Autor Wątek: Używanie kominiarki z AODO  (Przeczytany 14788 razy)

Offline Rubicon

  • Station 7
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Używanie kominiarki z AODO
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 08, 2013, 08:55:06 »
Kwestię długich włosów załatwiła by taka maska a raczej takie rozwiązanie zastępujące zwykłe gumowe paski:


U nas w dystrykcie czesc zalogi uzywa identycznych masek....i nie ma znaczenia czy sie ma dlugie wlosy czy nie. Kobiety sluza w zawodwej i ochotniczej strazy na rowni z mezczyznami....wlosy musza miec poprostu spiete z tylu glowy i tyle.
Co do noszenia kominiarki pod maska....u nas przepisy tego zabraniaja. Musze kiedys z ciekawsci sprawdzic czy przeszedl bym test szczelnosci maski z kominiarka pod spodem.  :cooo:
Si vis pacem, para bellum.

www.facebook.com/StrazakwUSA

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Używanie kominiarki z AODO
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 09, 2013, 15:27:01 »
Sprawdziłem dzisiaj na przyrządzie do kontroli masek ODO możliwość założenia maski na kominiarkę. Do testów użyłem dwu masek Fenzy Biomask oraz dwu kominiarek jednej granatowej, drugiej białej. W żadnym wypadku, przy zakładaniu kominiarki pod maskę nie udało się uszczelnić maski w najmniejszym stopniu. Urządzenie nie było w stanie ani wytworzyć podciśnienia w masce, ani nadciśnienia mogącego otworzyć zawór wydechowy. Tak więc prawidłowe uszczelnienie maski na kominiarce uważam że można sobie miedzy bajki włożyć  :rofl:

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Używanie kominiarki z AODO
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 09, 2013, 17:42:19 »
również dziś to sprawdzałem na masce Ultra Elite MSA i kominiarce Galea firmy CMD (chyba włoskie to jest). efekt podobny - brak możliwości wytworzenia podciśnienia w masce, szczelności już nie badałem. Kominiarka ma prześwit tylko na oczy (jak się naciągnie to co najwyżej odsłonimy nos), przeznaczona raczej dla kierowców rajdowych. Mam ją jako sztukę, a używam starszej plecionej kominiarki (nie pamiętam co to za materiał, chyba jakaś impregnowana bawełna), jest rewelacyjna ale niestety już jej u nas nie wydają; ja swoją otrzymałem jakieś 10 lat temu. Kominiarka sięga daleko za barki (duży kołnierz) i oczywiście zakładam ją na maskę.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline strażak biurkowy

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 515
Odp: Używanie kominiarki z AODO
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 09, 2013, 22:33:49 »
To jest kominiarka firmy Moratex, niestety już nie jest produkowana i z powodu dużych odległości między poszczególnymi włóknami, chyba nie przeszłaby badań wg normy na kominiarkę.
Co do kominiarki pod maską to też próbowałem i ... d....pa. Jednak w przypadku maski podciśnieniowej pozornie wydaje się szczelne połączenie, takie odniosłem wrażenie, ale nie zaryzykowałbym w atmosferze gazu trującego. Testu szczelności (wdech z ręką dociśnięta do otworu łącznika)
taka konfiguracja nie przeszła.   

Offline ptak123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Używanie kominiarki z AODO
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 19, 2015, 16:15:01 »
Pracuje w Ratownictwie Chemicznym w zakładach chemicznych i mam pytanko jak jest z tymi kominiarkami pod czy na maskę .
Oglądałem w tvn turbo 28sekund i tam w jednej akcji były dwie wersje ubierania .
I zdjęcie
http://info.radiopark.com.pl/index.php/top/item/13939-po%C5%BCar-domu-nie-%C5%BCyje-w%C5%82a%C5%9Bciciel

Offline hacek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 315
Odp: Używanie kominiarki z AODO
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 19, 2015, 16:22:54 »
Jeśli zależy ci na szczelności to na maskę.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Używanie kominiarki z AODO
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 19, 2015, 16:28:40 »
W SP PSP w Bydgoszczy, co instruktor to inne zdanie na ten temat. Przy odpowiednio nałożonej masce straty podobno są niższe niż 1%, więc...

Z maski zakładanej na kominiarkę plusy są takie, że masz możliwość dociągnięcia pasków, oraz to, że guma jest na masce, więc ewentualne jej nagrzanie nie będzie skutkowało tym, że odczujesz to (a przynajmniej aż tak) na skórze twarzy. Minus taki, że wizjer może Ci bardziej parować (chociaż nie musi!)
Zatem kwestia własnego wyboru.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Używanie kominiarki z AODO
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 19, 2015, 16:44:52 »
Zakładaj tak, jak przewiduje tego producent danej kominiarki. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Rób tak by było dobrze!
 :straz:

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Używanie kominiarki z AODO
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 19, 2015, 19:29:57 »
Nie jak producent kominiarki, a jak producent maski! Z tego co pamiętam zalecają żeby guma stykała się ze skórą. Poza tym popatrz wyżej na testy moje i paru kolegów z szczelnością maski na kominiarce.

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Używanie kominiarki z AODO
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 20, 2015, 19:10:13 »
Wkradła się literówka - dzięki madmax29.
 :straz: