Autor Wątek: Dowodzenie podczas działań - służba kandydacka  (Przeczytany 2437 razy)

Offline knockout003

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Dowodzenie podczas działań - służba kandydacka
« dnia: Listopad 04, 2013, 14:33:25 »
Witam.
Czy w służbie kandydackiej strażak jadąc do zdarzenia ze swoją OSP przejmuje dowodzenie działaniami ?

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 555
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dowodzenie podczas działań - służba kandydacka
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 04, 2013, 14:47:32 »
Jeżeli jest Naczlnikiem, Zastępcą Naczelnika bądź pod ich nieobecność został wyznaczony przez naczelnika jako D-ca JOT to owszem, natomiast to, że jest funkcjonariuszem PSP nie upoważnia nikogo nawet Komendanta Powiatowego w Stopniu brygadiera do przejmowania dowodzenia na szczeblu OSP.

Offline knockout003

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Dowodzenie podczas działań - służba kandydacka
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 04, 2013, 20:58:28 »
No właśnie nie jestem pewien, bo z rozp. o KSRG:

§ 24. 1. Kierowanie interwencyjne są obowiązani
przejąć ratownicy z jednostek ochrony przeciwpożarowej,
posiadający kwalifikacje do kierowania działaniem
ratowniczym, właściwi ze względu na obszar
chroniony, w kolejności:
1) członek ochotniczej straży pożarnej;
2) komendant gminny ochrony przeciwpożarowej,
jeśli jest członkiem ochotniczej straży pożarnej;
3) strażak jednostki ochrony przeciwpożarowej;
4) dowódca zastępu Państwowej Straży Pożarnej;
5) dowódca sekcji Państwowej Straży Pożarnej;
6) zastępca dowódcy zmiany Państwowej Straży Pożarnej;
7) dowódca zmiany Państwowej Straży Pożarnej;
8) zastępca dowódcy jednostki ratowniczo -gaśniczej
Państwowej Straży Pożarnej;
9) dowódca jednostki ratowniczo -gaśniczej Państwowej
Straży Pożarnej.

Czyli z tego wynika, że funkcjonariusz PSP może jednak przejąć kierowanie działaniem od strażaka z OSP?

Offline ŁukaszA-ów

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dowodzenie podczas działań - służba kandydacka
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 04, 2013, 21:05:39 »
Jak przyjeżdżasz jako strażak OSP to jesteś tam jako strażak OSP a nie PSP. Jakbyś przyjechał z zastępem PSP i był jego dowódcą to byś mógł przejąć.

Offline labedx

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 420
  • Płeć: Mężczyzna
    • Ochotnicza Straż Pożarna w Wołczynie
Odp: Dowodzenie podczas działań - służba kandydacka
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 04, 2013, 21:19:48 »
§ 24. 1. Kierowanie interwencyjne są obowiązani
przejąć ratownicy z jednostek ochrony przeciwpożarowej,
posiadający kwalifikacje do kierowania działaniem
ratowniczym
, właściwi ze względu na obszar
chroniony, w kolejności:

Poza tym przeszkolenie pożarnicze uzyskane w ramach służby kandydackiej nie upoważnia Cię do kierowania działaniami, nawet w przypadku posiadania przez Ciebie stopnia podoficera.
Każdy zasługuje na mądrego przełożonego, niektórzy go bezwzględnie potrzebują.

Offline knockout003

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Dowodzenie podczas działań - służba kandydacka
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 04, 2013, 21:50:42 »
Ok, dzięki

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.660
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dowodzenie podczas działań - służba kandydacka
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 04, 2013, 22:07:36 »
Chyba, że otrzymałeś do łapki kwit potwierdzający uzyskanie kwalifikacji podoficerskich - ukończone szkolenie uzupełniające strażaka jednostki ochrony przeciwpożarowej.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!