Autor Wątek: Dotacje w KSRG  (Przeczytany 45513 razy)

Offline steyr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 04, 2006, 12:46:05 »
Witam. Udało mi się za tą kasę systemową nabyć [stare-nowe] auto.Wymieniłem pepsi244 mającą20 lat i ogromny przebieg na 30letniego steyra 590 z przebiegiem 36 tys teraz mam w OSP 2 auta tej firmy.Radzą sobie jak narazie idealnie, a jedziemy średnio około120 razy w roku do akcji i około200 razy do prac zleconych przez gminę.Nie jestem maniakiem zwlekania 'złomu' do kraju ale takie czasy.

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 04, 2006, 20:15:13 »
Do naszej jednostki właśnie przyszło pismo z informacją o dotacji. W piśmie za wiele informacji nie było i zadzwoniliśmy pod numer który znajdował się na kartce. Dowiedzieliśmy się że pieniądze nie będą jak dotąd przelewane na konto OSP tylko do Urzędu Gminy i Miasta. Teraz będzie trzeba latać za burmistrzem miesiąc aby nam przesłał piniądze i ciekawe czy wyśle tyle ile trzeba bo znając życie to będzie to chciał rozdzielić na wszystkie jednostki, ale my tak łatwo się nie damy z drugą jednostką w gminie która też jest w KSRG. I po co kąplikować procedure przekazywania pieniędzy. Czy u was też tak jest :huh:

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 05, 2006, 16:05:29 »
Dziś też się dowiedziałem, że pieniaze z KSRG, które będą na naszą jednostkę muszą przejść przez gmine. Nie mam najmniejszego pojęcia po co. Mogę jedynie przypuszczać, że wielu jednostką to skąplikuje ich wydawanie. Ja na szczęście mam o tyle wójta ok, że nie będzie ingerowałm na co my to chcemy wydać ale na pewno w wielu jednostkach będą z tym problemy.
Dla mnie ten pomysł jest bardzo głupi.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2006, 17:54:32 wysłana przez strazakg »

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 05, 2006, 16:34:23 »
Na szczęście po wielu interwencjach także Komendy Powiatowej pieniądze zostaną przelane na konta OSP. Przynajmniej jeden problem z głowy i mniej dochodzenia o swoje.

Offline complicated

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 06, 2006, 09:19:40 »
panstwo zaczyna szukac oszczednosci i dotacje sa pod lupa

Offline dat

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
    • http://www.protest.strazak.com
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 06, 2006, 10:09:13 »
Wydaje mi sie ze rozliczanie dotacji przez OSP tez mozna wziasc pod lupę - niekoniecznie potrzebny do tego bufor w postaci gminy a zwieksza sie biurokracje. Wg. mnie puszczenie dotacji przez Urząd Gminy byłoby zaprzeczeniem oszczędności - nasz urząd jest bardzo przeczulony na punkcie prawidlowego rozliczania dotacji wszelakich i juz nam zapowiedzieli że jeśli oni dostaną tę dotację (wcale jej nie chcąc) to będziemy musieli rozliczać sie z faktur na Urząd Gminy a za tym idzie wyższy VAT (tu akurat Państwo zyskuje) i brak możliwośc otrzymania dotacji z ZOSP RP. Dla nas wtedy to tragedia bo za te pare tysiecy ktore dostaniemy moglibysmy kupic realnie mniej sprzetu. Bylismy wczoraj w wojewódzkiej dowiedziec sie co i jak z tym i faktycznie pani kapitan odpowiedzialna za rozliczenia powiedzial ze maja byc nowe wytyczne i dotacje pójda na nasze konta tak jak w poprzednich latach. Ufff :)
Zagłosuj w sondażu na temat zmian naszej ustawy emerytalnej w cywilnym serwisie:  www.nasz-parlament.pl/sondaz?id=1

dat | NIE ZMIENIA SIĘ ZASAD W TRAKCIE GRY !! | www.protest.strazak.com

Offline steyr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 06, 2006, 10:13:55 »
Mam nadzieję że miggru ma dobre informacje bo kasa przez gminę to kiszka z planów osp.

Offline prezesbogdan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 07, 2006, 12:42:34 »
Dotacje przez Gminę to pierwszy i to w takiej postaci jak okreslili przedmówcy to pierwszy krok do rozwalenia całego systemu. Jak będzie się czuła OSP która ma 200 wyjazdów i dostanie taką samą kasę jak druga z województwa , która ma tych wyjazdów 40. Ludzie nie będą się dodatkowo angażować bo po co. Po dwóch-trzech latach takiego finansowania obudzimy sie z ręką w nocniku. Nie wiem też jak to się ma do podziałów środków. Co rok jest rozporządzenie o wysokości dotacji i podziałe. Jest tam zapisane ile dostają OSP, ile ZSP i ZSR. O urzędach gmin tam nie ma mowy.

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 07, 2006, 16:05:37 »
Cytuj
Mam nadzieję że miggru ma dobre informacje bo kasa przez gminę to kiszka z planów osp.
Informacje z pewnych źródeł przynajmniej w powiecie kieleckim. Niektóre OSP miała by niezły problem aby wyrwać kase która im się należy od burmisrza.

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 07, 2006, 16:48:18 »
Z tego co ja wiem, po rozmowie z 02 powiatowym to pieniądze będą przydzielane podobnie do poprzednich lat na poszczególne jednostki. Czyli mobilność i ilość wyjazdów istotna a nie jak pisze prezesbogdan. Gmina będzie tylko organem przez, który przepłyną te pieniądze, absolutnie nie będzie mogła dzielić tych pieniędzy po swojemu.
Dla mnie problem może być tylko w tym, że włodarze gminy będą ingerować w to co będziemy chcieli kupić. I jak jakiś wójt zobaczy, że dana jednostka dostała takie w tym roku pieniądze to już będzie miał powód żeby z własnej kasy do niej nie dokładać.

Offline prezesbogdan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 07, 2006, 21:37:57 »
mam sygnał z woj. małopolskiego że mają dzielić po równo. To jest rozbój w biały dzień. Nie wiem po co ma ta kasa iść przez gminę. W naszym przypadku to problemu nie będzie bo i tak całą dotację z gminy dostajemy na swoje konto. Problemy się zaczną jak gmina będzie nam dyktować co mamy kupić.

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 07, 2006, 22:17:37 »
Te zmiany były rozważane, bo zdażyło się, że parę straży wydało pieniądze lekko je sprzeniewierząjąc.
Pomysłów, było kilka. Jeden, że pieniądze idą przez urząd gminy. Drugi, że pieniędzy nie dostaniemy wcale, a komendanci powiatowi dadzą nam zamiast pieniędzy sprzęt.
Zamiast karać winnych, szuka się rozwiązań, które wcale nie są właściwe. Być może szuka się sposobów, do "zaoszczędzenia paru zł." naszym kosztem i potrzebny jest dobry pretekst.
Lepsze jest wrogiem dobrego.

Offline krzysiek 998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 274
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 07, 2006, 22:23:06 »
A u nas pieniadze wpływają na nasze konto. PSP podpowiada co powinniśmy kupić wiedzą dobrze co może sie przydać.A gmina chciała by się do tego skarbczyka dostać ale nie ma kluczyka. :wacko:

pozdro

Offline dat

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
    • http://www.protest.strazak.com
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 08, 2006, 00:05:51 »
na 100% dotacje nie pójdą przez gminę.nam Komenda Miejska juz zmienila wniosek na nowy z naszym kontem.powodem zmiany wczesniejszej chyba nieprzemyslanej decyzji o przesylaniu kasy na konto gmin byl m.in. fakt ze gminy NIE CHCIALY tych pieniedzy. to dodatkowy problem ktory nie przynosi nikomu  korzysci. i bardzo dobrze. dobrze ze ktos sie przyznal do bledu i jest po staremu :)

Zagłosuj w sondażu na temat zmian naszej ustawy emerytalnej w cywilnym serwisie:  www.nasz-parlament.pl/sondaz?id=1

dat | NIE ZMIENIA SIĘ ZASAD W TRAKCIE GRY !! | www.protest.strazak.com

Offline em.jot

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 08, 2006, 07:55:00 »
na 100% dotacje nie pójdą przez gminę.nam Komenda Miejska juz zmienila wniosek na nowy z naszym kontem.powodem zmiany wczesniejszej chyba nieprzemyslanej decyzji o przesylaniu kasy na konto gmin byl m.in. fakt ze gminy NIE CHCIALY tych pieniedzy. to dodatkowy problem ktory nie przynosi nikomu  korzysci. i bardzo dobrze. dobrze ze ktos sie przyznal do bledu i jest po staremu :)
dat: jest dokładnie tak jak piszesz - kasa bezpośrednio dla jednostek. a niebagatelną sprawą jest 7% VAT a nie 22. Pozdr.

Offline anka0805

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 08, 2006, 15:36:51 »
A jak się u was dzieli kasę przeznaczona na dotacje???w naszym powiecie jeszcze dwa lata temu dzielili proporcjonalnie do liczby wyjazdów a w tym roku tylko niewielką cześć tak dziela a resztę równo. Wychodzi sporo mniej, trudno mi operować danymi liczbowymi ale dla naszej osp strata rzędu 1.5-2 tys. 

Offline Wocik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 08, 2006, 20:48:02 »
Wszystko ok, ale nie mogę znaleźć rozporządzenia na ten rok. Jak ma się kwota dotacjo do tamtego roku w waszych jednostkach?

Offline prezesbogdan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 09, 2006, 12:39:52 »
Rozporządzenia w sprawie wysokości środkow na KSRG jeszcze nie ma.W ubiegłym roku było tak, że pod koniec marca już wiedziałem ile kasy dostanę na jednostkę i na co, a rozporządzenie ukazało się w dzienniku w połowie maja.
wiem też że w ubiegłym roku kilkadziesiąt jednostek z KSRG nie miało rachunku w banku i kasę dostali gotówką co jest niezgodne z ustawą o finansach publicznych. Może ktoś wymyślił żeby dać do gmin jak OSP nie ma konta.

Offline strazak59b

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 09, 2006, 12:48:41 »
U mnie w jednostce mamy konto w banku ale i tak ktos to przerobil(za dawnych czasow) ze kasa i tak przechodzi przez gmine.nikomu nie polecam.nawet nie zdajecie sobie sprawy ile czasem trzeba sie wyklocic o pieniadze ktore jakby nie patrzec sa przeznaczone dla jednostki.a urzednikom sie wydaje ze ta kasa jest dla nich i trzeba ich o to prosic zeby na paliwo dali.wszystko jest pokrecone!!ta kasa jest dla nas ochotnikow bo to my a nie gmina jestesmy w KSRG.ale do tego stopnia posunela sie biurokracja.chamstwo i ponizenie.ale w naszym kraju to normalka ze urzednicy nauczyli sie wszystkich traktowac z gory.nawet jesli sie cos komu nalezy to i tak trzeba ich prosic.
Nigdy nie wiadomo, co jeszcze moze nas spotkac w tej firmie..

Offline dat

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
    • http://www.protest.strazak.com
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 09, 2006, 15:09:39 »
Pieniadze z MSWiA przeznaczacie na paliwo? utrzymanie gotowości bojowej jest przecież zadaniem gminy.Ja tak sie zastanawiam nad tym finansowaniem OSP i sam juz nie wiem czy mam narzekać czy nie. U nas w gminie (5 sołectw) jest 5 straży zawsze co roku mamy po równo na gotowość bojową (10.000 na jednostkę) z tej kasy zawsze kupi sie cokolwiek ze sprzetu. Od czasu do czasu któraśą z jednostek dostanie więcej na specjalny zakup jakiś. Kasa otrzymywana w ramach KSRG (na razie tylko nasza jednostka z gminy należy do systemu) idzie na sprzęt  i umundurowanie - mamy duze potrzeby w tym zakresie bo dopiero od 2004 jestesmy w KSRG i mamy pewne braki w wyposażeniu. Narzekam nieco bo wydaje mi sie ze gmina powinna wiecej dawac pieniedzy rocznie a nie chce :( i tez zastanawiam sie jak co się robi żeby dostać z KSRG więcej niz te 5500,00 (jak w 2005 r).


Zagłosuj w sondażu na temat zmian naszej ustawy emerytalnej w cywilnym serwisie:  www.nasz-parlament.pl/sondaz?id=1

dat | NIE ZMIENIA SIĘ ZASAD W TRAKCIE GRY !! | www.protest.strazak.com

Offline em.jot

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 10, 2006, 11:06:23 »
Wszystko ok, ale nie mogę znaleźć rozporządzenia na ten rok. Jak ma się kwota dotacjo do tamtego roku w waszych jednostkach?
Na szczeblu całego kraju kwota ma być taka sama. A na szczeblu poszczególnych jednostek będzie napewno różnie.

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 10, 2006, 12:09:35 »
Jednostek przybyło, inflacja, więc kasy będzie mniej.

Offline władeczek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 11, 2006, 12:49:09 »
Właśnie miałem telefon ze swojej KP i że w tym roku dotacje na KSRG będą po staremu, czyli na konto OSP, dziwi mnie to troszkę, bo w zeszłym tygodniu byłem na podziale i było powiedziane, że na konto urzędu gminy będą przelane a ten z kolei będzie je nam przekazywał i nas z nich rozliczał a to polska właśnie panowie ;] :huh:

Offline michal

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 11, 2006, 12:55:06 »
Wczoraj byłem m komędzie dostaliśmy 6 tyś miniej niż w tamtym roku i jest po staremu czyli na konto OSP

Offline krzysiek 998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 274
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 11, 2006, 13:01:43 »
Michał.
To ile mieliście w zeszłym roku skoro dostaliście 6 tysiecy mniej ?



pozdro