Autor Wątek: Studia studium pożarnictwa  (Przeczytany 2010 razy)

Offline KAFAR

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Studia studium pożarnictwa
« dnia: Sierpień 02, 2013, 21:43:13 »
Witam!
Otóż pytanie kieruje do strażaków obecnych bądź tych którzy w tym kierunku zmierzaja sa na studiach itp. Słuchajcie Chciałbym ruszyć na studia /studium pożarnicze, ponieważ przegapiłem juz rekrutacje do szkoły aspirantów w Częstochowie. A zauwazylem ze w warszawie w szkole głównej potrzebna jest chemia i fizyka na świadectwie maturalnym a niestety ja tego nie mam. Mógłby ktoś z orientujących sie w tym temacie wypowiedziec sie gdzie moge w wawie znalezc studia badz studium nawet prywatne w tym kierunku bez fizyki i chemi na maturze bo nie chce mi sie czekac znów do maja na rekrutacje w czestochowie a moze lepiej poczekac? Czekam na wypowiedzi .

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 523
Odp: Studia studium pożarnictwa
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 03, 2013, 08:21:49 »
Temat był już poruszany w kilku wątkach. W skrócie odpowiem Ci tyle... Jeśli obudziłeś się wczoraj z myślą że pójdę do szkoły pożarniczej to ktoś powinien wylać Ci kubeł zimnej wody na głowę. Do Aspitantki ludzie przygotowują się czasami przez całe liceum, fizycznie i teoretycznie. Nie wspomnę już o SGSP...
A jeżeli chodzi o prywatne szkoły o profilu strażackim, to po nich może znajdziesz gdzieś pracę jako konserwator gaśnic, ale w PSP nie dadzą Ci żadnych większych przywilejów a stopień i tak będziesz miał str.

Offline taz_org

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • SKKP
Odp: Studia studium pożarnictwa
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 03, 2013, 09:50:26 »
Bardzo dobrze napisał przedmówca - człowiek wyrzeka sobie wszystko: zamiast jechać na imprezę czy zamiast iść do pracy w weekend to siedziało się przy testach lub przerabiało materiał z liceum, zamiast gnić przed telewizorem biegało się i na drążku podciągało. Własnych notatek zapisałem cały zeszyt A4. Piszę tylko o samych przygotowaniach, bo pisać to mógłbym tutaj powieści o swoim zamiłowaniu do pożarnictwa...

Offline KAFAR

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Studia studium pożarnictwa
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 03, 2013, 13:07:49 »
Dziękuje za morały panowie ale ich nie potrzebuje bo nie obudziłem sie wczoraj tylko 8 lat temu jak zaczynałem przygode ze straza zapytalem tylko czy lepiej zaczekac jeszcze na rekrutacje w nastepnym roku czy ruszyc teraz gdzies

frosowsky

  • Gość
Odp: Studia studium pożarnictwa
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 03, 2013, 15:10:19 »
Kafar wiec odpowiem Ci po ludzku. Żadne inne studia pożarnicze nie zapewnia Ci roboty w PSP. Co prawda na pewno takie znajdziesz, ale to pic na wode, żeby moc kase wyciagac, tak jak rozne licea o profilu strażackim, które to nie obiecują kokosow, a na rekrutacji każdy jest taki sam. Możesz albo rok posiedzieć w domu i przygotować się do poprawki z matury, albo czekac na nastepna rekrutacje do SA/CS, wybor należy do Ciebie, w każdym bądź razie rok jesteś w plecy..

Offline KAFAR

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Studia studium pożarnictwa
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 03, 2013, 21:18:03 »
Ale ja nie musze sie przygotowywac do poprawki bo mature mam zdana tylko na moim swiadectwie maturalnym nie widnieje dodatkowa chemia lub fizyka.... Czyli lepiej poczekac do maja i przygotowac sie do czestochowy...?

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Studia studium pożarnictwa
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 03, 2013, 21:53:28 »
Złóż tu i tu