Autor Wątek: Niedopełnienie czynności służbowych dyżurnego z PSK ?  (Przeczytany 15191 razy)

Offline Konstant

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Niedopełnienie czynności służbowych dyżurnego z PSK ?
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 05, 2013, 12:33:19 »
Hehe, Daro77! To przed kim ty ślubowałeś rotą strażaków PSP? No chyba że to w waszej OSP taka tradycja, że sobie ślubujecie nawzajem. I nie martw się - z OSP za pisanie "kilku słów prawdy" nikt Cię nie zwolni, może jedynie wyśmieje  :rofl:

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Niedopełnienie czynności służbowych dyżurnego z PSK ?
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 05, 2013, 13:00:06 »
Daro 77 nie pamiętasz jak nie wyjeżdżałeś do akcji po właczeniu syreny ze względu na brak osób lub wyjeżdżaliści w 2 osoby. Pożar nie był u was na wsi, tylko w sąsiedniej wiosce. Pozatym nie ma juz takiego tworu jak PSK tylko SKKP. Dyżurny nie jest też świętą krową jak piszesz, tylko musi sie wytłumaczyć ze swoich błędów tak żeby nie popełniał ich nastepnym razem. Jak Masz jaja to przyjdź i porozmawiaj a nie pisz anonimowo.
Kolega mógł użyć tworu o nazwie PSK bo w taka nazwa padła w Zasadach organizacji łączności alarmowania, powiadamiania, dysponowania oraz współdziałania na potrzeby działań ratowniczych - zasady podpisane przez KG w 2012 r (a więc grubo po wejściu rozporządzenia ws KSRG). W załączniku prinsscrean z definicji :D  :wall: :wall:

Wiadomość traktować jako Offtop - będzie później skasowana, ponieważ nie ma opcji wysłać PW dla użytkownika w trybie "gość".

[załącznik usunięty przez administratora]
EGO = 1 / wiedza

Offline patito

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Niedopełnienie czynności służbowych dyżurnego z PSK ?
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 06, 2013, 10:00:20 »
@Daro77strażak
Czytam co piszesz i smiać mi się chce...
Widziałem twojego pierwszego posta którego wykasowałes...
I podsumuje wszystkie:
Po 1. kto nakazuje dyżurnemu słać OSP najbliższe miejsca zdarzenia??? Bo z tego co pamietam wyposażenie i potrzeby operacyjne są ważniejsze (są jeszcze procedury i wytyczne KG)...
Po 2. wskarz mi jednostkę gdzie wiekszość podziału jest po SGSP....
Po 3. na moje oko jesteś sflustrowanym malutkim cżłowieczkiem z wilkim kompleksami który nawet nie wie że kasa nie zależy od stopnia służbowego ale od stanowiska



Nikogo nie będę tu Bronił ale kolego Eqinox ... uważam ze powinieneś za punkcik 1 przeprosić Daro77... posiadam pdf pisma Jednego z komendantów szczebla Miejsko -Powiatowego nakazującego takie stosowanie się do procedur własnie zainteresowani pisemkiem na PW ,,,, jest zbyt duży by go tu zamieścić

Pismo takie dostałem na maila końcem roku jako Naczelnik jednej z OSP ....

pozdrawiam


romanoilawa

  • Gość
Odp: Niedopełnienie czynności służbowych dyżurnego z PSK ?
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 06, 2013, 11:02:44 »
Tak, i teraz każdy strażak OSP będzie osobiście pilnował czy pojechała do zdarzenia jego jednostka, czy może przypadkiem inna - również z KSRG, która miała nomen omen kilometr dalej, bo jeśli tak, to będzie na ten temat pisał na forum i straszył prokuratorem, a do tego wyzywał i kazał uprawiać buraki. Obudźcie się Druhowie - świat nie kręci się wokół Was, a dyżurny może się czasem pomylić.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Niedopełnienie czynności służbowych dyżurnego z PSK ?
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 06, 2013, 11:25:41 »

Nikogo nie będę tu Bronił ale kolego Eqinox ... uważam ze powinieneś za punkcik 1 przeprosić Daro77... posiadam pdf pisma Jednego z komendantów szczebla Miejsko -Powiatowego nakazującego takie stosowanie się do procedur własnie zainteresowani pisemkiem na PW ,,,, jest zbyt duży by go tu zamieścić


Poprosze pismo...
Po 1. Jakiś komendant powiatowy nie jest wyrocznią i mógł sie pomylić
Po 2. Za co ma przeprosić przecież napisałem ze nigdzie nie ma koniczności dysponowania OSP najbliższe miejsca zdarzenia wiec wskarz mi gdzie to jest zapisane a przeprosze...
I na koniec podsumowanie abstrakcyjne wypadek drogowy uwięźieni ludzi,  i co mam dysponowac Żuka/Lublina/Transita bez hydrauliki
a może pożar i mam dysponowac Żuka/Lublina/Transita bez zbiornika z woda??? Bo maja najbliżej....
Leczcie sie ludzie na nogi bo na głowe już za późno.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Niedopełnienie czynności służbowych dyżurnego z PSK ?
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 06, 2013, 11:33:47 »
moze nie maja hydrauliki ale maja gasnice 10 kg i sie ludzie nie spalą. moze maja czlowieka ktory skonczyl kurs w pck i udrozni drogi oddechowe. a moze maja pacholki i zabezpiecza miejsca zdarzenia.
hydraulika to nie wyrocznia.
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline Konstant

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Niedopełnienie czynności służbowych dyżurnego z PSK ?
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 06, 2013, 11:56:08 »
Zejdźcie na ziemię. Kilka postów wyżej jakiś kolega pisał że na miejscu była miejscowa OSP, więc cała sprawa rozbiła się o to że oprócz nich była na miejscu również inna, która miała kawałek dalej niż jednostka kolegi Daro77. Otóż nikt nie narzuca dyżurnemu wysyłanie tej a nie innej jednostki do zdarzenia. Kolega Daro77 troszkę się zagalopował, a dalsza dyskusja chyba nie ma sensu.

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: Niedopełnienie czynności służbowych dyżurnego z PSK ?
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 06, 2013, 12:59:45 »
Cytuj
nigdzie nie ma koniczności dysponowania OSP najbliższe miejsca zdarzenia wiec wskarz mi gdzie to jest zapisane
A tu się mylisz kolego  Eqinox :-)

Napisane i owszem może być w procedurach wewnętrznych danego SK 

Dla przykładu podaję jeden z punktów procedury dysponowania SIS mojego SK na teren powiatu....
" W celu zapewnienia prawidłowej realizacji działań ratowniczych w KP PSP w........... wprowadza się następujące procedury dysponowania SiS jednostek OSP w I rzucie:
Na terenie Gmin : A,B,C,D.... zawsze teren miejscowości w której siedzibę ma dana OSP ( .....i żeby uciąć dywagacje niezależnie jaki posiada sprzęt, wyposażenie )

Można ...........????

Cytuj
I na koniec podsumowanie abstrakcyjne wypadek drogowy uwięźieni ludzi,  i co mam dysponowac Żuka/Lublina/Transita bez hydrauliki
a może pożar i mam dysponowac Żuka/Lublina/Transita bez zbiornika z woda??? Bo maja najbliżej....

Tak masz dysponować ...jeżeli jest to jednostka "słaba" zdubluj dyspozycję poprzez wysłanie jednostki "mocniejszej"

Cytuj
Leczcie sie ludzie na nogi bo na głowe już za późno.

Hm a owszem leczymy, leczymy  tylko chodzimy do dobrego lekarza   :rofl: a ty może byś w końcu poszedł albo go zmienił    :fiuu:

Pozdrawiam wszystkich chorych     :rofl:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2013, 13:17:40 wysłana przez superfire »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Niedopełnienie czynności służbowych dyżurnego z PSK ?
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 06, 2013, 13:28:14 »
Napisane i owszem może być w procedurach wewnętrznych danego SK 
Może czy jest obowiązkowe?? bo wg. tego co jest napisane w wytycznych KG na podstawie których powstały procedury MSK/PSK nigdzie nie ma obowiązku wpisania OSP najbliższej!
Cytuj
Tak masz dysponować ...jeżeli jest to jednostka "słaba" zdubluj dyspozycję poprzez wysłanie jednostki "mocniejszej"
I tak dublowac można do woli... tworząc z pożaru stodoły zdarznie dla 12/20 jednostek bo trzeba kilka lekkich wozów OSP dublowac GBA i GCBA.
Panowie procedura mówi w wiekszość przypdków rodzaj samochodu jaki należy wysłac. I nigdzie nie ma  w pożarach dwócjh najbliższych jednostek OSP! Tylko okreslona ilość ratowników PSP i suma ratowników
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: Niedopełnienie czynności służbowych dyżurnego z PSK ?
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 06, 2013, 13:50:08 »
Cytuj
    Napisane i owszem może być w procedurach wewnętrznych danego SK

Może czy jest obowiązkowe?? bo wg. tego co jest napisane w wytycznych KG na podstawie których powstały procedury MSK/PSK nigdzie nie ma obowiązku wpisania OSP najbliższej!
Cytuj

Nie jest obowiązkowa .....napisałem chyba jasno , że to jedna z procedur mojego SK a nie wytyczne KG

Cytuj
Cytuj

    I tak dublowac można do woli... tworząc z pożaru stodoły zdarznie dla 12/20 jednostek bo trzeba kilka lekkich wozów OSP dublowac GBA i GCBA.
Czytaj ze zrozumieniem mowa tu o zdublowaniu tylko miejscowej jednostki nie całego powiatu :-)

Cytuj
Panowie procedura mówi w wiekszość przypdków rodzaj samochodu jaki należy wysłac.
Tak procedura tak mówi
Cytuj
I nigdzie nie ma  w pożarach dwócjh najbliższych jednostek OSP! Tylko okreslona ilość ratowników PSP i suma ratowników

Nie ma ale...............u was się wysyła z najdalszych jednostek ????? bo u nas wręcz odwrotnie ?????

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Niedopełnienie czynności służbowych dyżurnego z PSK ?
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 06, 2013, 15:02:00 »
@superfire
Czyli jest konieczność dysponowania najbliższej jednostki czy jej nie ma, zdecyduj się chłopie bo jesli jest to masz racje musze przeprosić ale jesli jej nie ma to ....  weź lepsze tabletki :D :D
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2013, 15:17:29 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: Niedopełnienie czynności służbowych dyżurnego z PSK ?
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 06, 2013, 15:12:49 »
@superfire
Czyli jest koniecznośćczy jej nie ma, zdecyduj się chłopie.... Albo weź lepsze tabletki :D :D

Nie bardzo rozumiem co piszesz  :rofl: przetłumacz na język polski i nieco rozwiń

Cytuj
@superfire
Czyli jest konieczność dysponowania najbliższej jednostki czy jej nie ma, zdecyduj się chłopie bo jesli jest to masz racje musze przeprosić ale jesli jej nie ma to ....  weź lepsze tabletki :D :D

Wszystko opisałem powyżej przeczytaj ze zrozumienie..... nie wiem czego nie rozumiesz lub co nie jest jasne dla ciebie. Po za tym opisałem jak to działa w skali mojego powiatu i nie odbieraj tego jako procedura na kraj  :rofl: każdy ma swoje podwórko poukładane inaczej jedni lepiej inni gorzej .
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2013, 15:46:43 wysłana przez superfire »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Niedopełnienie czynności służbowych dyżurnego z PSK ?
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 06, 2013, 15:19:15 »
@superfire
Czyli myle się czy sie nie myle :P.... Bo juz nie wiem, Dalej sie bede upierał że w skali kraju nie ma takiej procedury. Tak jak zapewne w 90% powiatów (a dyskusja w tym wątku nie dotyczyła zapewne twojego powiatu). Ponieważ taki bubel wprowadzał by zasade "Nie ważne co ważne że blisko, nie ważne jaki grat ważne że czerwony samochód, nie ważne ilu i że bez dowódcy NAJWAŻNIEJSZE ŻE MAJA NAJBLIŻEJ"
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2013, 16:19:26 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: Niedopełnienie czynności służbowych dyżurnego z PSK ?
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 06, 2013, 17:21:54 »
Na kilka twoich pytań już odpowiedziałem a ty dalej to samo więc jeszcze raz , pomijam to , że ja staram się odpowiedzieć na twoje pytania a ty na moje pytanie nie ....
Ok ale spróbuje jeszcze raz myślę , że ostatni i jak się nie uda zapraszam na PW :-)
Cytuj
@superfire
Czyli myle się czy sie nie myle :P.... Bo juz nie wiem, Dalej sie bede upierał że w skali kraju nie ma takiej procedury. Tak jak zapewne w 90% powiatów (a dyskusja w tym wątku nie dotyczyła zapewne twojego powiatu).

Tak nie ma takiej procedury (potwierdziłem ci to już wcześniej ) mówię o wytycznych KG ale jak wcześniej napisałem mamy procedurę wewnętrzną (opisana powyżej ) i masz rację dyskusja nie dotyczyła mojego powiatu :-)
Cytuj
Ponieważ taki bubel wprowadzał by zasade "Nie ważne co ważne że blisko, nie ważne jaki grat ważne że czerwony samochód, nie ważne ilu i że bez dowódcy NAJWAŻNIEJSZE ŻE MAJA NAJBLIŻEJ"
tzn. rozumiem , że pijesz do naszej procedury wewnętrznej jak się mylę to skoryguj .Odpowiem na ten zarzut krótko. Dla mnie jeśli jednostka jest w podziale bojowym jest zdolna do podjęcia akcji koniec kropka .  Dlaczego niby miałbym jej nie alarmować ???? Proszę podaj chociaż jeden argument  a na pewno się odniosę do niego. A i żeby było jasne bo widzę , że się zapędzasz mówimy o procedurze mojego SK którą zacytowałem czyli o miejscowej OSP nie najbliższej bo to znaczna różnica przynajmniej dla mnie
Cytuj
Napisane i owszem może być w procedurach wewnętrznych danego SK

Dla przykładu podaję jeden z punktów procedury dysponowania SIS mojego SK na teren powiatu....
" W celu zapewnienia prawidłowej realizacji działań ratowniczych w KP PSP w........... wprowadza się następujące procedury dysponowania SiS jednostek OSP w I rzucie:
Na terenie Gmin : A,B,C,D.... zawsze teren miejscowości w której siedzibę ma dana OSP ( .....i żeby uciąć dywagacje niezależnie jaki posiada sprzęt, wyposażenie )

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2013, 17:28:29 wysłana przez superfire »

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: Niedopełnienie czynności służbowych dyżurnego z PSK ?
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 06, 2013, 17:40:00 »
Z dalszą dyskusją odbiegającą od tematu, zapraszam na PW!
Sorki Butel :-) może pisze nie w temacie ale jakoś tak wyszło  :cooo: jakby co zrób porządek
Ps. na PW do ciebie  :rofl:

Offline GP_Rbk_Chka

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Niedopełnienie czynności służbowych dyżurnego z PSK ?
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 06, 2013, 17:45:19 »
Ponieważ taki bubel wprowadzał by zasade "Nie ważne co ważne że blisko, nie ważne jaki grat ważne że czerwony samochód, nie ważne ilu i że bez dowódcy NAJWAŻNIEJSZE ŻE MAJA NAJBLIŻEJ"


Jak dyżurny ma rozeznanie w SiS ze swojego rejonu, to w ciemno potrafi wysłać odpowiednią jednostkę, wiedząc przy tym czego i po jakim czasie może się spodziewać przy jej zadysponowaniu. Ale żeby coś takiego zadziałało, to strażak z SK musi wykazać odrobinę dobrej woli i chęci... Bo z drugiej strony rodzą nam się kwiatki, w stylu wysłania OSP KSRG do pomocy PSP przy plamie oleju. Zanim dojadą mija 20 minut (zebranie ekipy + czas dojazdu), KDR jeszcze w drodze zawraca ich do koszar. A bliżej była mobilna jednostka niesystemowa, która byłaby szybciej i w pełnej obsadzie.

A co do procedur, to śmieszą mnie niektóre wytyczne... Podam przykład z najbliższej mi JRG- zgłoszenie: Pożar poddasza drewnianego budynku między lasem a cmentarzem, we wsi oddalonej o kilka kilometrów. Wiadomo gdzie las, gdzie cmentarz. I ładna górka, podjazd po drodze gruntowej. Na dodatek na miejsce jako pierwsza dotarła miejscowa OSP, podali rozpoznanie. Ale jako że paliło się poddasze, to wysłano SH25 (ponoć taka procedura). Ale nijak nie szło tam wjechać i sprawić zwyżki, a jeden kierowca odpowiada za SH i cysternę. Także zdążył dojechać zaraz za GBA i GCBA do pożaru, po czym na bombach wracał do koszar i jeszcze raz leciał alarmowo, tym razem  GCBM... Ale w papierach musiało się zgadzać, poddasze=zwyżka.
Wiem że ja to jestem marnym, ochotniczym trybikiem w strażackiej machinie, ale apelowałbym o brak przesadyzmu w obydwu kierunkach...
Plus ratio quam vis

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Niedopełnienie czynności służbowych dyżurnego z PSK ?
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 06, 2013, 19:41:21 »
@GP_Rbk_Chka, no taka procedura. To, że podnośnik nie wjechał nie było przesłanką, by go nie wysyłać w momencie dysponowania, bo wtedy zapewne nie wiedziano jeszcze, że podnośnik nie podjedzie. Częsty przykład, gdy dysponuje się SD czy SH i nie wykorzystuje na miejscu sprzętu, bo nie ma możliwości podjazdu i sprawienia. Ale zazwyczaj to okazuje się już na miejscu.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Niedopełnienie czynności służbowych dyżurnego z PSK ?
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 07, 2013, 11:35:51 »
Wszystkim uczestniczącym w dyskusji przypominam o rozporządzeniu mswia o szczegółowych zasadach organizacji KSRG, a zwłaszcza rozdział 4 , paragraf 20 pkt 1. Jest w nim mowa o dysponowaniu jednostki o najkrótszym czasie podjęcia działań ratowniczych, bez uwarunkowań dotyczących posiadanego sprzętu, itp. Przykładem (moim zdaniem dobrze ilustrującym problem niewłaściwego dysponowania SIS) są wszelkiego rodzaju zgłoszenia o "pomiarze tlenku węgla". Z JRG jedzie wóz bojowy z przyrządem mierniczym do wioski oddalonej o 20-30 km jako jedyne zadysponowane SIS. Na miejscu okazuje się,  że pomimo polecenia PSK wietrzenia i wyjścia na zewnątrz budynku czy mieszkania stwierdzamy; 200-300 ppm na korytarzu, w innym mieszkaniu powyżej lokatorów z objawami zatrucia CO. Co mogłaby zrobić OSP zadysponowana jednocześnie z SIS z JRG? Myślę, że rozpoznanie, ewakuacja, podanie ilości potencjalnych osób poszkodowanych na PSK, jest b. istotnym czynnikiem mogącym przeważyć czy będą dysponowane dodatkowe SIS z zestawami PSP R1 czy karetki pogotowia.     

Offline Daro77strażak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Niedopełnienie czynności służbowych dyżurnego z PSK ?
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 07, 2013, 13:03:16 »
Witam wszystkich mój temat jaki zacząłem był celowy mianowicie -  bardzo duże zainteresowanie tematem sprawdziło się całkowicie świadczy to o interpretacji przepisów według swojego uznania jak i ochotników taki i funkcjonariuszy PSP , mój temat nie ma na celu ubliżanie komukolwiek, lecz wyjaśnienie w jak najbardziej szerokim kręgu każdej strony medalu  działań ratowniczych od momentu powiadomienia SKKP do momentu przybycia na miejsce pierwszego mądrego dowódcy KDR . "Co się w znacznym stopniu udało"  według wszystkich wypowiedzi tutaj szanownych kolegów widzę że oprócz mądrości jest i totalna zawiść lub nie wiem zazdrość ochotników  - nie ładnie kolego. Sami pisaliście skargi na Dyżurnych do UG i temat wyjaśniałem z "szefem operacyjnej" ale jak widać punkt widzenia zależy od punktu siedzenia również powiem że masz grubo za uszami więc nie krytykuj bo chyba ostatni jesteś do krytyki w tym wypadku i wiesz o czym mówię.........
A wracając do tematu do chwili obecnej nikt nie podał jakie są procedury w przedmiotowej sprawie można je chyba tylko wyczytać znając wszystkie przepisy o ochronie ppoż i ich konsensus łącząc wraz z   mądrością i inteligencją dyżurnego i wtedy przynosi pożądane efekty .
Reasumując sami wszyscy widzą że jest to jeden z poważniejszych problemów który jest chyba nie rozwiązany w żaden sposób, być może nie ma na to lekarstwa a być może jeszcze musimy poczekać na lepsze czasy bo jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze .
Miło że temat się tak ostro rozwinoł to ciekawie będzie poczytać o konstruktywnych rozwiązaniach takich sytuacji aby współpraca między jednostkami była bez problemowa  - zgadzam się całkowicie iż dyżurny  będzie się tłumaczył ze swoich  działań i musi pewne procedury przestrzegać i jest to logiczne i święte.

Offline patito

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Niedopełnienie czynności służbowych dyżurnego z PSK ?
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 07, 2013, 15:30:21 »

Poprosze pismo...
Po 1. Jakiś komendant powiatowy nie jest wyrocznią i mógł sie pomylić
Po 2. Za co ma przeprosić przecież napisałem ze nigdzie nie ma koniczności dysponowania OSP najbliższe miejsca zdarzenia wiec wskarz mi gdzie to jest zapisane a przeprosze...
I na koniec podsumowanie abstrakcyjne wypadek drogowy uwięźieni ludzi,  i co mam dysponowac Żuka/Lublina/Transita bez hydrauliki
a może pożar i mam dysponowac Żuka/Lublina/Transita bez zbiornika z woda??? Bo maja najbliżej....
Leczcie sie ludzie na nogi bo na głowe już za późno.

Eqinox pisemko Ci wysłałem a w nim jest napisane ze niezależnie jaki sprzęt posiada miejscowe OSP należy je wysłać ..

Chętnie przeczytam jak odniesiesz się do Pisma i czy nadal uważasz ze ów komendant się myli nakazując tak realizować procedury o których w nim mówi .

pozdr

Offline Liberty

  • advocatus diaboli
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • dubito ergo cogito
Odp: Niedopełnienie czynności służbowych dyżurnego z PSK ?
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 07, 2013, 20:19:43 »
@Daro77 czytałem Twoje posty zanim zdążyłeś je kasować i edytować i powiem Ci jedno... nie dziwie się dyżurnemu w Twoim powiecie, że Cię nie zadysponował. Z tak problemowym gościem raczej mało kto chciałby współpracować. Zamiast podjechać do komendy, wyjaśnić co na sercu leży i wypracować jakieś wnioski, Ty zasypujesz forum kalumniami, groźbami i własnymi frustracjami. Myślę, że ogółowi Ochotników lepiej wyjdzie jak nie będziesz mianował się obrońcą ich interesów.
"Demokracja to ustrój, w którym dwóch meneli spod budki z piwem przegłosowuje profesora uniwersytetu"

Offline Daro77strażak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Niedopełnienie czynności służbowych dyżurnego z PSK ?
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 07, 2013, 21:42:08 »
Witam nie którzy to bardzo źle zinterpretowali ale to ich brożka, dostałem sporo maili i troszkę jestem zdziwiony że te osoby nie chcą zabierać tu głosu a były one różne : z poparciem i przykładem swoich powiatów lub krytyką . Z niektórymi się zgadzam ale i są też takie z którymi nie zgodzę się .
Mogę mieć swoje zdanie i nie mam obowiązku być zawsze w większości bo nie jest regułą że ma ona zawsze racje.
Jak pisałem wyżej fajnie że temat tak się rozwinoł  gdyż może coś się ureguluje logiczne również fajnie bo się człek poduczył  żę należy mieć granice koleżeństwa bo przy pierwszej napotkanej możliwości wbiją ci nóż - pamiętaj  każdy kij ma dwa końce
Nadmieniam żę głównym tematem było     wywołanie dyskusji w szerokim kręgu a nie obrażanie kogokolwiek zresztą nie padły tu żadne nazwy , a nie którzy dali się podejść jak dzieci w piaskownicy i poszli bo bandzie - nie trudno się domyślić choćby po nicku kto ja jestem  :rofl: :rofl:
Cóż każdemu się wolno wypowiadać - demokratyczny kraj w końcu
Pozdrawiam

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Niedopełnienie czynności służbowych dyżurnego z PSK ?
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 08, 2013, 09:48:17 »
Daro w mojej ocenie rzuciłeś ciekawy temat ale w całości sprawy troszczeczkę się zagolopowałeś. Nie było by tego galopu gdybyś faktycznie założył mundurek i spotkał się w godzinach przyjęć z komendantem i jego "załogą" w celu omówienia pewnych niedociągnięć. Jak widać z komentarzy co powiat to rzecz ma sie inaczej. W mojej ocenie (być może i tak to widzi KG) wydanie SZEREGU procedur ma na celu przedstawienie coś w rodzaju ŚCIĄGI tzn. pomoc w opracowaniu - przelaniu tego na własne potrzeby. Miałem okazję (zresztą to widać w komentarzach) porównać np. procedury wyjazdowe. U jednych komendant wraz ze swoją załogą skopiował procedurę KG i są takie kwiatki jak np. wysłanie do obiektu muzealnego w 1 rzucie samochodu gaśniczego z podnośnikiem a obiekt taki to na powiecie jest jak zwykły domek parterowy albo tak jak w tej dyskusji wysłanie do wypadku, pożaru samochodu z PSP oraz najbliższej jednostki OSP. I co się okazuje? Wysyłają (bo taka procedura) najbliższą jednostkę a traf taki, że OSP widnieje jako S1 tyle tylko, że pozbawiona jest odpowiedniego sprzętu a co nieraz ma miejsce to i odpowiedniej wiedzy ochotników. Oczywiście mozna im przypisać (i tak to jest czynione) zadanie zabezpieczenia zdarzenia a w rzezcywistości to inne slużby już takie zabezpieczenie robią np. pożar w lesie- służba leśna, wypadek to już mądrzejszy świadek postronny włącza awaryjne światła lub rozstawia trójkąt. Natomiast w mojej komendzie Procedura została utworzona pod specyfikę naszego rejonu. Dyżurny ma wiedzę czym może dysponować na powiecie i jakie są obiekty w rejonie- tu komendant pozostawił furtkę i dyspozycję pozostawił wg uznania danej sytuacji (rodzaj zdarzenia i zaistniała sytuacja) i np. do parterowego muzeum nie dysponowana jest drabina zaś do piętrowego już tak. I TU WŁAŚNIE JEST SEDNO SPRAWY. PROCEDURA Z KG WG MOJEGO UZNANIA ORAZ MOJEGO KOMENDANTA MA SŁUŻYĆ POMOCĄ DO STWORZENIA WŁASNYCH. Podobnie zresztą było z regulaminem służby. Wyszły wytyczne z KG jak on ma ogólnie wyglądąc w Komendach a jak ma wyglądać w danej komendzie to już zadanie komendanta danej komendy
Pozdrawiam

Offline Daro77strażak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Niedopełnienie czynności służbowych dyżurnego z PSK ?
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 09, 2013, 15:39:47 »
Szacunek dla oficera  mądre słowa
Zgadza się troszkę mnie zapewne poniosło aczkolwiek, nie był to tylko mój problem ale również wielu innych ochotników mimo próśb  aby to się nie powtarzało więcej razy bo po co komu problemy , mamy działać jak jedna załoga , wszystko działało jak bicie piany - domyślam się że będą się na mnie mścić i psy wieszać, ale są pewne granice również lekceważenia OSP  :stop: domyślam się że w oczach psp ochotnicy to banda nieudaczników i gamoni  i nie można na nich liczyć ale to niestety jest myślenie z zeszłego wieku i nie mówię że są wszystkowiedzący, ale coś tam w głowie mają  szczególnie te OSP które zawsze w działaniach starają się wywiązać ze swoich obowiązków prawidłowo i mają już troszkę  praktyki.
Rozmowa z Komendantem  odbyła się i podobno ma przynieść poprawę i  efekty przynajmniej tak  twierdzi i co najciekawsze przyznał mi racje że całe to zdarzenie, że to tak wyszło to był błąd  ludzki -  zdarza się - ale przynajmniej ma gość jaja  ^_^   honorowo się zachował i uratował wizerunek służby.
Szkoda że musiało dojść do takiej sytuacji ale nikt nie chciał słuchać albo po prostu  :cooo: rozkładał ręce a sprawa nie trwała tydzień tylko prawie 2 latka. Może troszkę sie oberwało niektórym niepotrzebnie, bo jest grupa dyżurnych faktycznie kontrolująca całość i mająca to coś        w tym miejscu co jest bardzo potrzebne "łeb na karku"  bo nieraz można dostać urwania pały  :gwiazdki: :szalony:     
Znam przepisy troszkę a  w chaosie ustawi rozporządzeń można zrobić błąd  - człowiek jest tylko człowiekiem
Szanujcie ochotników  bo oni wam chleba nie odbierają tylko chcą Wam pomagać i lubią to co robią - trzeba ich tylko czasem bardziej popilnować.
Pozdrawiam

Offline Konstant

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Niedopełnienie czynności służbowych dyżurnego z PSK ?
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 09, 2013, 17:42:55 »
przynajmniej ma gość jaja  ^_^

Mówisz o tym samym komendancie, który ostatnimi czasy "miał cię głęboko w d..."??
W moim odczuciu - a czytam Twoje posty od samego początku (zanim jeszcze je pokasowałeś), jeśli ktoś nie ma jaj, to tylko i wyłącznie Ty!!! I nie mówię tego złośliwie, tylko na to wskazuje całokształt tego tematu. Najpierw zarzucasz dyżurnym Twojego powiatu nieznajomość procedur (swoją drogą ciekawi mnie jaką mają procedurę dysponowania, bo w moim SKKP wcale nie mam nigdzie napisane, że mam zadysponować najbliższe OSP, poza jednostką miejscową). Z treści postów kolegów którzy zabierali głos w dyskusji wynika, że pożar nie miał miejsca w Twojej miejscowości, tylko gdzieś w sąsiedztwie, a miejscowe OSP na miejscu było i zrobiłeś wielkie zamieszanie, gdyż zamiast Twojej jednostki, pojechała inna, która miała troszkę dalej... i co z tego??

W następnym kroku zwyzywałeś w moim odczuciu Bogu ducha winnego strażaka, który ośmielił się nie wysłać Twojej OSP do pożaru.

Kolejnym krokiem było odwrócenie kota ogonem i wyparcie się jakichkolwiek wyzwisk pod jego adresem, pod przykrywką jedynie "chęci wywołania dyskusji".

A co do ostatniego postu, to widzę że jesteś mocno usatysfakcjonowany tym, że komendant powiatowy przyznał Ci rację i obiecał zająć się całą sprawą. Wow, pełen sukces, teraz na pewno będziecie jeździć do akcji - nawet częściej niż JRG.