Autor Wątek: Kontuzja kolano więzadło krzyżowe  (Przeczytany 14228 razy)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Kontuzja kolano więzadło krzyżowe
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 24, 2013, 14:26:47 »
Mylisz się....napisz wniosek, dołącz dokumenty wymagane do wniosku a zapewne conieco fundacja ci przyzna.Sam osobiście kiedyś pisałem wniosek.

Offline sebaxll

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Kontuzja kolano więzadło krzyżowe
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 24, 2013, 14:28:04 »
Dzięki za poradę skoro się da i się coś należy to tak zrobię.

Offline denoviro

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Kontuzja kolano więzadło krzyżowe
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 26, 2013, 17:34:14 »
U mnie już kilku miało takie zabiegi z powrotem nie było problemu po 3 m-cach a jeden nawet coś około 8m-cy był na chorobowym , a co do 
komisji to pisałem wyżej  ,  jak jesteś pewny na 100% że wrócisz do służby to możesz być i 360 dni na chorobowym po tym lekarz medycyny pracy i wracasz , ale to przywilej zarezerwowany dla nielicznych .
  Kolego jeśli szukasz pewnych informacji to nie tu tylko u źródła wiem co pisze bo sam to przerabiałem tu to tylko gdybanie i chybanie .
Usiądź poczytaj ustawę  nic to nie kosztuje a uzyskasz pewne informacje i odpowiedzi na twoje pytania
Co do komisji nigdzie ale to nigdzie nie ma w naszej ustawie podanej daty kiedy masz ją przejść wszystko w gestii komendanta może Cię wysłać po 1tyg po 2 m-cach czy po 8m-cach z tego co się orientowałem to po 7-8 m-cach wysyłają bo długo się na nią czeka   ja byłem 7m-cy na chorobowym i mnie nie wysłali na komisję.

Kolory zarezerwowane są dla modów - proszę używać innych znaczników - np pogrubienia. Poprawiłem. pozdr
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2013, 20:19:48 wysłana przez robn »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Kontuzja kolano więzadło krzyżowe
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 26, 2013, 21:30:03 »
Co do komisji nigdzie ale to nigdzie nie ma w naszej ustawie podanej daty kiedy masz ją przejść wszystko w gestii komendanta może Cię wysłać po 1tyg po 2 m-cach czy po 8m-cach z tego co się orientowałem to po 7-8 m-cach wysyłają bo długo się na nią czeka   ja byłem 7m-cy na chorobowym i mnie nie wysłali na komisję.
TO ze byłes 7 miesięcy na chorobowym i obyło się bez komisji to wielbład komendanta! A co do ustawy masz racje nie ma tam  takiego zapisu ponieważ w PSP obowiązują również inne akty prawne które to regulują. Ale to musisz znaleść i sobie doczytać bo nie mam ochoty dyskutować z gościem który odpowiada w ten sposób :
  Kolego jeśli szukasz pewnych informacji to nie tu tylko u źródła wiem co pisze bo sam to przerabiałem tu to tylko gdybanie i chybanie .
To bardzo słabo materiał sam przerobiłeś!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline denoviro

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Kontuzja kolano więzadło krzyżowe
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 27, 2013, 07:18:49 »
Standardowa odpowiedź na naszym forum  0 konkretów , jak Ci się nie chce to po co zabierasz miejsce na stronie konkrety poproszę i niestety potwierdza się gdybanie i chybanie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Kontuzja kolano więzadło krzyżowe
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 27, 2013, 09:01:57 »
Standardowa odpowiedź na naszym forum  0 konkretów , jak Ci się nie chce to po co zabierasz miejsce na stronie konkrety poproszę i niestety potwierdza się gdybanie i chybanie.
Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 27 października 2005 r. w sprawie zakresu, trybu i częstotliwości przeprowadzania okresowych profilaktycznych badań lekarskich oraz okresowej oceny sprawności fizycznej strażaka Państwowej Straży Pożarnej
To przeczytaj to rozporządzenie mądralo! A potem przeproś
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline denoviro

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Kontuzja kolano więzadło krzyżowe
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 27, 2013, 09:55:33 »
Więc tak po pierwsze nie mądrzyłem się   tylko w życiu już troszkę   barier pokonałem  więc stąpam twardo po ziemi i lubie mieć wszystko na kwicie.
Po drugie ten akt prawny jest mi dobrze znany i nadal nic nie wniósł do tego co pisałeś :
po 60 dniach absencji robisz tylko ale tylko lekarza medycyny pracy tzw badanie kontrolne (wystarczy mieć kwit o zakończeniu leczenia chyba że lekarz medycyny pracy zażąda historię choroby więc kserokopia  historii potwierdzona  przez lecznice , lub jeśli w czasie chorobowego wyszły Ci badania okresowe musisz zrobić badania tak jak co roku robimy na podziale chyba że biurowy jesteś )
   

I nadal nie wskazałeś gdzie jest napisane że po 180 dniach chorobowego musisz mieć komisję.

Powiem Ci jak niejedni robią ale zaznaczam znam tylko z opowieści idą na 360 dni na chorobowe i po tym lekarz medycyny pracy i powrót do służby warunek taki że jesteś pewny że otrzymasz zdolność ( ta forma zarezerwowana jest dla nielicznych)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Kontuzja kolano więzadło krzyżowe
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 27, 2013, 12:27:31 »
ten akt prawny jest mi dobrze znany i nadal nic nie wniósł do tego co pisałeś :
po 60 dniach absencji robisz tylko ale tylko lekarza medycyny pracy tzw badanie kontrolne (wystarczy mieć kwit o zakończeniu leczenia chyba że lekarz medycyny pracy zażąda historię choroby więc kserokopia  historii potwierdzona  przez lecznice , lub jeśli w czasie chorobowego wyszły Ci badania okresowe musisz zrobić badania tak jak co roku robimy na podziale chyba że biurowy jesteś )
   
Zapis brzmi " niezależnie od termiów o których mowa w ust. 2  badania profilaktyczne przeprowadza się w  przypadku .....
Gdzie mowa w tym ustępie o  lekarzu medycyny pracy!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline denoviro

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Kontuzja kolano więzadło krzyżowe
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 27, 2013, 13:55:11 »
A badania profilaktyczne kto wykonuje jak nie lekarz medycyny pracy.No i nadal czekam gdzie jest zapis że po 180 dniach komisjaaaaaa.
Z mojej strony to już wszystko co mam do napisania kolego napisałeś coś czego nie masz czym podeprzeć  nie wiem skąd miałeś taką informację   , u mnie poprzednia kadrowa też po 6 m-cach wysyłała nowa nie wysyła bo nie ma takiego musu  i choć byś pęk to nie znajdziesz nigdzie takiego zapisu co do konkretnej ilości dni po której z obligatu  idziesz na komisję.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Kontuzja kolano więzadło krzyżowe
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 27, 2013, 14:56:51 »
1. strażak może być skierowany na badanie przed WKL MSW w każdej chwili - wystarczy, że komendant będzie miał podejrzenia, co do jego zdolności psycho-fizycznej do pełnienia służby;
2. obligatoryjnie po 60 dniach absencji chorobowej strażak jest kierowany na badania profilaktyczne (w praktyce wizyta u lekarza orzecznika komisji MSW - nie mylić z medycyną pracy); o zakresie badań badań profilaktycznych decyduje nasz resortowy lekarz - może z nich zrezygnować;
3. wypracowaną praktyką jest kierowanie po półrocznym chorobowym strażaka na pełną komisję i jest to słuszna koncepcja; może się zdarzyć, że takie orzeczenie komuś życie uratuje...

podsumowując: stwierdzam, że tak do końca racji nie ma nikt:) strażaka można skierować na pełną komisję "z partyzanta", nawet jeżeli nie chorował, ale też nie jest określone kiedy trzeba, poza przypadkami orzekania powypadkowego i przy zwolnieniach ze służby; za to na badania profilaktyczne po 60 dniach; te zaś mogą się skończyć na jednej wizycie u resortowego orzecznika bądź też pełnych badaniach profilaktycznych; orzecznik też może skierować delikwenta pełen bęben...
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline jadziuchna

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Kontuzja kolano więzadło krzyżowe
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 28, 2013, 14:08:34 »
Witam Szanownych.
W kwestii pytania dlaczego kierować na komisję po 180 dniach L4 ?
Poszukajcie w archiwach pisma KG PSP BK-V-180/17/99 z dnia 29.09.1999 odwołującego się do :
-polecenia Centralnej Komisji Lekarskiej MSWiA zawartego w piśmie Z-CKL-294/99 z dnia 23.09.1999 r
- notatki służbowej Centralnej Komisji Lekarskiej MSWiA dot. orzekania o czasowej niezdolności do służby funkcjonariuszy resortu spraw wewnętrznych i administracji.
Zgodnie z w/w dokumentami to kierowanie na WKL powinno się odbywać nawet szybciej niż po 180 dni na L 4 - zapis ma brzmienie "Wydaje się natomiast niezbędne, aby nie później niż po upływie 180 dnia od początku nieprzerwanej niezdolności do służby ......funkcjonariusz został zbadany przez komisje lekarską w celu oceny dalszej zdolności do służby- na wniosek właściwego organu kadrowego"  :mellow: