Autor Wątek: Jaką szkołę wybrać?  (Przeczytany 1764 razy)

Offline maciej1555

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Jaką szkołę wybrać?
« dnia: Czerwiec 14, 2013, 12:35:02 »
Witam,jestem tegorocznym maturzystą,marzy mi się praca w PSP.Od kilku lat jestem członkiem OSP,mam za sobą ukończony kurs podstawowy.Moje pytanie brzmi,jaką uczelnie najlepiej wybrać aby zwiększyć swoje szanse w dostaniu się do PSP,lub do szkół pożarniczych,czy Ratownictwo Medyczne czy Bezpieczeństwo Narodowe a może jeszcze inną?.O dostaniu się do szkoły pożarniczej w tym roku nie ma mowy.Może dobry pomysłem jest zrobienie licencjatu z RM i wtedy próbowanie sił w dostaniu się do szkoły aspiranckie?j.Co sądzicie na ten temat? pozdrawiam :)

Offline InfoOdBoga

  • SAPSP Krk
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 350
Odp: Jaką szkołę wybrać?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 14, 2013, 12:53:44 »
Ciężko to opisałeś :) Co zrobić by Ci było łatwiej do aspirantki czy co zrobić aby dostać się z przysłowiowego BUTA ?;d

Offline maciej1555

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Jaką szkołę wybrać?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 14, 2013, 13:16:56 »
Załóżmy,że i do "buta" i do aspiranckiej,chociaż głównie chodzi mi o szkołę aspirancką :)

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Jaką szkołę wybrać?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 14, 2013, 13:32:09 »
Rozwiązuj testy z chemii i fizyki, do tego biegaj i podciągaj się.

Offline InfoOdBoga

  • SAPSP Krk
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 350
Odp: Jaką szkołę wybrać?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 14, 2013, 13:40:35 »
Do tego trochę szczęścia + zdrowie psychiczne i fizyczne i masz przepis na szkołe;d

Offline maciej1555

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Jaką szkołę wybrać?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 14, 2013, 13:43:10 »
Rozumiem,ale chodzi mi też o to czy dało by mi coś dodatkowego,gdybym ukończył jakieś studia,chociaż licencjat,np Z Ratownictwa Medycznego i co najlepiej skończyć,żeby mieć większe szanse dostania się do tego "buta" czy do aspirantów,wiem,że RM na pewno się przydaję a co jeszcze z poza uczelni nie pożarniczych Bezpieczeństwo Narodowe?

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Jaką szkołę wybrać?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 14, 2013, 13:48:58 »
Za kat. C masz dodatkowe pkt i za ratownika medycznego (z tym, że teraz nie ma już studnium, a musisz iść na normalne studia 3 letnie)

Offline maciej1555

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Jaką szkołę wybrać?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 14, 2013, 13:54:57 »
A jak chcę się dostać do PSP zaczynając od strażaka,to czy oprócz wiadomo testu sprawnościowego mile widziane są ukończone jakieś studia?,np. to RM ,daje to jakieś większe szanse przy naborze ? a znacie może jeszcze jakieś kierunki studiów które pomagają w znalezieniu pracy w PSP?

Offline Fireman22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: Jaką szkołę wybrać?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 14, 2013, 15:57:00 »
Chłopie..poszukaj trochę..to nie boli..Tutaj masz wytyczne co do przyjęcia z "drogi"..
http://www.straz.gov.pl/data/other/wyty_.pdf

wszystko opisane..za co i ile pkt możesz dostać..szkoły za jakie dostajesz pkt.. reszta uprawnień dodatkowych wałkowana na forum..

http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,7962.0.html

co do szkół.. wszystko masz na stronie szkoły do której chcesz się ubiegać.. do SA tylko rat-med masz pkt.. żadna inna szkoła...
"jeśli czegoś pragniesz to jesteś w stanie osiągnąć wszystko"