Autor Wątek: PSP w 2013 r. - działania ZZ  (Przeczytany 14854 razy)

Offline grzela

 • VIP
 • *
 • Wiadomości: 6.184
 • I smile like an angel, a heart like the devil.
PSP w 2013 r. - działania ZZ
« dnia: Kwiecień 10, 2013, 13:14:06 »
Komunikat

Cytuj
W dniu 28 marca  2013 roku w siedzibie Komendy Głównej PSP w Warszawie odbyło się posiedzenie Zarządu Głównego Związku poświęcone ostatnim zdarzeniom i najpilniejszym problemom naszego środowiska. Podczas posiedzenia m.in. omówiono i podjęto dyskusję w następującym zakresie:
1.   Projektów zmian systemowych w zakresie „chorobowych/L4” i komisji lekarskich i ich wpływ na aktualny stan formacji.
18 kwietnia 2013 roku – termin opinii do projektu USTAWY O KOMISJACH LEKARSKICH PODLEGŁYCH MSW, O ZMIANIE USTAWY O ZAOPATRZENIU EMERYTALNYM …. (proszę o nadsyłanie uwag).
2.    Problemu braku wzrostu wynagrodzeń pracowników cywilnych w 2013 roku.
Problem niedoszacowania budżetów Komend Powiatowych/Miejskich w zakresie płac pracowników cywilnych - braku podwyżek w 2012 roku (nagrody/dodatki do końca 2012 roku). Przyjęto propozycję opracowania wystąpienia Zarządu Głównego.
3.   Problemu udzielania zgody na dodatkowe zarobkowanie.
Tryb przyznawani/forma decyzji, jako jeden z elementów „dyscyplinujących” - bez możliwości odwołania  Przyjęto propozycję opracowania wystąpienia Zarządu Głównego.
4.   Działania i sytuacja Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych  i Forum Związków Zawodowych
07 marca 2013 roku spotkanie BBN – sprawa obniżenia uposażenia funkcjonariuszy przebywających na zwolnieniach chorobowych + zapłaty za nadgodziny oraz służbę w porze nocnej, dni wolne i święta – „… zdaniem Szefa BBN ewentualne lansowanie podobnych zmian może oznaczać zatarcie różnicy miedzy służbą a pracą, co niekoniecznie byłoby korzystne dla formacji mundurowych” – patrz komunikat www,
21 marca 2013 Posiedzenie Zarządu Głównego FORUM ZZ – wybór Grzegorza NEMSA na Wiceprzewodniczącego Forum (zgodnie z rekomendacją Federacji).
5.   Fundacji Pomocy Poszkodowanym Funkcjonariuszom i Pracownikom Państwowej Straży Pożarnej oraz Członkom Ich Rodzin „Solidarni”
Podjęto uchwałę w/s wyznaczenia przedstawiciela Związku do Komisji Rewizyjnej Fundacji.
6.   Sprawozdanie z przebiegu i stopnia zaawansowania spraw w zakresie dyskryminacji i postępowań skargowych.
Kontynuowano dyskusję nad problemem jakości dialogu społecznego prowadzonego przez stronę służbową na wszystkich szczeblach kierowania jednostkami organizacyjnymi PSP, w tym omówiono stopień zaawansowania spraw i postępowań prowadzonych przez Związek (wielkopolska i zachodniopomorskie).
7.   Podjęto dyskusję nad wpływem odejść emerytalnych na stan i formę Związku – problem aktywizacji „młodych” funkcjonariuszy – perspektywy rozwoju związku.
podjęto decyzję o przyjęciu w/w problemu jako przewodniego tematu na nadchodzący Zjazd Związku.
8.    Przyjęto wstępnie termin organizacji Krajowej Konferencji Związku 
 16-18 października 2013 roku.
9.    Podjęto uchwałę w sprawie wpisania do KRO organizacji NSZZ PP  w Krakowie.
Podczas w/w posiedzenia odbyło się spotkanie członków Zarządu Głównego z Kierownictwem Komendy Głównej, w którym uczestniczyli Komendant Główny gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz, Z-ca Komendanta Głównego nadbryg. Piotr Kwiatkowski oraz Doradca KG st. bryg. Ireneusz Królik. Omawiając aktualną sytuację w służbie, oraz odpowiadając na pytania członków Zarządu,  w szczególności poruszono: brak w planach budżetowych podwyżek dla pracowników cywilnych, problem uzgadniania regulaminów Komend w kontekście wprowadzania systemu 12 godzinnego na Stanowiskach Kierowania, nowy system i organizację kursów podoficerskich, problem interpretacji i stosowania załącznika nr 6 rozporządzenia ws. kwalifikacji strażaków na zajmowanych stanowiskach. Dodatkowo zasygnalizowano tematy i problemy omawiane podczas Zarządu, będące podstawą dalszych działań i wystąpień Związku. Spotkanie zakończyło się przekazaniem życzeń świątecznych na nadchodzące Święta Wielkanocne.

http://www.zgnszzpp.republika.pl/aktualnosci/komunikaty/2013rok/komunikat-28-03-2013.htm

Interesuje mnie jeszcze ta wypowiedź:

Faktycznie odbiegacie od tematu.
A czy słyszeliście taką wiadomość że w tym terminie co mają klepnąć 80% chorobowego , mają również klepnąć to że obecnie pracujący (nawet ci powyżej 15lat służby) mają mieć naliczanie emerytury z ostaniu 12 miesięcy ? a i miało by to obowiązywać już tych co odchodzą na emeryturę po 1 października 2013r.  Nie wiem ile w tym prawdy, ale ponoć to są wiadomości z ministerstwa, a co ciekawe u mnie w komendzie w piątek związki zawodowe organizują zebranie z osobami co już mają 15+ (służby), żeby im to dokładnie wszystko przedstawić.

http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,3877.msg230340.html#msg230340

Czyżby S wiedziała więcej?  :szalony:

Offline Butel

 • Administrator
 • *
 • Wiadomości: 7.684
Odp: PSP w 2013 r. - działania ZZ
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 10, 2013, 13:47:03 »
Nie można więc wykluczyć, że pewne informacje ujrzą światło dzienne prędzej czy później! ale można założyć, że ZZ na dzień dzisiejszy mogą posiadać jakieś cenne informacje na ten temat ?
Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że do publicznej wiadomości dotrą niedługo relacje rzucjące dodatkowe światło na te informacje ;) Może to plotki a może nie :)
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline officer

 • Weteran
 • *
 • Wiadomości: 713
Odp: PSP w 2013 r. - działania ZZ
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 10, 2013, 14:00:58 »
Podejrzewam, że coś w trawie piszczy. Mając wyrobione zdanie o ZZ, a raczej o ich władzach to widzę tak- info dla "najbliższych" polegające tak" Spierda....., bo pożniej będzie za pozno i róbcie to w taki sposób aby inni nic nie podejrzewali" . Gdy owi 'najbliżsi" opuszczą statek to władza ZZ będzie "ratować" pozostałych a jak? Jak zawsze NIESKUTECZNIE!!!
Pozdrawiam

Offline grzela

 • VIP
 • *
 • Wiadomości: 6.184
 • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: PSP w 2013 r. - działania ZZ
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 24, 2013, 10:10:32 »
Cytuj
KOMUNIKAT  Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ "Solidarność"

Informuję, że w dniu dzisiejszym tj. 22 maja br. odbyło się spotkanie przedstawicieli Prezydium Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ ”Solidarność” z podsekretarzem Stanu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych p. Stanisławem Rakoczym.

W spotkaniu brał również udział nadbrygadier Marek Kowalski – Zastępca Komendanta Głównego PSP. Ze strony Sekcji obecni byli Robert Osmycki, Leszek Błaszczyk – wiceprzewodniczący, Mariusz Rosiński – sekretarz.

Spotkanie odbyło się na wniosek Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ ”Solidarność” w czasie którego omówiono najważniejsze kwestie nurtujące strażaków w tym:

- kierunki ministerstwa w zakresie uprawnień socjalnych, rentowych i emerytalnych dla strażaków. Przedstawiciele Prezydium poinformowali pana ministra, że przedstawienie trzech projektów ustaw w ciągu zaledwie trzech miesięcy dotyczących zmian w rozliczaniu zwolnień lekarskich, odszkodowań, naliczania rent a przy okazji zmieniające zasady tworzenia funduszu socjalnego dla emerytów i rencistów powodują duże wzburzenie wśród załóg oraz frustrację, która może spowodować nie kontrolowany odpływ kadry szczebla średniego kierownictwa. Może spowodować to luki w strukturze dowodzenia, których nie da się uzupełnić.

Pan Stanisław Rakoczy poinformował, że w przypadku projektu ustawy o zwolnieniach lekarskich, jest ona w procedurach pozaresortowych i ministerstwo nie ma już na nią wpływu. W przypadku innych zmian nie powinny one objąć bieżącego roku. Jednocześnie pan Minister przyjął do wiadomości obawy naszego związku co do kwestii właściwego funkcjonowania formacji w przypadku dalszych odejść ze służby strażaków posiadających uprawnienia emerytalne.

- kwestia podwyżek dla strażaków oraz pracowników cywilnych. Przedstawiciele Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ ”Solidarność” zadali pytanie o stanowisko Ministerstwa w sprawie podwyżek na rok 2014. Pan Minister przyznał, że jest to bardzo duży problem, ponieważ z jednej strony widzi tą kwestię pod kątem potrzeb funkcjonariuszy i pracowników oraz możliwości funkcjonowania służb. Jednocześnie ostateczne decyzja zapadać będą po za ministerstwem.

Przedstawiciele Sekcji poinformowali Podsekretarza Stanu, że brak podwyżek w formacji jest nie do przyjęcia dla naszego związku i może być przyczyną stanowczych działań.

Ponadto w czasie spotkania z panem Stanisławem Rakoczym – Podsekretarzem Stanu omówiono sprawy niektórych województw, w których nie szanuje się uprawnień związków zawodowych co doprowadza do niepotrzebnych konfliktów.

Omówiono również kwestię ewentualnych braków finansowych w budżetach komend Państwowej Straży Pożarnej pod koniec roku. Pan Stanisław Rakoczy poprosił nadbryg. Marka Kowalskiego o zmonitorowanie problemu.

Przewodniczący Krajowej Sekcji Pożarnictwa
NSZZ ”Solidarność”
Robert Osmycki

http://www.skpnszz.org/news.php?readmore=558

Offline grzela

 • VIP
 • *
 • Wiadomości: 6.184
 • I smile like an angel, a heart like the devil.

Offline grzela

 • VIP
 • *
 • Wiadomości: 6.184
 • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: PSP w 2013 r. - działania ZZ
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 27, 2013, 16:31:48 »
Cytuj
Komunikat Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ "Solidarność"

http://www.skpnszz.org/downloads/2013r/czerwiec%202013/uchwaly.pdf

Offline grzela

 • VIP
 • *
 • Wiadomości: 6.184
 • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: PSP w 2013 r. - działania ZZ
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 01, 2013, 22:01:11 »
Cytuj
Informuję, że w dniach 25 i 26 czerwca br. odbyło się w Zduńskiej Woli posiedzenie Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ ”Solidarność”. Podczas posiedzenia omawiano następujące sprawy:
1. Przewodniczący przedstawił informację z prac Komisji Krajowej oraz Krajowego Sztabu Protestacyjnego;
2. Omówiono bieżące sprawy związkowe w tym kalendarz wyborczy na kadencję 2014-2018;
3. Przedstawiono informacje ze spotkania z Podsekretarzem Stanu w MSW panem Stanisławem Rakoczym;

http://www.skpnszz.org/downloads/2013r/lipiec%202013/Komunikat%205.pdf

Offline grzela

 • VIP
 • *
 • Wiadomości: 6.184
 • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: PSP w 2013 r. - działania ZZ
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 17, 2013, 10:06:28 »
KOMUNIKAT Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ "Solidarność".

http://www.skpnszz.org/news.php?readmore=564

Offline grzela

 • VIP
 • *
 • Wiadomości: 6.184
 • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: PSP w 2013 r. - działania ZZ
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 20, 2013, 12:47:57 »
Cytuj
Posiedzenie Zarządu Krajowego ZZS ,,Florian’’.
W trakcie posiedzenia omówiono sprawy związane ze stanem prac nad projektami nowych regulacji prawnych w zakresie czasowej niezdolności do służby – „L-4” oraz świadczeń odszkodowawczych przysługujących w razie wypadku lub choroby pozostającej w związku ze służbą. Następnie Przewodniczący ZK omówił podejmowane przez Federację ZZSM działania w obronie dotychczasowych uprawnień związanych z „L-4” oraz świadczeń odszkodowawczych
W drugiej części posiedzenia Dyrektor Biura Kadr st. bryg. Tomasz Zając omówił zagadnienia związane z ponadnormatywnym czasem służby, a Doradca Komendanta Głównego st. bryg. Ireneusz Królik odniósł się do planów zmiany umundurowania w PSP oraz realizacji formy jednoetapowego kształcenia w zawodzie strażak. Dyskutowano również na temat możliwości przedłużenia obowiązywania załącznika nr 6 Rozporządzenia MSWiA w sprawie stanowisk służbowych w jednostkach organizacyjnych PSP.

http://www.zzsflorian.pl/pokaz_artykul/?id_article=543&id_page_element=776

K O M U N I K A T

http://www.zgnszzpp.republika.pl/aktualnosci/komunikaty/2013rok/komunikat-11-12-2013.htm