Autor Wątek: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze  (Przeczytany 158422 razy)

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #150 dnia: Styczeń 31, 2015, 07:04:30 »
+5pkt na rozmowie :rofl:
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Izmo91

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #151 dnia: Styczeń 31, 2015, 17:36:01 »
No to jak tak poczytalem, to duumam dalej zrobic nurka, sternika :) Wiecej chyba nie ma co, albo nie ma tez mozliwosci np na drabiny pozarnicze.  Ale widzicie, kursy i papiery to nie wszystko, startowalem w 3 naborach, i na rekrutacji nie punktowali wszystkiego co mam, lub nabor odbywal sie "dosyc" nie wedlug przepisow, ale to juz inna kwestia. A tez nie babram sie w jakies skargi itp, tak to juz jest i sami wiecie. W kazdym naborze wydolny, - wybitny, a w jednym np dostateczny z czego dzien, dwa wczesniej mierzylem, i wybitynY:)

Nie pozostalo nic innego jak atakowac dalej.

Ile max kilometrow jestescie w stanie jezdzic na nabory od swego  miejsca zamieszkania?

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #152 dnia: Styczeń 31, 2015, 21:52:38 »
No to jak tak poczytalem, to duumam dalej zrobic nurka, sternika :) Wiecej chyba nie ma co, albo nie ma tez mozliwosci np na drabiny pozarnicze.  Ale widzicie, kursy i papiery to nie wszystko, startowalem w 3 naborach, i na rekrutacji nie punktowali wszystkiego co mam, lub nabor odbywal sie "dosyc" nie wedlug przepisow, ale to juz inna kwestia. A tez nie babram sie w jakies skargi itp, tak to juz jest i sami wiecie. W kazdym naborze wydolny, - wybitny, a w jednym np dostateczny z czego dzien, dwa wczesniej mierzylem, i wybitynY:)

Nie pozostalo nic innego jak atakowac dalej.

Ile max kilometrow jestescie w stanie jezdzic na nabory od swego  miejsca zamieszkania?
Wiesz kolego jak jest dziś podczas naborów aby było jak najbliżej komendzie głownie chodzi o to aby był z tego powiatu na którym jest komenda lub chociaż w granicach powiatu chodzi o dojazd itd dojeżdżać 100 km to trochę komenda będzie krzywo patrzeć ostatnio na naborze widziałem w ogłoszeniu: kandydat z x powiatu- 5 pkt
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline mateusz00007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 102
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #153 dnia: Luty 09, 2015, 19:16:00 »
co do punktów preferencyjnych posiadam takie : prawo jazdy kat C, ratownik medyczny, uprawnienia na podnośniki, KPP, kurs podstawowy OSP część 1 i częśc 2 oraz ratownictwo techniczne, oraz posiadam wkładkę na pojazdy uprzywilejowane kat B oraz C. Jak myślicie co jeszcze moge zrobić by zwiększyć swoje szanse? Bo w planach mam jeszcze zrobić uprawnienia energetyczne do 1kV oraz uprawnienia do kierowania ruchem drogowym tylko czy warto?
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2015, 19:51:42 wysłana przez mateusz00007 »

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #154 dnia: Luty 10, 2015, 19:46:36 »
co do punktów preferencyjnych posiadam takie : prawo jazdy kat C, ratownik medyczny, uprawnienia na podnośniki, KPP, kurs podstawowy OSP część 1 i częśc 2 oraz ratownictwo techniczne, oraz posiadam wkładkę na pojazdy uprzywilejowane kat B oraz C. Jak myślicie co jeszcze moge zrobić by zwiększyć swoje szanse? Bo w planach mam jeszcze zrobić uprawnienia energetyczne do 1kV oraz uprawnienia do kierowania ruchem drogowym tylko czy warto?

ukończyłeś 3-letnie studia zawodowe?
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #155 dnia: Luty 10, 2015, 22:16:02 »
co do punktów preferencyjnych posiadam takie : prawo jazdy kat C, ratownik medyczny, uprawnienia na podnośniki, KPP, kurs podstawowy OSP część 1 i częśc 2 oraz ratownictwo techniczne, oraz posiadam wkładkę na pojazdy uprzywilejowane kat B oraz C. Jak myślicie co jeszcze moge zrobić by zwiększyć swoje szanse? Bo w planach mam jeszcze zrobić uprawnienia energetyczne do 1kV oraz uprawnienia do kierowania ruchem drogowym tylko czy warto?
Kurs na kierowanie ruchem jest zbędnym i nie punktują tego na naborach, po części kierowanie ruchem jest na kursie podstawowym strażaka OSP
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline michustraż

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #156 dnia: Marzec 03, 2015, 23:35:47 »
co do punktów preferencyjnych posiadam takie : prawo jazdy kat C, ratownik medyczny, uprawnienia na podnośniki, KPP, kurs podstawowy OSP część 1 i częśc 2 oraz ratownictwo techniczne, oraz posiadam wkładkę na pojazdy uprzywilejowane kat B oraz C. Jak myślicie co jeszcze moge zrobić by zwiększyć swoje szanse? Bo w planach mam jeszcze zrobić uprawnienia energetyczne do 1kV oraz uprawnienia do kierowania ruchem drogowym tylko czy warto?

jak zdobyłeś ratownika medycznego??  -_-

Offline Pom

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 755
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #157 dnia: Marzec 03, 2015, 23:39:20 »
Michustraż, popatrz na google, chcesz być aspirantem a takie pytania zadajesz.

Offline mateusz00007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 102
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #158 dnia: Marzec 04, 2015, 10:42:12 »
ratownika medycznego robilem na szkole policealnej 2 lata ;) sorki ze teraz odpisuje ale nie widziałem postu szybciej Twojego :)

Offline LUKA91

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
  • "Per aspera ad astra"
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #159 dnia: Kwiecień 01, 2015, 18:21:00 »
IZMO91 jaki punkt w książeczce SEP-owskiej masz zapisany za agregaty? miałeś zrobiony kurs do 1 kV razem z agregatami? czy jak to jest ?
"Najpierw Cię ignorują.
Potem śmieją się z Ciebie.
Później z Tobą walczą.
Później wygrywasz"

Offline Seba43

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #160 dnia: Kwiecień 01, 2015, 18:47:15 »
swoją drogą te sepowskie macie na 3 lata? I potem ponowny egzamin? Coś jak z kpp?

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #161 dnia: Kwiecień 01, 2015, 19:29:12 »
swoją drogą te sepowskie macie na 3 lata? I potem ponowny egzamin? Coś jak z kpp?
uprawnienia SEP są na 5 lat a KPP na 3
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline LUKA91

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
  • "Per aspera ad astra"
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #162 dnia: Kwiecień 07, 2015, 15:50:50 »
Seba43 dobrze gada  -_- pomyślałem, że ja pochwalę się moimi kwalifikacjami przed naborem  :mellow:
kurs podstawowy OSP, prawo jazdy kat. C, kurs KPP ukończony z tytułem Ratownika, kurs na podesty ruchome IP, kurs na żurawie przewoźne (HDS) IIŻ, kurs na pilarki, kurs SEP do 1kV + agregaty. Możliwe, że dołożę do tego start w zawodach pożarniczych choć teraz już chyba punktów nie dają za to, ale pochwalić się można  ^_^ fajnie byłoby przejść pomyślnie jakiś nabór, spełniłoby się marzenie  :straz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2016, 13:37:58 wysłana przez LUKA91 »
"Najpierw Cię ignorują.
Potem śmieją się z Ciebie.
Później z Tobą walczą.
Później wygrywasz"

Offline baart26

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #163 dnia: Wrzesień 13, 2015, 15:01:39 »
Witam , może ktoś mi podać listę z kierunkami studiów, za które otrzymuje się 15 pkt przy naborze z ulicy ?

Offline marcin10312

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
  • Cel: PSP
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #164 dnia: Wrzesień 13, 2015, 15:47:40 »
Kolego nie ma takiej listy kierunków które dają dodatkowe punkty i nie w każdym naborze. Na pewno jest to budownictwo, chemia itp.
Cel: PSP

Offline Kreator

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #165 dnia: Wrzesień 13, 2015, 18:42:38 »
Witam , może ktoś mi podać listę z kierunkami studiów, za które otrzymuje się 15 pkt przy naborze z ulicy ?

 RATOWNICTWO MEDYCZNE

zyraf

  • Gość
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #166 dnia: Wrzesień 13, 2015, 23:35:57 »
.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2016, 21:56:34 wysłana przez zyraf »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #167 dnia: Wrzesień 14, 2015, 08:45:23 »
Na naborze w Grodzisku Mazowieckim jeden kandydat nie miał policzonych pkt za SGSP kierunek cywilny - nie pamiętam jaki.
Był bardzo zdziwiony i delikatnie mówiąc zawiedziony. Dlaczego tak było? Nie mam pojęcia.
Za ratownictwo medyczne liczą na pewno. Na tą chwilę pozostały jedynie studia licencjackie. Szkoły policealne już nie prowadzą edukacji w tym zakresie - ostatnie roczniki chyba w tym roku kończą naukę.
Suma pkt. za kwalifikacje nie może przekroczyć 30 pkt. jesli chodzi o wyszkolenie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Ostry998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #168 dnia: Listopad 13, 2015, 20:35:13 »
Witam. Posiadam następujące kursy - Prawko "C", podesty, hds-y, pilarka, wózki widłowe ( nieprzydatne w PSP ale posiadam :D ) natomiast z kursów OSP - kpp, rat tech, podstawowy, naczelników, dowódców, kierowców. Teraz pytanie do doświadczonych w naborach - lepiej zainwestować pieniądze w prawko CE czy może napełnianie butli + np agregaty ? Na co bardziej zwracają uwagę ? Z góry dzięki za odp. (Będę próbował do różnych komend w okolicy także pod jedną się nie ustawiam żeby zwrócić uwagę na ich sprzęt).  :straz:

Offline marcin10312

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
  • Cel: PSP
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #169 dnia: Listopad 13, 2015, 21:08:23 »
Teraz często prawko na CE=C, dają dodatkowe punkty za DE, więc lepiej zrób butle taniej Cię wyjdzie niż prawko kat. CE. A zrobisz jak uważasz. ^_^
Cel: PSP

Offline Kreator

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #170 dnia: Listopad 13, 2015, 21:33:18 »
Ja bym robil butle i agregaty. Calosc bedzie ok 1000 zl. Czyli polowa tego co C+E

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #171 dnia: Listopad 14, 2015, 15:10:39 »
Też raczej poszedłbym w kierunku bicia flaszek i agregatów. Chyba, że bierzesz pod uwagę zrobienia E do C i D - wtedy prawka, bo ludzie z kompletem literek mogą zostać docenieni na rozmowie kwalifikacyjnej.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #172 dnia: Listopad 14, 2015, 15:46:45 »
Ja bym robil butle i agregaty. Calosc bedzie ok 1000 zl. Czyli polowa tego co C+E
Ostatnio widziałem nabór gdzie warunkiem konicznym było posiadanie C+E.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline frankwhite

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #173 dnia: Listopad 14, 2015, 16:14:10 »
Witam. Posiadam następujące kursy - Prawko "C", podesty, hds-y, pilarka, wózki widłowe ( nieprzydatne w PSP ale posiadam :D ) natomiast z kursów OSP - kpp, rat tech, podstawowy, naczelników, dowódców, kierowców. Teraz pytanie do doświadczonych w naborach - lepiej zainwestować pieniądze w prawko CE czy może napełnianie butli + np agregaty ? Na co bardziej zwracają uwagę ? Z góry dzięki za odp. (Będę próbował do różnych komend w okolicy także pod jedną się nie ustawiam żeby zwrócić uwagę na ich sprzęt).  :straz:

ostatnio podczas rozmowy kwalifikacyjnej na starszego ratownika-kierowcę, największa uwagę zwracali w jednej z KM PSP nie na posiadane kursy i uprawnienia, ale na doświadczenie w prowadzeniu pojazdów kat C i doświadczenie bojowe w OSP. Warto o to zadbać, bo rozmowa to, aż 30pkt. ps.butle często się pojawiają w naborach więc można zrobić, agregaty odpuściłbym.


Offline marcin10312

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
  • Cel: PSP
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #174 dnia: Listopad 14, 2015, 18:09:29 »
Na rozmowie jeśli chodzi o doświadczenie w kierowaniu pojazdami kat. C wystarczy doświadczenie w kierowaniu wozem bojowym w swojej OSP? Czy chodzi o zawodowe jeżdżenie taki pojazdami?
Cel: PSP