Autor Wątek: Crash Recovery System  (Przeczytany 3572 razy)

Offline osipi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Crash Recovery System
« dnia: Sierpień 21, 2013, 09:37:54 »
Witam, z ciekawości chciałbym poznać wasze opinie na temat systemu Crash Recovery : Crash Recovery System to natychmiastowy dostęp do informacji o pojeździe, który uległ wypadkowi, umożliwiający szybkie i bezpieczne uwolnienie ofiar wypadków samochodowych

Oprogramowanie umożliwia:

    Uzyskanie informacji o budowie pojazdu
    Uzyskanie informacji o dostępie do pojazdu
    Dostęp do informacji na temat potencjalnych zagrożeń

Interesuje mnie Wasze doświadczenie, czy taka wiedza przydałaby się polskim strażakom, kto ma coś takiego w jednostce i czy to się faktycznie przydaje, czy jest czas na to by taki system uruchamiać w momencie gdy poszkodowany jest w aucie.

Będę wdzięczny za Wasze odpowiedzi.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: Crash Recovery System
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 21, 2013, 10:03:14 »
No mam doświadczenia  -_-

System w Polsce jest bez użyteczny , ponieważ w rzeczywistości nie idzie zidentyfikować  pojazdu .

W Anglii  ale i coraz częściej na kontynencie jest on sprzężony z bazą zarejestrowanych pojazdów.
Wówczas wyszukiwanie odbywa się po numerze rejestracyjnym. W Polsce niema takich możliwości .

No i dojeżdżasz na wypadek masz mocno pogięte BMW .

Ustal : markę , model , wersję , pojemność silnika , pakiet wyposażenia no i rocznik .

Masz wersję z 4 poduszkami czy z 8 poduszkami , jaki pakiet ? 

Niestety różnice są i odmian modeli również cała gama . Próbowaliśmy szukać nawet na spokojnie na ćwiczeniach i niestety model który wydawał nam się za właściwy nie pokrywał się praktycznie nigdy z rzeczywistością .

Są obecnie próby z QR Codem umieszczanym np. na zamknięciu wlewu paliwa , po jego zeskanowaniu telefonem dostajesz identyczne dane .
Nie umiem odpowiedzieć jednak czy będzie to aplikacja na telefonie czy będziesz musiał mieć połączenie z Internetem by ściągnąć właściwe rysunki

 


Offline osipi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Crash Recovery System
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 21, 2013, 10:33:15 »
Miko bardzo ci dziękuję za odpowiedź. Czytałem parę Twoich wypowiedzi i jestem pod wrażeniem twojej wiedzy. Trochę liczyłem na to, że się wypowiesz. Dzięki, że się wiedzą dzielisz!

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: Crash Recovery System
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 21, 2013, 10:56:00 »
No to dodam jeszcze , że za darmo ( @Sylwek może pamięta gdzie )  idzie ściągnąć z sieci w miarę kompletny wykaz w PDF.

Szuka się dłużej , ale można coś znaleźć :) .

Jak będzie taka baza w MSK/PSK to czasami w dziwnych samochodach udaje się znaleźć akumulator :)   

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Crash Recovery System
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 21, 2013, 13:18:11 »
Ja dodam, że w kraju typu Niemcy (czy w zasadzie w samochodzie, który z tego kraju przyjechał do nas w odwiedziny i który miał wypadek) warto szukać Rettungskarte lub Rettungsblatt nad kierowcą w tej opuszczanej osłonie przed słońcem. Często tam jest a jest to metoda szybsza niż szukanie czy informacje od SKKM/SKKP.

Offline osipi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Crash Recovery System
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 21, 2013, 13:50:47 »
przydatna informacja, dzięki!

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Crash Recovery System
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 21, 2013, 15:58:38 »
http://care24.pl/karta-ratunkowa-formularz
http://care24.pl/samochodowe-karty-ratunkowe.html

W tym drugim linku jest nawet informacja, że zainteresowano tym KG PSP  :wall: :wall: :wall: Cisza... a byłaby fajna akcja promocyjna

Tu jest lista w PDF kart ratunkowych dla pojazdów - niestety znaczna większość w językach zagranicznych
http://www.adac.de/infotestrat/ratgeber-verkehr/sicher-unterwegs/rettungskarte/default.aspx
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2013, 17:04:48 wysłana przez robn »
EGO = 1 / wiedza

Offline osipi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Crash Recovery System
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 22, 2013, 08:46:47 »
robn -> dziękuję  ^_^

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298