Autor Wątek: Akcja protestacyjna OSP 2013  (Przeczytany 23728 razy)

Offline dh.michal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
    • OSP Żebry
Odp: Akcja protestacyjna OSP 2013
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpień 01, 2013, 23:21:36 »
Tak odnosnie argumetów do tematu to tu mam kolejny, dlaczego warto protestowac.Jak widac na zalączonym obrazku u jednych brakuje zlotych klamek a drugich na kłódkę nie stać...  :'(
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/249052_459590114115857_786709734_n.jpg

I jest wiele takich jednostek, które chcą a nie mają za co. Ale nie wszyscy tu na forum to rozumieją.
„Idę tam,skąd wszyscy inni uciekają w obawie przed śmiercią”

http://www.osp.wies-zebry.pl

Offline BM

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 432
Odp: Akcja protestacyjna OSP 2013
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpień 02, 2013, 00:17:19 »
Tak odnosnie argumetów do tematu to tu mam kolejny, dlaczego warto protestowac.Jak widac na zalączonym obrazku u jednych brakuje zlotych klamek a drugich na kłódkę nie stać...  :'(
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/249052_459590114115857_786709734_n.jpg

I jest wiele takich jednostek, które chcą a nie mają za co. Ale nie wszyscy tu na forum to rozumieją.

To jednostki, które czekają, aż ktoś przyniesie im walizkę pieniędzy, a Ci co naprawdę chcą radzą sobie dobrze. Ale nie wszyscy to rozumieją....

Offline dh.michal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
    • OSP Żebry
Odp: Akcja protestacyjna OSP 2013
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpień 02, 2013, 00:21:25 »
Tak odnosnie argumetów do tematu to tu mam kolejny, dlaczego warto protestowac.Jak widac na zalączonym obrazku u jednych brakuje zlotych klamek a drugich na kłódkę nie stać...  :'(
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/249052_459590114115857_786709734_n.jpg

I jest wiele takich jednostek, które chcą a nie mają za co. Ale nie wszyscy tu na forum to rozumieją.


To jednostki, które czekają, aż ktoś przyniesie im walizkę pieniędzy, a Ci co naprawdę chcą radzą sobie dobrze. Ale nie wszyscy to rozumieją....

Piszesz sam nie wiesz o czym, może u ciebie jest tak wspaniale, ale nie u każdego. Nie którzy chcą się starają, ale gmina nie chce pomóc, nikt nie chce pomóc, na swój koszt robią żeby się nie rozwaliło, ale to za mało. Więc to ty nie rozumiesz
„Idę tam,skąd wszyscy inni uciekają w obawie przed śmiercią”

http://www.osp.wies-zebry.pl

Offline pol102

  • Software Developer
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
  • Cichy spec od czarnej roboty.
Odp: Akcja protestacyjna OSP 2013
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpień 02, 2013, 00:49:49 »
Ku**a mać! Nie mam na flaszkę przez to moje lenistwo, ale wiem że jak spalę oponę pod kancelarią to dadzą na skrzynkę!
Jeśli robisz coś za darmo i czujesz, że daje Ci to radość, to wiedz iż muisz robić to na 200% swoich umiejętności.

Offline dh.michal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
    • OSP Żebry
Odp: Akcja protestacyjna OSP 2013
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpień 02, 2013, 01:38:23 »
Ku**a mać! Nie mam na flaszkę przez to moje lenistwo, ale wiem że jak spalę oponę pod kancelarią to dadzą na skrzynkę!

Mi proponowałeś psychiatrę, jednak bardziej dla ciebie przyda się psychiatra.
„Idę tam,skąd wszyscy inni uciekają w obawie przed śmiercią”

http://www.osp.wies-zebry.pl

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Akcja protestacyjna OSP 2013
« Odpowiedź #80 dnia: Sierpień 02, 2013, 01:42:29 »
Niech ktoś, kto ma bliżej da mu w mordę, bo ja mam ku##wa za daleko...!

Dzieciaku zostaw już ten komputer w spokoju i zajmij się czymś pożytecznym.

Michałku, koledzy z Twojej OSP wiedzą co Ty wyczyniasz? ???

Offline dh.michal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
    • OSP Żebry
Odp: Akcja protestacyjna OSP 2013
« Odpowiedź #81 dnia: Sierpień 02, 2013, 02:40:17 »
Niech ktoś, kto ma bliżej da mu w mordę, bo ja mam ku##wa za daleko...!

Dzieciaku zostaw już ten komputer w spokoju i zajmij się czymś pożytecznym.

Michałku, koledzy z Twojej OSP wiedzą co Ty wyczyniasz? ???

W mordę to sobie przywal.
Dla ciebie nie dzieciaczek, a komputer to ty zostaw. I się zajmij czymś pożytecznym. Bo ja na brak zajęcia nie narzekam.
I dla ciebie nie Michałku, rozumiesz?
Wiedzą jak najbardziej i jak czytają to się śmieją że można być takimi ...... jak wy.
„Idę tam,skąd wszyscy inni uciekają w obawie przed śmiercią”

http://www.osp.wies-zebry.pl

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Akcja protestacyjna OSP 2013
« Odpowiedź #82 dnia: Sierpień 02, 2013, 06:08:43 »
Maruda nie ziemska z tego dh.michal

Budżet Gminy Wąsosz na OSP w roku 2011 - 170tys, w roku 2012 - 156tys, w tym roku sąsiednia jednostka otrzymała nowe autko za 150tys

U nich jest źle????? Remiza również po remoncie.

Internetowy napinacz i tyle w temacie, a jeżeli chcesz zobaczyć że można bez udziału gminy działać to zapraszam do mnie :)

Offline marcinun

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Akcja protestacyjna OSP 2013
« Odpowiedź #83 dnia: Sierpień 02, 2013, 07:48:15 »
Jakoś umknął mi ten temat na forum, dawno się tak nie uśmiałem  -_-

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Akcja protestacyjna OSP 2013
« Odpowiedź #84 dnia: Sierpień 02, 2013, 08:54:09 »
Może moderatorzy  zamkną wątek na parę dni, bo się zrobiła tylko pyskówka   :milcz:

Offline dh.michal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
    • OSP Żebry
Odp: Akcja protestacyjna OSP 2013
« Odpowiedź #85 dnia: Sierpień 02, 2013, 11:24:04 »
Maruda nie ziemska z tego dh.michal

Budżet Gminy Wąsosz na OSP w roku 2011 - 170tys, w roku 2012 - 156tys, w tym roku sąsiednia jednostka otrzymała nowe autko za 150tys

U nich jest źle????? Remiza również po remoncie.

Internetowy napinacz i tyle w temacie, a jeżeli chcesz zobaczyć że można bez udziału gminy działać to zapraszam do mnie :)

Ale ty jesteś mądry. Wszystko sprawdzisz w internecie. Przyjedź i zobacz jak jest naprawdę. Sąsiednia gmina otrzymała auto bo jest w ksrg i w nią kładzie się najwięcej pieniędzy.

Wiem że  można bez udziału gminy, bo tak właśnie załatwiamy u nas sprzęt, umundurowanie.

Może moderatorzy  zamkną wątek na parę dni, bo się zrobiła tylko pyskówka   :milcz:

Także proszę o zamknięcie tematu, bo widzę że tutaj ludzie nie wszyscy, ale w większości nie chcą nic zmieniać, wrogo są nastawieni i do tematu i do mnie (mnie też czasem poniosło). Więc jeszcze raz Proszę o zamknięcie tamatu.
„Idę tam,skąd wszyscy inni uciekają w obawie przed śmiercią”

http://www.osp.wies-zebry.pl

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Akcja protestacyjna OSP 2013
« Odpowiedź #86 dnia: Sierpień 02, 2013, 12:30:21 »
Także proszę o zamknięcie tematu, bo widzę że tutaj ludzie nie wszyscy, ale w większości nie chcą nic zmieniać, wrogo są nastawieni i do tematu i do mnie (mnie też czasem poniosło). Więc jeszcze raz Proszę o zamknięcie tamatu.

Nie Ty jesteś autorem wątku więc nie Ty decydujesz o jego zamknięciu. Niemniej jednak proponuję byś trochę odpoczął od pisania tu, nabrał dystansu, przeczytał i przemyślał wszystko jeszcze raz na spokojnie.
Liczę na Twoje zrozuminie bez wyciągania dział w postaci ostrzeżeń czy banów.

Offline dh.michal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
    • OSP Żebry
Odp: Akcja protestacyjna OSP 2013
« Odpowiedź #87 dnia: Sierpień 02, 2013, 21:17:29 »
Także proszę o zamknięcie tematu, bo widzę że tutaj ludzie nie wszyscy, ale w większości nie chcą nic zmieniać, wrogo są nastawieni i do tematu i do mnie (mnie też czasem poniosło). Więc jeszcze raz Proszę o zamknięcie tamatu.

Nie Ty jesteś autorem wątku więc nie Ty decydujesz o jego zamknięciu. Niemniej jednak proponuję byś trochę odpoczął od pisania tu, nabrał dystansu, przeczytał i przemyślał wszystko jeszcze raz na spokojnie.
Liczę na Twoje zrozuminie bez wyciągania dział w postaci ostrzeżeń czy banów.


Moderatorze, ale dlaczego tylko do mnie to piszesz? madmax29 także wspomniał o zamknięciu i nic, tylko do mnie. Ja nie zdecydowałem o zamknięciu, tylko grzecznie poprosiłem, ale moderator nie widzi różnicy.
Masz rację odpocznę najlepiej na dłużej od pisania tutaj, bo na forum związkowym są prawdziwi strażacy którzy chcą zmian i są za protestem, tutaj nie.

Pozdrawiam

Moderator: Zapoznaj się z Regulaminem forum strażak.pl/ Sylwek

Cytat: REGULAMIN
13.   Jeśli chcesz przekazać wiadomość tylko określonej liczbie osób, korzystaj z "Prywatnej Wiadomości".
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2013, 21:25:15 wysłana przez Sylwek »
„Idę tam,skąd wszyscy inni uciekają w obawie przed śmiercią”

http://www.osp.wies-zebry.pl

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Akcja protestacyjna OSP 2013
« Odpowiedź #88 dnia: Sierpień 02, 2013, 22:25:24 »
Cytuj
bo na forum związkowym są prawdziwi strażacy którzy chcą zmian i są za protestem, tutaj nie.
A tutaj są tacy którzy nie chcą, tylko to robią. Poczytaj wątki, poczytaj o czym dyskutujemy. Jest tu wiele osób widzących potrzebę zmian i są  tacy którzy te zmiany wprowadzają, dzielą się swoimi doświadczeniami, a takie teksty typu tam są prawdziwi strażacy a tu nie mogę skomentować tylko w jeden sposób "BŚPG" 
:straz: to pisałem ja madmax29 nieprawdziwy (według niektórych) strażak :straz:
PS. Wspomniałem o czasowym zamknięciu wątku w celu uspokojenia emocji, mod zadecyduje

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Akcja protestacyjna OSP 2013
« Odpowiedź #89 dnia: Sierpień 02, 2013, 22:32:51 »
A Ja proponuje tą energię przekuć w doskonalenie, ćwiczenia, leprze poznawanie przepisów . 

Forum / FB  to potężne narzędzi ale trzeba umieć się nimi posługiwać .
Na pewno nie jako tablica płaczu  i pobożnych życzeń

To ja @MIKO również nieprawdziwy strażak nie chcący protestować  :wall:.

Offline Tiger

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
    • PeeM
Odp: Akcja protestacyjna OSP 2013
« Odpowiedź #90 dnia: Sierpień 03, 2013, 11:19:04 »
Ja natomiast protestuję - z tym, że przeciwko zamknięciu tego wątku. Proponuję jednak, jak przy Dowcipach - dopisać do jego tytułu "oderwanie od szarości dnia codziennego". Nie wypowiadam się tutaj, bo jako członek zarządu powiatowego z góry zostałem skreślony z listy prawdziwych strażaków więc nawet nie mam prawa do przyłączenia się do akcji protestacyjnej.
Tiger - od 25 lat udający strażaka.
Btw - forum związkowe to Hyde Park, bo tam nie ma moderatora, pewno dlatego są tam sami "prawdziwi".
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2013, 11:27:23 wysłana przez Tiger »

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Akcja protestacyjna OSP 2013
« Odpowiedź #91 dnia: Sierpień 03, 2013, 11:50:17 »
Teraz już wiadomo że z tego protestu nic nie wyniknie ,ale możemy w tym wątku zastanowić się co zrobić żeby zapobiec podobnym bublom ustawowym  (np.: nowe uprawnienia kierowców) od których odechciewa nam się działania, powodują dodatkowe obciążenia budżetu gmin  :straz:
PS:Ja u siebie w jednostce zadbałem o wymiane uprawnień swoich strażaków ,ale wiem że nowych kierowców niestety już nie pozyskam.
http://www.tvs.pl/45804,kto_bedzie_ratowal_nasze_zycie_na_slasku_moze_zabraknac_kierowcow_karetek.html
ten bubel nie tylko nas dotyczy;)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2013, 13:05:27 wysłana przez wujo 2010 »
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Akcja protestacyjna OSP 2013
« Odpowiedź #92 dnia: Sierpień 03, 2013, 12:26:19 »
Nic nie zrobicie by się ustrzec , cały kraj jest usłany bublami i potrzebą wyciągania kasy w każdym możliwym miejscu i od każdego w tym od Samorządów .
Jedyna rada starać się na partnerskich zasadach współpracować z Samorządami , bo to nasz największy i najbliższy sprzymierzeńca i  w takim przypadku udzieli  wsparcia  prawnego oraz finansowego , oraz śledzić na bieżąco to co nasi decydenci wymyślają .
 
Osobiście uważam że poziom ustawodawczy to drobiazg .

Jak byście zagłębili się w to co PSP / ZOSP zarządza i chce wymagać to dopiero włos się jeży .

Ale co ciekawe  tu nie potrzeba protestów , bo jedni i drudzy tak sobie wmówili rolę kierowniczą nad niezależnymi  Stowarzyszeniami OSP, że zaczynają między sobą  o nią walczyć , wycinając się nawzajem , robiąc na złość itd..   I prawie wszyscy w tą rolę kierowniczą  uwierzyli poza samymi OSP .
Wystarczy śledzić i obserwować .

Ostatnio opowiadano mi jak jeden Generał  tak uwierzył w swoją władzę że pozwolił sobie na oficjalnym zebraniu powiedzieć  –  „Ja jako dowódca jednostek OSP uważam że ……….”  chyba szybko ponownie nie wypowie tych słów na forum , bo sprowadzono go na ziemie bardzo szybko i boleśnie :)

Tu nie może być mowy o roli kierowniczej - jedynie o partnerstwie z Samorządami , PSP i ZOSP z zamiarem jak najbardziej skutecznego niesienia pomocy .

Niektórzy ostatnio bardzo mocno się zagalopowali i coraz częściej okazuje się że  na różnych poziomach OSP ale i ZOSP zaczyna przeciwstawiać się PSP i to co ciekawe bardzo skutecznie.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2013, 12:31:38 wysłana przez MIKO »

Offline dh.michal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
    • OSP Żebry
Odp: Akcja protestacyjna OSP 2013
« Odpowiedź #93 dnia: Sierpień 03, 2013, 16:56:24 »
Ja natomiast protestuję - z tym, że przeciwko zamknięciu tego wątku. Proponuję jednak, jak przy Dowcipach - dopisać do jego tytułu "oderwanie od szarości dnia codziennego". Nie wypowiadam się tutaj, bo jako członek zarządu powiatowego z góry zostałem skreślony z listy prawdziwych strażaków więc nawet nie mam prawa do przyłączenia się do akcji protestacyjnej.
Tiger - od 25 lat udający strażaka.
Btw - forum związkowe to Hyde Park, bo tam nie ma moderatora, pewno dlatego są tam sami "prawdziwi".

Przepraszam, miałem się nie wypowiadać ale mnie do tego zmuszacie. Sam napisałeś że się tutaj nie wypowiadasz. Więc o tobie i tych wyżej nie pisałem. Ja pisałem o tych którzy wypowiadali się przeciwnie do tego protestu.
Niestety ale dalej nie rozumiecie i widocznie nie zrozumiecie tego co piszę. Albo po prostu nie chcecie bo z góry mnie skreśliliście i to co ja piszę to rozumiecie że przeciw wam.

Teraz już wiadomo że z tego protestu nic nie wyniknie

A dlaczego tak uważasz?
„Idę tam,skąd wszyscy inni uciekają w obawie przed śmiercią”

http://www.osp.wies-zebry.pl

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Akcja protestacyjna OSP 2013
« Odpowiedź #94 dnia: Sierpień 03, 2013, 17:27:42 »

Teraz już wiadomo że z tego protestu nic nie wyniknie

A dlaczego tak uważasz?

1.  O tym proteście oprócz tego i związkowego forum nigdzie nie słyszałem.
2. Jak widać po wypowiedziach kolegów wcale nie jest wszystkim tak zle jak nam się wydaje.
3. Nawet jak by wymyślano nam najróżniejsze kłody pod nogi to i tak nie jesteśmy w stanie zorganizować się aby przeciw temu zaprotestować . 
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline BM

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 432
Odp: Akcja protestacyjna OSP 2013
« Odpowiedź #95 dnia: Sierpień 03, 2013, 17:36:23 »

Nawet jak by wymyślano nam najróżniejsze kłody pod nogi to i tak nie jesteśmy w stanie zorganizować się aby przeciw temu zaprotestować .

Ale my nie jesteśmy od tego żeby protestować tylko robić swoje. Doskonalić się, szukać rozwiązań, uczyć się od najlepszych, równać w górę, a nie tłumaczyć sobie, że inni mają gorzej. PRACOWAĆ nad tym, żeby NASZA straż rozwijała się, a nie obrażać się i strzelać fochy...
Wierzę, że każdy prawdziwy strażak będzie działał nawet jeśli będzie musiał zrzucać się na paliwo, żeby wyjechać, choć Ci którzy to rozumieją zapewne nie mają na co narzekać, choć narzekanie to domena polaków.
Pozdrawiam Was...

Offline Tiger

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
    • PeeM
Odp: Akcja protestacyjna OSP 2013
« Odpowiedź #96 dnia: Sierpień 03, 2013, 17:46:18 »
Przepraszam, miałem się nie wypowiadać ale mnie do tego zmuszacie. Sam napisałeś że się tutaj nie wypowiadasz. Więc o tobie i tych wyżej nie pisałem. Ja pisałem o tych którzy wypowiadali się przeciwnie do tego protestu.
No to się wypowiem, a co.
Ośmieliłem się na pierwszej stronie tego wątku napisać, że ośmieszycie OSP, pozwolę sobie, mimo "siły argumentów" zdania nie zmienić. Na początku tego wątku protestacyjnego na forum ZOSPRP ktoś - może Ty, nick w każdym razie inny no i interpunkcja nie taka jak Twoja, traktował wszystkich "zasiadających" w strukturach związku jak Ku Klux Klan "Afroamerykanów" w połowie poprzedniego wieku. Dowiedziałem się nawet, że zarabiam na tym, zaraz sprawdzę konto bankowe, ale "przypuszczam, że wątpię" że cokolwiek tam wpłynęło. Wiedz jednak, że po 25 latach poświęconych straży nie wybrali mnie tam kosmici, lemingi ani inne smerfy, tylko osoby, które doceniły moją pracę na rzecz OSP. Nadal jestem czynnym członkiem OSP, naczelnikiem zresztą, i za...lam jak trzeba razem z resztą.
Obrażanie kolegów z forum, typu "jakieś zero" o koledze, który na tym forum napisał więcej merytorycznej treści niż Tobie ktokolwiek przekazał i przekaże, uważam za powód do zbanowania Cię, aczkolwiek szkoda mi tego fajnego wątku, jest fun. Ewentualnie poparłbym kolegę @Kamaras, ja mam qrde jeszcze dalej, niestety. Może jednak ktoś na Mazury się wybiera i społecznie?

Cały ten protest w takim wykonaniu no i z niektórymi postulatami przypomina mi stary dowcip, jak to podobno (słowo klucz) w Moskwie na Placu Czerwonym rozdają samochody. Po dogłębnym zbadaniu sprawy, okazało się, że to szczera prawda, z tym, że nie w Moskwie a w Leningradzie (Petersburg bodaj dziś), nie na Placu Czerwonym  tylko na Newskim Prospekcie, nie samochody a rowery no i nie rozdają, tylko kradną
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2013, 18:04:04 wysłana przez Tiger »

Offline noaraf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Akcja protestacyjna OSP 2013
« Odpowiedź #97 dnia: Sierpień 03, 2013, 21:28:32 »
Koledzy, Druhowie!
Taka dyskusja do niczego nie prowadzi. A już podchody osobiste świadczą o zejściu jej na najniższy z mozliwych poziomów!!
Dh.Michal miał pomysł (w założeniach nawet nie taki wg mnie zły), wykazał pewna inicjatywę (może niezbyt przemyślaną), zaproponował wspólne działanie (nie narzucał niczego nikomu). Z wieloma postami muszę się zgodzić i przyznać rację, że trzeba koniecznie dopracować "kilka" rzeczy, by taki protest miał ręce i nogi. Tylko ja się zastanawiam, że ok - wyślemy listy do samych najwyższych, oflagujemy się, napiszą o nas w prasie i...? I co tak naprawdę uda się ugrać? Tak naprawdę, w większości chodzi o pieniądze, których brak, lub jeśli są, to jest ich z roku na rok coraz mniej. A jaka jest sytuacja w budżecie państwa - każdy wie. Czy zatem mamy szanse coś ugrać? Tak realnie myśląć.. Zgodzę się, że nierobienie niczego w sytuacji złej jest takim samym, albo większym złem, ale czy robienie czegoś na chybcika, da większy pożytek?? Może warto potraktować pomysł Dh Michała jako swoiste zaproszenie do refleksji, aby kazdy się zastanowił co możnaby próbować realnie zmienić, na co są szanse i wówczas po ogólnym zaakceptowaniu celów wtedy wszyscy, razem zażądać tego od władz - pewnie bardziej państwowych, niż związkowych. Za to skakanie teraz sobie do oczu i wytykanie, kto jest większym dzieciakiem, kto ma super-wiedzę, a kto jest przygłupem - wybaczcie, ale źle świadczy o wszystkich takich dyskutantach.
pzdr, G.

Offline dh.michal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
    • OSP Żebry
Odp: Akcja protestacyjna OSP 2013
« Odpowiedź #98 dnia: Sierpień 04, 2013, 15:57:27 »

Teraz już wiadomo że z tego protestu nic nie wyniknie

A dlaczego tak uważasz?

1.  O tym proteście oprócz tego i związkowego forum nigdzie nie słyszałem.
2. Jak widać po wypowiedziach kolegów wcale nie jest wszystkim tak zle jak nam się wydaje.
3. Nawet jak by wymyślano nam najróżniejsze kłody pod nogi to i tak nie jesteśmy w stanie zorganizować się aby przeciw temu zaprotestować .

1.Nie słyszałeś bo na razie próbuję go rozkręcić.
2.Widocznie im władza pomaga, bo nam nie.
3.Jak wcześniej pisałem była tzw. ACTA, potrafili się zebrać i zrobić protest, my widać nie damy radę choć ja nadal będę próbował, nawet jak ktoś będzie mnie straszył że przyjadą i będą sprawdzać "moją" OSP.


Ale my nie jesteśmy od tego żeby protestować tylko robić swoje. ...


Ale można protestować jednocześnie robiąc swoje. To w niczym nie przeszkadza.
Można pracować np. jako rolnik i jednocześnie być czynnym członkiem OSP.

Przepraszam, miałem się nie wypowiadać ale mnie do tego zmuszacie. Sam napisałeś że się tutaj nie wypowiadasz. Więc o tobie i tych wyżej nie pisałem. Ja pisałem o tych którzy wypowiadali się przeciwnie do tego protestu.
No to się wypowiem, a co.
Ośmieliłem się na pierwszej stronie tego wątku napisać, że ośmieszycie OSP, pozwolę sobie, mimo "siły argumentów" zdania nie zmienić. Na początku tego wątku protestacyjnego na forum ZOSPRP ktoś - może Ty, nick w każdym razie inny no i interpunkcja nie taka jak Twoja, traktował wszystkich "zasiadających" w strukturach związku jak Ku Klux Klan "Afroamerykanów" w połowie poprzedniego wieku. Dowiedziałem się nawet, że zarabiam na tym, zaraz sprawdzę konto bankowe, ale "przypuszczam, że wątpię" że cokolwiek tam wpłynęło. Wiedz jednak, że po 25 latach poświęconych straży nie wybrali mnie tam kosmici, lemingi ani inne smerfy, tylko osoby, które doceniły moją pracę na rzecz OSP. Nadal jestem czynnym członkiem OSP, naczelnikiem zresztą, i za...lam jak trzeba razem z resztą.
Obrażanie kolegów z forum, typu "jakieś zero" o koledze, który na tym forum napisał więcej merytorycznej treści niż Tobie ktokolwiek przekazał i przekaże, uważam za powód do zbanowania Cię, aczkolwiek szkoda mi tego fajnego wątku, jest fun. Ewentualnie poparłbym kolegę @Kamaras, ja mam qrde jeszcze dalej, niestety. Może jednak ktoś na Mazury się wybiera i społecznie?


Nikt ciebie nie zmusza do zmiany własnego zdania.
To nie ja pisałem ja używam i tu tam tego samego nicku dh.michal , i mam i tu i tam tylko jedno konto, więc to nie ja pisałem.
Nie każdego kto jest w wyższych władzach wybierają "leśne dziadki", niektórzy trafiają tam zasłużenie.
Druh zero-11 obraził mnie i trochę mnie poniosło. Oj kolego mylisz się na pewno przekazano mi więcej wiedzy na temat straży, niż druh zero-11 napisał na tym forum, to że ktoś dużo pisze często może nawet coś mądrego, to nie znaczy że dużo wie, bo jak by to mówił to tak, ale pisać, a może kopiować umie każdy, niczego nie sugeruje, ale to jest internet XXI wieku.
Kolejna sprawa która mnie martwi, to to że druh nie szanuje drugiego druha, nie znamy się możesz mnie nie nienawidzić, ale druh druha zawsze powinien szanować, każdego może ponieś i się po obrażać, ale takie prośby o przywalenie w mordę, no a jako Członek Zarządu Powiatowego, taka postawa druha mnie martwi.

Koledzy, Druhowie!
Taka dyskusja do niczego nie prowadzi. A już podchody osobiste świadczą o zejściu jej na najniższy z mozliwych poziomów!!
Dh.Michal miał pomysł (w założeniach nawet nie taki wg mnie zły), wykazał pewna inicjatywę (może niezbyt przemyślaną), zaproponował wspólne działanie (nie narzucał niczego nikomu). Z wieloma postami muszę się zgodzić i przyznać rację, że trzeba koniecznie dopracować "kilka" rzeczy, by taki protest miał ręce i nogi. Tylko ja się zastanawiam, że ok - wyślemy listy do samych najwyższych, oflagujemy się, napiszą o nas w prasie i...? I co tak naprawdę uda się ugrać? Tak naprawdę, w większości chodzi o pieniądze, których brak, lub jeśli są, to jest ich z roku na rok coraz mniej. A jaka jest sytuacja w budżecie państwa - każdy wie. Czy zatem mamy szanse coś ugrać? Tak realnie myśląć.. Zgodzę się, że nierobienie niczego w sytuacji złej jest takim samym, albo większym złem, ale czy robienie czegoś na chybcika, da większy pożytek?? Może warto potraktować pomysł Dh Michała jako swoiste zaproszenie do refleksji, aby kazdy się zastanowił co możnaby próbować realnie zmienić, na co są szanse i wówczas po ogólnym zaakceptowaniu celów wtedy wszyscy, razem zażądać tego od władz - pewnie bardziej państwowych, niż związkowych. Za to skakanie teraz sobie do oczu i wytykanie, kto jest większym dzieciakiem, kto ma super-wiedzę, a kto jest przygłupem - wybaczcie, ale źle świadczy o wszystkich takich dyskutantach.

Dziękuję druhu za poparcie. Ja liczyłem że tutaj pomogą mi dopracować te "kilka" rzeczy. Wyślemy i zobaczymy, jaka będzie ich odpowiedź, i czy w ogóle będzie. To na razie. Jak wyśle jedna osoba to pewnie odpowiedzi nie będzie. Ale jak wyśle, min. 20 osób, na pewno jakaś powinna być. Brak pieniędzy? Na straż brak, ale na nagrody za nic nie robienie,po 40 000 zł, to mają, to znaczy że te pieniądze są.
„Idę tam,skąd wszyscy inni uciekają w obawie przed śmiercią”

http://www.osp.wies-zebry.pl

Offline noaraf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Akcja protestacyjna OSP 2013
« Odpowiedź #99 dnia: Sierpień 04, 2013, 17:15:45 »
Dziękuję druhu za poparcie. Ja liczyłem że tutaj pomogą mi dopracować te "kilka" rzeczy. Wyślemy i zobaczymy, jaka będzie ich odpowiedź, i czy w ogóle będzie. To na razie. ...
Nobody's perfect  :rolleyes: Myślę, ze gdybyś podszedł nieco spokojniej - z samymi pytaniami na początek, a dopiero po uporządkowaniu wszystkiego zaproponował jakąś akcję protestacyjną - byłoby to inaczej przyjęte i być może nawet z entuzjazmem. A takie, że już, tu, hurra, jutro itd. przy braku planu i informacji... Wybacz, ale sam widzisz, w co się przerodziło.
Niemniej jednak proponował bym Ci skopiowanie wątków z obu forów i prześledzenie pomysłów i uwag ludzi. Może pokrzyczeli troche, ale w gruncie rzeczy - przynajmniej sprawie - są napewno  życzliwi...  Powodzenia!!
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2013, 17:25:29 wysłana przez noaraf »
pzdr, G.