Autor Wątek: Umundurowanie MDP  (Przeczytany 1550 razy)

Offline Jan Żeberek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Umundurowanie MDP
« dnia: Czerwiec 22, 2013, 20:05:49 »
Witajcie Druhny i Druhowie.
Mam pytanie, kto jest odpowiedzialny za wzór munduru wyjściowego MDP. Interesuje mnie to dlatego bo nie podoba mi się ten wzór. http://www.zosprp.pl/php/regulaminy/umundurowanie.pdf załącznik 4 i 4b. Chodzi mi o to dlaczego nie ma tam mundurów takich jak w OSP czy PSP np. u Ochotników sznur jest srebrno niebieski dystynkcje i pagony srebrne, u PSP złote, więc dlaczego w MDP nie może być srebrno czerwony sznur i srebrne dystynkcje do munduru jak w OSP i PSP. Proszę sobie wyobrazić jak by wyglądała młodzieżówka w tym mundurze z czerwono srebrnym sznurem i srebrnymi dystynkcjami. Chodzi mi oczywiście o mundur galowy. Proszę o odpowiedź na to pytanie bo w to co jest teraz nawet nie chcą wejść chłopacy po 15 lat co się już za dziewczynami oglądają, a chcieli by mieć mundur. Oto co ja i moja drużyna o tym myślimy.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2013, 09:37:00 wysłana przez lang »

Offline knockout003

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Umundurowanie MDP
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 22, 2013, 20:30:11 »
Ze statutu wzorcowego:

1.  Członkami zwyczajnymi OSP mogą być:
1)   pełnoletni   obywatele polscy i cudzoziemcy  mający stałe miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i nie pozbawieni praw publicznych,
2)    małoletni w wieku od 16 do 18 lat oraz za zgodą przedstawicieli ustawowych małoletni poniżej  16 lat,
jeżeli  deklarują i dają rękojmię czynnego uczestnictwa w realizacji celów OSP

Członkowie zwyczajni mają prawo:
1)   wybierać i być wybieranymi do władz OSP z  wyjątkiem małoletnich poniżej 16 lat.
2)   uczestniczyć w walnym zebraniu z prawem głosu.
3)    wysuwać postulaty i wnioski wobec władz OSP.
4)    korzystać z urządzeń i sprzętu będącego własnością OSP.
5)   używać munduru, dystynkcji i odznak.


Inaczej jest to zapisane w regulaminie MDP...
"Członkowie drużyny mają prawo używać umundurowania i odznak organizacyjnych według odrębnego regulaminu" W tym wypadku załącznika 4 i 4b.


Tak więc zależy, czy chłopaki chcą być członkami MDP, czy zwyczajnymi... kolejny absurd



« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2013, 09:37:15 wysłana przez lang »

Offline krzysiek_2k

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 326
Odp: Umundurowanie MDP
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 22, 2013, 20:54:49 »
U mnie w jednostce młodsi noszą czerwone mundurki MDP, starsi natomiast mundury granatowe, tylko że bez dystynkcji.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2013, 09:37:54 wysłana przez lang »