Rozwój osobisty i zawodowy > Konkursy, Turnieje, Zawody

Zawody OSP - błędy i różna interpretacja przepisów.

<< < (2/6) > >>

Ice-Man:

--- Cytat: Meku w Czerwiec 09, 2013, 22:05:09 ---do @Ice-Man dobrze  kombinujesz, ale  woda  łącznika  zaleje  i  nawet  razem nie  dacie  pociągnąć nawodnionej  lini  wężowej.
Jak  rozdzielaczowy  przytrzyma  wodę dla  pierwszej  na   rozdzielaczu  to  tracisz  cenne  sekundy.


--- Koniec cytatu ---

No właśnie w czasie gdy I rocie wyleciała woda z prądownicy my zaczynamy ciągnąć naszą linię i powiem szczerze że jak rozdzielaczowy delikatnie odkręca nam zawór to do lini idzie nieco wody i już ona się nieco nawadnia to my dobiegamy w miarę blisko pachołków ale jak już dam sygnał to na wodę na pełnej mocy czekam jakieś 2-3 sekundy co i tak jest dużo szybciej niż robiliśmy to "tradycyjnie" rok temu że wyrzucałem wąż jakieś 15 za rozdzielaczem a dwa i tak żeśmy z wodą wtedy dużo czekali bo rozdzielaczowy musiał czekać aż łącznik na środku zepnie linie żeby woda nie wyprzedziła pomocnika II roty. Z czego na treningach kiedy my II rota jesteśmy gotowi to I dopiero wykonała zadanie więc nie ma za bardzo przytrzymania, pytanie czy jest to zgodne z regulaminem bo w tym roku może na powiatowe się załapiemy :D

Dzumsi:
@Ice-Man.

--- Cytuj ---Nieregulaminowe sprawianie węży tłocznych – 5 punktów karnych
1) rozwinięcie drugiego odcinka linii głównej przed postawieniem rozdzielacza na ziemi,
2) łączenie linii przed postawieniem rozdzielacza,
3) rozwinięcie węża bez wyrzucenia lub po wypadnięciu,
4) brak podtrzymania linii gaśniczej przez pomocnika,
5) rozwijanie każdego odcinka linii wężowej w niewłaściwym miejscu.
--- Koniec cytatu ---
Właśnie z powodu
--- Cytuj ---Zawody OSP - błędy i różna interpretacja przepisów.
--- Koniec cytatu ---
dla bezpieczeństwa u nas przodownik rzuca swój wąż na wysokości środka rozwiniętego węża pomocnika. Wtedy rozdzielaczowy może śmiało, a nie delikatnie wtłoczyć wam już pół odcinka 52. Ważne aby pomocnik rozwinął w całości swój wąż w kierunku biegu bez serpentyn itd. Wtedy 10 metrów od rozdzielacza ma połącznik przodownika i ma 10 metrów na skręcenie i naciągnięcie drugiej części swojego węża.

Ice-Man:
@Dzumsi no tak właśnie obawiam się tego "rozwijania każdego odcinka linii wężowej w niewłaściwym miejscu", ale skąd mam wiedzieć dokładnie gdzie mam rozwinąć swój wąż, skoro pomocnik II roty jest jakieś 10m za mną, ja przekroczyłem linię rozdzielaczowego i nie mogę przekroczyć linii prądowników. Wydaje mi się że mam całe poletko do rozwinięcia swojego węża, od rozdzielacza do linii prądowników :D

sslawek77:
1. przodownik roty zabiera z podestu
prądownicę oraz odcinek węża W-52 i biegnie po dowolnej stronie linii głównej na wysokość
rozwinięcia pierwszego odcinka linii gaśniczej. Następnie rozwija wąż w dowolny sposób
w kierunku stanowiska gaśniczego

2.Pomocnik roty z zabranym z podestu odcinkiem węża W-52 biegnie na wysokość rozdzielacza
i z tego miejsca rozwija zwinięty wąż....... Łączy w dowolny sposób jeden koniec węża do lewej nasady wylotowej rozdzielacza,
a z drugim biegnie do przodu rozwijając wąż na całą długość. Następnie łączy w dowolny sposób
z odcinkiem węża rozwiniętym przez przodownika roty....

wszystko wyraźnie jest napisane, co gdzie i kiedy trzeba robić, jak ktoś ma problem z określeniem środka i widzi go "przy rozdzielaczu" to raczej nie powinien startować w zawodach....zresztą po to się ćwiczy ze by nie było " a bo ja nie wiem gdzie jest środek"

Lacky:
Reprezentacja KDP z mojej jednostki, bierze udział w najbliższym czasie w zawodach wojewodzkich. Na odprawie bardzo dokładnie przeprowadzono interpretację regulaminu. Pozwolę sobie wrzucic tu link, bo niektórych może to zainteresowac i zastosują to u siebie przy organizacji przygotowań do zawodów. Z tego co udalo mi się nieoficjalnie dowiedziec, regulamin ma zostac zmieniony ( na taki który bedzie bardziej wszystkie zagadnienie interpretował dokładniej) za rok, po zawodach krajowych. Pozdrawiam
http://www.straz.lodz.pl/data/other/zal._4_-_ustalenia_regulaminowe.pdf

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej