Autor Wątek: Umundurowanie Mdp  (Przeczytany 58927 razy)

Offline Marcinkiewicz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #75 dnia: Wrzesień 10, 2007, 19:52:53 »
Powitać Wszystkich opiekunów!!!!
Jestem opiekunem MDP Narewka i w tym roku wystartowalismy poraz pierwszy wyłącznie w koszulkach... Planuje zakup dresów dla drużyny na zamówienie w zakładzie krawieckim poniewaz wiem iż zakup koszarówek o tak malych rozmiarach i dopasowanych do dziewczyn graniczy z cudem... Pozdrawiam

Offline DziewczynyZmdp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #76 dnia: Grudzień 04, 2007, 12:30:01 »
 :mellow: :mellow:Jestesmy dziewczynami z MDP Narewka :3 :P Bardzo się cieszymy  z przynalezności do druzyny. Mamy nadzieje że zdobedziemy jeszce wiele dobrych miejsc....
Pozdro dla Prezesa( Marcinkiewicza ) :*:*:*

Offline Darek3xP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #77 dnia: Grudzień 04, 2007, 20:29:33 »
Młodzieżowcy też zasługują na przyzwoite umundurowanie i moim skromnym zdaniem powinni wyglądać jak strażacy. "Umundurowanie koszarowe" oczywiście z odpowiednimi naszywkami i do tego zestawu czerwone czapeczki - te które obecnie mają. A te czerwone mundurki oddajmy do Mysłowic !!!

Pozdrawiam wszystkich młodzieżowców !

Offline malina998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Szef wszystkich szefów :)
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #78 dnia: Grudzień 29, 2007, 21:16:04 »
czapki moga mieć normalne.. wystarczy jakis mały znaczek na ramieniu czy gdzies gdzie wyraźnie jest zaznaczone ze to jest MDP. Wtedy byłoby gut  :mellow:

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 25, 2008, 15:28:25 »
Witam u nas młodzieżówce zamówiliśmyjuż dawno ubrania koszarowe na wymiar szyte ale w nogawkach nie ma ściągaczy i super piękie się prezentują chłopaki. Jesteśmy bardzo z tego zadowoleni. -_-

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #80 dnia: Luty 18, 2008, 08:54:28 »
U nas na zawody i inne tego typu imprezy zakładaliśmy w MDP (gdy jeszcze byłem młodzikiem, kiedy to było...) "moro" z naszywką "straż pożarna" (fluo) na plecach. Wszystkim to pasowało ;-)
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Oomphiak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #81 dnia: Luty 18, 2008, 13:44:40 »
Nasza MDP wygląda conajmniej średnio... Na zawodach są w dresikach z wyhaftowanym na plecach napisam MDP... a na uroczystościach... co tu dużo pisać, na uroczystościach raczej ich nie ma... cóż mnei też by nie było  gdybym nie miała munduru.... Taki właśnie urok mojej jednostki. Naszczęście dla mnie MDP to stare czasy...

"Są dwie rzeczy nieskonczone wszechświat i głupota ludzka,
choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" A.Einstein

Offline wons

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
  • wrrrr...
    • http://www.osp-polczyn.nazwa.pl
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #82 dnia: Maj 09, 2008, 01:23:41 »
 Zakupiliśmy ostatnio kurtki MDP. Calkiem dobrze się prezentują.
Z obserwacji:
Przy okazji smutnej uroczystości tragicznie zmarłego strażaka 4 naszych młodzików w mundurach z WUSu i tych kurtkach, niosła poduszki z medalami. Ludzie bardziej na nich zwrócili uwagę niż na nas, dorosłych. Do nas przywykli - a tu mieli wyraźnie pokazane, ze młodzi tez do straży moga należeć. Zaowocowało to nowymi członkami MDP jeszcze przed ogłoszeniem naboru w szkolach.
 Warto odróżnić mundury MDP od mundurów dorosłych strażaków.
Zapraszam na oficjalną stronę OSP Połczyn-Zdrój
Forum poszukiwaczy Historii... Historia, Przygoda,Pasja...

Offline Tomcio1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 114
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #83 dnia: Maj 26, 2008, 22:23:32 »
Mam pytanie wynikające z mojej niewiedzy - przyznaję się. Mianowicie po głowie chodzi mi pewna sprawa. Czy członek Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej może sobie wyskoczyć np. na zawodach pożarniczych w koszulce z napisami STRAŻ na plecach i na piersi oraz logiem OSP? Czy może musi to być koszulka wyróżniająca to, że jest tylko członkiem młodzieżówki?  Z góry dziękuje za odpowiedź.  -_-


@ Scalono wątki.
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2008, 22:26:44 wysłana przez MGNACZUS »

Offline strazak_lukas

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #84 dnia: Lipiec 22, 2009, 21:18:34 »
te stroje powinny byc jednolite a nie każdy ubrany inaczej dziewczęca inaczej młodziki inaczej starsi inaczej to głupio wygląda :szalony:

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #85 dnia: Lipiec 22, 2009, 21:28:54 »
Nawiązując do innych wątków oraz wybiegając w przyszłość stwierdzam, że MDP nie powinno posiadać takie samego umundurowania. Znając życie oraz napalonych członków MDP na pewno byłby przypadki przyjeżdżania na przysłowiowych rowerach w koszarach na miejsce działań a o dalszych skutkach już chyba nie trzeba pisać i nie ten wątek.

Offline Janosik1996

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #86 dnia: Lipiec 27, 2009, 17:32:22 »
ja musiałem sam sobie kupić mundur koszarwy. na stronce www.sprzet-poz.pl są mundury od 164 więc tyle co ma przeciętny 12 latek a młodszych nie mamy w mdp - __ -
jĘdReK

Offline Janosik1996

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #87 dnia: Lipiec 27, 2009, 17:41:37 »
przecież prawo mówi że na zawody mdp może być ubrane w moro dresiki lub
ubranie koszarowe. Byle wszyscy mieli ttakie same- __ -
jĘdReK

Offline PatiMDP

  • Pati... ale już nie MDP :)
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 292
  • Członek Zarządu, ratownik - kierowca
    • OSP Praszka
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #88 dnia: Sierpień 18, 2009, 19:37:38 »
My mamy ciemno niebieskie dresy, a z tyłu na bluzie napis OSP Praszka. :mellow: Dresy są śliskie, ale przewiewne. Nie ukrywam, że fajnie by było chodzić w koszarówkach, ale dresy też są fajne. :kjezyk: Tylko jest u nas taki problem, że jesteśmy w drużynie bardzo zróżnicowani rozmiarowo. Na 2 koleżanki rozmiar S jest za duży, a np. na mnie nawet NOMEX pasuje. No drugi kłopot to kasa... :rolleyes:
Mercedes Benz Atego 1629 GCBA 4,5/16
Mercedes Benz 409 GLBA 1/8+RD
IFA SD30

Offline Janosik1996

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #89 dnia: Sierpień 25, 2009, 00:45:56 »
u nas nie ma dziewczyn ale też są takie huherka że szkoda gadać. według mnie powinni zrobić normalnie koszarówki tak jak dla starych tylko że stył na plecah zamiast straż to MDP i miejscowość
jĘdReK

Offline kasiunia998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #90 dnia: Sierpień 25, 2009, 21:58:21 »
My mamy ciemno niebieskie dresy, a z tyłu na bluzie napis OSP Praszka. :mellow: Dresy są śliskie, ale przewiewne. Nie ukrywam, że fajnie by było chodzić w koszarówkach, ale dresy też są fajne. :kjezyk: Tylko jest u nas taki problem, że jesteśmy w drużynie bardzo zróżnicowani rozmiarowo. Na 2 koleżanki rozmiar S jest za duży, a np. na mnie nawet NOMEX pasuje. No drugi kłopot to kasa... :rolleyes:

u mnie tez mlodziezowka ma takie sliskie dresy z napisem z tylu i rzeczywiscie sa one dosc fajne i przewiewne

Offline PatiMDP

  • Pati... ale już nie MDP :)
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 292
  • Członek Zarządu, ratownik - kierowca
    • OSP Praszka
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #91 dnia: Wrzesień 02, 2009, 20:48:01 »
Niedawno się dowiedziałam, że w następnym roku będą dwie drużyny: 12-16 i my czyli 16-18 (no i jeszcze dorośli) więc w związku z tym, że nie ma za dużo dresów to młodsi będą występować w dresach, a my będziemy biegać w koszarówkach. :mellow:
Mercedes Benz Atego 1629 GCBA 4,5/16
Mercedes Benz 409 GLBA 1/8+RD
IFA SD30

Offline czymek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Oficjalna Strona OSP Ursus
Odp: Umundurowanie Mdp
« Odpowiedź #92 dnia: Październik 25, 2009, 12:38:56 »
W miarę dobrym rozwiązaniem jest zamówienie czarnych mundurów BDU (ok 100 zł) z rzepami nad kieszenią, na plecach i na rękawie, do tego buty desanty WP (ok. 100 zł), czapki dżokejki OSP, i można do tego jeszcze pas od sztabówki. Ze wszystkim wyjdzie ok. 260zł, a takie rzeczy jak czapki może znalazły by się wolne w magazynie, nie jest to małą cena, ale i tak taniej niż koszarówka i są buty.

na przykład
Osp Ursus