Autor Wątek: Umundurowanie Mdp  (Przeczytany 58931 razy)

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 06, 2006, 21:28:33 »
Wlasciwie kolega SenseY ma racje, mlodziez musi sie jakos odrozniac od starszych strazakow, moze niech MDP (starsza grupa) chodzi w koszarówkach ale zamiast miec napisow STRAŻ zamowic napisy Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza wedlug mnie to dobry pomysl.
Pozdrawiam!

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 07, 2006, 13:37:36 »
Zwykła, czarna koszulka z napisem "Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP ...", można też mieć polo etc.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 08, 2006, 07:20:08 »
Nie zapominaj ze MDP dziala takze zimą a przy minusowej temperaturze ciezko jest chodzic w samej koszulce ^_^

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 22, 2006, 09:54:14 »
Zamierzam dla mojej MDP ( głównie dziewcząt) uszyć mundury w zaprzyjaźnionym  zakładzie krawieckim. Chciałbym żeby odróżniały się od mundurów OSP czy macie jakieś wzory??jakieś kroje??Robiliście coś takiego w waszych jednostkach?? :huh:

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 30, 2006, 23:32:05 »
Hym nie doczekałem sie odpowiedzi na moje pytanie. Więc zrobiłem w ten sposób że mundury dla MDP będą takie jak bluza olimpijka w PSP, tylko że w jasnym granacie, no i oczywiście do tego spudniczka bo mówie tu o dziewczęcej drużynie. Szycie zaczyna się w poniedziałek na święta mają być gotowe.Tylko zastanawiam się jakie nakrycie głowy?Mamy czapki jokeyki ale w czarnym kolorze i nie iwem czy będa pasować.?Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2006, 23:34:43 wysłana przez ttomipsp »

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 31, 2006, 21:11:44 »
U mnie za ubiór MDP służą nam czarne spodnie, czerwone koszule, czapka z daszkiem no i w razie niepogody czarna kurtka. Jeśli przychodzi nam wykonywać prace społeczne lub ćwiczyć na podwórku to ubieramy się w stare moro wyciągnięte z magazynku :)
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 04, 2006, 20:29:47 »
Emil kombinacji jest wiele, jednak wszystko wymaga nakładów finansowych, a nas co niektóra na to nie stać. Młodziki wstydzą się munduru ?!
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 04, 2006, 20:35:09 »
Tak, niestety taka jest prawda, że niektórzy wstydzą się założyć mundur MDP. Ale na szczęście z wiekiem to mija.
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline wons

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
  • wrrrr...
    • http://www.osp-polczyn.nazwa.pl
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 06, 2006, 13:22:38 »
Tak, niestety taka jest prawda, że niektórzy wstydzą się założyć mundur MDP. Ale na szczęście z wiekiem to mija.

 Też tak kiedyś miałem - jedna z moich podopiecznych nie chciała założyć munduru na święto 11 listopada, aby w klasie sie z niej nie śmieli. Jakoś udało mi się ją przekonać, że założyć ten mundur mogą tylko wybrani ludzie, że ci co się śmieją w rzeczywistości zazdroszczą jej tego wyróżnienia. Zadziałalo i od tej pory nie ma problemu z założeniem jakiegokolwiek munduru :D

Pozdro
Zapraszam na oficjalną stronę OSP Połczyn-Zdrój
Forum poszukiwaczy Historii... Historia, Przygoda,Pasja...

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 07, 2006, 14:25:03 »
Ja nigdy nie wstydziłem sie munduru bo zawsze czułem sie wyrózniony, a ojciec tłumaczył mi, ze mundur jaki by niebyl trzeba nośić go z dumą i szacunkiem obojętnie czy będzie czerwony czy różowy, zielony czy czarny. Nie powiem, ze koledzy z podworka sie zemnie nie naśmiewali bo zawsze kiedy kolonich przechodziłem w czerwonym mundurku zawsze slyszalem ich smiech ale wiedzialem, ze oni poprostu mi tego zazdroszczą. Teraz juz nie biegam w czerwonej koszuli tylko w koszarówce ale mundur jaki by nie byl zawsze jest tak samo ważny bo jest to żecz wyjątkowa i nie kazdego "stać" na to by nościć mundur. 

Offline karola998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 10, 2006, 17:34:04 »
Koledzy macie rację, u mnie chlopaki tez nie chcą nosić czerwonych mundurków bo uważają je za obciach dlatego noszą mora. A dziewczyny noszą bez oporu. Sama wiem z swojego doświadczenia, że jak ja nosilam czerwony mundurek to od ludzi słyszałam różne rzeczy i to nie było nic przyjemnego. Jednak dla mnie mundur to mundur.
Młodzi przydają się w OSP bo w koncu to oni powinni podtrzymywać tradycję.
karola998

Offline zwirekfireman

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 19, 2006, 18:52:41 »
Ja tam nie wiem w czym kto widzi problem :wacko: jesli u nas ktos juz wstepuje do MDP to poprostu sie dostosowuje :mellow:i bardzo rzadko bywa zeby komus sie cos nie podobalo ^_^dziewczeta tak samo jak i chlopcy sa dumne z tego ze naleza do strazy

Offline pastor

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 14, 2006, 12:23:34 »
Witam w mojej jednostce MDP chodzi w galowych mundurach osp tyle że na rękawach mają naszywki "Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza"
a do brudniejszych prac zakładają koszarówki

Offline orzech

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 14, 2006, 14:24:32 »
Moja jednostka MDP na ostatnich zawodach była w mundurach maro bo nikt nie chce nas za sponsorować :angry:

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 15, 2006, 18:22:13 »
Witam Szanowni koledzy zrozumcie jedno nie róbcie samowolki z osp to jest związek i są jakieś przepisy a przepis mówi wyraźnie o tym jak powinni być ubrani MDP i nie wolno tego robić odwrotnie
http://www.zosprp.pl/php/index.php?mode=dzial&id_dzial=22&id_poddzial=27 tu masz regulamin umundurowania poczytac sobie a potem sie wypowiadać bo to jest bez sensu gadac o glupotach ludzie przestancie jest regulamin i trzeba sie jego trzymac.
Pozdrawiam wszystkich

Offline wons

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
  • wrrrr...
    • http://www.osp-polczyn.nazwa.pl
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 16, 2006, 10:18:21 »
 Zgadzam się ze stwierdzeniem, że jest regulamin i jego należy się trzymać, ale...
 Należy również zwrócić uwagę na fakt niedofinansowania Straży Ochotniczych... Jak już są pieniądze - to idą na mundury bojowe i sprzęt - bo to najważniejsze...
 Stąd wynika poruszony przez kilku druhów powyżej problem - w co ubrać MDP choćby na zawody :?: Jeżeli chodzi o mundury wyjściowe- mamy czerwone i jest fajnie. Ale ZG powinien również wziąć pod uwagę, że chłopcom się czerwień kojarzy z "obciachem" - i trudno to zmienić...
 Na zawody - regulamin  mówi, że drużyna powinna być ubrana jednolicie i mogą to być dresy.... Nie jest sztywno określone, że muszą to być mundury takie to a takie. Jeżeli jednostka nie posiada kompletu dresów - wyposaża MDP w to, co akurat ma - np. w stare moro.
 Z własnego podwórka wiem, że trudno jest kupić 10 identycznych dresów - sklepy nie mają po tyle i hurtownie też miały problem z dostarczeniem 10 takich samych dresów...

 :mellow:

 
Zapraszam na oficjalną stronę OSP Połczyn-Zdrój
Forum poszukiwaczy Historii... Historia, Przygoda,Pasja...

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 16, 2006, 14:11:22 »
 U nas z powodu braku kasy (prawie jak wszędzie) na zawodach drużyna MDP występuje w jednolitym kolorze spodni dresowych - staramy sie by były jak najbardziej podobne i w białych koszulkach /zwykłych/ i nikt nie ma nic przeciwko -( dodam ze młodzieżówka kupuje sama sobie strój,który nie kosztuje za dużo a i po zawodach bedzie im służył )- ani sędziowie ani organizatorzy . :mellow:

Czasami tylko niektórzy z młodych burzą sie ze nie maja takich ciuchów jak my ale wtedy pozostaje tłumaczenie ze takie są realia a na koszarówki przyjdzie im czas jak wejdą w dorosłe życie w ramach OSP .
Dołącze sie do poprzedniej wypowiedzi młodzież nie lubi nosić koloru czerwonego (co niektórzy uważają go za pedalski :rolleyes: ) dlatego w tym mundurku  jaki występuje powinna sie zmienic kolorystyka na niebieski albo czarny

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 16, 2006, 21:37:23 »
Dołącze sie do poprzedniej wypowiedzi młodzież nie lubi nosić koloru czerwonego (co niektórzy uważają go za pedalski :rolleyes: ) dlatego w tym mundurku  jaki występuje powinna sie zmienic kolorystyka na niebieski albo czarny
hehehe... święta prawda!
U nas do zawodów jeszcze jest troche czasu (09 wrzesnia) więc wszyscy zdąrzą sie w coś ubrać. W ubiegłym roku zostały zakupione dresy (identyczne) 10 sztuk, ale co z tego jak są one w rozmiarach na dzieci w wieku 10-14 lat a w MDP prawie wszyscy chłopcy są w wieku 16-18 lat.
U nas w tym roku zawody będą jeszcze w starym systemie więc chłopcy startowac będą juz jako seniorzy (w koszarówkach) :mellow:, ale są też inne okazje, na które dresy z pewnoscią będą potrzebne.

Offline Adriano

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 15, 2006, 12:00:32 »
No i zakupiłem mundury MDP. I powiem że spotkały się z uznaniem a szczególnie spodnie bojówki. Brakuje tylko w zestawie krawatów - nie wiem (!?)
Jedyny problem to, że nie ma opcji letniej. W czerwonych bluzach jest trochę ciepło. Wpadłem na pomysł aby dokupić koszulki i nanieść logo MDP np. w kolorze białym z kolorowym nadrukiem.
Niestety budżet w tym roku na to nie pozwoli ale w przyszłym roku o tym pomyślimy.
Pozdrawiam i dziekuje za wszelkie wasze uwagi na rozpoczęty przeze mnie 5 lutego temat.
"Zapytać możesz - wiedzieć nie musisz"

اكد البروفسور يانوش دانتسكي رئيس قسم الدراسات العربية والاسلامية فى

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 15, 2006, 15:13:36 »
Koszulki letnie dla MDP (ze wszystkimi oznaczeniami MDP) możesz dostać
na www.osprota.pl

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 29, 2007, 11:39:20 »
Myślę, że w tej kwestii pora na zmiany. I tak kazda MDP chodzi inaczej ubrana - co widać na zawodach.

Mam mały przeciek, iż wkrótce jedna z firm działających na terenie Polski wprowadzi do ofery jednolity strój, widziałem już wstępny projekt. Cena ma być przyzwoita a ubrania wygladają bardzo obiecująco.
Ubranie: bluza+spodnie, czapka, koszulka z logo MDP, do tego bedzie można dokupić kurtkę zimową 3/4.

Postaram się dowiedzieć konkretów.

pozdrawiam


Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 29, 2007, 12:53:10 »
Fajnie by było, gdyby ten ubiór był choć trochę przewiewny... w starym umundurowaniu można się zaparzyć np. w Boże Ciało...
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

sikor

  • Gość
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 07, 2007, 12:29:59 »
naszee umundurowanie mdp wygląda tak:
-pas
-kask
I TO WSZYSTKO

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 07, 2007, 17:10:17 »
naszee umundurowanie mdp wygląda tak:
-pas
-kask
I TO WSZYSTKO
No to na pocieszenie powiem ci ze nie tylko u ciebie.
Ale mam nadzieje ze i jakieś dresy i koszulki , bo sam pas i kask nie zasłonią wszystkiego  ^_^

Offline Sgt.Jacob

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 182
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 10, 2007, 17:41:32 »
u mnie w jednostce MDP posiada umundurowanie zakupione w firmie ZGODZIO (czapka, kurtka, spodnie, T-Shirt, pas) do tego helmy oraz buty sportowe. Puki co mlodziki nie narzekaja :wacko:
"Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia" Albert Einstein