Autor Wątek: Zawody OSP - błędy i różna interpretacja przepisów.  (Przeczytany 72397 razy)

Offline FR998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Zawody OSP - błędy i różna interpretacja przepisów.
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 12, 2017, 19:07:43 »
Witam, na początku zaznaczę ze w tematykę zawodów dopiero się wdrażam, a moje pytania to(chodzi mi o zawody sportowo-pożarnicze OSP)
- czy jedna OSP może wystawić w jednej konkurencji wiecej niż jedną drużynę - jesli tak lub nie to proszę o podparcie tego regulaminem,
czy strażak z danej jednostki OSP może startować w tej samej dyscyplinie wiecej niż w jednej drużynie... tzn. wystartował w drużynie 1 w OSP .... i za chwilę idzie do drużyny 3 tego samego OSP.
Pytania te zadaję ze względu na to że u mnie w gminie jedna z jednostek OSP(najlepsza) to praktykuje
"Sens istnienia straży pożarnej to podział bojowy"

Offline krzysiek_2k

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 324
Odp: Zawody OSP - błędy i różna interpretacja przepisów.
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 13, 2017, 09:50:33 »
Witam, na początku zaznaczę ze w tematykę zawodów dopiero się wdrażam, a moje pytania to(chodzi mi o zawody sportowo-pożarnicze OSP)
- czy jedna OSP może wystawić w jednej konkurencji wiecej niż jedną drużynę - jesli tak lub nie to proszę o podparcie tego regulaminem,
czy strażak z danej jednostki OSP może startować w tej samej dyscyplinie wiecej niż w jednej drużynie... tzn. wystartował w drużynie 1 w OSP .... i za chwilę idzie do drużyny 3 tego samego OSP.
Pytania te zadaję ze względu na to że u mnie w gminie jedna z jednostek OSP(najlepsza) to praktykuje
Ad. 1 - u nas się to praktykuje - jest to kwestia dogadania przed zawodami.
Ad. 2 - takiego czegoś nie robimy. Przed zawodami są imienne listy zawodników, jedynie mechanik jest "wspólny" ale nie w tej samej kategorii wiekowej.

Offline wiktus70

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Zawody OSP - błędy i różna interpretacja przepisów.
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 08, 2019, 00:38:00 »
Odświeżam temat (niżej pdf do "odgórnej" interpretacji)

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Zawody OSP - błędy i różna interpretacja przepisów.
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 08, 2019, 13:23:15 »
wszystko fajnie tylko że zapis
Cytuj
Za rozpoczęcie procesu łączenia węży nie uznaje się samego włożenia kłów w otwory łącznika/nasady, ale przekręcenie dowolnego łącznika choćby o milimetr. Kły łączników (lub nasady smoka) mogą być włożone w otwory korony łącznika węża leżącego jeszcze na ziemi.
nie rozwiązuje problemu.
Jak niby sędzia ma stwierdzić fakt milimetrowego połączenia? ŻYCZĘ POWODZENIA.
Jak dla mnie tylko poprzez zatrzymanie startu drużyny i sprawdzenie ,jeśli tego nie zrobią  nie ma tematu .Taki zapis doprowadzi do wielu kontrowersji bo jedni będą widzieli ruch dłoni który doprowadził do przekręcenia o milimetr a inni NIE.
Najlepszym rozwiązaniem  byłoby że kły koron nie mogą być wprowadzone w korony wtedy wizualnie z odległości bez milimetrowych uchybień można stwierdzić uczciwie bez skrzywdzenia kogokolwiek czy doszło do milimetrowej  nieprawidłowości.   
No i pozostaje furtka dla sędziów na wyeliminowanie lub nie drużyny poprzez nałożenie punktów karnych,bo przecież mógł widzieć że jednak przekręcono o owy milimetr lub nie.To samo  z podnoszeniem węzy dla jednego wystarczy 1mm a inny powie że 2 cm to za mało.
Generalnie  kiepska interpretacja,
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2019, 22:03:50 wysłana przez jgk »