Służba > Forum zawodowców

Nowe wizje ratownictwa medycznego w PSP

<< < (5/21) > >>

kokon:
No widzę, że w PSP prowadzi się sympozjum medyczne na forum kto lepszy. No i jak ma być dobrze skoro wy ze sobą polemizujecie bez sensu . Strażacy, którzy są strażakami, a nie medykami dostają fioła :gwiazdki: i nic w końcu nie wiedzą!

boloyung:
No widzisz a podobno wszyscy w PSP są ratownikami, tak więc podstawy ratownictwa medycznego wszyscy mamy :huh: Przynajmniej powinniśmy mieć -_-. Uwierz mi na sympozjach medycznych padają stwierdzenia i pojęcia o których dyplomowani ratownicy czasami także nie mają pojęcia. Tutaj rozważamy po prostu czy i jaki jest sens włączenia ratownictwa medycznego do PSP, a może i przede wszystkim w jakim stopniu włączyć, przecież zajęć podczas działań i tak jest od chole.y. Wizje władz są piękne ale nic za tymi wizjami nie idzie w parze, ani nakłady, ani szkolenia, ani nawet sprzęt. Są wymagania jednej strony i nic więcej. Czy o to chodzi?????Czy kilka R1 i R2 to szczyt możliwości finansowych KG, czy to jest ten system na skalę europejską??? Moją intencją nie było udowadnianie kto jest lepszy, polemika dotyczyła technicznych aspektów ratownictwa medycznego. Czasami warto wymienić poglądy gdyż każdy może coś z tego wynieść wartościowego.

bulon:

--- Cytuj ---utaj rozważamy po prostu czy i jaki jest sens włączenia ratownictwa medycznego do PSP
--- Koniec cytatu ---

ratownictwo medyczne nalezy do PSP od jakis 15 lat...

kokon:
No właśnie RATOWNIKAMI, a wy wszystko sprowadzacie do Ratownika Medycznego, którym ma być Strażak. Ja już widzę, że tu Strażak w formacji PSP ma być bardziej ratownikiem medycznym niż strażakiem. No ale z doświadczenia wiem, że większość Ratowników Medycznych w szeregach PSP nie są Dobrymi strażakami jeżeli chodzi o gaszenie pożarów. Przyszli do PSP bo jest tam praca.

madmax29:

--- Cytuj ---Cewnik do nosowy: 1-6 litra na minutę daje wysycenie w granicach 24-45%
Maska twarzowa: przepływ 5 lit.na min. wysycenie 40-60% jeśli zwiększymy od 8-10 lit./min
--- Koniec cytatu ---
Z tego co wiem nie jest to sprzęt używany w PSP. Poza tym dalej nie powiedziałeś jak zaszkodzić tlenem który według tego co napisałeś jest szkodliwy po kilku godzinach mając go zapas ledwie na kilkanaście minut, poza tym tlen do procedur w straży nie wprowadzał hydraulik, tylko lekarz i to nie wsiowy konował, ale człowiek mający duże doświadczenie w  ratownictwie, i naukowe badania na poparcia tego. Z tego co pamiętam, to gdy się te procedury ukazały wielu, wielu lekarzy i ratowników stwierdziła że strażacy będą zabijać tlenem ludzi. Znasz chociaż jeden taki przypadek? Dawno już była mowa o stworzeniu KSR w miejsce KSRG i PRM, ale na mówieniu się skończyło.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej