Autor Wątek: Delegacja  (Przeczytany 4405 razy)

Offline 5ciastek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Delegacja
« dnia: Maj 28, 2013, 18:24:59 »
Jeżeli będąc oddelegowanym na szkolenie podstawowe, lub uzupełniające do Osrodka Szkolenia lub szkoły podoficerskiej i mamy wolny weekend wyjazdowy tzw ze mozemy wybrać się do domu, jak są wtedy naliczane delegację czy liczy się tylko pierwszy wyjazd i ostatni powrót z szkolenia czy także sie zalicza do tego weekendy wolne od zajęć ?

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Delegacja
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 28, 2013, 18:31:29 »
jeśli przełożony udziela Ci delegacji, to w niej masz dokładnie rozpisane od kiedy do kiedy jesteś delegowany.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

dysfire

  • Gość
Odp: Delegacja
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 29, 2013, 08:04:51 »
Będąc niegdyś na szkoleniu podstawowym w WOSz też miałem taką sytuację, że wszystkie weekendy były wyjazdowe i naczelnik na koniec kursu wystawił kwit, że "w dniach takich, a takich/sobota, niedziela/ ośrodek nie zapewnia wyżywienia, w związku z tym kursanci wyjeżdżają do domów itd, itd" i na tej podstawie rozliczyłem delegację, w sumie chyba 9 weekendów x 100 km w jedną stronę. Będąc kilka lat później w tym samym WOSz na kursie uzupełniającym na pytanie do tegoż samego naczelnika czy na koniec kursu dostaniemy również taki kwit odpowiedź była: "nie bo nie" i delegację rozliczyłem tylko w tę i z powrotem.

Offline mg1-84

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Delegacja
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 23, 2013, 15:22:38 »
Witam

Mam wątpliwości co do liczenia czasu pracy w delegacji. A sytuacja wygląda tak że jestem jednym z kierowców autobusu u mnie w KM i niekiedy dostaje delegacji jako kierowca  paru dniową. I moje pytanie brzmi jak i jakie przepisy rozliczają czas pracy na takiej delegacji ? 

Pytanie, czy jesteś zmianowy czy 8-godzinny?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2013, 16:59:07 wysłana przez robn »

Offline fa1th

  • Niska grupa, świeży oddech
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Delegacja
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 23, 2013, 18:40:50 »
Jeżeli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze, kiedyś jak byłem na kursie podstawowym finansowanym z Urzędu Pracy i napisałem do UP wniosek o zwrot kosztów dojazdu (ok. 500zł) to jak komenda się o tym dowiedziała to od razu kazali mi pisać papier że nie chce tych pieniędzy, które bezapelacyjnie mi się należały co potwierdził UP. Ta sprawa miała głębsze dno jak większość rzeczy w naszym chorym kraju.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Delegacja
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 23, 2013, 20:13:39 »
będąc delegowany na np. kurs uzupełniający delegacja wystawiana jest od potencjalnego dnia stawienia się na kurs (ewentualnie jeden dzień wcześniej) do dnia zakończenia nauki (wystawienia świadectwa). jeżeli w informacji przesłanej do KM/KP z ośrodka szkolenia/szkoły nie ma informacji o tym, że zajęcia odbywają się tylko od pn do pt to raczej nie rozliczysz delegacji wpisując np. 10 razy przejazd tam i z powrotem. swoją drogą ciekawe jak zostałby potraktowany strażak będący na kursie, który odmówiłby wyjazdu na weekend (przecież w delegacji 01 napisał że oddelegował go na np. pełne 3 miesiące i za tyle zapłacił szkole za kurs bez odliczania sobót i niedziel) co wtedy z wyżywieniem itp.
pozdrawiam.   

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Delegacja
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 23, 2013, 22:34:02 »
Witam

Mam wątpliwości co do liczenia czasu pracy w delegacji. A sytuacja wygląda tak że jestem jednym z kierowców autobusu u mnie w KM i niekiedy dostaje delegacji jako kierowca  paru dniową. I moje pytanie brzmi jak i jakie przepisy rozliczają czas pracy na takiej delegacji ? 
Odpowiedź znajdziesz w par.16 tego rozporządzenia
http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&ved=0CD4QFjAC&url=http%3A%2F%2Fisap.sejm.gov.pl%2FDownload%3Fid%3DWDU20110690371%26type%3D2&ei=XqVAUsK5DqKJ4ASx0oGgBA&usg=AFQjCNHh4kmdo1c7KPmvKBO5uLI_N75P0A&sig2=aQqCT9v6jEO2N36lmQodhA&bvm=bv.52434380,d.bGE&cad=rja
EGO = 1 / wiedza

Offline hołek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Delegacja
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 14, 2013, 14:57:19 »
Obecnie jestem w takiej samej sytuacji wyjazd na 3 miesięczny kurs z obowiązkowymi weekendami wolnymi i bez zaprowiantowania (wyganiali do domu) .czy w takim wypadku mógłby ktoś jaśniej napisąć czy należy mi się zwrot kosztów co tygodniowych dojazdów czy np tylko wyprowiantowania za soboty i niedziele . Przyznam ,że czytałem wieloktrotnie zapisy z linku wyżej ale niestety nadal nie jestem pewien a chce być gotowy bo moja księgowa będzie na NIE!