Autor Wątek: Odznaki I Wyróznienia W Mdp  (Przeczytany 17261 razy)

Offline Szefunio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odznaki I Wyróznienia W Mdp
« dnia: Luty 13, 2006, 18:39:01 »
Witam, mam pytanie czy u was w strazy dbaja o to aby kazdy z MDP kto sie czyms wykazał albo wysłuzyl, dostawal odznaczenia i wyróznienia ?
STRAŻAK

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odznaki I Wyróznienia W Mdp
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 13, 2006, 18:41:16 »
Nie, nic nie można na siłe, takowe talenty winny się objawić same i właśnie za tą są wyróżnienia. Nic na siłę, pamiętaj.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline Szefunio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odznaki I Wyróznienia W Mdp
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 13, 2006, 18:43:08 »
Ale czy powino sie tego pilnowac .
STRAŻAK

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odznaki I Wyróznienia W Mdp
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 13, 2006, 19:00:03 »
Wszystko zależy od umiejętności danej osoby, można co jedynie wzniecić w nim ambicje, nic więcej ...  
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Odznaki I Wyróznienia W Mdp
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 13, 2006, 19:38:29 »
Jeżeli nadajecie odznaki młodzieży to normalne jest że należy coś takiego rejestrować. Choćby po to żeby w przyszłości, kiedy ta osoba będzie miała otrzymać kolejną odznakę lub medal, to na wniosku będziecie musieli koniecznie podać rodzaj posiadanych odznaczeń i datę ich otrzymania.

Młodzież to jakby nie patrzeć dzieci, a więc należy ich również wyróżniać bo takie wyróżnianie także mobilizuje, ale należy robić to z głową i tak jak pisze Porta nie wtykać im tych odznaczeń na siłe. Broń Boże nie dawajcie członkom MDP odznaczeń za samą wieloletnią przynależność, nie należy również praktykować tego na dorosłych bo młody nie jest głupi, widzi że tamten nic nie robił a dostał, i młody wtedy zacznie brać zły przykład.

Należy pamiętać również że zbyt wielu rodzajów medali nie ma. A więc nie należy odznaczać co chwila strażaka, bo limit się wyczerpie, on będzie miał 40 lat i potem niczym już go nie będzie można wyróżnić :) . Medal to nie wypłata, tylko dowód że ten człowiek zasługuje na szacunek.

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odznaki I Wyróznienia W Mdp
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 13, 2006, 19:43:08 »
chyba w kazdej jednostce MDP jest w jakis sposob nagradzana (jest o tym mowa w regulaminie MDP) i musze sie pochwalic ze na swoim koncie mam juz brazowa, srebrna i zlota odznake MDP oraz kilka innych nagrod, oczywiscie nie dostalem ich od tak sobie ale na tak wielkie wyroznienie musialem sobie ostro zapracowac oczywiscie nie naleze do strazy tylko dla odznaczen ale jak mowia moi koledzy "straz to moje drugie zycie i moj drugi dom" i w prace w MDP wkladam cale swoje serce. :)  

Offline wons

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
  • wrrrr...
    • http://www.osp-polczyn.nazwa.pl
Odznaki I Wyróznienia W Mdp
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 15, 2006, 11:23:48 »
Witam. U nas funkcjonują pochwały przy Drużynie i przy całej OSP, dyplomy wręczane przez  Prezesa albo Komendanta Miejsko-Gminnego i odznaki MDP. Co jakiś czas organizuję ognisko dla MDP i przy okazji zawody-zabawę, gdzie nagrody to dyplomy i jakieś drobne upominki związane ze strażą :D.  
Zapraszam na oficjalną stronę OSP Połczyn-Zdrój
Forum poszukiwaczy Historii... Historia, Przygoda,Pasja...

przemek

  • Gość
Odznaki I Wyróznienia W Mdp
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 16, 2006, 12:52:48 »
cześć wszystkim
 

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odznaki I Wyróznienia W Mdp
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 16, 2006, 21:01:56 »
Za często nie powinno się dawać odznak, żeby młodzieży się w głowie nie poprzewracało.
U mnie w roku ubiegłym nikt z nas nie dostał odznak. A żeby dostać, trzeba po prostu działać. A nie tylko przychodzić na zabawy itp.
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2006, 21:03:46 wysłana przez maldrin »
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline wons

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
  • wrrrr...
    • http://www.osp-polczyn.nazwa.pl
Odznaki I Wyróznienia W Mdp
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 17, 2006, 11:48:42 »
Oczywiście, że nie daje się odznak i dyplomów za przychodzenie na zabawy.  Ja przyznaję je za wywiązywanie się z obowiązków, a nasza jednostka ma ich dużo. Mamy duży teren dookoła strażnicy, dużą strażnicę. MDP dba o porządek w i wokół strażnicy - z własnej woli ( przyjęli to za jeden ze swoich celów). Pomagają nam doprowadzić sprzęt do gotowości bojowej po akcjach rat-gaśniczych - a czasami to jesteśmy zbyt zmęczeni, by wszystko szybko i dobrze zrobić. Wszystko się liczy w mojej ocenie :D

 :P  
Zapraszam na oficjalną stronę OSP Połczyn-Zdrój
Forum poszukiwaczy Historii... Historia, Przygoda,Pasja...

Offline Dziara

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Odznaki I Wyróznienia W Mdp
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 18, 2006, 15:33:22 »
Eee... Niestety w naszej MDP jeszcze nie spotkałam się z tym by ktokolwiek dostał jakąkolwiek odznake lub wyróżnienie. Obecnie nasza sekcja dziewcząt(ja i kumpela;) zajmujemy się porządkiem w remizie i jej okolicach, jeździmy na akcje ściągania/usuwania gniazd, pomagamy organizować przeróżne imprezy, jeździmy na obstawy i w delegacjach i ogólnie zajmujemy się prawie wszystkim. Za to wszystko dostajemy tylko podziękowanie od naczelnika i prezesa, a o żadnych wyróznieniach nawet w życiu nie marzyłyśmy. Jakieś odznaki można dostać jedynie na walnych zgromadzeniach i dopiero jak skończysz 18 lat. A o czymś takim jak "regulamin MDP" nie słyszałyśmy... U nas chyba raczej to nieobowiązuje, bo czytając wasze wypowiedzi mam wrażenie, że nie należę do MDP tylko do "starszych",a warto wspomnieć, że mamy po 15 lat, i więcej praw niż kolesie z naszej jednostki(chociaż jeden kumpel w naszym wieku może już na pożary jeździć). Jak to jest?

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Odp: Odznaki I Wyróznienia W Mdp
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 18, 2006, 16:05:31 »
Pytasz jak to jest.
Narazie wszystko widzisz w kolorowych barwach. Ale one mogą się zmienić na czarne, jeżeli kogoś z was pożądlą osy lub szerszenie lub jeśli twój koleś np. spadnie z drabiny.

Offline fireman90

  • Jajakobyły...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Odznaki I Wyróznienia W Mdp
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 19, 2006, 00:00:46 »
Cytuj
warto wspomnieć, że mamy po 15 lat,
No nie ! To się pod hełmem nie mieści. Kto tam u was dowodzi żeby w takim wieku zabierać ludzi do akcji. Ten ktoś  widocznie bardzo chce ogladać "kwadratowe słońce"
Przecież do ukończenia 18 lat nie możecie się nawet przejechać samochodem bojowym.Toż to szok, normalnie nie chce się wierzyć.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Odznaki I Wyróznienia W Mdp
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 19, 2006, 08:53:55 »
W działalności MDP powinny funkcjonować - niezależnie od systemu wyróżnień tzn. m.in. 3-stopniowej odznace MDP -specjalności pożarnicze dla dwóch grup wiekowych (do 15 lat i powyżej). I tu jest pole do popisu do wyłapywania "talentów" czy też osób posiadających predyspozycje do działania w OSP. W sprawie wyjazdu do zdarzeń osób niepełnoletnich, bez przeszkolenia, badań i bez ubezpieczenia nie będę się wypowiadał, bo musiałbym to określić w sposób niecenzurowany. Takiego dowódcę można porównać do kierowcy jadącego po pijaku - nie tylko sobie może zaszkodzić, ale również narazić życie i zdrowie innych.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Blacky

