Autor Wątek: Edura 2013 - kto jedzie?  (Przeczytany 16106 razy)

Offline artur21213

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
    • OSP Chłapowo
Odp: Edura 2013 - kto jedzie?
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 08, 2013, 15:49:22 »
Od nas (gmina Władysławowo) wybiera się bus, razem 9 osób , w czwartek. -_-

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Edura 2013 - kto jedzie?
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 09, 2013, 22:43:05 »
wybiera się ktoś z okolic Rzeszowa?
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Edura 2013 - kto jedzie?
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 09, 2013, 22:58:18 »
Ja jestem pierwsze dwa dni :)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Edura 2013 - kto jedzie?
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 09, 2013, 23:12:57 »
Ja jestem pierwsze dwa dni :)

Bliskie spotkanie 3 stopnia. :klol:

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Edura 2013 - kto jedzie?
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 10, 2013, 09:10:21 »
Jest ktoś chętny na wyjazd 12 z warszawy na jeden dzień?

Rafaix

  • Gość
Odp: Edura 2013 - kto jedzie?
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 11, 2013, 15:32:42 »
A z pomorskiego ktoś jedzie?

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: Edura 2013 - kto jedzie?
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 13, 2013, 07:16:14 »
I jak wasze wrażenie. Bo powiem szczerze, że dupy nie urywa. To samo co ostatnio. Według mnie lipa. Nic ciekawego. Mniej wystawców niż ostatnio i mniej nowości. No ale co można nowego w przeciągu roku wymyślić. Coś mówili, że kolejna EDURA za rok. 

Offline kruger

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Odp: Edura 2013 - kto jedzie?
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 13, 2013, 08:36:41 »
Jeżeli ktoś nie był to może pojechać, a tak to nowości nie ma zbyt. Jedyne dla czego warto pojechać to stoisko Rosenbauera.
Co do dużych minusów to to że na dużej ilości stanowisk ważniejsze były ładne hostessy niż rzeczowa rozmowa o sprzęcie i cenach - bo na stoisku nikt nic nie wie bo ja mam tylko rozdawać gadzety.
OSTRY HAJC - lejesz wode a to h... daje

Offline RAFKA

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
Odp: Edura 2013 - kto jedzie?
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 13, 2013, 10:01:06 »
  :tuba: Prośba do zwiedzających targi o zdjęcia  :straz:
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
                        Albert Einstein

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Edura 2013 - kto jedzie?
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 13, 2013, 10:14:44 »
IX Międzynarodowa Wystawa Ratownictwo i Technika Przeciwpożarowa EDURA w Kielcach

http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=18&id=34405

Offline Misza13

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Edura 2013 - kto jedzie?
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 13, 2013, 23:43:53 »
Faktycznie szału ni ma, stoisko Rosenbauera i sprzęt, który prezentują to klasa światowa w pełnym tego słowa znaczeniu. Co prawda nie pokazali najlepszej wersji Sam. Rat-Gaś. mam na myśli AT na podwoziu 4x4 ale może to i lepiej bo inaczej zakasowali by wszystkich cudaków Made in Poland. Odwiedzić warto ( można zobaczyć na własne oczy pionierski pomysł Prezesa tj. "wiatolot" no i "wyszkolonych" pilotów tego czegoś wygładających prawie jak piloci F-16, prawie bo tylko okulary przeciwsłoneczne mieli takie same :gwiazdki:) i to wszystko z kasy związkowej gdzie wiele jednostek nie posiada chociażby opatrunków żelowych za 300zł -To jest chore i czas na zmianę warty  :wall:     

Offline Raddemenes

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 760
Odp: Edura 2013 - kto jedzie?
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 14, 2013, 01:22:58 »
Faktycznie szału ni ma, stoisko Rosenbauera i sprzęt, który prezentują to klasa światowa w pełnym tego słowa znaczeniu. Co prawda nie pokazali najlepszej wersji Sam. Rat-Gaś. mam na myśli AT na podwoziu 4x4 ale może to i lepiej bo inaczej zakasowali by wszystkich cudaków Made in Poland. Odwiedzić warto ( można zobaczyć na własne oczy pionierski pomysł Prezesa tj. "wiatolot" no i "wyszkolonych" pilotów tego czegoś wygładających prawie jak piloci F-16, prawie bo tylko okulary przeciwsłoneczne mieli takie same :gwiazdki:) i to wszystko z kasy związkowej gdzie wiele jednostek nie posiada chociażby opatrunków żelowych za 300zł -To jest chore i czas na zmianę warty  :wall:   

Mistrzu propagandy od siedmiu boleści... Bzdur nie pisz...
Bo w jednym poście sam sobie zaprzeczasz...
Z jednej strony chwalisz Rosenbauera i jego wyroby które są tak drogie jak i dobre - przy okazji krytykując wyroby naszych krajowych producentów. Potem jeździsz sobie frywolnie po pilotach żyro i tym że i OSP też może mieć fajny sprzęt który pomaga służyć... Ja osobiście się bardzo ucieszyłem widząc dobry sprzęt i przeszkolonych do niego odpowiednich ludzi.
Nie zapominaj że to wystawa międzynarodowa a mamy się już czym pochwalić w naszym krajowym dorobku przed całym światem.
To że opatrunków żelowych za 300 zł nie potrafisz sobie zorganizować to już Twój problem.

Nie dostrzegasz tendencji rozwoju którą można było obejrzeć, techniki, nawiązania nowych relacji i kontaktów, rozmowy.... Czy też spotkania znajomych kolegów strażaków.

Po coś tam pojechał w takim razie?
Darmowego piwa sie napić? Czy też Ci nie dali?

No ja żesz pier****le jak czytam wypociny kolegów to mnie trafia... :gwiazdki:

Jak to szału nie ma? Jak to nowości nie ma? Nic ciekawego?

Co wy oglądaliście?
Edurę 2013 w Kielcach czy coś innego?
Dno plastikowego kufelka tylko?

A jest właśnie co oglądać...

Dla zainteresowanych wymienię:
- Stoisko ZG OSP z żyrokopterem i świetną załogą 4 dostojnych speców pilotów,
- chyba największe stoisko w swojej historii KG PSP na targach gdzie można było porozmawiać z najważniejszymi w kraju strażakami, generałami,
- stoisko Rosenbauera i obejrzenie po raz pierwszy w historii polski wozów tej firmy - w tym ciekawego Air Crash Tendera czyli wozu bojowego lotniskowej straży pożarnej w Radomiu
- stoisko WEBERA/SAWY producenta narzędzi, rozpieraków, poduszek - z ekipą doskonałych fachowców i specjalistów którzy potrafią to użyć,
- stoisko WISS / Bumaru z nowym designem podnośników pod flagą WISS 23 m, nowym podnośnikiem serii 30 m z zabudową kompozytową, 4 osiową Tatrą, kolejną Scanią 6x6 z kabiną załogową dla OSP - chyba już 4ta tego typu w OSP
- stoisko Stolarczyka z ciekawie wyeksponowaną wystawą pokazującą jak i z jakich komponentów głównych składa się wóz strażacki, serią autopomp - bardzo fajna ekspozycja,
- stoisko PS Szczęśniak z nowymi wozami na serii podwozi Iveco i Scania,
- stoisko Moto Truck z serią nowych wersji zabudów kompozytowych
- stoisko Ogniochronu z totalnie odjechanym projektem - wozu bojowego wg futurystycznego projektu - świetnie z resztą wyglądającego
- stoisko Bocaru z serią choćby nowych zabudów i pierwszych wozów na podwoziach Volvo z układem tridem (skandynawskie rozwiązanie 3 osi na tylnym zawieszeniu), Rt z żurawiem HYVA, fajną przyczepą pokazową,
- stoisko jakiejś tam polskiej firmy z podnośnikiem w polskiej straży pożarnej producenta światowego Bronto Skylift 44 metry wysięgu
- stoisko Fire Maxa z nową drabiną 42 m z łamanym przęsłem oraz olbrzymią wystawą narzędzi w hali
- stoisko Team Concept z projektem amfibii / wozidła na bazie podwozia Toyoty
- stoisko HORPOL z pięknym designem i obfitością sprzętu
- stoisko Kaliszaka z hełmami,
- firmy która zaprezentowała Tatrę pożarniczą z kabiną DAFa
- stoisko Szybickiego z podnośnikiem Bumaru na podwozi MAZa
- stoisko ZAMET Głowno z rewelacyjną zabudową na M-B Zetros,
- stoisko Bezalinu z serią węży,
- stoisko Aries Power z łodziami i pontonami Hondy,
- stoisko firmy dostarczających RettBoxy - systemy zasilania elektryką i powietrzem wozów w garażach
- stoisko (chyba po raz pierwszy w historii Edury) IVECO wspólnie z HIAB - można było obejrzeć starą drabinę Magirusa na podwozi Iveco, nowoczesny wózek widłowy Moffet ze stajni HIABa
- stoiska dostawców takich jak Max Harter, Delta Service (Holmatro), Dragon Whinch (wyciągarki) z fajnym wozidełkiem UTV - taki quad ale w układzie samochodu, równiez firmy dostarczających DRONy, czy też firmy dostarczającej systemy pozycjonowania GPS, firmę w branży dekontaminacji osób poszkodowanych, nowi dostawcy hełmów, oświetlenia, sygnalizacji, komunikacji innego drobniejszego sprzętu oraz obuwia, oprzyrządowania, ubioru, po koszulki i naszywki...

Wymieniać by było długo jeszcze te firmy o których teraz nie pamiętam....
Do tego wspaniała podczas otwarcia ekipa orkiestry z OSP ze wspaniałym pokazem cziliderek, piękne hostessy, wspaniała obsługa i możliwość zwiedzania za darmo.
Było mnóstwo informacji, katalogów, gadżetów
Wspaniała gościnność wystawców nie pozwalała aby odwiedzający gość z całej wystawy wyszedł głodny i spragniony.
To tyle z mojej strony tak na szybko...

Więc nie rozumiem malkontentów co im nie pasowało?
Pieniążków wystawcy osobiście nie rozdawali czy jak rozdawali to nie były banknoty odpowiednio wyprasowane?

Warto odwiedzić EDURĘ 2013 - jutro a w zasadzie już dziś ostatni dzień wystawy.
Polecam
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2013, 06:02:21 wysłana przez Butel »

"Optymista sądzi, że świat stoi przed nim otworem...
Pesymista wie co to za otwór..."

Offline Raddemenes

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 760
Odp: Edura 2013 - kto jedzie?
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 14, 2013, 01:49:13 »

"Optymista sądzi, że świat stoi przed nim otworem...
Pesymista wie co to za otwór..."

G.osp

  • Gość
Odp: Edura 2013 - kto jedzie?
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 14, 2013, 14:34:37 »
Zgadzam się... Wystawa jest świetna i kto nie był niech żałuje :) mnóstwo sprzętu, wiele informacji... a Panie tancerki z orkiestrą są po prostu cudowne :)
Ilość zwiedzających mówi sama za siebie. Strażacy zawodowi, ochotnicy, ludzie z poza straży z całymi rodzinami, oraz jednostka OSP z małymi strażakami w mundurach galowych...

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Edura 2013 - kto jedzie?
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 14, 2013, 14:51:07 »
Fakt Volvo BOCAR-u spoko - http://www.bocar.com.pl/product/volvo-fm-32-t-tridem-8x4-gcba-15-60/, myślę że może być spokojnie zamiennikiem CN-ki. Tylko nie bardzo wiem po co mu ta tylna oś podnoszona. 

Offline Misza13

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Edura 2013 - kto jedzie?
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 14, 2013, 15:53:36 »
"Mistrzu propagandy od siedmiu boleści... Bzdur nie pisz...
Bo w jednym poście sam sobie zaprzeczasz...
Z jednej strony chwalisz Rosenbauera i jego wyroby które są tak drogie jak i dobre - przy okazji krytykując wyroby naszych krajowych producentów. Potem jeździsz sobie frywolnie po pilotach żyro i tym że i OSP też może mieć fajny sprzęt który pomaga służyć... Ja osobiście się bardzo ucieszyłem widząc dobry sprzęt i przeszkolonych do niego odpowiednich ludzi.
Nie zapominaj że to wystawa międzynarodowa a mamy się już czym pochwalić w naszym krajowym dorobku przed całym światem.
To że opatrunków żelowych za 300 zł nie potrafisz sobie zorganizować to już Twój problem.

Nie dostrzegasz tendencji rozwoju którą można było obejrzeć, techniki, nawiązania nowych relacji i kontaktów, rozmowy.... Czy też spotkania znajomych kolegów strażaków. "




Cytuj
Po coś tam pojechał w takim razie?
Darmowego piwa sie napić? Czy też Ci nie dali?

No ja żesz pier****le jak czytam wypociny kolegów to mnie trafia



Mistrzem propagandy to Ty jesteś i strasznie dużo mydlowin produkujesz bez konkretów.

Ja sobie nie zaprzeczam bo sprzęt Rosenbauera to "Top Class"  tylko jest drobne ale:
- spróbuj go kupić do Polskiej Straży, pomimo posiadania i spełniania wszystkich norm UE "naszego CNOBP nie dostanie a dlaczego?
Bo:
-posiada kabinę modułową nawet dla 9osób 1+8
-posiada podest do wychodzenia z kabiny w sposób całkowicie bezpieczny dla ratownika nawet twarzą do kierunku wysiadania ( spróbuj to zrobić w AODO z "Naszej" kabiny brygadowej zęby wybite na bank )
-skrytki są tak zaprojektowane że to co masz na GBA  by Stolarczyk, Wawrzaszek i inne  to tam mieścisz na jedną stronę wozu
- CNBOP nie posiada takiego sprzętu żeby go móc przetestować
itp itd.

Całkowicie pomijam patologię przy zakupach sprzętu gdzie jedynym kryterium jest CENA.
Dlaczego samochody które dostały CNOBP jakimś całkowitym zbiegiem okoliczności to zupełnie inne samochody jakie dostajemy MY -Strażacy z OSP  lub te produkowane dla zagranicznych Klientów (ale o tym sza, bo w końcu lepszy wróbel ....)

Piszesz o dobrym sprzęcie i wyszkolonych ludziach- OK.

No to napisz ile to już razy ten "Sprzęt" brał udział w akcjach i jakich, jakie były jego zadania itp. I nie pisz mi o lotach widokowych ku uciesze gawiedzi bo nie o to mi chodzi. ( Jak byś nie wiedział to w wielu rejonach mamy stan zagrożenia powodziowego a "Cudo" stoi pod dachem, a załoga paraduje dumnie przed małolatami) jeżeli projekt właśnie takie wykorzystanie przewidywał to Przepraszam i zamykam temat. 

Piszesz że nie potrafię sobie zorganizować opatrunków, wiec że potrafię wystarczy pójśc i kupić jedyny problem to za czyje jezeli nie załapałeś całego kontekstu Mojej wypowiedzi to ŻAL

Na targi nie pojechałem żeby napić się darmowego piwa, stać Mnie na jego kupno i nie tylko jednego

Nie pisałem że nie ma czego oglądać bo jest i w jednym miejscu bez większego wysiłku i kosztów mogłem zobaczyć Nasze samochodowe wypociny ale o tym było wyżej.

O jakim świecie Ty piszesz gdzie możemy się chwalić no chyba że w trzecim, Fakt tragedii nie Ma bo w końcu podwozia samochodów to "rodzima produkcja" jak MAN VOLVO SCANIA itp.  (info dla Ciebie - to był sarkazm)

A co do banknotów to o nich Gentelmeny z lampasami nie rozmawiają w otoczeniu pospólstwa ot i tyle (na razie ) Moich przemyśleń na ten temat   



 
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2013, 19:54:21 wysłana przez Butel »

G.osp

  • Gość
Odp: Edura 2013 - kto jedzie?
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 14, 2013, 17:56:53 »
A wie ktoś może skąd jest ta orkiestra i tancerki?

Offline Piotr_W

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
  • sierżant
Odp: Edura 2013 - kto jedzie?
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 14, 2013, 18:46:16 »
@ Raddemenes:
Zgadzam się. Po dwóch dniach rozmów jestem w stanie potwierdzić większość Twoich wypowiedzi. Ta wystawa musi się odbywać choćby ze względu na dużą ilość zagranicznych kontrahentów. (Część wystawców miała problem z językami obcymi :))) Zaintersowanie było naprawdę duże, choć większa część to "gadżetowcy" nie obyło się też bez korzystnych rozmów handlowych.
Natomiast co do kilku punktów pozwolę sobie mieć odmienne zdanie:

- Stoisko ZG OSP z żyrokopterem i świetną załogą 4 dostojnych speców pilotów, - to był moim zdaniem i zdaniem wielu innych zwiedzających żałosna próba pokazania i (w końcu) udowodnienia, że OSP nie ma się martwić o to że jeździ 30 letnimi samochodami. Ma sobie kupić wiatrakowca i się cieszyć. Nie wiem co palą członkowie ZG ZOSP ale niech palą połowę bo na razie dawka ich przerasta.

- chyba największe stoisko w swojej historii KG PSP na targach gdzie można było porozmawiać z najważniejszymi w kraju strażakami, generałami, - którzy mimo wielu pytań nie potrafili wyjaśnić dlaczego stworzyli nowe wytyczne ratmed ale nie każą ich przestrzegać i wprowadzać w życie.

- stoisko Ogniochronu z totalnie odjechanym projektem - wozu bojowego wg futurystycznego projektu - świetnie z resztą wyglądającego - jeśli ktoś przyjrzał się dokładnie zobaczył pomysły żywcem wyjęte z Denisa i Rosenbauera zapakowane w zabawkę dla dzieci. Panel obsługi sprzętu dla kierowcy projektował ktoś kto zatrzymał się w latach 70-tych.


- stoisko Bezalinu z serią węży - niestety jednych z najgorszych węży w Polsce pod względem jakość/cena. Wolę już - skoro wymieniamy nazwy: Bogdana Gila poza tym bezczelność ludzi Bezalina potrafiła wyprowadzić z równowagi...

Wspaniała gościnność wystawców nie pozwalała aby odwiedzający gość z całej wystawy wyszedł głodny i spragniony. :))))) dokładnie z naciskiem na :spragniony  :straz:


Jest to oczywiście tylko i wyłącznie moje zdanie (oraz kilkunastu kolegów z różnych instytucji , z którymi miałem przyjemność zwiedzać targi). Jeśli ktoś się z tym nie zgadza oczywiście możemy podyskutować. Ale jeszcze raz popieram Raddemenesa w tym, że ogólnie nie ma co narzekać.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2013, 23:30:41 wysłana przez Piotr_W »

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Edura 2013 - kto jedzie?
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 14, 2013, 21:55:46 »
A wie ktoś może skąd jest ta orkiestra i tancerki?

OSP Mykanów - http://www.orkiestra.mykanow.pl/pl_PL

Offline Raddemenes

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 760
Odp: Edura 2013 - kto jedzie?
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 15, 2013, 00:44:08 »
Fakt Volvo BOCAR-u spoko - http://www.bocar.com.pl/product/volvo-fm-32-t-tridem-8x4-gcba-15-60/, myślę że może być spokojnie zamiennikiem CN-ki. Tylko nie bardzo wiem po co mu ta tylna oś podnoszona.

Bo jak wywali  z siebie przeszło 17 ton to na pusto po co ma rżnąć opony? Podnosi ostatnią oś i leci do domu :)

"Optymista sądzi, że świat stoi przed nim otworem...
Pesymista wie co to za otwór..."

Offline Misza13

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Edura 2013 - kto jedzie?
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 15, 2013, 09:47:23 »
Widzę Piotrze że jak na razie jako jedyny załapałeś sens Moich wypocin. Co do targów to nawet fajnie że nie trzeba jeździc od producenta do producenta (zawsze to trochę taniej  -_- )żeby coś zobaczyć tylko wszystko w jednym miejscu ( pomijam aspekt KTO i CO pokazał bo to juz subiektywne odczucia).
Zabolała BEZCZELNOŚĆ z jaką próbuje się wszystkim wmówić właściwy "kierunek" rozwoju OSP. Kierunek, który jest całkowicie oderwany od rzeczywistości, od realiów w jakich przychodzi się Nam zmagać więc wybaczcie ale nadal będę pluł jadem na "ten" pomysł doputy dopuki nie przyjdzie otrzeźwienie i Związek zacznie być dla NAS a nie My dla niego jako płatnicy składek

PS
Raddemenes - wertujesz wszelkie zasoby w poszukiwaniu akcji, w których brał udział ten "cudowny" sprzęt Hmmmm???   :kwit: Bo ja czekam na odpowiedź na zadane Tobie pytanie   
   

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: Edura 2013 - kto jedzie?
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 15, 2013, 10:27:44 »
Fakt Volvo BOCAR-u spoko - http://www.bocar.com.pl/product/volvo-fm-32-t-tridem-8x4-gcba-15-60/, myślę że może być spokojnie zamiennikiem CN-ki. Tylko nie bardzo wiem po co mu ta tylna oś podnoszona.

Bo jak wywali  z siebie przeszło 17 ton to na pusto po co ma rżnąć opony? Podnosi ostatnią oś i leci do domu :)

A od kiedy to samochód może na pusto wracać? O ile pamiętam, przynajmniej tak mnie uczyli, źe powrót do bazy na pełnym zbiorniku. Chyba, że coś się zmieniło. Twoja wypowiedź raczej pasuje do tego wątku http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,9786.0.html
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2013, 10:31:48 wysłana przez strazak998 »

Offline Raddemenes

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 760
Odp: Edura 2013 - kto jedzie?
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 15, 2013, 12:13:39 »


PS
Raddemenes - wertujesz wszelkie zasoby w poszukiwaniu akcji, w których brał udział ten "cudowny" sprzęt Hmmmm???   :kwit: Bo ja czekam na odpowiedź na zadane Tobie pytanie   
 

Nie nic nie wertuje, a jeśli chcesz odpowiedzi to umiejętnie zadaj pytanie...



Fakt Volvo BOCAR-u spoko - http://www.bocar.com.pl/product/volvo-fm-32-t-tridem-8x4-gcba-15-60/, myślę że może być spokojnie zamiennikiem CN-ki. Tylko nie bardzo wiem po co mu ta tylna oś podnoszona.

A od kiedy to samochód może na pusto wracać? O ile pamiętam, przynajmniej tak mnie uczyli, źe powrót do bazy na pełnym zbiorniku. Chyba, że coś się zmieniło. Twoja wypowiedź raczej pasuje do tego wątku http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,9786.0.html

Normalnie "perpetum mobile".... zawsze jest pełny...
Hahaha... oj chłopaku chłopaku

A mistrzów teorii i specjalistów od "światełek i trąbek" zapraszam do lektury o co w ciężarówkach chodzi... (strazak998 i Misza13)...

Dostarczycie chociaż jedno auto w swoim życiu to pogadamy poważniej...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2013, 14:11:28 wysłana przez Butel »

"Optymista sądzi, że świat stoi przed nim otworem...
Pesymista wie co to za otwór..."

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: Edura 2013 - kto jedzie?
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 15, 2013, 14:48:37 »
Widzę że jesteś niezłym lobbystą. Ja nie dostarczam, ja nimi jeszcze niedawno jeździłem.  Ciekawe jakbyś się wytłumaczył przed prorokiem po wywrotce. Ale jak widzę łamanie podstawowych zasad jest nagminne. Nie tylko z ubraniami ale i z samochodami.

Offline Raddemenes

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 760
Odp: Edura 2013 - kto jedzie?
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 15, 2013, 15:08:52 »
Widzę że jesteś niezłym lobbystą. Ja nie dostarczam, ja nimi jeszcze niedawno jeździłem.  Ciekawe jakbyś się wytłumaczył przed prorokiem po wywrotce. Ale jak widzę łamanie podstawowych zasad jest nagminne. Nie tylko z ubraniami ale i z samochodami.

Zatem ani strażakiem nie jesteś już ani kim?
Doświadczenia masz mizerne, szkalujesz o lobbing, i bijesz pianę aby sobie popisać na forum? Znajdź sobie lepsze zajęcie....

Out

"Optymista sądzi, że świat stoi przed nim otworem...
Pesymista wie co to za otwór..."