Autor Wątek: 11 Edycja Konkursu Wiedzy Pożarniczej Klubu strażak.pl  (Przeczytany 149866 razy)

Offline Adwers92

  • Strażak
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Straż to nie mundury, a chęć niesienia pomocy.
    • Moja strona pożarnicza o mnie, straży i moich przygotowaniach
Odp: 11 Edycja Konkursu Wiedzy Pożarniczej Klubu strażak.pl
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 05, 2013, 15:00:43 »
Tak jak powiedział autor konkursu (ALE NIE ZADAŃ) to są żywcem ściągnięte z arkuszów - a w arkuszach jest masa błędów - pamiętajmy i nie idźmy ślepo w zadania bo nie jestem się tak złapał i nie dostał się. Teraz muszę jechać, ale wieczorem jeszcze dam znać.

Offline wekter

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: 11 Edycja Konkursu Wiedzy Pożarniczej Klubu strażak.pl
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 05, 2013, 15:19:14 »
Również z moich obliczeń w zadaniu 20 jest odp. A.

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: 11 Edycja Konkursu Wiedzy Pożarniczej Klubu strażak.pl
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 05, 2013, 15:21:45 »
Co do zadania 20 próbówka 1
10 NH4NO3 + 15 NAOH = 15 NANO3 + 5 NH3 + 2 H2O błąd w stechiometrii,
 NH4NO3 + NAOH = NANO3 + NH3 + H2O
a więc wytworzy się gaz NH3(amoniak)
ale ponieważ amoniak jest silnie rozpuszczalny w wodzie:
NH3 + H2O → NH4(+) + OH(-)
a więc gaz się nie wydzieli z próbówki
Jednak odp.B
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2013, 16:17:43 wysłana przez malpa151 »

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: 11 Edycja Konkursu Wiedzy Pożarniczej Klubu strażak.pl
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 05, 2013, 15:33:41 »
w 20 odp. B....kurde, sam zrobiłem 3 błędy w tym 2 niewymuszone, chyba z pośpiechu

Offline dawidosp92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: 11 Edycja Konkursu Wiedzy Pożarniczej Klubu strażak.pl
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 05, 2013, 15:49:57 »

Poza tym zastanawia mnie zadanie 26. od kiedy amperomierz podłącza się szeregowo?

Od zawsze  :gwiazdki:
Ale nie wiem co według Ciebie ma podłączenie amperomierza do tego zadania.

Offline Adwers92

  • Strażak
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Straż to nie mundury, a chęć niesienia pomocy.
    • Moja strona pożarnicza o mnie, straży i moich przygotowaniach
Odp: 11 Edycja Konkursu Wiedzy Pożarniczej Klubu strażak.pl
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 05, 2013, 16:10:38 »
Kurczę fakt chodziło mi o woltomierz - dzięki, ze to wyłapałeś. Jak będę na drugim komputerze do wstawie rozwiązanie

Offline Adwers92

  • Strażak
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Straż to nie mundury, a chęć niesienia pomocy.
    • Moja strona pożarnicza o mnie, straży i moich przygotowaniach
Odp: 11 Edycja Konkursu Wiedzy Pożarniczej Klubu strażak.pl
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 05, 2013, 17:12:31 »
Panowie w zadaniu 20 w próbówce I powstaje dwa produkty a nie trzy. powstaje NH4_4OH czyli wodorotlenek amonu inaczej wodny roztwór amoniaku a nie czysty amoniak NH_3, A nie uwzględnia próbówki IV gdzie wydziela się SIARKOWODÓW H_2S no z całym szacunkiem ale to już próbujecie sobie zbytnio ułatwić może i omyłkowo wpisałem zamiast Voltomierza Amperomierza, ale zadanie 20 będę bronić.

Tak na prędce napisałem rozwiązanie feralnego zadania z "równoległym Amperomierzem", bo jestem w szkole. Równoległe podłączenie wynika z możliwości wykorzystania wzoru do danych jakie nam podali.


[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2013, 17:28:47 wysłana przez Adwers92 »

Offline Gt49

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
    • TESTY do SAPSP polecam
Odp: 11 Edycja Konkursu Wiedzy Pożarniczej Klubu strażak.pl
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 05, 2013, 18:40:07 »
Z Wikipeidii

Cytuj
Siarkowodór, sulfan, H2S – nieorganiczny związek chemiczny; w warunkach normalnych jest to bezbarwny, palny gaz, którego silny, charakterystyczny zapach zgniłych jaj jest wyczuwalny w bardzo niewielkich stężeniach


Jak cytujesz to cytuj właściwie.


[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2013, 19:03:40 wysłana przez Gt49 »

Offline Ice-Man

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
Odp: 11 Edycja Konkursu Wiedzy Pożarniczej Klubu strażak.pl
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 05, 2013, 19:02:51 »
3 błędy. Coś wiadomo o wynikach ? Odpowiedzi przesłałem tego samego dnia którego ruszył konkurs :)
==> http://chomikuj.pl/ice-man <==
Testy do Szkół Aspirantów, testy na naborach do PSP, do KPP, materiały szkoleniowe OSP :)

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: 11 Edycja Konkursu Wiedzy Pożarniczej Klubu strażak.pl
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 05, 2013, 19:19:09 »
Cytuj
Coś wiadomo o wynikach ?
Wiadomo będą :)  poczytaj co zostało napisane wcześniej!
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Gt49

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
    • TESTY do SAPSP polecam
Odp: 11 Edycja Konkursu Wiedzy Pożarniczej Klubu strażak.pl
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 05, 2013, 19:46:50 »
załączniku zadanie z próbówkami

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: 11 Edycja Konkursu Wiedzy Pożarniczej Klubu strażak.pl
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 05, 2013, 20:05:10 »
Jak już coś to NH3*H2O. Jest to wodny roztwór amoniaku.  Rozkłada się na amoniak i wodę dopiero po podgrzaniu...więc lipa, w tym zadaniu nic nie mówią o podgrzewaniu.

Offline Adwers92

  • Strażak
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Straż to nie mundury, a chęć niesienia pomocy.
    • Moja strona pożarnicza o mnie, straży i moich przygotowaniach
Odp: 11 Edycja Konkursu Wiedzy Pożarniczej Klubu strażak.pl
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 05, 2013, 21:40:43 »
Zgadzam się z Pedro trzeba było by dokonać drugiej reakcji pod wpływem katalizatora - a o tym nie ma mowy upieram się przy swojej tezie :)

Offline Gt49

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
    • TESTY do SAPSP polecam
Odp: 11 Edycja Konkursu Wiedzy Pożarniczej Klubu strażak.pl
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 05, 2013, 21:43:57 »
każdy może pokazać swoje rozwiązanie i interpretować, jak chce ;D dodałem to zadanie jakiś czas temu w testach jakoś nikt nie zwrócił uwagi że źle lub dobrze napisałem i nie pokazał swojej interpretacji dopiero jak jest coś do wygrania to każdy pisze swoje odpowiedzi. Ale mniejsza o to.
tutaj już macie pokazany filmik jak Nh3 powstaje i nie potrzeba żadnej temp (wystarczy temp pokojowa

https://www.youtube.com/watch?v=YJ-CeFOzPLQ
Pamiętać trzeba że Nh3 jest gazem bezbarwnym( nie zobaczymy go) tak samo jak np CO2

Offline straluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: 11 Edycja Konkursu Wiedzy Pożarniczej Klubu strażak.pl
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 05, 2013, 22:02:21 »
Mam mieszane uczucia co do tej edycji Konkursu ...
1. Uważam, że organizatorzy mają pełne prawo do wyboru pytań i ich rodzaju.
2. Tzw. "szacun" za przygotowanie już 11 edycji (trzeba poświęcić duzo czasu oraz mieć sporo cierpliwości i wytrwałości żeby przygotować taki konkurs).
3. .... z drugiej strony nie podoba mi się fakt, że pytania zostały "zerżnięte" z testów i trzymamy się tzw. klucza, którego prawidłowowści NIKT w zasadzie nie jest pewny. (też mam wątpliwości, co do niektórych odpowiedzi).
4. Argument że obecna edycja jest skierowana przede wszystkim do kandydatów do SA jakoś do mnie nie przemawia (zreszta już dawno minął mi wiek ewentualnego kandydata do SA  -_-).
5. Podobnie jak fakt, że chciałbym aby ten konkurs pozwalał sprawdzić wiedzę i dawał możliwość douczenia się w pewnych zagadnieniach a nie rozstrzygał "kto szybciej znalazł odpowiedź w gotowcach" (i również pełen szacunek do tych, którzy chociaż później przesłali ale sami "walczyli" i głowili się nad rozwiązaniami).
6. I jeszcze jedno ... życzę forumowiczom, aby w kolejnych edycjach KAŻDY mógł znaleźć coś dla siebie w testach a nie musiał ich ... usuwać.

PS. oczywiście ostateczne wyniki komisji konkursowej przyjmę z najwyższą pokorą  -_-

Offline Adwers92

  • Strażak
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Straż to nie mundury, a chęć niesienia pomocy.
    • Moja strona pożarnicza o mnie, straży i moich przygotowaniach
Odp: 11 Edycja Konkursu Wiedzy Pożarniczej Klubu strażak.pl
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 05, 2013, 22:04:46 »
Gt49 tu nie chodzi o nagrody w SA PSP ludzie wiedzą, że nawet jeśli zgłoszą coś to i tak to nic nie zmieni bo nie ma tam czegoś takiego jak na maturach, że jedziesz do Okręgowej komisji Egzaminacyjnej i na twój wniosek pokazują twój arkusz - dla tego nikt nie walczy. Tutaj dyskusja jest po to, aby znaleźć prawidłowe rozwiązania.

G49 niestety ale nie zgadzam, ze że wystarczy temperatura pokojowa. w warunkach normalnych mamy do czynienia z wodą amoniakalną o wzorze NH_4OH lub NH_3 * H_2O. Niestety ale po takiej reakcji dostaniemy roztwór amoniaku w wodzie. Gdybyśmy natomiast w próbówce IV uzyskali siarkowodór + wodę to już moglibyśmy gdybać, że to jest rozpuszczony siarkowodór. Tu mamy sytuacje jasną.

Offline Gt49

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
    • TESTY do SAPSP polecam
Odp: 11 Edycja Konkursu Wiedzy Pożarniczej Klubu strażak.pl
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 05, 2013, 22:13:07 »
Zgadzam się z Pedro trzeba było by dokonać drugiej reakcji pod wpływem katalizatora - a o tym nie ma mowy upieram się przy swojej tezie :)

jakiego katalizatora ? Po co ?
Tak samo w drugiej reakcji 2HCl + K2CO3 ---> 2KCl + H2Co3 (porzebny jest moze katalizator; d)
H2Co3 jest tak zwana woda gazowana dosłownie po chwili rozkłada się na H2O + CO2

też jestem zdania żeby wyjaśnić zadania które są kontrowersyjne tylko szkoda że dopiero tutaj wyjaśniają się a nie w dziale z testami gdzie już pojawiło się to zadanie . Filmik cię nie przekonał ?

Technicznie nie ma problemu, po zakończeniu trwania konkursu przeniosę posty dotyczące zadań do wątku Testy.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2013, 22:58:30 wysłana przez robn »

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: 11 Edycja Konkursu Wiedzy Pożarniczej Klubu strażak.pl
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 05, 2013, 22:56:42 »
Mam mieszane uczucia co do tej edycji Konkursu ...
1. Uważam, że organizatorzy mają pełne prawo do wyboru pytań i ich rodzaju.
2. Tzw. "szacun" za przygotowanie już 11 edycji (trzeba poświęcić duzo czasu oraz mieć sporo cierpliwości i wytrwałości żeby przygotować taki konkurs).
3. .... z drugiej strony nie podoba mi się fakt, że pytania zostały "zerżnięte" z testów i trzymamy się tzw. klucza, którego prawidłowowści NIKT w zasadzie nie jest pewny. (też mam wątpliwości, co do niektórych odpowiedzi).
4. Argument że obecna edycja jest skierowana przede wszystkim do kandydatów do SA jakoś do mnie nie przemawia (zreszta już dawno minął mi wiek ewentualnego kandydata do SA  -_-).
5. Podobnie jak fakt, że chciałbym aby ten konkurs pozwalał sprawdzić wiedzę i dawał możliwość douczenia się w pewnych zagadnieniach a nie rozstrzygał "kto szybciej znalazł odpowiedź w gotowcach" (i również pełen szacunek do tych, którzy chociaż później przesłali ale sami "walczyli" i głowili się nad rozwiązaniami).
6. I jeszcze jedno ... życzę forumowiczom, aby w kolejnych edycjach KAŻDY mógł znaleźć coś dla siebie w testach a nie musiał ich ... usuwać.

PS. oczywiście ostateczne wyniki komisji konkursowej przyjmę z najwyższą pokorą  -_-
@straluk, dzięki za opinię. Odpowiadając:
ad 1. Zgoda
ad. 2. Dzięki
ad 3. Jesteśmy za starzy i już nie mamy wiedzy akademickiej, by się bawić w układanie pytań do testów dla kandydatów do SA. Szukanie pytań po forach fizykochemicznych lub po zbiorach z książek też może być obarczone błędem (i też nie jesteśmy na 100% pewni, że to jest poprawne). Lepiej się uczyć z tego co już było powtarzane w testach do szkół (zakres materiału).  Układający pytania do szkół po prostu też je skądś biorą i też udzielają na nie odpowiedzi. Nie wnikam czy błędy biorą się w redagowaniu, pisaniu czy (zgrozo) w obliczeniach, bo to nie moja działka. Na testach do szkół się po prostu rozwiązuje test i czeka na wyniki, bez możliwości dyskusji, wnoszenia uwag czy polemiki nad zadaniem. Dostajesz punkty i tyle. (przynajmniej nie słyszałem o rozwiązaniu, gdzie kandydaci wnosili skargi do komisji...). U nas można to przedyskutować. Jesteśmy elastyczni.
ad. 4. Zawsze będzie z tym problem, bo starzy wyjadacze powiedzą, że któraś z edycji to dziecinada, bo pytania były za proste, inni mogliby powiedzieć że za trudne, nikomu się nie dogodzi. Ta edycja była napisana pod kątem kandydatów do szkół - którzy też strasznie aktywnie uczestniczą od wielu lat w życiu forum (proszę prześledzić "kariery" osób - Ci, którzy pytali się, uczyli od siebie, rozwiązywali testy na forum i poznawali poprzez PW w większości się uczą w szkołach). Więc taka edycja też ma sens.
ad. 5 Organizatorzy mają prawo ustalać warunki konkursu na zasadach jakich sobie przyjęli. Trudno jest określić zgodne i miarodajne kryterium, dlatego trzymamy się tego co znamy. Od wielu edycji praktyka pokazuje (w zasadzie tak układamy testy, by nie dało się prosto i bardzo szybko zwyciężyć), że zwycięzca nie zostaje wyłoniony z pierwszego dnia trwania konkursu. Najczęściej jest to osoba, która ma wiedzę i trochę dłużej pochyliła się nad testami (drugi, trzeci dzień trwania konkursu).
ad. 6 nie bardzo kumam o co chodzi z tym usuwaniem testów. Co do znalezienia czegoś dla siebie to patrz pkt. 4.

O sprawy organizacyjne proszę się nie martwić, ta edycja już jest 11 i mimo, że się ciągle czegoś uczymy (a ta edycja kierowana na konkretną grupę jest dla Nas nowością) to już mamy doświadczenie w rozwiązywaniu trudnych spraw. Gdybyśmy mieli wątpliwości, to nie podejmowalibyśmy się organizacji.
EGO = 1 / wiedza

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: 11 Edycja Konkursu Wiedzy Pożarniczej Klubu strażak.pl
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 05, 2013, 22:57:23 »
Powstaje wodny roztwór amoniaku, którego stała dysocjacji K=1.75*10(-5) co oznacza, że w wodnym roztworze istnieje zarówno NH3 jak i NH4(+) z bardzo dużą przewagą dla tych pierwszych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby część NH3 rozpuszczonego w wodzie porostu się ulotniła. Czyli jak najbardziej wydziela się gaz.
Zmieniam swoje zdanie w tej kwestii już 3raz dzisiaj;)

Należy jednak pamiętać, że amoniak bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie, więc uwalnianie się gazu jest stosunkowo nieduże, ale zauważalne.

A więc w probówce I znajduje się w sensie dosłownym: H20+NH3+NH4(+)+OH(-) w odpowiednich proporcjach.

Rozumując po chłopsku jeżeli kogoś nie przekonują wzory. Dysocjacja zachodzi w roztworach wodnych, tzn. muszą być cząsteczki H20, w naszej reakcji powstaje tyle samo NH3 co H20.
Jeżeli, żeby mieć jakieś wolne cząsteczki H20 (żeby istniał r-r wodny) to muszą pozostać jakieś wolne cząsteczki NH3. Cząsteczki te są rozpuszczone w wodzie ale nic nie stoi na przeszkodzi, żeby się uwolniły.

Przepraszam osoby, którym wcześniej niepotrzebnie i błędnie zawracałem głowę.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2013, 23:01:23 wysłana przez malpa151 »

Offline Adwers92

  • Strażak
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Straż to nie mundury, a chęć niesienia pomocy.
    • Moja strona pożarnicza o mnie, straży i moich przygotowaniach
Odp: 11 Edycja Konkursu Wiedzy Pożarniczej Klubu strażak.pl
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 05, 2013, 23:01:21 »
Geniuszu nie przekonał - napisałem ci na PW, ale napisze tu ci raz jeszcze.

Jeżeli chodzi o reakcje HCl + K2CO3 powstają trzy produkty ponieważ H2CO3 jest na tyle słabym kwasem że prawie natychmiastowo ulega rozpadowi, bez podgrzewania ani innych reakcji.

Jeżeli natomiast chodzi o wodę amoniakową - no to przykro mi, ze nie dostrzegasz znaku mnożenia oznaczonego gwiazdką to jest coś innego niż znak +

Więcej pokory. Bo faktycznie na upartego można uznać że nawet woda będzie w stanie gazowym, a to, ze trzeba doprowadzić ja do wrzenia... to nie jest istotne.

Brawo Panie kolego!
Jeżeli dalej chcesz snuć teorie spiskowe, że dyskutujemy tu o błędach po to by wyrwać nagrody, a żaden z nas nic nie umie tylko przepisuje żywcem z czyiś rozwiązań to niestety ale ja do twojego poziomu zniżać się nie będę.  Co do tych zadań ja już się wypowiedziałem.

malpa151 sory. ale nawet biorąc pod uwagę to co napisałeś można uznać, ze jest słabym związkiem który łatwo ulega rozpadowi, ale nie ulegnie samodzielnie rozpadowi bezpośrednio po przeprowadzeniu reakcji [tak jak to jest z H2CO3 - dzięki czemu mamy napoje gazowane :)].
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2013, 23:16:48 wysłana przez Butel »

Offline straluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: 11 Edycja Konkursu Wiedzy Pożarniczej Klubu strażak.pl
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 05, 2013, 23:18:14 »
o kliknięciu polecenia "usuń" pisał jeden z kolegów na początku, że tak zrobił i to o takie podejście chodziło.

Offline Gt49

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
    • TESTY do SAPSP polecam
Odp: 11 Edycja Konkursu Wiedzy Pożarniczej Klubu strażak.pl
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 05, 2013, 23:18:54 »
Dobra i tak nie dogadamy się tutaj która jest poprawna odpowiedź poczekajmy aż ogłoszą czy odpowiedz jakaś uległa zmianie czy nie  i wtedy zobaczymy które poprawne są, każdy napisał myślę co uważał.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2013, 23:29:50 wysłana przez Gt49 »

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: 11 Edycja Konkursu Wiedzy Pożarniczej Klubu strażak.pl
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 05, 2013, 23:31:40 »


malpa151 sory. ale nawet biorąc pod uwagę to co napisałeś można uznać, ze jest słabym związkiem który łatwo ulega rozpadowi, ale nie ulegnie samodzielnie rozpadowi bezpośrednio po przeprowadzeniu reakcji [tak jak to jest z H2CO3 - dzięki czemu mamy napoje gazowane :) ].

Nie twierdzę, że NH3*H20 się rozpadnie.
Twierdzę, że nie ma 100% r-r wody amonowej.
Woda amonowa jest to co prawda roztwór amoniaku w wodzie, ale zawsze istnieje w postaci NH3*H20+H2O w odpowiednich proporcjach.
Jeżeli do tej próbówki dolalibyśmy odpowiednia ilość wody to cały NH3 zamienił by się na NH3*H20 (pomijając dysocjację).
Natomiast w naszym przypadku mamy tyle samo NH3 co H20, wobec  czego jeżeli stężenie maksymalne wody amonowej może wynieść 80% (wartość wyssana z palca) to na 100 cząsteczek NH4NO3 i NaOH powstanie 80 cząsteczek NH3*H20 oraz "aż" po 20 cząsteczek H20 oraz NH3, które może "wyfrunąć" z próbówki.

A tak na marginesie woda (jako ciecz) paruje w każdej temp.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: 11 Edycja Konkursu Wiedzy Pożarniczej Klubu strażak.pl
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 05, 2013, 23:39:02 »
Zad 18

odpowiedź do tego zadania to D

na arkuszu z zaznaczonymi odpowiedziami nie ma zakreślonej poprawnej odpowiedzi
jeszcze raz poprawię arkusz z zaznaczeniem tego zadania (strona 1 tego wątku)
EGO = 1 / wiedza

Offline straluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: 11 Edycja Konkursu Wiedzy Pożarniczej Klubu strażak.pl
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 05, 2013, 23:59:40 »
Brawo Panie kolego!
Jeżeli dalej chcesz snuć teorie spiskowe, że dyskutujemy tu o błędach po to by wyrwać nagrody, a żaden z nas nic nie umie tylko przepisuje żywcem z czyiś rozwiązań to niestety ale ja do twojego poziomu zniżać się nie będę.  Co do tych zadań ja już się wypowiedziałem.

Jeśli "pijesz" do mnie to daleki jestem od "teorii spiskowych" (zresztą to nie pierwszy konkurs na forum, w którym biorę udział) nie mam zamiaru nikogo oceniać (i nie oceniałem) a tym bardzie oceniać czyjegoś "poziomu" więc i Ty nie oceniaj bo ... możesz się zdziwić. Gdybym był złośliwy to w pierwszym zdaniu przypomniałbym pewne przysłowie o stole i nożyczkach ale każdy sam dobrze wie w jaki sposób rozwiązał test i tego się trzymajmy. Ja nikogo konkretnego nie wskazywałem a wiadomość była moją oceną dotyczącą wrażeń z tej edycji.  Czego jak rozumiem organizatorzy nie zabraniają. Zresztą punkty 1 i 2 z mojego pierwszego wpisu w zasadzie wyjaśniają moją podstawową opinię o konkursie i jego edycjach. A że to już 11 edycja więc i przemyślenia się kolejne pojawiają.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2013, 00:08:21 wysłana przez straluk »