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Odznaki I Wyróznienia W Mdp
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 19, 2006, 19:09:53 »
to nie jest tak tak sie Wam wydaje. Dziara trohce przesadziła, bo kursy jakotakie u nas są ale niestety są żadkością. Ogólnie to u nas na akcje wyjeżdzją praktycznie tylko młodzi, bo reszta prawie nigdy nie ma czasu... Jedyne osoby starsze to prezes, naczelnik i kierowca. Jednak tacy lewi żeby sie nie znać to nie jesteśmy. Tak u nas jest, i w oddziale I i w II. Nie wiem, czy to dobrze czy to źle, ale mimo iż odczuwamy na własnej skórze że bycie strażakiem nie zawsze jest klorowe, chcemy pozostać. I większość chce w przyszłości iść na zawodowego strażaka. 

Offline Blacky

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Odznaki I Wyróznienia W Mdp
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 19, 2006, 19:13:35 »
młodzi to znaczy od kumpela co ma 15 wzwyż, najstarszy ma 22 lata. Jedyna osoba średniego wieku obecnie znajduje sie za granicą

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Odznaki I Wyróznienia W Mdp
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 20, 2006, 14:07:37 »
Brak słów na to co się u Was dzieje. Tyle razy ten temat był wałkowany na tym forum, że nie ma sensu się już rozdrabniać. I tak wszyscy wiemy co jest grane.
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Odp: Odznaki I Wyróznienia W Mdp
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 24, 2006, 18:26:16 »
...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2023, 20:58:44 wysłana przez strażak sam-olsztyn »

Offline Dziara

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Odznaki I Wyróznienia W Mdp
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 11, 2006, 20:46:24 »
Ja jeszcze coś powiem. Lubie swoją straż i jestem w pełni świadoma tego, co mi może grozić. I to nie był pomysł władz. Po prostu kwestia zaufania. Wiedzą do czego jesteśmy zdolni. Uświadomili nas jakie są tego konsekwencje i dali do zrozumienia ile możemy. Nie wyobrażam sobie czegoś innego. Jestem świadoma tego, co robie i co mam zamiar robić w przyszłości, a mam zamiar ratować ludzi! A kursy mamy zobione wcześniej, bo i tak nie mamy wiele do roboty... A bojówką to my jeździmy odwiedzając nasz II. oddiał na końcu miasta i nie rozumiem skąd ten zakaz??

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Odp: Odznaki I Wyróznienia W Mdp
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 12, 2006, 12:45:10 »
...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2023, 20:58:59 wysłana przez strażak sam-olsztyn »

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Odznaki I Wyróznienia W Mdp
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 12, 2006, 13:40:07 »
Pomijając ew. pretensje rodziców, to dla prokuratora sprawa będzie jednoznaczna. Czy szanowna młodzież w ten sposób chce odpłacić swoim opiekunom? :huh: :huh: :huh:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Dziara

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Odznaki I Wyróznienia W Mdp
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 13, 2006, 17:05:09 »
Eee... Ale właśnie chcąc, nie chcąc zostałyśmy opiekunkami tejże MDP... Także mie mamy jak odpłacić opiekunom, bo nasi poprzednicy- jeden jest w Irlandii,a drugi w wojsku. A co do dowódcy to sam się za nami wstawił, kiedy prezes miał wątpliwości co dodania nam UPS'ów. Dobra, widze, że nie mam tu o czym rozmawiać, bo wszyscy czepiacie się przepisów, a u nas jest jak jest.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Odznaki I Wyróznienia W Mdp
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 13, 2006, 21:12:16 »
Dziara - to co ty określasz czepianiem sie przepisów, ja i kilku innych określamy przestrzeganiem przepisów, szczególnie w zakresie bezpieczeństwa strażaków. Jeżeli z takimi poglądami jesteś opiekunką MDP, ta ja im współczuję :huh: :wub: :wacko:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Odp: Odznaki I Wyróznienia W Mdp
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 15, 2006, 08:23:25 »
a mnie zastanawia stanowisko prezesa, powinien definitywnie powiedziec nie. jacy ludzi sa głupi. -_-

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Odznaki I Wyróznienia W Mdp
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 15, 2006, 09:50:17 »
Ja nie wyobrażam sobie puszczenia młodych na akcję...
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron