Autor Wątek: Jakie Latarki Polecacie?  (Przeczytany 119858 razy)

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: Jakie Latarki Polecacie?
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 13, 2008, 20:21:10 »
A co powiecie na tę ofertę Vulkanów użytkuje je ktoś ? czy ten model już wychodzi z produkcji ? cena atrakcyjna ?
Zerknijcie
http://latarki.pl/51,52,224,latarka_ladowalna_vulcan_dual_filament_system_samochodowy_z_ladowarka_12v_dc

Offline Dzumsi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: Jakie Latarki Polecacie?
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 13, 2008, 20:48:54 »
Przed chwilą naszło mnie takie małe przemyślenie czy nie lepiej by było np. wyposażyć większość strażaków w najtańsze latarki montowane do hełmów lub uszka na klatce piersiowej w ubraniu niż kupowanie takiego szperacza vulcan?. Moim skromnym zdaniem taka opcja była by lepsza bo co z tego jak są 2 takie latarki na samochodzie a potencjalny strażak i tak porusza się po omacku? Tylko jest problem z mentalnością ludzi jak wiadomo taki sprzęt mógłby dość łatwo zmienić właściciela. Co wy na to?

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: Jakie Latarki Polecacie?
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 13, 2008, 21:04:51 »
Przed chwilą naszło mnie takie małe przemyślenie czy nie lepiej by było np. wyposażyć większość strażaków w najtańsze latarki montowane do hełmów lub uszka na klatce piersiowej w ubraniu niż kupowanie takiego szperacza vulcan?. Moim skromnym zdaniem taka opcja była by lepsza bo co z tego jak są 2 takie latarki na samochodzie a potencjalny strażak i tak porusza się po omacku? Tylko jest problem z mentalnością ludzi jak wiadomo taki sprzęt mógłby dość łatwo zmienić właściciela. Co wy na to?
Mój plan jest taki : 2 Vulkany na GBA , zamontować na wszystkie  hełmy uchwyty pod latarki Peli w moim przypadku 10 szt. i zakupić Latarki Peli 2410 myślę , że na początek 4 szt by wystarczyły .
Mam tylko jeden problem ..... przeholowałem już budżet na ten rok

Offline Dzumsi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: Jakie Latarki Polecacie?
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 14, 2008, 16:06:45 »
Mój plan jest taki : 2 Vulkany na GBA , zamontować na wszystkie  hełmy uchwyty pod latarki Peli w moim przypadku 10 szt. i zakupić Latarki Peli 2410 myślę , że na początek 4 szt by wystarczyły .
Mam tylko jeden problem ..... przeholowałem już budżet na ten rok
No to bardzo dobry pomysł nawet nie musiałbyś kupować modelu 2410 wystarczył by 2400 co prawda ma zamiast diody żarówkę ksenonową ale jest o 100 zł tańszy. Idziesz do sklepu kupujesz kilka paczek bateri wrzucasz je na pakę do GBA i pasuje. Dodatkowo myślę że gdybyś kupował od razu całość dostałbyś spory rabat. Pozdrawiam

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Jakie Latarki Polecacie?
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 20, 2008, 10:09:03 »
Ja mam pytanie odnośnie Peli 3610. Latarka jest kątowa, ale słyszałem że można po odkręceniu tego załamania skręcić ją na latarkę prostą. Czy jest to prawda czy też nie??

Offline 085

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 423
Odp: Jakie Latarki Polecacie?
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 21, 2008, 12:35:40 »
Ja mam pytanie odnośnie Peli 3610. Latarka jest kątowa, ale słyszałem że można po odkręceniu tego załamania skręcić ją na latarkę prostą. Czy jest to prawda czy też nie??

Tak pisza na stronie - po usunieciu 'stawu' latarka z katowki zmienia sie w prosta :)

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Jakie Latarki Polecacie?
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 29, 2008, 13:43:58 »
artykuł o latarkach czołowych
przeglądając net znalazłem nieduży artykuł o latarkach czołowych, może komuś jeszcze coś dopowie....
pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline firemann998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Jakie Latarki Polecacie?
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 09, 2009, 23:57:29 »
U mnie każdy ma po dwie latarki LED.Kątową przy mundurze Streamlight Survivor LED a drugą przy hełmie PELI. Spisują się rewelacyjnie.

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Jakie Latarki Polecacie?
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 10, 2009, 00:12:19 »
artykuł o latarkach czołowych
przeglądając net znalazłem nieduży artykuł o latarkach czołowych, może komuś jeszcze coś dopowie....
pozdr

Warto zwrócić uwagę na dopisek ARTYKUŁ PROMOCYJNY.

W weekend testowałem czołówki PELI podczas nocnych ćwiczeń psów ratowniczych w lesie.

PELI 2680
PELI 2690

do porównania miałem m.in. Petzl Myo XP, Petzl DuoLed i kilka innych popularnych modeli.

Jeśli chodzi o swiatło skupione to 2680 jest rewelacyjna w porównaniu do testowanych modeli. Mocny daleki snop bialego światła. 2690 Troszkę krótszy snop, ale za to przy małej odległości bardziej rozporoszone.

MYO XP porównywalna odległość do 2690, za to po zastosowaniu dyfuzora światło bardzo rozproszone.
DuoLED 5, na diodach fajnei rozprasza, niestety dostępna wersja posiadała chyba nie najlepszą żarówkę, bo słabo świeciła, wbrew zapowiedziom, o zasięgu 100m. Myślę, że z trudem 15m oświetlała. Ale mogło to byś spowodowane, faktem, że ten model miał już kilka lat.

Dziś bawiłem się przez chwilę czołówką Mactronic Outdoor Pro HLS-K2SL Luxeon Światło bardziej rozproszone niż PELI 2690, zasięg podobny.

Wadą 2680 jest wg mnie jedynie wielkość i waga.

Najprawdopodobniej zdecydujemy się na zakup PELI 2680, a jako uzupełnienie będę rozważał Mactronica HLS-K2SL .

Offline robin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Jakie Latarki Polecacie?
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 07, 2010, 22:04:56 »
Witam
Proszę mi podpowiedzieć czy do hełmów Calisi z serii Ak czy Galleta SF lepiej jest używać latarek mocowanych na uchwyt (na forach spotyka się że uchwyty słabo trzymają latarki i wypadają) czy jak "gumkach" np. jak do wędrówek górskich. I w jakie latarki lepiej zainwestować: ledowe czy xenonowe???? A jak już to jaki konkretny model polecacie??
Pozdrawiam

Offline CVY

  • str.
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
  • KP PSP
Odp: Jakie Latarki Polecacie?
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 07, 2010, 23:06:33 »
Przyłączam się do pytania robina. A dokładniej - led czy ksenon? wiele już opinii widziałem, ale nadal nie wiem czy led czy ksenon. Led podobno słabo spisuje się w zadymionym pomieszczeniu...

Offline Dzumsi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: Jakie Latarki Polecacie?
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 10, 2010, 14:29:23 »
Led podobno słabo spisuje się w zadymionym pomieszczeniu...
Ksenon też szału nie robi. Mam w posiadaniu dwie latarki marki Peli. Ledową 2410 Recoil Led i Ksenonową 3700-Big Ed. I żadna z nich podczas używania w gęstym dymie nie daje rady- widać tyle samo. Wg. mnie problemu widzenia w gęstym dymie nie rozwiąże żadna latarka czy to ledowa, ksenonowa, kryptonowa albo nawet ze zubożonego uranu. Problem tkwi w naszych oczach które po prostu nie widzą  tego co jest w dymie bo nie da rady. Musielibyśmy mieć latarkę która w dymie "wytnie korytarz" przez który będziemy mogli coś zobaczyć :-\ Porównując jednak samo światło obydwóch latarek w dymie to lepiej sprawuje się LED, ponieważ jego białe światło rozświetla dym i robi się w okół nas jaśniej, przy latarce ksenonowej takiego efektu nie ma. Podsumowując działania w dymie z latarką. Nie ma większego znaczenia jakie jest źródło światła. I tak mało co widać.
Latarka bardziej przydaje się podczas działań w nocy gdy np. dogaszamy pogorzelisko, wtedy bez latarki można się połamać. I tutaj powinniśmy się zastanowić jakie źródło światła wybrać:
LED= mniejszy pobór prądu= dłużej trzyma bateria= mniej wydatków na baterie, dobra soczewka taka jak w Recoil Led i mamy bardzo piękny słup światła doskonały podczas nocnych akcji.
Ksenon=większy pobór prądu=krócej trzyma bateria= częściej kupujemy, wszystko zależy od soczewki no i żółtawa barwa światła która także dobrze spisuje się w akcji.
Wybór należy do Ciebie.

Offline robin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Jakie Latarki Polecacie?
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 11, 2010, 09:29:16 »
Dziękuję za wskazówki z własnego doświadczenia

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Jakie Latarki Polecacie?
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 29, 2010, 21:45:15 »
Witam!
Mam pytanie dotyczące latarek, których można użyć do hełmu. Rozważamy w OSP dwie latarki:
Streamlight 4AA
oraz
Peli 2410
Który sprzęt jest lepszy?
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline Meku

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 413
    • OSP w Kruszwicy
Odp: Jakie Latarki Polecacie?
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 01, 2010, 02:21:06 »
Czytając  opis  to kupił bym  Streamlight  -  lżejsza  i  wiecej  światła.  :kwit:
Choć używam Peli  i  Wolfa.
Ale  za  tą  cenę  Wolfa  nie  kupisz.
ZSR  +  ZOSP  +  OSP
          http://www.ospkruszwica.pl

Offline GBA2,5/16Star244

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Jakie Latarki Polecacie?
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 08, 2010, 15:06:00 »
Mam pytanie do użytkowników latarki kątowej Peli model 3610 czy ten model posiada ładowarkę czy trzeba osobno baterie ładować?

Offline tomek7826

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: Jakie Latarki Polecacie?
« Odpowiedź #66 dnia: Grudzień 08, 2010, 16:01:48 »
ja u siebie z ładowarką dostałem odrazu

Offline GBA2,5/16Star244

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Jakie Latarki Polecacie?
« Odpowiedź #67 dnia: Grudzień 08, 2010, 16:44:49 »
Dzięki za odpowiedź. Właśnie szukamy latarek dla naszej jednostki OSP, najlepiej kątowych. Latarka 3610 jest w dość przystępnej cenie, ale niestety na zwykłe baterie, natomiast latarka 3660 na akumulator i cena to już ponad 600 zł za sztukę. A to jak dla nas za drogo :-\

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Jakie Latarki Polecacie?
« Odpowiedź #68 dnia: Grudzień 08, 2010, 17:56:18 »
To może coś nahełmowego? Też nie są najgorsze, a za 2-3 stówki można dostać dobre latarki.
Proponuję:
Streamlight Propolimer 4AA 7-diodową <-używam i nie mogę powiedzieć złego słowa, choć przy zakupie miałem obawy co do tej latarki. Cena to około 160-210zł
Peli 2410-kumple mają i polecają. Cena to około 270-320zł
Sprawdzałeś cenowo latarki kątowe Streamlight 90505 i 91005?
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline GBA2,5/16Star244

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Jakie Latarki Polecacie?
« Odpowiedź #69 dnia: Grudzień 08, 2010, 19:02:15 »
Rzeczywiście latarka na hełmie  może być dobrym rozwiązaniem. A co do latarek kątowych streamlight to również nie należą do tanich cena około 800 zł za sztukę.

Offline komendant74

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 150
Odp: Jakie Latarki Polecacie?
« Odpowiedź #70 dnia: Grudzień 12, 2010, 23:53:38 »
A czy ktoś zna latarki NIGHTSEARCHER ?

Firma ta proponuje strażakom zwłaszcza model COMMANDER za 600 zł.

http://www.headu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=54&Itemid=94
http://www.youtube.com/watch?v=mhFV4QGkBA0
http://www.youtube.com/watch?v=s1H0Gg6yeNw

Chcę ja kupić i waham się, gdyż nie znam tej firmy. Nie mam żadnego doświadczenia z latarkami  NIGHTSEARCHER.  Jak myślicie, nadaje się do straży i warta jest tej ceny?

Offline norbertkazik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 177
Odp: Jakie Latarki Polecacie?
« Odpowiedź #71 dnia: Grudzień 15, 2010, 07:51:29 »
Zdecydowanie polecam tą latarkę sprawdzona w boju.Wystarczy dokupić dobre akumulatory i satysfakcja gwarantowana.Ceny latarek tego typu są różne ja mam taką i jestem zadowolony.

marka: Streamlight
seria: Survivor
model: 90555
zastosowania: Straż pożarna
rodzaj produktu: latarka
źródło światła: C4 LED
ilość LED: 1
obudowa latarki: propolimer
zasilanie: akumulatorowe
kolor obudowy: pomarańczowy
wodoszczelna: bryzgoszczelna
tworzywo soczewki: poliwęglan
masa: 508 g
siła światła: 110 lm / 22,000 cd
numer atestu: FTZU 06 ATEX 0285X II 2G Ex e ib IIB T4
czas świecenia: H3,5h/L10+h/S7+h
W komplecie latarki brak baterii


[załącznik usunięty przez administratora]
Bóg stworzył mnie po to abym pomagał bliźnim nawet za cenę własnego życia

Offline Lachu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Jakie Latarki Polecacie?
« Odpowiedź #72 dnia: Luty 14, 2011, 13:02:42 »
Odświeżę trochę temat. Co sądzicie na temat lataki Peli model 3330 PM6 1W Dioda? http://www.peli.com.pl/latarki.phtml?cat_category_id=501&action=cat_product_show&cat_product_id=451. Noszę się bowiem z zakupem takiej latarki, cena nie jest zbyt wygórowana, technologia LED zwiększa czas pracy - 40h, także myślę, że jest całkiem praktyczna, może tylko nieco za mała gabartyowo. Może ktoś miał styczność z tym konkretnym modelem, jeśli tak proszę o opinię na jej temat.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Jakie Latarki Polecacie?
« Odpowiedź #73 dnia: Luty 16, 2011, 22:38:38 »
Fajna. Zastosowano LED mocy czyli nie powinno to świecić jak zabawka. Ale nie ma certyfikatu ATEX i używa baterii które nie są tak ppularne jak "paluszki" i dostępne w każdym kiosku (CR123 Lithium).
Baterie te jednak są coraz powszechniej stosowane a cena z reguły nie przekracza już 10 PLN.

Offline kol666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Latarki do hełmów
« Odpowiedź #74 dnia: Luty 22, 2012, 16:05:14 »
Witam, ostatnio kupilem sobie uchwyt uniwersalny na mojego ZS-03 i zamontowalem tam 12 ledowa mala latareczkę chinskiej produkcji, teraz zastanawiam sie nad zakupem latarki firmowej z Atex-em, i tu pojawia sie pytanie,
 1. jakie latarki posiadacie ?
2. Czy swieca na dostateczną i dobrą odległość ?

Szperając po necie znalazlem latarki Pelican, niziutka cena bo 50 zł tylko nie maja chyba przedstawiciela w Polsce.Zaznaczam ze interesuja mnie  bardziej latarki na baterie niz na akumulatorki.

Co mi polecicie, tak do 100-120 zł ?