Rozwój osobisty i zawodowy > Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza

Ćwiczenia, Zajęcia, Zabawy dla MDP

(1/2) > >>

michal:
Witam
Od pewnego czasu poszukuję pomysłów ćwiczeń - zajęć czy zabaw dla MDP. Dlatego proponuję aby podzielić się pomysłami tutaj.
Pozdrawiam
Michał

12349:
U nas były symulacje akcji, wypełnianie protokołów, PPP, testy sprawnościowe, teoria :)

darkpower:
U mnie dla mdp zrobilismy:

kopertę z odcinków ( w środku w75, rogi w52) polega to na pokonaniu koperty na czas, przy mijaniu każdego odcinka łączymy łączniki (środek łączymy a potem rozłączamy),

podążanie za odcinkiem węża z zasłoniętą maską od aparatów odo ( bez butli, w nomexie) przez cał garaż zygzakami, pod pojazdami, przez szatnie i wszędzie gdzie to możliwe. Udało się rozwinąć 2 odcinki, po odnalezieniu prądownicy młodzi zabierali ją ze sobą i wracali spowrotem odcinkiem już zmienioną krótszą trasą.

symulacje akcji: typu pożar gałęzi, drzew itp (oczywiście bez ognia) i w czasie gaszenia zmiana warunków i reorganizacja stanowiska :)

utrwalanie nazwy sprzętu: poprzez przyczepianie karteczek z nazwą do sprzętu na samochodzie, w razie pomyłek wytłumaczenie co jest źle i do czego to jest.

zapoznanie z torbą medyczną, co posiada, jak sięnazywa i do czego służy, układanie na desce ortopedycznej, zasady zakłądania szyn kramera i usztywniania kończyn, pierwsza pomoc.

Planujemy ćwiczenia toru przeszkód i bojówki ale czekamy w tej chwili na pogodę:]

Proszę o podpięcie tego tematu żeby był jednym zbiorem zajęć które można zrobić dla MDP.

Czekam na wasze pomysły co można by jeszcze robić :)
pozdro

Ryszawy:
Uruchamiam znów temat. Macie jakieś nowe pomysły na zbiórki MDP na okres jesienno-zimowy? Formy zachęcenia młodzieży?

Levy:

--- Cytat: Ryszawy w Październik 12, 2015, 15:30:25 ---Uruchamiam znów temat. Macie jakieś nowe pomysły na zbiórki MDP na okres jesienno-zimowy? Formy zachęcenia młodzieży?

--- Koniec cytatu ---

Integracyjne odśnieżanie placu przed remizą :rofl:

A tak na poważnie :rolleyes: Jeżeli nie ma chęci do pracy w zimnie czy deszczu warto skupić się nad teorią... Jakieś przygotowania do OTWP itp. Jest też masa ćwiczeń, która może być przeprowadzana wewnątrz budynku - pierwsza pomoc, samoratowanie, rozwijanie się po klatce schodowej etc.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej