Autor Wątek: A czy tak wolno...zmiana naczelnika 2 dni po zebraniu  (Przeczytany 9536 razy)

Offline dzwon53

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: A czy tak wolno...zmiana naczelnika 2 dni po zebraniu
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 20, 2006, 14:33:46 »
tomer123. nie daj się są jeszcze nadrzedne jednostki niż zarząd osp zgłos ten problem do twojej komisji rewizyjnej do komisji zarzadu gminnego i do komisji rewizyjnej zarządu powiatowego . Tylko wszystko musisz opisac w 2 egzemplarzach i żadac potwierdzenia na kopi . BO cos mi sie wydaje ze wasz zarzad działa nie zgodnie ze statutem jezeli tak jest to masz pole do popisu i mozesz to wszystko zmienic . Jeszcze mozesz sprawe mprzedstawic do zarzadu powiatowego , prezesa tez i tak samo w 2 egzemplarzach za potwierdzeniem narob im troche smrodu . pozdrawiam

Offline tomer123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: A czy tak wolno...zmiana naczelnika 2 dni po zebraniu
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 20, 2006, 16:32:22 »
tomer123. nie daj się są jeszcze nadrzedne jednostki niż zarząd osp zgłos ten problem do twojej komisji rewizyjnej do komisji zarzadu gminnego i do komisji rewizyjnej zarządu powiatowego . Tylko wszystko musisz opisac w 2 egzemplarzach i żadac potwierdzenia na kopi . BO cos mi sie wydaje ze wasz zarzad działa nie zgodnie ze statutem jezeli tak jest to masz pole do popisu i mozesz to wszystko zmienic . Jeszcze mozesz sprawe mprzedstawic do zarzadu powiatowego , prezesa tez i tak samo w 2 egzemplarzach za potwierdzeniem narob im troche smrodu . pozdrawiam

Tak jak wcześniej napisałem PKR zarząu OSP działa pod dyktando prezesa, niestety jest też tak z PKR zarządu gminnego. Jedynie pozostaje zgłoszenie sprawy do zarządu powiatowego.
Prosze mi jeszcze powiedzieć,  czy można zawiesić członka, jeżeli nie ma takiego zapisu w statucie.

Jest jeszcze kilka innych spraw które powinny zdyskwalifikować prezesa:
- brak rejestracji w KRS przez 6 miesięcy po Walnym Zebraniu
- brak protokołu ukonstytuowania się zarządu OSP
- samowolne wprowadzenie zmian na pieczątce OSP (zmiana ulicy) bez protokołu
- udostępnienie pomieszczenia w remizie bez zgody zarządu
- pomimo ustalenia nadzwyczajnego zebrania przez zarząd nie została data podana do publicznej wiadomości

Są to moim zdaniem najistotniejsze niedociągniecia ze strony prezesa kóry powinny go dyskwalifikować z pełnionej funkcji. Niestety pomimo informacji
przekazanej do KR nie zostały podjęte żadne kroki.

Pozdrawiam

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: A czy tak wolno...zmiana naczelnika 2 dni po zebraniu
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 20, 2006, 18:31:57 »
tomer123 - rozumiem że toczysz woję z prezesem, nie będę się włączał w dyskusję znając tylko argument jednej strony. Lecz jeżeli chcesz być poważnym człowiekiem, to przestań się czepiać (i to bezzasadnie) detali > na zmianę adresu w pieczątce (w podmiocie domyślnym zmiana zasadna) wymagasz protokołu. Daj sobie na wstrzymanie.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline tomer123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: A czy tak wolno...zmiana naczelnika 2 dni po zebraniu
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 22, 2006, 08:24:46 »
tomer123 - rozumiem że toczysz woję z prezesem, nie będę się włączał w dyskusję znając tylko argument jednej strony. Lecz jeżeli chcesz być poważnym człowiekiem, to przestań się czepiać (i to bezzasadnie) detali > na zmianę adresu w pieczątce (w podmiocie domyślnym zmiana zasadna) wymagasz protokołu. Daj sobie na wstrzymanie.

Ja nie toczę wojny z prezesem lecz chce, aby jednostka się rozwijała. Do tej pory prezes zamiast dbać o dobre imie jednostki wywołuje tylko konflikty wśród członków. Chce również żeby nikt potem nie zarzucił zarządowi, którego defakto byłem członkiem, działania wbrew statutowi. Dlatego też podałem nieścisłości jakich dopuścił się prezes i chciałem usłyszeć zdanie druhów na ten temat.
Wynikałoby z tego, iż zarząd nie zapoznał się ze statutem OSP.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: A czy tak wolno...zmiana naczelnika 2 dni po zebraniu
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 22, 2006, 13:04:29 »
Sory tomer123, jeżeli moja wypowiedź o toczeniu wojny z prezesem uraziła cię > nie miałem takiego zamiaru. Chciałem Ci tylko zwrócić uwagę, aby przy załatwianiu spraw poważnych nie bawić się w bzdety.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe