Autor Wątek: Fizykochemia  (Przeczytany 4947 razy)

jack

  • Gość
Fizykochemia
« dnia: Wrzesień 26, 2003, 22:32:37 »
gaszenie pożarów substancji szczególnie niebezpiecznych .czekam na odp

 

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.137
Fizykochemia
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 27, 2003, 07:11:29 »
Cytuj
gaszenie pożarów substancji szczególnie niebezpiecznych

Substancje te gasimy najnowszym środkiem gaśniczym "NIEWODĄ"
Jakie pytanie taka odpowiedź. :unsure:
Podaj konkrety to może ktoś Ci odpowie.

Młodzik

  • Gość
Fizykochemia
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 29, 2003, 16:41:27 »
co kryje sie pod pojeciem "substancje szczegolnie niebezpieczne"?

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.137
Fizykochemia
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 29, 2003, 17:57:58 »
Np. wg. Konwencji o Substancjach Psychotropowych, przyjętej w 1971 roku np.: amid dwuetylowy kwasu lizerginowego (LSD) :P . Dlatego poprosiłem Jack'a o sprecyzowanie bo pewnie chodzi mu o toksyczne środki przemysłowe, a może o materiały wybuchowe lub radioaktywne.
W Polsce wymienia się ponad 50 substancji, które ze względu na swoje specyficzne działanie mogą być szczególnie niebezpieczne dla ludności i środowiska w trakcie awarii. Do najgroźniejszych należą substancje takie, jak: Trichlorek fosforu, Dichlorek siarki, Izocyjanian metylu, Fosgen,Dinitrofenol, Chloroetanol, Akrylonitryl, Siarkowodór, Amoniak, Disiarczek węgla, Bromek metylu, Tlenek etylenu, Dioksyny, Chlor, Fluorowodór, Cyjanowodór i inne.
Ale czy one wszystkie się palą .... kto wie?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2003, 18:37:45 wysłana przez Zubek73 »

Offline pszemek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
Fizykochemia
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 30, 2003, 00:35:14 »
Ja wiem !!! Nie wszystkie .... :)

Ja myślę, że jack'owi chodzilo o cos zgola innego. Skoro zadał tak filozoficzne pytanie to zapewnie nie chodzilo mu o substancje szczegolnie niebezpieczne i ich gaszenie bo zdanie mialoby charakter pytania. Tu chodzi o cos wiecej, tu chodzi o rozterke podmiotu lirycznego o charakterze egzystencjalnym. Zdanie wyczekujace odpowiedzi bez wyraznego charakteru pytania sugeruje, że zwrot kierowany jest do istoty wyzszej, do ktorej nie formuluje sie pytan wprost ale zanosi intencje....

Możemy sobie zadać pytanie - w takim razie o jakie pożary chodzi? Zwróćmy baczniejszą uwagę na godzinę, wypowiedzi, jeśli połączymy to z programem telewizyjnym to odpowiedz stanie sie nagle jasna. Jest to pare minut po emicji kiepskich na polsacie. W tym świetle wszystko nabiera kształtu i barwy, chodzi o gaszenie pragnienia ciecza 'jasny full' , a substancją szczególnie niebezpieczną jest organizm pytajacego.
Każde społeczeństwo, które oddałoby trochę wolności żeby zyskać trochę bezpieczeństwa, nie zasługuje na żadne z nich i straci obydwa
Benjamin Franklin

Fałszywe kłamstwa - Foo Fighters

Młodzik

  • Gość
Fizykochemia
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 06, 2003, 22:08:45 »
nie no, nie mam pytan, jaki koles  :P  :P