcze taka możliwość.

Offline pol102

  • Software Developer
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
  • Cichy spec od czarnej roboty.
Dzisiaj lub jutro kolejna wersja developerska. Poprawione błędy zgłoszone wcześniej i próba dalszego rozwijania funkcjonalności. Ktoś będzie zadowolony, ktoś pewnie nie. Z założenia nie będzie to kombajn bo rozwiązuje tylko problemy działalności operacyjnej. Proszę również o wysyłanie wzorów kart drogowych.
Jeśli robisz coś za darmo i czujesz, że daje Ci to radość, to wiedz iż muisz robić to na 200% swoich umiejętności.

Offline pol102

  • Software Developer
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
  • Cichy spec od czarnej roboty.
Odp: Praca inż. - system wspomagający bieżącą działalność operacyjną jednostki
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 18, 2015, 21:33:35 »
Minęło bardzo sporo czasu od ostatniej publikacji. Dużo, bardzo dużo rzeczy zmienilo się diametralnie od strony programistycznej. Osoby, które miałem w grupie betatesterów dostaną wytyczne odnośnie dalszych planów niebawem. Każda chętna osoba może oczywiście zadzwonić via kom lub via Skype. To ważne z punktu dalszych prac bo istnieją 2 drogi rozwoju. Pierwszą jest przepisanie aplikacji całkowicie od podstaw, natomiast drugą jest dorabianie kolejnych protez do wersji obecnej. Pytania proszę kierować PW.
Jeśli robisz coś za darmo i czujesz, że daje Ci to radość, to wiedz iż muisz robić to na 200% swoich umiejętności.