Rozwój osobisty i zawodowy > Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza

Ćwiczenia, Zajęcia, Zabawy dla MDP

<< < (2/2)

Ryszawy:

--- Cytat: Levy w Październik 12, 2015, 18:14:55 ---
--- Cytat: Ryszawy w Październik 12, 2015, 15:30:25 ---Uruchamiam znów temat. Macie jakieś nowe pomysły na zbiórki MDP na okres jesienno-zimowy? Formy zachęcenia młodzieży?

--- Koniec cytatu ---

Integracyjne odśnieżanie placu przed remizą :rofl:

A tak na poważnie :rolleyes: Jeżeli nie ma chęci do pracy w zimnie czy deszczu warto skupić się nad teorią... Jakieś przygotowania do OTWP itp. Jest też masa ćwiczeń, która może być przeprowadzana wewnątrz budynku - pierwsza pomoc, samoratowanie, rozwijanie się po klatce schodowej etc.

--- Koniec cytatu ---


Grabienie liści i odśnieżanie juz maja za soba ;d Tak, te formy, ktore podales juz mamy wprowadzone wraz z wyjsciem na basen czy hale sportowa lub silownie. Bardziej mi chodzi o cos nowego, czy ktos wpadl na nowsze formy aktywnosci niz znane( rozciaganie linii, pierwsza pomoc, otwp jeszcze troche jest do niego). ;)

Natalia97:
My zorganizowaliśmy dla MDP zabawę na zasadzie sztafety. Podzieliliśmy ich na dwie drużyny, ustawiliśmy w pewnej odległości od biurek, na których leżały kartki z wypisanym alfabetem. Pierwsza osoba miała w ręku długopis, podbiegała do kartki i przy wybranej literce wpisywała jakieś skojarzenie ze strażą (można modyfikować trudność np. tylko hasła związane z pierwszą pomocą), wracała do drużyny, przekazywała długopis drugiej osobie, która przybiegała i wpisywała kolejne hasło, ale musiała wybrać już inną literkę. Daliśmy im 4 minuty i po tym czasie sprawdziliśmy, która drużyna wypisała więcej poprawnych haseł. :) Na koniec już wszyscy razem staraliśmy się uzupełnić hasła przy wolnych literach.

fubu:
Link do książeczki dla mdp
https://drive.google.com/file/d/1Ut9u-sPogsqOaDFQUqmbD7xCjUFf8m0V/view?usp=drivesdk

malpa151:
Ja mam karty do "tabu ratownicze", ewentualnie łatwo można z tego zrobić kalambury o tematyce ratowniczej itp. wariacje

kosira1981:
A my zrobiliśmy sztafetę puzzlową

https://youtu.be/p51aVMd3vfs


Zapraszamy do oglądania - będziemy wrzucali więcej naszych zajęć.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej