Autor Wątek: 11 Edycja Konkursu Wiedzy Pożarniczej Klubu strażak.pl  (Przeczytany 149839 razy)

Offline Adwers92

  • Strażak
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Straż to nie mundury, a chęć niesienia pomocy.
    • Moja strona pożarnicza o mnie, straży i moich przygotowaniach
Odp: 11 Edycja Konkursu Wiedzy Pożarniczej Klubu strażak.pl
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 06, 2013, 07:38:36 »
Straluk spokojnie - gdybyś przeczytał całość wypowiedzi wiedział byś, że nie pije do ciebie bo nie pisałeś do mnie PW - wyluzuj chłopie  :rofl:

Offline Damian0145

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: 11 Edycja Konkursu Wiedzy Pożarniczej Klubu strażak.pl
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 06, 2013, 09:58:28 »
Skąd wziąć arkusz z poprawnymi odpowiedziami?

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: 11 Edycja Konkursu Wiedzy Pożarniczej Klubu strażak.pl
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 06, 2013, 10:01:14 »
STRALUK toś się chłopie teraz naraził na całego tak zresztą jak i ja. Bo tu na forum coraz częściej musisz coś przemilczeć niż napisać prawdę jak to czujesz. Własne opinie przestają istnieć - liczy się tylko jedna, zgodna linia partii. Proponuję dodać jako jeden z punktów regulaminu forum że kto nie zgada się z moderatorami zostanie ukamieniowany.


Niby w którym to miejscu zostałeś ukamienowany i w którym miejscu musiałeś coś przemilczeć? albo się naraziłeś?
Ogarnij się troszkę!
;)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2013, 14:42:53 wysłana przez Butel »
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: 11 Edycja Konkursu Wiedzy Pożarniczej Klubu strażak.pl
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 06, 2013, 10:08:25 »
każdy może pokazać swoje rozwiązanie i interpretować, jak chce ;D dodałem to zadanie jakiś czas temu w testach jakoś nikt nie zwrócił uwagi że źle lub dobrze napisałem i nie pokazał swojej interpretacji dopiero jak jest coś do wygrania to każdy pisze swoje odpowiedzi. Ale mniejsza o to.
tutaj już macie pokazany filmik jak Nh3 powstaje i nie potrzeba żadnej temp (wystarczy temp pokojowa

https://www.youtube.com/watch?v=YJ-CeFOzPLQ
Pamiętać trzeba że Nh3 jest gazem bezbarwnym( nie zobaczymy go) tak samo jak np CO2

No ten filmik dużo wyjaśnia....czyli jednak ulatnia się gaz, zatem mamy odp. D :zamknij:

Offline minka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: 11 Edycja Konkursu Wiedzy Pożarniczej Klubu strażak.pl
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 06, 2013, 10:25:01 »
w zadaniu 38 nie powinna być odpowiedź B? 40dB?

Offline Gt49

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
    • TESTY do SAPSP polecam
Odp: 11 Edycja Konkursu Wiedzy Pożarniczej Klubu strażak.pl
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 06, 2013, 10:41:16 »
Jasne że powinno być 40Db, tylko nie powinno brać się tego zadanie do oceny, nie zgłaszałem tego zadania ale kto czytał uważnie i sam je robił mógł stwierdzić ze brakowało jednej danej do rozwiązania tego zadania nie było napisane 10 "-2 W/m2. Ale mam nadzieje że ktoś to zobaczył i zgłosił.

[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2013, 10:58:44 wysłana przez Gt49 »

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: 11 Edycja Konkursu Wiedzy Pożarniczej Klubu strażak.pl
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 06, 2013, 10:43:05 »
w zadaniu 38 nie powinna być odpowiedź B? 40dB?
Tak, odp. B

Jasne że powinno być 40Db, tylko nie powinno brać się tego zadanie do oceny, nie zgłaszałem tego zadania ale kto czytał uważnie i sam je robił mógł stwierdzić ze brakowało jednej danej do rozwiązania tego zadania nie było napisane 10 "-2 W/m2. Ale mam nadzieje że ktoś to zobaczył i zgłosił.

Jeżeli ktoś wiedział o co chodzi to mimo tego to zadanie nie powinno sprawić problemu :P
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2013, 10:50:36 wysłana przez Petro »

Offline Gt49

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
    • TESTY do SAPSP polecam
Odp: 11 Edycja Konkursu Wiedzy Pożarniczej Klubu strażak.pl
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 06, 2013, 10:58:04 »
dobra ale ja np nie uczę sie zadań na pamięć i przed konkursem nie miałem styczności z zadaniem które pojawiło się w którymś roku. Ewidentnie był przeznaczony konkurs ten dla osób zdających ale nie tylko każdy mógł wziąć w nim udział.

Offline Damian0145

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: 11 Edycja Konkursu Wiedzy Pożarniczej Klubu strażak.pl
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 06, 2013, 13:59:16 »
Ponawiam pytanie: Skąd wziąć arkusz z poprawnymi odpowiedziami?

Offline Gt49

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
    • TESTY do SAPSP polecam
Odp: 11 Edycja Konkursu Wiedzy Pożarniczej Klubu strażak.pl
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 06, 2013, 14:05:38 »
Ponawiam pytanie: Skąd wziąć arkusz z poprawnymi odpowiedziami?

Na pierwszej stronie "Robn" dodał odpowiedzi, poszukaj a na pewno znajdziesz ;; )

Offline ZAJCEW94

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
  • KSRG, OSP Spytkowo
Odp: 11 Edycja Konkursu Wiedzy Pożarniczej Klubu strażak.pl
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 06, 2013, 15:54:13 »
Fajną sprawą by było, gdyby wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali np. dyplom za udział w konkursie  ^_^  Poziom konkursu był wysoki, trzeba było się wykazać naprawdę dużą wiedzą i na pewno odwagą by podjąć "walkę" z testem.  -_-  Ja jako osoba kończąca w tym roku liceum w dodatku na profilu humanistycznym żeby było śmieszniej, nie miałem problemu zbyt dużego z częścią chemiczną, lecz nawet ja zauważyłem błędy w karcie z "poprawnymi" odpowiedziami. Ale jestem jak najbardziej za takimi konkursami, to bardzo fajna sprawa i wielki szacunek dla organizatorów za ich trud i zaangażowanie w tworzeniu takich wydarzeń! Pozdrawiam :straz:



Będzie wirtualny dyplom :D - za drogo jest wysyłać dyplomy do kilkudziesięciu forumowiczów (koszty produkcji, znaczki, przesyłka, itp)...
Zresztą cały budżet poszedł na nagrody i premie dla organizatorów. :gwiazdki: :szalony: :gwiazdki:  :wall: :wall:
Wyspy kanaryjskie, hawaje, co tu robić z tą kasą......  :gwiazdki: :szalony: :gwiazdki:  :wall: :wall:

A poważnie, to pełen szacun za wiedzę koledzy. Nie wiem czy w swoich najlepszych latach mógłbym z Wami konkurować w testach (które de facto zdałem bardzo dobrze)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2013, 17:11:56 wysłana przez robn »

Offline straluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: 11 Edycja Konkursu Wiedzy Pożarniczej Klubu strażak.pl
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 06, 2013, 16:49:02 »
Pytanie 20 - jednak obstawiam odpowiedź "D" (wg mnie wyjaśnienia dotychczasowe kolegów potwierdzające tą wersję są przekonujące) zresztą "zawróciłem" dzisiaj rano głowę tym zadaniem osobie, która na chemii "zjadła zęby" i zajmuje się nią od 20 lat. przed chwilą dostałem odpowiedź że prawidłowa jest odpowiedź "D".
Co do pytania 38 - jestem za odpowiedzią "B" dlaczego ... kolega @Gt49 wyjaśnił więc nie ma sensu powtarzać.
Jednak ostateczna decyzja należy do komisji oceniającej odpowiedzi i testy. Ewentualne dyskusje należy traktować nie jako prywatne ataki ale po prostu rzeczową dyskusję. Zresztą w kilku poprzednich edycjach komisja również przyznawała rację uczestnikom konkursu (co też jest na plus dla organizatorów, bo nie każdy potrafi się przyznać  w przypadku wątpliwych odpowiedzi (w tzw. pierwszej wersji klucza) więc po prostu poczekajmy.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: 11 Edycja Konkursu Wiedzy Pożarniczej Klubu strażak.pl
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 06, 2013, 16:54:50 »
Tak, moja wina z zadaniem 38, nie dopisałem jednej istotnej informacji.  :boks: :boks: :maska: :maska: dostałem już w trakcie trwania konkursu uwagę o tym i ta uwaga tez została przekazana komisji.
Ale mimo to i tak znakomita większość odpowiedziała dobrze .

Pytanie 38 zatem zostanie anulowane i nie będzie brane pod uwagę ze względu na błąd w treści zadania.


Co do zad 20 to poprzez forum chemiczne (zresztą widzę, że Gt też się tam udziela) uzyskałem odpowiedź
 
Cytuj
Odpowiedź d

1. NaOH + NH4NO3 --> NaNO3 + NH3 + H2O (wydziela się gazowy amoniak)

2. 2HCl + K2CO3 --> 2KCl + CO2 + H2O (wydziela się gazowy CO2)

4. Na2S + H2SO4 --> Na2SO4 + H2S (wydziela się gazowy siarkowodór)

5. Mg + 2HBr --> MgBr2 + H2 (wydziela się gazowy wodór)

W 3 probówce zachodzi zobojętnianie i żaden gaz nie powstaje Ca(OH)2 + 2HNO3 --> Ca(NO3)2 + 2H2O
jestem więc za tym, i zechcę przekonać komisję konkursową, by odpowiedź D była uznana za prawidłową (zad 20).

Ps. nie krępujcie się pokazywać błędy, bo one uczą, lepiej się uczyć na formie zabawy konkursowej niż uczyć na własnych błędach na testach gdzie decydują się losy zawodu.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2013, 23:57:49 wysłana przez robn »
EGO = 1 / wiedza

Offline ZAJCEW94

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
  • KSRG, OSP Spytkowo
Odp: 11 Edycja Konkursu Wiedzy Pożarniczej Klubu strażak.pl
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 06, 2013, 17:09:22 »
Co do 20 zadania też właśnie wydaje mi się że poprawna jest odpowiedź D. Mam tylko prośbę, czy ktoś mógł by mi powiedzieć czemu w zadaniu 15 jest B, a nie A  ^_^ Z góry dzięki  :straz:

Offline dawidosp92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: 11 Edycja Konkursu Wiedzy Pożarniczej Klubu strażak.pl
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 06, 2013, 17:12:11 »
Dlatego, że kation Na barwi płomień na kolor żółty.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: 11 Edycja Konkursu Wiedzy Pożarniczej Klubu strażak.pl
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 06, 2013, 17:16:59 »
Zad 15
EGO = 1 / wiedza

Offline wekter

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: 11 Edycja Konkursu Wiedzy Pożarniczej Klubu strażak.pl
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 06, 2013, 17:20:19 »
Drodzy forumowicze po co niektórzy z Was stwarzają niemiłą atmosferę. Oczywiście można wyrazić swoją opinię na temat zadań, niemniej jednak konkurs ten ma na celu "zdrową" rywalizację i sprawdzenie tylko i wyłącznie siebie ! Są ludzie którzy ściągnęli odpowiedzi tylko i wyłącznie po to "by zdobyć koszulkę " ale i są osoby które chciały i sprawdziły swoją wiedzę bez dodatkowych pomocy i za to chwała.

Osobiście pisałem bez pomocy no i przy czym 8 błędów ( tragedii nie ma ale i dup* nie urywa)
No i gratuluję "prawdziwym" zwycięzca oraz organizatorom za włożony trud w organizację. pzdr

Offline dawidosp92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: 11 Edycja Konkursu Wiedzy Pożarniczej Klubu strażak.pl
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 06, 2013, 17:30:11 »
Ja osobiście do konkursu przerobiłem całą bazę testów dwa razy i dużo zadań i wyników po prostu znałem na pamięć. Mi te pytania bardzo pasowały i nie uważam się za jakiegoś oszusta z tego powodu, że wiedziałem gdzie szukać jeśli jakiego zadania nie wiedziałem jak rozwiązać.

Offline Chomik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: 11 Edycja Konkursu Wiedzy Pożarniczej Klubu strażak.pl
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 08, 2013, 15:17:27 »
A wiadomo juz kiedy bd ogloszone wyniki ? :)


Testy zostaną sprawdzone na pewno w przyszłym tygodniu - ten mam zawalony terminami. Ogłoszenie myślę, że w przyszły weekend.  pozdr robn
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2013, 17:18:42 wysłana przez robn »

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: 11 Edycja Konkursu Wiedzy Pożarniczej Klubu strażak.pl
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 08, 2013, 15:19:47 »
A wiadomo juz kiedy bd ogloszone wyniki ? :)

W przyszłym miesiącu ;)
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Chomik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: 11 Edycja Konkursu Wiedzy Pożarniczej Klubu strażak.pl
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 08, 2013, 16:13:31 »
A dużo zgłoszeń przysłano :) ?

Offline wekter

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: 11 Edycja Konkursu Wiedzy Pożarniczej Klubu strażak.pl
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 08, 2013, 16:26:12 »
Cytuj
Przysłano 64 szt. odpowiedzi (szok,  :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki: tyle co z 2-3 ostatnich edycji razem). Nie powiem, szef się postarał i nagrody są wypasione. Sponsorom jeszcze raz dziękujemy.

wystarczy przeczytać pierwszą stronę :)

Offline Chomik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: 11 Edycja Konkursu Wiedzy Pożarniczej Klubu strażak.pl
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 18, 2013, 11:09:38 »
Siema i jak tam Panowie idzie ;)  sprawdzanie TESTÓW :) ?

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: 11 Edycja Konkursu Wiedzy Pożarniczej Klubu strażak.pl
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 18, 2013, 17:27:02 »
Na 61 przysłanych odpowiedzi mam spawdzonych 37 -  dziś reszta na wieczór. Testy wędrują do szefa celem sprawdzenia, arkusz zbiorczy zostanie też wstawiony na stronę, celem sprawdzenia przez Was (żebyśmy też omineli błędy) a później szef ogłosi co dalej...
Jak mówiłem odpowiedzi będą sprawdzone do końca tygodnia :D  :wacko: :wacko: :wacko:  :szalony: :szalony: :szalony: :tuba: :tuba: :tuba:
pozdr robn

Edit:
48 prac sprawdzone, reszta jutro bo padam na twarz...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2013, 00:10:44 wysłana przez robn »
EGO = 1 / wiedza

Offline Damian0145

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: 11 Edycja Konkursu Wiedzy Pożarniczej Klubu strażak.pl
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 21, 2013, 10:18:48 »
Na kiedy przewidziane ogłoszenie wyników? ;) Wiadomo coś?