Autor Wątek: Czasookres Pomiędzy Awansami  (Przeczytany 26012 razy)

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Czasookres Pomiędzy Awansami
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 16, 2006, 18:03:39 »
U mnie w komendzie jest tak że przychodzi jakiś człowieczek po szkole czy to aspiranckiej czy SGSP to otrzymuje stanowisko d-ca zastępu. Oczywiście oficerowi szybciej awansować i zmienic stanowisko ale początki mają takie same.

A w mojej byłej komendzie dla absolwenta SGSP, o ile chciał iść na podział, zwykle etat d-cy sekcji się znalazł. Mianowanie na d-cę zastępu oficera może mieć miejsce tylko na jego wniosek. Czyli inaczej - komendant mówi: pisz pan podanie o przyjęcie do służby w tutejszej komendzie na stanowisko d-ca zastępu albo szukaj pan etatu gdzie indziej. A tak na marginesie - jaki odsetek absolwentów SG PSP trafia na podział? Tam gdzie ja służyłem, zdarzały się wprawdzie takie przypadki, ale były rzadkie i taki oficer nie zagrzał długo miejsca na podziale. Zwykle okazywało się, że jest potrzebny gdzie indziej (MSK lub administracja).
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2006, 18:23:48 wysłana przez lang »
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: Czasookres Pomiędzy Awansami
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 16, 2006, 18:35:40 »
Z mojej byłej kompani około 50 % trafiło na podział! Ja pracuje 1,5 roku na podziale i do biura mi sie nie spieszy jak dostanę dowódcę sekcji to mogę siedzieć ile wlezie!!!:)A co do stanowiska jakie dostałem po skończeniu szkoły to nie pisałem żadnego wniosku że się zgadzam na to stanowisko!

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Czasookres Pomiędzy Awansami
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 16, 2006, 23:01:19 »
Też znam taki przypadek, że mł. kpt. jest na etacie dowódcy zastępy i coś ni się wydaje, że zostanie na nim na zawsze. Natomiast wszyscy pozostali przychodzili zgodnie z przepisami na etaty dowócy sekcji.
A co do tego co napisał Azotox to te minimalne czasookresy dotyczą chyba tulko biurw, co pokazał zeszły rok.
Było sobie takich dwóch o takich samych kwalifikacjach, takiej samej czyli pozytywnej opinii służbowej, z jedną wszak różnicą jeden zajmował etat w biurze drugi na podziale (oczywiście umożliwiający awans). Jak myślicie, który z nich się cieszył w zeszłym roku, a którego krew zalała.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Czasookres Pomiędzy Awansami
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 17, 2006, 08:43:38 »
Pewnie udupili tego z biura, bo był po hotelarstwie ^_^

Offline psp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Czasookres Pomiędzy Awansami
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 17, 2006, 09:37:13 »
W mojej komendzie przez ostatnie 5 lat przyszło 4 oficerów po SGSP i wszyscy zaczynali od d-cy zastępu. Obecnie na podziale jest 2 (jeden d-ca sekcji, drugi d-ca zastępu-pracuje od 9 miesięcy), a dwóch pozostałych pracuje w KW. Ten ostatni pewnie tez za dlugo nie pojeździ do akcji. Nie wiem jak rozmawial komendant z nimi przy przyjmowaniu do pracy czy musieli cos pisac ale sie rozeznam.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Czasookres Pomiędzy Awansami
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 17, 2006, 09:46:13 »
Jak już raz pisałem, trzeba dać tym młodym ludzion szansę na zweryfikowanie nabytej teorii z prawdziwą, strażacką praktyką. i naprawdę nie ma w tym nic obraźliwego. Więc zanim ruszą w wir kariery dobrze by było, gdyby powąchali trochę smrodku i pomachali widłami. Dopiero taki oficer będzie miał szacunek u załogi, i będzie wiedział, co jest możliwe do wykonania w praktyce, a co wychodzi tylko teoretycznie.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Czasookres Pomiędzy Awansami
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 17, 2006, 09:48:11 »
W naszej KP,  a właściwie JRG, jest obecnie jeden absolwent SGSP ,ale z uwagi na brak w jednostce takich stanowisk jak d- ca sekcji / reg. organizacyjny nie przewiduje / , został mianowany na d-cę zastępu, -_- bo odrzucił propozyje pracy w biurze. Za to komendant podniósł mu dodatek słuzbowy do wysokości jaki nma d-ca zmiany. -_-
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Czasookres Pomiędzy Awansami
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 17, 2006, 15:03:51 »
W naszej KP,  a właściwie JRG, jest obecnie jeden absolwent SGSP ,ale z uwagi na brak w jednostce takich stanowisk jak d- ca sekcji / reg. organizacyjny nie przewiduje / , został mianowany na d-cę zastępu, -_- bo odrzucił propozyje pracy w biurze. Za to komendant podniósł mu dodatek słuzbowy do wysokości jaki nma d-ca zmiany. -_-

z takim rozwiązaniem też się spotkałem
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Czasookres Pomiędzy Awansami
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 18, 2006, 19:31:39 »
Pewnie udupili tego z biura, bo był po hotelarstwie ^_^

Albo masz krótką pamięć, albo krótko pracujesz. Ten po hotelarstwie się cieszył, bo to pożądany kierunek w PSP dla biurowego.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Czasookres Pomiędzy Awansami
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 20, 2006, 08:03:02 »
Pamięć mam niezłą, pracuję troszkę, a to miał być żarcik - znam realia niestety.