Autor Wątek: badania OSP a badania na prawko  (Przeczytany 1264 razy)

Offline baja

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
badania OSP a badania na prawko
« dnia: Lipiec 29, 2013, 20:28:16 »
Siemka. Zaczynam kurs na prawko i mam pytanie czy można zrobić od razu badania na kurs prawo jazdy oraz na  OSP za jednym podejsciem. Jestem młodym strażakiem mam nieskończone 18 lat jeszcze i jestem ciekawy czy mozna by załatwic sobie tak od razu za jednmy podejsciem dwie rzeczy.  ^_^ . miał ktos tak samo. ?

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: badania OSP a badania na prawko
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 29, 2013, 21:55:23 »
Tyle, że (w mojej sytuacji) badania na prawko to wywiad + cukier, a badania osp to lekarz medycyny pracy + spirometria + wywiad.

Offline baja

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: badania OSP a badania na prawko
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 29, 2013, 22:12:06 »
właśnie bo to też co innego bd na kazdym badaniu, no ale zobaczymy jak wyjdzie w praniu jak sie spytam lekarza co bedzie mowil. ;P ale chyba nie, bo to kasa inna idzie i tak łatwo nie da. ;/

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: badania OSP a badania na prawko
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 30, 2013, 10:32:24 »
Wszystko zależy od lekarza - jeśli ma uprawnienia i sytuacja nie wymaga dalszych konsultacji może wystawić zaświadczenie, ale prywatnie za opłatą.

Tyle, że (w mojej sytuacji) badania na prawko to wywiad + cukier, a badania osp to lekarz medycyny pracy + spirometria + wywiad.
A to tutaj mamy jednak pewną rozbieżność - u nas od jakiegoś czasu do badań pochodzi się trochę bardziej rygorystycznie, jest psycholog (wywiad i psychotesty) i dwóch lekarzy specjalistów, którzy również badają cukier, układ ruchu, zaburzenia równowagi i inne kwestie neurologiczne - efektem takich badań jest m.in. dopuszczenie do prac na wysokości.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE